Rutki un redīsi - populāri, ātri augoši sakņaugi. Redīsos ir ļoti daudz vērtīgo vitamīnu un to garša ir maigāka nekā rutkiem. Parasti redīsus audzē siltumnīcā, bet ir arī šķirnes, kuras piemērotas audzēšanai dārzā. Šiem augiem vislabāk patīk gaišas vietas un maiga, nemēslota, neitrāla (pH 6–7) humusa veida augsne. Redīsus sezonas laikā iespējams stādīt vairākas reizes, ik pēc dažām nedēļām. Mūsdienās pieejamas daudzas rutku un redīsu šķirnes un veidi. Parasti atšķiras sakņu forma, garša, krāsa, nogatavošanās laiks. Redīsus iespējams lietot salātos vai kā garšvielas. Tā kā rutkus var uzglabāt visu ziemu, tos var ēst svaigus arī ziemas laikā. Nākamajā sējas sezonā izmēģiniet jaunas rutku un redīsu šķirnes. Mūsu interneta veikalā Veikalsdarzam.lv atradīsiet plašu rutku un redīsu šķirņu klāstu!
Veģetācijas periods – 22–28 dienas. Saknes spilgti sarkanas, mīkstums balts, maigs, kraukšķīgs. Piemēroti audzēšanai siltumnīcās un atklātā augsnē.
Saknes apaļas, baltas, sulīgas ar maigu garšu. Vislabāk aug vieglā un vidēji smagā, irdenā, trūdvielām bagātā, neitrālā (pH 6-7) augsnē bez nezālēm. Piemērotākais laiks sēšanai uz lauka ir marts-aprīlis. Rudens ražai redīsus sēj augusta otrajā pusē.
Saknes apaļas, dzeltenīgas, lielas, ilgi nepāraug. Mīkstums balts, sulīgs ar asu garšu. Vislabāk aug vieglā un vidēji smagā, irdenā, trūdvielām bagātā, neitrālā (pH 6-7) augsnē bez nezālēm.
Vidēji agrīna, ražīga šķirne. Veģetācijas ilgums 30–36 dienas. Saknes lielas, līdz 4 cm diametrā, neplaisā, neizkurtē. Novāktas ilgi nesavīst un saglabā preces izskatu. Sēj no aprīļa vidus līdz augusta vidum uz lauka. Vislabāk aug vieglā un vidēji smagā, irdenā, ar humusu bagātā augsnē, kurā nav nezāļu un kas nav skāba (pH 6–7). Sēklas var būt kodinātas....
Veģetācijas periods 28–30 dienas. Piemērotākais sējas laiks uz lauka audzējamiem redīsiem ir marts un aprīlis. Rudens ražai redīsus sēj augusta otrajā pusē. Audzē siltumnīcās un uz atklāta lauka.
Veģetācijas periods – 18–20 dienas. Piemēroti audzēšanai atklātā laukā. Piemēroti audzēšanai atklātā laukā. Vislabāk aug auglīgā mālsmiltī. Augšanai labvēlīgākā temperatūra ir +18 – +21 ºC.
Sēj auglīgās, irdenās dārza augsnēs 15-20 cm attālās rindās ar 4-8 cm attālumu starp sēklām, izsējot 250 sēklas/m². Mitrumprasīgs augs. Ienākas 30-35 dienās pēc uzdīgšanas.
REDĪSI RAXEAgrīna, ražīga šķirne. Izaug 22–25 dienu laikā pēc sēklu sadīgšanas. Saknes pareizas formas, spilgti sarkanā krāsā, vidēji lielas, nav ar asu garšu. Piemēroti audzēšanai siltumnīcās un atklātā laukā. Rudens ražai ewdīsus sēj augusta otrajā pusē.
Raža izaug 68–75 dienu laikā no sadīgšanas. Saknes melnas, apaļas, apmēram 250–400 g smagas. Mīkstums balts, sulīgs, ar samērā asu garšu. Labi uzglabājas ziemā.
