SAKĀRTOT PĒC FILTRA:

Cena
6 73
Augstums
more... less
Saulaina vieta
more... less
Daļēja ēna
more... less
Daudzgadīgs
more... less
Aukstā zon
more... less
Taipa
more... less
Skujkoku sugas
more... less

Pacipreses

Pacipreses ir mūžzaļš skuju koks, kas pieder cipreses ģimenei. Dabiskos apstākļos šādu augu augstums dažos gadījumos sasniedz 70 m. Bieži vien cilvēki sajauc pacipreses ar tūju vai patūju, tomēr pacipreses atšķiras ar to, ka tās zari ir mazāki un plakanāki. Šim kokam ir arī piramīdveida vainags, kas ir ļoti līdzīgs tujai. Kipreses dzimtā zeme ir Ziemeļamerika un Austrumāzija. To sāka kultivēt 18. gadsimta beigās. Pacipreses tiek kultivēts gan dārzā, gan mājās. Pacipreses stādīšanai ieteicams izvēlēties teritoriju, kas atrodas daļējā ēnā, taču jāizvairās no zemienes, jo tajās stagnē auksts gaiss. Sugām ar gaiši zilām vai zaļām adatām vajag salīdzinoši mazāk gaismas nekā tām, kurām ir zaļgani dzeltenas adatas. Augsnei jābūt piesātinātai ar barības vielām, vislabāk ir labi nosusināta, ja tā ir mālaina un ne kaļķaina. Parasti stāda pavasarī aprīlī, taču ieteicams rudenī sagatavot bedrīti stādīšanai, un augsnei būs laiks pienācīgi nokārtoties un sagatavoties. Jāpievērš uzmanība tam, ka šim augam nepieciešama sistemātiska laistīšana, kas jāveic reizi nedēļā, vienam krūmam tiek ņemts apmēram spainis ūdens.

Lasīt vairāk
Rādīt lapā
Kārtot pēc
 • 73,00 € / GAB
  STRUPZVĪŅU (HINOKI) PACIPRESE NANA GRACILIS
  Kods: 000000113707

  Mūžzaļš, lēni augošs skujkoks. Veido savērptus, vēdekļveida zarus blīvos, daudzpakāpju slāņos. Mitra, labi nosusināta augsne. Nav prasīga, izturīga. Atzarot nav nepieciešams.

  • Augu iedalījums: Skujkoki
 •  
  PACIPRESE LAUSONA IVONNE
  Kods: 000000116997

  Mūžzaļš skujkoks. Skujas mīkstas, gandrīz plakanas, spilgti dzeltenzaļas no pavasara līdz vasarai, paliek zeltaini dzeltenas ziemā. Kamēr augs ir jauns, dabiski aug kolonnas formā, vēlāk tas paliek nedaudz platāks. Izturīgs pret atzarošanu. Nepieciešama caurlaidīga, minimāli skāba augsne. Nav prasīgs, izturīgs.

  • Augu iedalījums: Skujkoki
  IZPĀRDOTS
 •  
  PACIPRESE ZIRŅU FILIFERA NANA
  Kods: 000000117000

  Lēnām augoša paciprese, apaļas formas vainags. Aug līdz 1,5 m augsta un plata. Skujas ir zaļas, zvīņainas, tuvu pieguļ zariem. Mīl auglīgu un mitru augsni. 

  • Augu iedalījums: Skujkoki
  IZPĀRDOTS
 •  
  PACIPRESE ZIRŅU SUNGOLD
  Kods: 000000117470

  Zema, punduraina, apaļas formas vainaga zirņu paciprese, aug līdz 1 m augsta un plata. Dzinumi ir gari, izliekti, sveras viens virs otra, dzeltenīgā krāsā. 

  • Augu iedalījums: Skujkoki
  IZPĀRDOTS
 •  
  HINOKI PACIPRESE MAUREEN
  Kods: 000000113362

  Mūžzaļš, lēni augošs skujkoks ar neregulāru vainagu. Tas vairāk aug platumā, nekā augstumā. Skujas izteikti zaļā krāsā, īsas. Veidojams augs. Labi aug gan saulainā, gan ēnainā vietā. Nepieciešama vidēji mitra augsne, pH 5,5-6,5.

  • Augu iedalījums: Skujkoki
  IZPĀRDOTS
 •  
  PACIPRESE ZIRŅU SUNGOLD
  Kods: 0000001339642

  Lēni augošs, kompakts, blīvs krūms. Zari šūpojas līdzīgi auklām. Dzeltenas skujas. Augsnei jābūt caurlaidīgai, auglīgai, mitrai. Stādīt saulainā vietā. Atzarošana nav nepieciešama.

  • Augu iedalījums: Skujkoki
  IZPĀRDOTS