• Tuvojoties vieniem no gada skaistākajiem svētkiem, mākslīgās vai dzīvās egles un baltegles sāk rotāt jau novembra beigās. Lai gan mākslīgās eglītes ar katru gadu kļūst arvien populārākas, cilvēku skaits, kuri vēlas izrotāt savu mājokli ar dzīvu eglīti vai baltegli, nemazinās. Izvēle ir starp izaudzētām vai podos stādītām un cirstām eglēm. Vēloties dzīvās eglītes saglabāt līdz svētkiem ir jāievēro daži noteikumi.

  • Pujenes ir daudzgadīgi augi ar lieliem ziediem, lielām, skaistām lapām, parast smaržīgas un krāsās sākot ar sarkanām, dzeltenām un pat koši baltām. Vienā vietā peonijas var aug pat vairāk kā 20 gadus no vietas.

  • Mežvītenis/ klematis- augs, kas aug gan savvaļļā, gan tiek selekcionēti. Mežvīteņi ir gan trausli kāpelējošie augi ar pārkoksnētiem dzinumiem, kuri pie balstiem pieķeras ar lapu galiņiem, gan krūmveidīgi vai ložņājoši daudzgadīgie augi.

  • Atrašanās vieta un augsne: augsnei jābūt saulainā vietā, bet ar ēnu agrā pēcpusdienā- sevišķi tumšas krāsas rozēm. Rozes vajadzētu apsegt un pasargāt no aukstiem vējiem, caurvējiem. Vislabāk tās stādīt žugu, sētu un citu barjeru tuvumā. 

  • Lavandas ir ziemcites, dekoratīvi augi. Atkarībā no šķirnes tās no 50 līdz 200 cm augstumā. Lavandas lieto ne tikai kā pārtikas piedevas, bet arī aromatizētājus. Ziedus un lapas ievāc pirms lielās ziedēšanas perioda. Lavandu nav grūti audzēt, to viegli izaudzēt trauciņos. 

  • Petūnijas Latvijā tika ievestas no Dienvidamerikas. Visā pasaulē ir pieejami 35 veidu petūnijas.
    Petūnijas- nakteņu dzimtas augs, būtībā tas ir daudzgadīgs augs, taču pie mums tos stāda ik gadu, atkārtoti. 

  • Begonijas- ļoti plaši audzētas puķes. Tām ir ļoti dekoratīvi ziedi. Ziedu krāsu palete visdažādākā: baltiem ziediem (‘Lučenek H’), sārtas (‘Broumov H’), sarkanas (‘Oreb H’), bet ne mazāk skaistas ir arī begoniju lapas, kas var būt gan zaļas, gan tumši sarkanas.  

  • Kad pārstādīt? Parasti ieteicams pārstādīt pavasarī- martā vai aprīlī, sukulentus ziemas sākumā. Ja augam sakne pārstādīšanas brīdī netiks skarta, tad to var pārstādīt jebkurā brīdī, piemēram, nepieciešamības gadījumā, kad tam vajadzīgs lielāks trauks.  

  • Balzamīnes- tās ir viegli audzēt un tās ir ļoti dekoratīvas ar skaistiem, košu krāsu ziediem. Augi ir daudzgadīgi, bet parasti audzē kā viengadīgas. Vispopulārākās ir tā dēvētās Vallera balzamīnes (Impatiens walleriana) vai arī dēvētas par Vallera spriganēm. 

  • Sīpolpuķes - puķu dobju akcents, kas atšķiras pēc sugām, ziedu formas, krāsu pārpilnības. Šos ziedus var stādīt pavasarī vai rudenī. Pavasarī tiek stādītas dālijas, peonijas, gladiolas, lilijas, bet rudenī - tulpes, narcises, krokusi, hiacintes u.c.