Veģetācijas periods – 28–30 dienas. Piemērotākais laiks sēšanai laukā ir marts– aprīlis. Rudens ražai redīsi jāsēj augusta otrajā pusē. Piemēroti audzēšanai siltumnīcās un atklātā laukā.
Veģetācijas periods – 25–30 dienas. Sakņaugi spilgti sarkani, mīkstums balts, maigs, kraukšķīgs. Piemēroti audzēšanai siltumnīcās un atklātā laukā. Rudens ražai redīsi jāsēj augusta otrajā pusē.
Saknes iegarenas. Izaug 28–34 dienu laikā no sadīgšanas. Garšīgi, ilgi nepāraug. Audzē uz lauka un zem seguma. Rudens ražai redīsi jāsēj augusta otrajā pusē. Vislabāk aug +18 – +21 ºC temperatūrā.
Veģetācijas periods – 28–30 dienas. Saknes ir lielas, sarkanā krāsā ar baltu galiņu. Ilgi nepāraug. Piemēroti audzēšanai atklātā laukā.
Saknes apaļas, dzeltenīgas, lielas, ilgi nepāraug. Mīkstums balts, sulīgs. Vislabāk aug vieglā un vidēji smagā, neskābā (pH 6-7) augsnē.
Agrīna šķirne audzēšanai pavasara un rudens periodā siltumnīcā un laukā, dobēs. Sēj auglīgās, irdenās dārza augsnēs 10-15 cm attālās rindās ar 4-8 cm attālumu starp sēklām, izsējot 250 sēklas/m². Mitrumprasīgs augs. Ienākas 20-30 dienās pēc uzdīgšanas.
Sēja: no agra pavasara līdz vasaras beigām siltumnīcā un laukā slejās vai 10 cm attālās rindās, sēklu attālums rindā 2,5 cm. Sakne apaļa, sarkana, ilgi neizkurtē.
Sēj vasaras vidū jūnija beigās jūlijā, auglīgās, irdenās dārza augsnēs. Atkarībā no augšanas apstākļiem veģetācijas periods 90-120 dienas. Mitrumprasīgs augs. Rutkus novāc pirms rudens salnām, oktobrī, kad saknes sasniegušas 5-10 cm diametru un uzglabā no 0ºC līdz +4ºC temperatūrā.
Agrīna, ražīga šķirne. Saknes iegarenas, sarkanas ar baltu galiņu. Izaug 27 dienu laikā no sadīgšanas. Garšīgi, ilgi nepāraug. Audzē atklātā laukā un zem seguma. Rudens ražai redīsus sēj augusta otrajā pusē.
Agrīna vasaras rutku šķirne, svaigam patēriņam un ilglaicīgai glabāšanai. Veģetācijas periods 55-65 dienas. Šķirne noturīga pret izziedēšanu. Sēj no aprīļa līdz augusta vidum atklātā laukā, dobēs.
Agrīna šķirne, audzēšanai pavasara un rudens periodā siltumnīcā un laukā, dobēs. Sēj auglīgās, irdenās dārza augsnēs 15-20 cm attālās rindās ar 4-8 cm attālumu starp sēklām, izsējot 250 sēklas/m². Mitrumprasīgs augs. Ienākas 28-32 dienās pēc uzdīgšanas.
Atklātā laukā dobēs sēj jūnija beigās, jūlijā, kad diena sāk palikt īsāka, 50-70 cm attālās rindās 15-20 cm sēklu no sēklas. Gatavību sasniedz 45-50 dienās pēc sadīgšanas. Audzēšanai nepieciešama dziļi irdināta augsne. Mitrumu mīlošs augs.
Ļoti agra, ātri ražojoša šķirne. 4 m garo, ūdenī šķīstošo un precīzu izsēju nodrošinošo lentu siltumnīcā un dobē 1-2 cm dziļumā klāj no aprīļa līdz jūnijam. Labvēlīgos augšanas apstākļos ienākas 18-20 dienās.
