Puķkāpostus bieži vien sauc arī par ziedkāpostiem. Ja vēlaties iegūt bagātīgu puķkāpostu ražu, jums būs nepieciešamas plašas zināšanas par to audzēšanu. Tā kā daudzi cilvēki iecienījuši šo kāpostu garšu, daudzi cenšas tos izaudzēt arī paši savā dārzā. Puķkāposti ir diezgan izvēlīgi pret augsni un dažādiem augšanas apstākļiem - ar to sēšanu un aprūpi jābūt īpaši uzmanīgiem. Ziedkāposti sastopami dažādās krāsās - gan balti, gan arī dzelteni, zaļi un violeti. Ari tie iedalās agrajās, vidēji agrajās un vēlajās šķirnēs. Neaizmirstiet, ka šim kāpostu veidam nepieciešams arī liels gaismas daudzums. Pirms augu stādīšanas augsnē, iesakām tos iesēt stādaudzētavās. Pārstādītie augi spēj izturēt pat -6ºC lielu salu. Puķkāpostiem ir arī plašs pielietojumu veids - to var ēst svaigu, fritēt, saldēt, sautēt, cept vai vārīt. Izvēlieties savas puķkāpostu sēklas interneta veikalā Veikalsdarzam.lv!
Ražu novāc 58-63 dienas pēc iestādīšanas. Ziedkopas nelielas, kompaktas, baltas. Piemēroti lietošanai svaigā veidā un konservēšanai. Ziedkāposti - vieni no garšīgākajiem un vērtīgākajiem diētiskajiem dārzeņiem. Vislabāk aug auglīgā, irdenā un mitrā augsnē. Piemērotākais priekšaugs - gurķi, pākšaugi un saknes.
Ražu novāc 85-90 dienas pēc stādu iestādīšanas. Galviņas baltas, cietas, blīvas, pārklātas ar lapām. Piemērotas lietošanai svaigā veidā, saldēšanai un konservēšanai.
Labi pacieš karstumu. Augi ļoti izturīgi, audzelīgi, ar spēcīgu sakņu sistēmu. Veģetācijas periods 75-85 dienas. Ziedkopas baltā krāsā, cietas, blīvas, sver 1,6-2 kilogramus. Lieto svaigus, konservē, saldē. Vislabāk aug auglīgā, irdenā un mitrā augsnē.
Ražu ievāc 80–100 dienu no stādu iestādīšanas. Ziedkopas baltā krāsā, lielas, cietas, blīvas. Uzturā lieto svaigus, sasaldē, konservē.
Agrīnas ražas novākšanai tos var sēt uzreiz augsnē vai stādīt siltumnīcā. Veģetācijas periods - 70 dienas kopš stādīšanas. Ziedkopas ir baltā krāsā, ar lapām, blīvas. Ja izvēlēsieties auglīgu, irdenu un mitru augsni, varēsiet izaudzēt labu ziedkāpostu ražu. Tāpat regulāri jāparūpējas par augsnes virsmu - jāparūpējas, lai augam izveidotos pēc iespējas...
Veģetācijas periods – 70-75 dienas no dēstu iestādīšanas. Ziedkopa vidēja izmēra, blīva, dzeltenīgi oranža – šī krāsa saglabājas arī pēc termiskas apstrādes. Ziedkāpostu raža būs bagātīga, ja izvēlēsieties auglīgu, irdenu un mitru augsni, pastāvīgi uzirdinot augsnes virsmu, aprušinot stādus, lai tiem izaugtu pēc iespējas vairāk sakņu.
Vidēji agrīns, ražīgs hibrīds vasaras un rudens ražai. Veģetācijas periods 70–79 dienas no stādu iestādīšanas. Ziedkopas ir īpaši kvalitatīvas, baltas, vienāda lieluma, blīvas, vidēji klātas ar lapām. To svars var sasniegt 4 kg. Karstuma, sausuma vai aukstuma radīts stress neietekmē šā hibrīda ziedkopu formu vai kvalitāti. Raža nobriest vienlaikus. Lieto...
Izaug 60 dienu laikā no stādu iestādīšanas. Ziedkopas vidēja lieluma, kompaktas, baltas. Piemēroti lietošanai svaigā veidā, konservēšanai, saldēšanai. Vislabāk aug ar trūdvielām bagātā, labi kultivētā augsnē.
Sēja: no marta sākuma līdz maija beigām, dēstu audzē 5-6 nedēļas, laukā izstāda no aprīļa līdz jūlija sākumam 55x70 cm attālumā, vāc pēc 2,5 mēnešiem. Augsttražīga šķirne ar lielām, blīvām, baltām galviņām.
Agra šķirne. Audzē no dēsta vasaras un rudens ražai. Dēstu audzēšanas periods 35-60 dienas, atkarībā no sējas un stādīšanas termiņa. Veģetācijas periods 70 dienas pēc dēstu stādīšanas dobē. Galviņas 1,0-2,0 kg, bīvas, baltas, pašnosegtas.
Ļoti agra šķirne. Audzējama no dēstiem vasaras un rudens ražām. Dēstu audzēšanas periods, atkarībā no sējas termiņa un apstākļiem, 35-60 dienas. Veģetācijas periods 65-70 dienas pēc dēstu stādīšanas dobē. Galviņas 1-1,5 kg smagas, baltas, blīvas. Mitrumprasīgs augs. Sēj no marta līdz jūnija vidum, karstumā virs +25ºC ziedkāpostiem slikti ieriešas galviņas.