SAKĀRTOT PĒC FILTRA:

Cena
13 20
Saulaina vieta
more... less
Daudzgadīgs
more... less
Aukstā zon
more... less
Taipa
more... less

Ozoli

Ir cilvēki, kas uzskata, ka katrā kārtīga latvieša dārzā ir jābūt vismaz vienam ozolam. Šis koks simbolizē spēku, vīrišķību un mūžību. Iestādot ozolu, jūs atstājiet mantojumu nākamajām paaudzēm, kas svinēs līgo svētkus tā pakājē gadsimtiem ilgi. Lai arī kārtīgi ozoli ir veci koki, kurus par nobriedušiem uzskata pēc vismaz 50 gadu augšanas, patiesībā, tie ir vieni no visātrāk augošajiem kokiem. Tādēļ, lai arī to kuplumu un spēku pilnībā varēs novērtēt tikai jūsu pēcnācēji, jūs varēsiet sekot līdzi tā augšanas progresam katru gadu. Ir grūti iedomāties vēl izteiktāku ilgtermiņa investīciju dārzā, kā ozolu, tādēļ rūpīgi izvēlieties vietu kurā to stādīt. Ņemiet vērā to, cik vereni izaug šie koki, tādēļ stādiet to tālu no ietvēm, pazemes komunikācijām vai ēku pamatiem. Kā jau vairums koku, arī ozoli dod priekšroku saulainām vietām, tādēļ nestādiet tos ēnā. Paturiet prātā to, ka cik liela dārza platība atradīsies ozola zaru ēnā, kad tas būs izaudzis. 

Lasīt vairāk
Rādīt lapā
Kārtot pēc
 •  
  OZOLS PARASTAIS
  Kods: 000000140084

  Augsts, aug līdz 20-30 m augstumam un 15-20 m platumam, koks. Vainags plats, ovāls vai olas formas. Vispiemērotākais plašām vietām. Miza ir tumši pelēka, ieliekta. Lapas ir robainas, vidēji zaļas, ādainas, rudenī maina krāsu uz dzeltenu, brūnu. Augsne nav prasīga, taču tai vajadzētu būt labi nosusinātai, bezskābai.

  • Augu iedalījums: Koki
  IZPĀRDOTS
 •  
  OZOLS PARASTAIS
  Kods: 000000117596

  Garš, izturīgs, ilgmūžīgs, liels koks lielām telpām. Izaug līdz 20-30 m augsts un 15-20 m plats. Vainags plats, ovāls vai olas formas. Lapas ir zaļā krāsā, starainas, cietas, sekli izliektas ar ādas efektu, rudenī maina krāsu uz dzeltenu, brūnu. Miza - tumši pelēka, stingra, dziļi rievota. Augļi - ozolzīles. Patīk saule. Piemērotākā augsne ir tikai labi...

  • Augu iedalījums: Koki
  IZPĀRDOTS