Agra šķirne, ienākas 30-35 dienās pēc sējas. 4 m garo, ūdenī šķīstošo un precīzu izsēju nodrošinošo lentu dobē 1-2 cm dziļumā klāj no aprīļa līdz jūnijam. Rudens ražai sēju atkārto augustā. Saknes lielas 2,5-3,5 cm diametrā.
Agrīna, ātri augoša šķirne. Piemērota audzēšanai pavasara un rudens apritei siltumnīcā un laukā dobēs. Ūdenī šķīstošo un precīzu sēju nodrošinošo 4 m lentu aprīlī, maijā, augustā 1-2 cm dziļumā klāj siltumnīcā, dārza dobē - no aprīļa līdz jūnijam. Mitrumprasīgs augs.
Agrīna šķirne, audzēšanai atklātā laukā no pavasara līdz rudenim. Sēj auglīgās, irdenās dārza augsnēs 15-20 cm attālās rindās ar 4-8 cm attālumu starp sēklām, izsējot 250 sēklas/m². Mitrumprasīgs augs. Ienākas 35-40 dienās pēc uzdīgšanas.
Agrīna šķirne, audzēšanai pavasara un rudens periodā siltumnīcā un laukā, dobēs. Sēj auglīgās, irdenās dārza augsnēs 15-20 cm attālās rindās ar 4-8 cm attālumu starp sēklām, izsējot 250 sēklas/m². Mitrumprasīgs augs. Ienālas 28-32 dienās pēc uzdīgšanas. Bioloģiskās sēklas pavairotas atbilstīgi bioloģiskās sēklaudzēšanas prasībām.
Agrīna šķirne, audzēšanai pavasara un rudens periodā. Sēj auglīgās, irdenās dārza augsnēs 10-15 cm attālās rindās ar 4-8 cm attālumu starp sēklām, izsējot 250 sēklas/m2. Mitrumprasīgs augs. Ienākas 20-30 dienās pēc uzdīgšanas.
Agrīna šķirne. Izaug 32–37 dienās pēc sadīgšanas. Audzē siltumnīcās un uz lauka agrai pavasara ražai, kā arī rudens ražai. Optimāla redīsu augšanas temperatūra ir 5–20 °C. Zemāka temperatūra nav bīstama, bet gan sadīgšana, gan augšana palēninās. Redīsiem patīk mālsmilts un viegla smilšmāla, gaisa un ūdens caurlaidīga augsne ar neitrālu pH (5,5–7,0)....
Agrīna šķirne. Izaug 22–25 dienās. Saknes sarkanā krāsā, sulīgas, garšīga. Agrai ražai audzē siltumnīcās, vasaras sākuma un rudens ražai sēj uz lauka. Labi aug auglīgās augsnēs, jālaista.
Agrīna šķirne. Šķirni profesionāli dārzeņu audzētāji un amatieri novērtē kvalitatīvās ražas un gardo sakņu dēļ. Saknes apaļas, skaisti sarkanā krāsā, ar baltu vidu, izturīgas pret plaisāšanu. Ražu novāc, kad pagājušas 28–32 dienas pēc sadīgšanas. Piemēroti audzēšanai plēves siltumnīcās, var audzēt piesegtus zem plēves un atklātā laukā. Audzē agrai...
Agrīna šķirne. Izaug 28–34 dienās pēc sadīgšanas. Saknes garenas, sarkanas ar baltu galiņu, garšīgas, kraukšķīgas, nepāraug. Audzēšanai uz lauka un neapkurināmās siltumnīcās. Piemērotākais sējas laiks uz lauka audzējamiem redīsiem ir marts un aprīlis. Rudens ražai redīsus sēj augusta otrajā pusē. Redīsi satur daudz vitamīnu, minerālvielu, tajos ir...
