Egles (Abies) ir populāri koki, kas plaši tiek izmantoti ainavu arhitektūrā un dārzos, pateicoties to skaistajai, mūžzaļajai lapotnei. Audzējot egles, jāņem vērā vairāki svarīgi aspekti, lai tās labi augtu un attīstītos. Šeit ir daži padomi, kā pareizi audzēt egles.
Vietas izvēle: egles vislabāk aug saulainās vai daļēji ēnainās vietās. Tām patīk gaisma, taču tās var paciest arī nelielu ēnu. Svarīgi, lai vieta būtu aizsargāta no stipra vēja un sausuma.
Augsne: egles vislabāk aug labi drenētā, nedaudz skābā augsnē. Izvairieties no slikti drenētas augsnes, kurā uzkrājas ūdens. Ja jūsu augsne ir smaga vai nabadzīga, varat to uzlabot, pievienojot kompostu vai kūdru, lai palielinātu drenāžu un augsnes skābumu.
Kopšana: pirmajā gadā pēc stādīšanas egles regulāri jālaista, īpaši sausā periodā. Pēc tam, kad augs ir iesakņojies, var būt nepieciešama mazāka laistīšana, taču sausuma laikā papildu laistīšana joprojām var būt noderīga. Tāpat tās var mēslot pavasarī, izmantojot sabalansētu mēslojumu, ja pamanāt, ka augs neattīstās. Izvairieties no pārmērīgas mēslošanas, jo tas var radīt problēmas ar saknēm.
Apgriešana: egles parasti neprasa apgriešanu, taču jūs varat noņemt bojātus vai slimus zarus. Egles formēšana jāveic uzmanīgi, lai nebojātu augu. Vislabākais laiks apgriešanai ir pavasarī vai vasaras sākumā.
Egles ir ilgmūžīgi un skaisti augi, kas var kļūt par lielisku jūsu dārza vai ainavas elementu. Ievērojot šos padomus, jūs varēsiet nodrošināt, ka jūsu egles būs veselīgas un skaistas.
Mūžzaļš skujkoks. Vainags ir regulāras piramīdas formas, zari aug horizontāli. Adatas ir īsas, mīkstas, zilā-sudraba krāsā. Aug lieliem, brūniem, dekoratīviem čiekuriem. Augsnei jābūt caurlaidīgai, auglīgai, mitrai.
Populārs, dekoratīvs, regulāras piramīdas formas, lēni augošs skujkoks. Skujas īsas, spīdīgas, mīkstas, virspusē tumši zaļas, apakšā sudrabainas. Zari horizontāli, spēcīgi. Izaudzē dekoratīvus, zilgani violetus čiekurus, kas aug stāvus kā sveces uz zariem. Rada skaistu krāsu kontrastu ar skujām. Atzarot nav nepieciešams. Nepieciešama caurlaidīga, minimāli...
Mūžzaļš skujkoks. Kompakts, īss augs. Aug lēni, gadā izaug līdz 3-7 cm. Veido plašu konusveida vainagu. Skujas ir pelēkzaļas, blīvas, mīkstas. Ērti kombinējams ar citiem daudzgadīgiem augiem, akmensdārzos vai audzējams atsevišķi. Stādiet saulainā vietā, auglīgā, mitrā, caurlaidīgā, viegli skābā augsnē. Ziemciete. Atzarot nav nepieciešams.
Dekoratīva, mūžzaļa, blīva, piramīdas formas, skujkoku. Aug lēni, 10 gados var sasniegt līdz 1,5-3 m augstumu, gada izaug līdz 5-10 cm. Skujas platas, zaļas, ar spilgti zilu nokrāsu, mīkstas. Pavasara beigas veido stāvus, purpursarkanus čiekurus. Stāda pa vienai vai kopā ar citiem daudzgadīgiem augiem. Stādiet saulainā vietā, auglīgā, mitrā, caurlaidīgā,...
Lēni augošs, dekoratīvs, mūžzaļš skujkoks. Puslodes formas vainags. Skujas platas, blīvas, zaļas, mīkstas. Stāda pa vienai vai kopā ar citiem daudzgadīgiem augiem. Stāda saulainā vietā, auglīgā, mitrā, vadošā augsnē. Kompaktā izmēra dēļ, ar papildu aprūpi, to var audzēt āra podos.
Mūžzaļš skujkoks. Miniatūra baltegles šķirne. Aug lēni, gada pieaugums ir aptuveni 5 cm. Zems, neregulāras formas vainags. Vairāk tiecas augt platumā, vairumā gadījumu tai nav skaidra galotne. Gadās, ka šim augam sāk augt galotne, ieteicams to noņemt, jo izveidosies piramīdas formas augs. Īsi zari horizontāli izplatās uz sāniem. Skujas ir zaļas, īpaši...
Mūžzaļš skujkoks. Kompakts, īss augs. Aug lēni, gadā izaug līdz 3-7 cm. Veido neregulāru, izkliedētu lapotni. Skujas ir zaļas, apakšā gar mugurkaulu ir sudraba sloksne, blīva, mīksta. Ērti kombinējams ar citiem daudzgadīgiem augiem, akmensdārzos vai audzējams atsevišķi. Stādiet saulainā vietā, auglīgā, mitrā, caurlaidīgā, viegli skābā augsnē. Ziemciete....