Dilles ir vieni no populārākajiem un plašāk audzētajiem garšaugiem Latvijā. Parasti dilles audzē, lai izmantotu to lapas, bet kulinārijā izmantojami arī ziedi un sēklas. Dillēm ārkārtīgi patīk saulainas vietas, auglīga augsne un pietiekami daudz mitruma. Parasti tās sēj tikai un vienīgi pēc sala, aprīlī. Izaugušiem stādiņiem nav iebildumu pret nelielu salu. Dilles izaug 10-15 dienu laikā. Ja vēlaties šos garšaugu baudīt visas vasaras laikā, stādiet tās katras 10 dienas līdz pat jūnija vidum vai sākot no augusta pirmā puses līdz septembra sākumam. Dilles ir vieni tiem zaļumiem, kurus iespējams sēt visas sezonas garumā, no agra pavasara līdz pat rudenim. Ziemā to var audzēt arī uz palodzes. Dilles ir dabisks augs, kuru bieži apciemo arī bites. Ziemā dilles iespējams sālīt, marinēt vai sasaldēt saldētavā. Kaltētas, marinētas vai citādi apstrādātas dilles iespējams lietot tāpat kā svaigās.
Izaug 85 dienās pēc iesēšanas. Pārtikā izmanto svaigas, retāk kaltētas lapas, ziedkopas, stublājus. Svaigās dillēs ir daudz C vitamīna, B grupas vitamīnu un minerālvielu.
Sēklu izsējas norma 1-2 g/m², sēj agri pavasarī un vasarā ar 3-4 nedēļu intervālu, labi iekoptās, irdenās dārza augsnēs. Audzējamas arī siltumnīcā dārzeņiem paredzētā kūdras substrātā. Labas, aromātiskas zaļumu ražas ieguvei nepieciešams siltums un mitrums.
Vidēji agrīna, ražīga šķirne. Lapas tumši zaļas, ļoti aromātiskas. Satur daudz ēterisko eļļu. Ziedkopas veido vēlu. Viegli audzēt, mazprasīgas. Pacieš pusēnu. Dilles var audzēt starp citiem dārzeņiem – burkāniem, bietēm, salātiem, redīsiem u.c. Lai dilles būtu visu vasaru, tās jāsēj ik pēc 10 dienām līdz jūnija vidum un no 10. augusta līdz 5. septembrim.
Sēj 1-2 g/m² agri pavasarī un vasarā ar 2-4 nedēļu intervālu, labi iekoptās, irdenās dārza augsnēs. Audzējama arī siltumnīcā dārzeņiem paredzētā kūdras substrātā. Bagātas, aromātiskas zaļumu ražas ieguvei nepieciešams siltums un mitrums.
Vidēji agrīna, ražīga šķirne. Pārtikā lieto svaigas vai žāvētas lapas, ziedkopas, stublājus. Viegli audzējamas. Pacieš daļēju noēnojumu. Lai visu vasaru būtu svaigas dilles, tās jāsēj ik pēc 10 dienām līdz jūnija vidum un no 10. augusta līdz 5. septembrim. Satur daudz ēterisko eļļu. Ziedkopas veido vēlu.
Vidēji agrīna, ražīga šķirne. Lapiņas tumši zaļā krāsā, aromātiskas. Ziedkopas veido vēlu. Viegli audzējamas, nav prasīgas. Izcieš daļēju noēnojumu. Dilles var audzēt starp citiem dārzeņiem: burkāniem, salātiem, redīsiem, kartupeļiem. Dilles ir viens no populārākajiem garšvielām un ārstniecības augiem.
Vidēji agrīna, ražīga šķirne. Pārtikā lieto svaigas vai žāvētas lapas, ziedkopas, stublājus. Viegli audzējamas. Pacieš daļēju noēnojumu. Lai visu vasaru būtu svaigas dilles, tās jāsēj ik pēc 10 dienām līdz jūnija vidum un no 10. augusta līdz 5. septembrim. Satur daudz ēterisko eļļu. Ziedkopas veido vēlu.
Viegli audzējama, mazprasīga diļļu šķirne lentē. Šo diļļu lapiņas ir tumši zaļā krāsā, ļoti aromātiskas, tāpēc bērni dārzā atradīs ne tikai garšas un krāsas, bet arī smaržas. Aug ātri, iesēt ar lenti ir ļoti vienkārši pat maziem pirkstiņiem. 2 metrus garā lentē. Sēklu lentes priekšrocības: lielāka, bagātīgāka un kvalitatīvāka raža.
Vidēji agrīna, aromātiska šķirne ar bagātīgi augošām, koši zaļām lapām. Augi ilgi neizzied, noplūkti – ilgi nevīst. Piemērotas lietošanai svaigā veidā, kaltēšanai un saldēšanai. Sēklu lentes priekšrocības ir lielāka, bagātāka un kvalitatīvāka raža. Ja ir pietiekami daudz mitruma, sēklas sadīgst vienmērīgāk un ātrāk. Sējums ir kārtīgs, atstarpes starp...