Saknes garenas, sarkanas, ar baltu galiņu, mīkstums stingrs, ar lielisku garšu. Audzē siltumnīcās un uz lauka agras ražas iegūšanai pavasarī. Vislabvēlīgākā temperatūra augšanai + 18-20 °C, ja temperatūra augstāka par +26 °C, saknes kļūst cietas, izkurtē. Jūtīgi reaģē uz mitruma trūkumu.
Raža izaug 68-75 dienu laikā pēc sadīgšanas. Saknes melnas, apaļas, apmēram 250–400 g smagas. Mīkstums balts, sulīgs, ar asu garšu. Sēj jūnija otrajā pusē. Labi uzglabājas ziemā. Saknēs ir ogļhidrāti, olbaltumvielas, organiskās skābes, aminoskābes, minerālvielas, C, B1, B2, PP vitamīns, karotēns, fitoncīdi, holīns, fermenti.
Izaug 50-60 dienās pēc iesēšanas. Saknes garas, lielas, baltas, ar maigu garšu. Var lietot svaigus un ilgi uzglabāt. Vislabāk ienākas dziļi iestrādātā, trūdvielām bagātā smilšmāla augsnē. Smagā māla augsnē un skābā augsnē izaug deformēti, ir ar sliktāku garšu.
Pasėjus, užauga per 70-85 dienas. Šakniavaisiai - stambūs, užauga iki 35-40 cm ilgio, balti, švelnaus skonio. Vartojami švieži, tinka ilgai sandėliuoti. Geriausiai dera giliai įdirbtoje, puveningoje priemolio dirvoje. Šakniavaisiuose yra angliavandenių, baltymų, organinių ir amino rūgščių, mineralinių medžiagų, vitaminų: C, B1, B2, PP, karoteno,...
Izaug 75-85 dienās pēc iesēšanas. Sēj no jūlija otrās puses līdz augusta vidum. Saknes ir lielas, izaug līdz 40 cm garas, baltas, ar maigu garšu. Lieto svaigus, tie piemēroti ilgstošai uzglabāšanai. Rutki labi ražo dziļi iestrādātā, trūdvielām bagātā smilšmāla augsnē. Jāaudzē pēc augiem, kas mēsloti ar kūtsmēsliem.
Saknes apaļas, violetas krāsas, lielas, ilgi nepāraug. Mīkstums balts, sulīgs, ar maigu garšu. Vislabāk aug vieglā un vidēji smagā, irdenā, trūdvielām bagātā, neitrālā augsnē bez nezālēm. Piemērotākais laiks sēšanai uz lauka ir marts-aprīlis.
Saknes 12-15 cm garas, konusveidīgas, mīkstums balts, sulīgs, ar maigu garšu. Labi aug arī zemākā temperatūrā. Piemēroti audzēšanai rudens ražai. Rutki labi aug dziļi iestrādātā, trūdvielām bagātā smilšmāla augsnē. Jāaudzē pēc augiem, kas mēsloti ar kūtsmēsliem.
Izaug 25-28 dienu laikā pēc sēšanas. Paši redīsi ir lieli, apaļi, sarkani un neplaisā. Mīkstums ir balts, dažreiz ar nedaudz rozā nokrāsu, sulīgs, ar minimālu garšu. Redīsi ir bagāti ar dažādiem vitamīniem un minerālvielām, satur dažādus fermentus, kas uzlabo vielmaiņu. Visizdevīgākā temperatūra redīsu audzēšanai - + 16-20 °C. Sēklas sāk dīgt + 2-4 °C...
Saknes ovālas, gaiši rozā, sulīgas, ar maigu garšu, neizkurtē un nezied. Audzē pavasara un rudens ražai neapkurināmās siltumnīcās un uz lauka. Vislabāk aug vieglā un vidēji smagā, irdenā, trūdvielām bagātā, neitrālā (pH 6-7) augsnē bez nezālēm. Rudens ražai redīsus sēj augusta otrajā pusē.
