Sēkla - jauns sākums, jauna dārza sezona, jaunā raža. Tik maza sēkliņa iedod mums, cilvēkiem tik daudz - no viena sēkla var izaudzēt koku, vai tas nav brīnums?
Pirms sēklu iegādes vienmēr apskaties uz svaiguma termiņu:
Floksis, kliņģerītes, verbena sēklas saglabā dīgtspēju 1-2 gadus.
2 gadi - asteres, kliņģerītes un persiku sēklas.
2–3 gadus dzīvotspējīgas paliek rudzupuķu, ciedri, begonijas, viengadīgās dālijas, smaržīgā tabaka, petūnijas sēklas.
4-5 gadi - turku un ķīniešu krustnagliņu, lupīna sēklas.
Saldo zirņu, amaranta sēklas dīgtspēju saglabā 5-6 gadus.
Sēšanai jums jāizmanto dzīvotspējīgākās sēklas. Šādu sēklu selekciju var veikt, izmantojot 3-5% nātrija hlorīda šķīdumu (30-50 g uz 1: l ūdens). Tomātu, burkānu vai citas kultūras sēklas nelielās partijās ielec šķīdumā un maisa, lai no to virsmas noņemtu gaisa burbuļus. Sēklas ļauj samitrināt 1-1,5 minūtēs. Peldošās sēklas tiek noņemtas. Šķīdumu rūpīgi nosusina no nosēdušajām sēklām, un sēklas divas reizes mazgā ar tīru ūdeni un nosusina.
Dārzeņu sēklas
Bioloģiskās sēklas
Puķu sēklas
Garšaugi un retu augu sēklas
Diedzējamās ir mikrozaļumu sēklas
Jaunumi
Audzēšanas komplekti
Zāliena sēklas
Zāliena un puķu sēklu maisījumi
Lopbarības bietes
Zaļmēslojuma sēklas
Sēņu micēliji
Metāla balsts augiem, zaļš, platums 60cm, augstums 150cm.
Metāla balsts augiem, zaļš, platums 100cm, augstums 150cm.
Keramikas pods bez šķīvja, melns, platums 14 cm, augstums 13 cm.
Keramikas pods bez šķīvja, melns, platums 18 cm, augstums 15 cm.
Keramikas pods bez šķīvja, balts, platums 18 cm, augstums 15 cm.
Mačete naža tipa/zāģis, 46cm, futlārī Truper®
Saknes piemērotas pārstrādei - nezaudē krāsu. Piemērotas lietošanai svaigā veidā un uzglabāšanai. Vislabāk aug vidēji smagā, neskābā smilšmāla augsnē.
Vidēji vēlīna šķirne, izaug 120 dienu laikā. Augi apmēram 100 cm augsti. Pākstis lielas, ar 4-6 sēklām. Sēklas dzeltenā krāsā. Stādi pacieš salnas līdz -4°C. Labi aug auglīgā, neitrālā, mitrā smilšmāla augsnē. Var kaltēt, vārīt. Pupas pievieno salātiem, sautējumiem
Saknes garas, strupu galu. Mīkstums izteikti oranžā krāsā, serde neliela. Piemēroti lietošanai svaigā veidā un pārstrādei. Labi saglabājas ziemā. Vislabāk aug ne pārāk mitrā, viegla smilšmāla vai mālsmilts augsnē.
Divgadīgs lapu dārzenis. Veģetācijas periods - 55 dienas. Uzturā lieto lapas un lapu kātus. Ražu var novākt līdz vēlam rudenim. Vislabāk aug neitrālā, ar humusu bagātā smilšmālā. Piemērotas vārīšanai, sautēšanai, cepšanai un konservēšanai. Lapās un lapu kātos daudz karotīna, īpaši daudz C, B1, B2 vitamīna, kalcija, fosfora, dzelzs, citu minerālvielu.
Agrīna šķirne. No sadīgšanas līdz ražas iegūšanai paiet 88 dienas. Augļi ieapaļi, nelieli, sver 1-1,5 kg, pēc nobriešanas - oranžā krāsā, satur daudz karotīna. Mīkstums vidēji biezs, dzeltens, garšīgs. Vislabāk aug no vēja pasargātā vietā, mālsmilts vai viegla smilšmāla augsnē. Piemēroti ilgākai uzglabāšanai, sautēšanai un cepšanai.
Dēstiem sēj aprīlī siltumnīcā vai maijā, jūnijā dobē. Dēstus izstāda jūnijā, pēc pavasara salnām, trūdvielām bagātā augsnē. Zied no jūnija līdz septembrim. Izmanto dekoratīvajos vasaras puķu stādījumos. Augstums 25-35 cm.
Lapas gludas, tumši zaļas, aromātiskas. Šķirne tiek augsti vērtēta ne tikai aromātisko lapu, bet arī sakņu dēļ. Agrai pavasara ražai sēj rudenī vai agri pavasarī. Rudens ražai sēj maijā.
Vidēji agrīna, ražīga šķirne. Nobriest 80–90 dienu laikā pēc stādu izstādīšanas. Raža jānovāc, kamēr galviņas ziedi ir pumpuru fāzē. Vislabāk aug auglīgā, trūdvielām bagātā, vidēji smagā, ūdeni caurlaidīgā augsnē. Pārtikā lieto vārītus, ceptus, saldētus, svaigus.
DĀRZEŅPIPARU YALA & RELA RELA MAISĪJUMSVidēji agrīnu, garšīgu un dekoratīvu dārzeņpiparu maisījums. Vienam augam izaug 50–70 nelieli, 8–10 gari un 4 cm diametra dārzeņpipari. Augļi ļoti garšīgi, neparasti saldi un smaržīgi. Dārzeņpiparus izmanto uzkodām, tie ir neaizstājami, gatavojot atsvaidzinošus salātus. Piemēroti audzēšanai balkonos, siltumnīcās,...
Sēja: aprīlī - maija sākumā siltumnīcā, dēstu izstāda laukā jūnija sākumā 15x100-140 cm attālumā. Tiešā sēja uz lauka: jūnija sākumā. Labi aug arī plēves siltumnīcās, izstādīt ne agrāk par martu. Ražu sāk vākt pēc 45-47 dienām pēc uzdīgšanas. Pašauglīgs hibrīds, izturīgs pret kraupi, tolerants pret mozaīku un miltrasu, augļi bez rūgtuma, piemēroti...
LIELIE VIZUĻIViengadīgi 30 cm gari vārpaugi ar sausiem ziediem. Audzē puķu dobēs, sēj ziedošās pļavās, bieži izmanto dabiska stila puķu dobēs, piemēroti sauso ziedu pušķiem. Puķu dobēs stāda grupās.
Maijā, jūnijā sēj dārzā, dobēs, tomēr lauka gurķus vislabāk audzēt no dēsta, izstādot 3-5 dēstus uz 1 m² labi iekultivētās dārza augsnēs. Mēslošanai ieteicams labi satrūdējis komposts vai modernie, sausie, granulētie organominerālie mēslojumi. Izmantojami svaigam patēriņam, marinēšanai un skābēšanai.