Ražīga šķirne ar tumši zaļām lapiņām. Ziedkopu veido vēlu. Viegli audzējamas, mazprasīgas pret augsni. Šī šķirne ļoti piemērota ražas realizēšanai saišķīšos. Audzē uz lauka, siltumnīcās vai podos. Var audzēt visu gadu. Pārtikā izmanto svaigas, retāk kaltētas lapas, ziedkopas, stublājus. Dillēs daudz vitamīnu – svaigās ļoti daudz C vitamīna, B grupas...
Agrīna, ražīga šķirne, ar tumši zaļām lapiņām. Piemērota audzēšanai visu gadu. Kompakta garuma, izcili aug kastītē vai podā, tomēr piemērota arī sēšanai uz lauka vai siltumnīcās. Dilles ir viens no populārākajiem garšaugiem un ārstniecības augiem. Pārtikā izmanto svaigas, retāk – kaltētas lapas, ziedkopas, stublājus. Viegli audzējamas, mazprasīgas. Pacieš...
Dārzā, dobēs sēj no agra pavasara līdz vasaras vidum ar 10-20 dienu intervālu, laukā dobēs 1-3 x 10-20 cm attālumā. Gurķu skābēšanai dilles sēj maijā. Augsnes ziņā mazprasīgas. Augstums 100-120 cm.
Ar intervālu 2-4 nedēļas, 4 metrus garo, ūdenī šķīstošo un precīzu izsēju nodrošinošo lentu dobē, dziļi iekoptā, barības vielām bagātā augsnē, klāj 1-2 cm dziļā vadziņā, no aprīļa līdz jūnijam. Labas, aromātiskas zaļumu ražas ieguvei nepieciešams siltums un mitrums.
Vidēji agrīna, ļoti ražīga šķirne. Dilles ir viens no populārākajiem garšaugiem un ārstnieciskajiem augiem. Uzturā lieto svaigas, retāk kaltētas lapas, ziedkopas, stublājus. Viegli audzēt, mazprasīgas. Pacieš pusēnu. Var audzēt visu gadu. Lai jums visu vasaru būtu dilles, tās jāsēj ik pēc 10 dienām līdz jūnija vidum un no 10. augusta līdz 5. septembrim.
Sēj 1-2 g/m² agri pavasarī un vasarā ar 3-4 nedēļu intervālu, labi iekoptās, irdenās dārza augsnēs. Audzējama arī siltumnīcā dārzeņiem paredzētā kūdras substrātā. Bagātas, aromātiskas zaļumu ražas ieguvei nepieciešams siltums un mitrums.
Lapiņas tumši zaļā krāsā, aromātiskas. Ziedkopas veido vēlu. Viegli audzējamas, nav prasīgas. Izcieš daļēju noēnojumu. Dilles var audzēt starp citiem dārzeņiem: burkāniem, salātiem, redīsiem, kartupeļiem.
Pārtikā lieto svaigas vai žāvētas lapas, ziedkopas, stublājus. Viegli audzējamas. Pacieš daļēju noēnojumu. Lai visu vasaru būtu svaigas dilles, tās jāsēj ik pēc 10 dienām līdz jūnija vidum un no 10. augusta līdz 5. septembrim.
Vidēji agrīna, ražīga šķirne. Viegli audzējamas, var augt ēnā. Pārtikā lieto svaigas un kaltētas lapas, ziedkopas, stiebrus. Piemērotas saldēšanai, konservēšanai. Lai dilles būtu visu vasaru, tās jāsēj ik pēc 10 dienām.
Zema auguma, aromātiska šķirne ar tumši zaļām lapām. Pārtikā lieto sīkās, aromātiskās lapiņas, kam piemīt pikanta garša. Aug lēnām, ilgi neveido ziedkopas, bagātīgi sakuplo. Piemērotas audzēšanai puķu podos agrai pavasara ražai. Audzējot atklātā gruntī, ieteicams sēt ik pēc 10 dienām līdz jūnija vidum un no 10. augusta līdz 5. septembrim. Visleknāk aug...
Ražīga šķirne, piemērota audzēšanai visu gadu. Audzēšanai uz lauka un siltumnīcās. Augi izturīgi, ar tumši zaļām lapiņām, ziedkopu veido vēlu. Mazprasīgi augi, augšanai piemērotas smilšmāla vai vieglas mālsmilts, irdenas, ūdens caurlaidīgas, mitras, bet ne pārmirkušas augsnes. Dillēs daudz vitamīnu – svaigās ļoti daudz C vitamīna, B grupas vitamīnu,...
Vidēji agrīna, ražīga šķirne. Lapiņas tumši zaļā krāsā, aromātiskas. Ziedkopas veido vēlu. Viegli audzējamas, nav prasīgas. Izcieš daļēju noēnojumu. Dilles var audzēt starp citiem dārzeņiem: burkāniem, salātiem, redīsiem, kartupeļiem. Dilles ir viens no populārākajiem garšvielām un ārstniecības augiem.
Šķirne, kuras lapas īpaši košā tumši zaļā krāsā, ļoti aromātiska. Piemērotas lietošanai svaigā veidā, saldēšanai, kaltēšanai. Lai visu sezonu būtu dilles, ieteicams tās sēt no pavasara līdz rudenim. Iesētas dilles izaug 65–75 dienās. Siltumnīcā vai zem seguma ražu novāc pēc 40–50 dienām. Ja tām netrūkst mitruma, dilles ātri aug 15–20 oC temperatūrā.