Veģetācijas periods 30-32 dienas. Saknes baltas, 10-12 cm garas, mīkstums balts, ar maigu garšu. Piemēroti audzēšanai pavasara un rudens ražai, uz lauka un siltumnīcā. Vislabāk aug vieglā un vidēji smagā, irdenā, trūdvielām bagātā, neitrālā augsnē bez nezālēm.
Saknes apaļas, sarkanas, mīkstums balts, sulīgs ar maigu garšu. Vislabāk aug vieglā un vidēji smagā, irdenā, trūdvielām bagātā, neitrālā augsnē, kurā nav nezāļu. Piemērotākais laiks sēšanai uz lauka ir marts- aprīlis. Rudens ražai redīsus sēj augusta otrā pusē.
Saknes ir garenas, neplaisā, mīkstums balts, sulīgs, maigs. Audzē siltumnīcās (agrai pavasara ražai) un laukā (pavasara un rudens ražai). Vislabāk aug vieglā un vidēji smagā, irdenā, trūdvielām bagātā augsnē bez nezālēm un ar zemu skābuma līmeni (pH 6–7).
Saknes koši sarkanas, lielas, 2,5-3,5 cm diametrā, nemēdz izkurtēt vai ziedēt. Paredzēti audzēšanai uz lauka. Vislabāk aug vieglā un vidēji smagā, irdenā, trūdvielām bagātā, neitrālā augsnē (pH 6-7), kurā nav nezāļu. Rudens ražai redīsus sēj augusta otrajā pusē. Labvēlīgākā temperatūra redīsu augšanai + 16-20 °C.
Pakantus fuzariozei (fusarium blight). Šakniavaisiai apvalūs, raudoni, sultingi, švelnaus skonio, iki 5 cm skersmens, plona šaknele, vienodo dydžio. Auginami pavasario, vasaros, rudens derliui po priedangomis ir lauke.
Izaug 55-65 dienu laikā pēc sēšanas. Redīsi ir apaļi, baltā krāsā, ar maigu garšu. Neaug ilgi. Var patērēt svaigā veidā vai uz neilgu laiku uzglabāt. Vislabāk piemērota būs smilšaina vai mālaina augsne, kas ir dziļi kultivēta. Ja augsne ir pārāk smaga vai skāba, tajā augušajiem redīsiem ir slikta garša.
Mazi, bet sulīgi redīsi. Jaunās redīsu lapas var izmantot arī ēdamā veidā. Lielas, apaļas saknes. Sarkanā krāsā ar baltu apakšpusi, mīkstums ir sulīgs un pikants. Vislabāk augs irdenā augsnē bez nezālēm un humusa, ne skābā augsnē. Audzē siltumnīcā, lai iegūtu ražu pavasarī. Ja vēlas ražu rudenī, var stādīt dārza dobēs.
Agrīna, viena no jaunākajām šķirnēm. Šķirni profesionāli dārzeņu audzētāji un amatieri novērtē kvalitatīvās ražas un gardo sakņu dēļ. Ražu novāc, kad pagājušas 30–35 dienas pēc sadīgšanas. Piemēroti audzēšanai plēves siltumnīcās, var audzēt piesegtus zem plēves un atklātā laukā. Audzē agra pavasara un rudens ražai. Rudens ražai redīsus sēj augusta otrajā...
Ļoti agrīna šķirne. Redīsi ir bagāti ar kalciju, kāliju, magniju, dzelzi, cinku un jodu. Redīsos esošās šķiedrvielas saista un izvada no organisma holesterīnu. Raža tiek novākta 18-20 dienas pēc stādu iestādīšanas. Piemērots audzēšanai atklātā zemē un siltumnīcās. Vislabāk aug auglīgā mālsmilts augsnē. Augšanai vislabvēlīgākā temperatūra ir +15-+18 0C, un...
Sevišķi ražīgu un garšīgu šķirņu maisījums. Ražu novāc 18-20 dienas pēc sējas. Piemēroti audzēšanai gan atklātās platībās, gan siltumnīcās. Vislabāk aug auglīgā mālsmiltī. Vislabvēlīgākā augšanas temperatūra ir 15–18 °C, augšanas laikā nedrīkst trūkt mitruma. Sēklu lentes priekšrocības: lielāka, bagātāka, kvalitatīvāka raža. Ja ir pietiekami daudz...
Agrīnu šķirņu redīsu maisījums. Saknes kraukšķīgas, ļoti garšīgas, baltu iekšpusi, piemērotas audzēšanai agra pavasara un rudens ražai. Var sēt uz lauka un siltumnīcā. Sēklu diski piemēroti redīsu audzēšanai 25 cm diametra podos, tāpat piemēroti arī dobēm dārzā. Izaug 20–34 dienās. Sēklu lentes priekšrocības: lielāka, bagātīgāka, kvalitatīvāka raža. Ja ir...
Agrīna šķirne. Izaug 50–60 dienu laikā pēc sējas. Saknes garas, lielas, baltas, ar maigu garšu, ilgi nepāraug. Var lietot svaigus un ilgi uzglabāt.
Vidēji agrīna ziemas rutku šķirne. Raža izaug 68–75 dienu laikā no sadīgšanas. Saknes melnas, apaļas, apmēram 250–400 g smagas. Mīkstums balts, sulīgs, ar samērā asu garšu. Labi uzglabājas ziemā.
Ļoti agrīns hibrīds pavasara un rudens ražai. Veģetācijas periods 20–25 dienas. Lapas īsas. saknes vienāda lieluma, 3 cm diametrā, vidēji sver 30 g, nav tendences plaisāt, nobriest vienlaikus. Mīkstums balts, sulīgs, nav ass. Ražīgums – viens kilograms no kvadrātmetra. Audzē siltumnīcās un uz lauka. Sēklas beicētas ar „Thiram”, kas sējumu aizsargā pret...
Agrīna, pret karstumu izturīga šķirne. Audzē uz lauka pavasara, vasaras un rudens ražai. Veģetācijas periods 22–27 dienas. Saknes apaļas, lielas – 4–5 cm diametrā, nav tendences plaisāt, izkurtēt. Mīkstums balts, sulīgs, nav ass. Vislabāk aug vieglā un vidēji smagā, irdenā, ar humusu bagātā augsnē, kurā nav nezāļu un kas nav skāba (pH 6–7).
Agrīna šķirne, audzēšanai atklātā laukā no pavasara līdz rudenim. Sēj auglīgās, irdenās dārza augsnēs 15-20 cm attālās rindās ar 4-8 cm attālumu starp sēklām, izsējot 250 sēklas/m2. Mitrumprasīgs augs. Ienākas 25-30 dienās pēc uzdīgšanas.
Ražu novāc, kad pagājušas 25-30 dienas pēc sadīgšanas. Saknes apaļas, sarkanas, sulīgas, ar maigu garšu, līdz 3 cm diametrā. Lapas īsas, leknas. Audzē uz lauka un zem seguma pavasara un rudens ražai. Vislabāk aug vieglā un vidēji smagā, irdenā, trūdvielām bagātā, neitrālā (pH 6-7) augsnē bez nezālēm. Rudens ražai redīsus sēj augusta otrajā pusē.
Agrīna, ražīga šķirne. Saknes iegarenas, sarkanas ar baltu galiņu. Izaug 27 dienu laikā no sadīgšanas. Garšīgi, ilgi nepāraug. Audzē atklātā laukā un zem seguma. Rudens ražai redīsus sēj augusta otrajā pusē.
Sevišķi ražīgu un garšīgu šķirņu maisījums. Redīsu šķiedras piesaista un izvada no organisma holesterīnu. Ražu novāc 18-20 dienas pēc sējas. Piemēroti audzēšanai gan atklātās platībās, gan siltumnīcās. Vislabāk aug auglīgā mālsmiltī. Vislabvēlīgākā augšanas temperatūra ir 15–18 °C, augšanas laikā nedrīkst trūkt mitruma. Sēklu lentes priekšrocības:...