Gan kultivatori tika radīti vienas galvenās funkcijas veikšanai - augsnes irdināšanai un izlīdzināšanai pirms sēšanas darbiem. Laika gaitā, tā kā progress nestāv uz vietas, šīs ierīces ir atkārtoti modificētas un papildinātas ar dažādām noderīgām funkcijām un tehniskajām īpašībām. Mūsdienās kultivatori ir piedzīvojuši vairākas izmaiņas un atšķiras viens no otra gan ar tehniskajiem, gan funkcionālajiem parametriem. Izvēloties kultivatoru, vispirms pievērsiet uzmanību tā svaram: tas tieši ietekmē augsnes apstrādes spēku, dziļumu un sarežģītības pakāpi, jo smagāks kultivators, jo lielāku un sarežģītāku zemes gabalu tas var apstrādāt. Bet tas atkal nenozīmē, ka mazie un vieglie kultivatori neko nespēj, un nav pat vērts skatīties viņu virzienā. Šādas ierīces būs ideāli palīgi cenas un kvalitātes ziņā jebkurā vasarnīcā seši simti kvadrātmetru, taču tās nebūs piemērotas lieliem laukiem.
Kultivators ir īpaša lauksaimniecības tehnika, kas palīdz apstrādāt augsni dārza teritorijā, piemēram, arot, ravējot.
Vasarnīcu kultivatori sastāv no šādām galvenajām elementiem: dzinējs ar augsnes griezējiem, rokturi, vadības sistēma, filtrs, kas novērš netīrumu iekļūšanu vienībā.
Metāla balsts augiem, zaļš, platums 60cm, augstums 150cm.
Metāla balsts augiem, zaļš, platums 100cm, augstums 150cm.
Keramikas pods bez šķīvja, melns, platums 14 cm, augstums 13 cm.
Keramikas pods bez šķīvja, melns, platums 18 cm, augstums 15 cm.
Keramikas pods bez šķīvja, balts, platums 18 cm, augstums 15 cm.
Mačete naža tipa/zāģis, 46cm, futlārī Truper®
Antioksidantu, A, B, C, E, K vitamīnu, kalcija, kālija un dzelzs avots. Sēklas pirms diedzēšanas nomazgā, pēc tam ieber traukā un mērcē no 10-24 stundām, lai tās piebriest. Pēc tam sēklas noskalo un ievieto diedzēšanas traukā vai sēj podiņā auglīgā substrātā. Dīgst istabas temperatūrā 5-14 dienās. Lieto kā piedevu salātos vai uz sviestmaizēm.
Vidēji agrīna, ļoti ražīga sviesta pupiņu šķirne. Augi izaug pagari, bet turas stingri. Pākstis līdz 15–17 cm garas, 1,6–1,8 cm platas, plakanas. Šķirne izturīga pret pupiņu mozaīkas vīrusu, antraknozi. Pupiņas labi aug irdenā un ātri iesilstošā, mēslotā augsnē, kurā ir vismaz nedaudz humusa (trūdvielu), ar neitrālu pH (6,0–6,8). Pākstis piemērotas...
saulespuķes | Crimson QueenViengadīgas, 150 cm augstas puķes. Augstās saulespuķes audzē pie žogiem vai tālākās puķu dobju vietās: pa vienai vai grupās, kopā ar dažādām augstām puķēm, vārpaugiem, verbenām, kosmejām. Labi aug saulainā, siltā, no vēja pasargātā vietā, auglīgā augsnē. Papildus mēslo ar izšķīdušiem minerālmēsliem. Stāda apstādījumos, puķu...
Agrīns pašapputes hibrīds. Tas ir ne tikai izturīgs pret slimībām, kladosporiozi, mozaīkas vīrusu, bet arī piemērots audzēšanai nelabvēlīgos laika apstākļos, īpaši tad, ja nav iespējas nodrošināt regulāru laistīšanu. Audzē siltumnīcās un uz lauka. Augļi sīkām kārpiņām, nepaliek rūgti. Ēd svaigus, konservē.
Divgadīgas, ļoti viegli audzējamas puķes. Zied smaržīgiem violetiem, sārtiem un baltiem ziediem, kuri rudenī pārvēršas par perlamutra krāsas sēklu pākstenīšiem “naudiņām”. Skaisti izskatās pušķos, floristikas kompozīcijās. Puķes pievilina bites un tauriņus. Stāda puķu dobēs, lauka puķu dobēs. Piemērotas lauku sētu apzaļumošanai. Zied otrā gadā pēc...
Vēlīna šķirne. Kāpostgalviņas izaug 150–160 dienu laikā pēc stādu stādīšanas. Kāpostgalviņas apaļas vai nedaudz plakanas, 4–5 kg smagas. Nobriest vienā laikā. Stādi izturīgi pret salnām. Piemēroti lietošanai svaigā veidā, skābēšanai un uzglabāšanai. Labi aug vidēji smagā un smagā, auglīgā augsnē. Skābu augsni pirms kāpostu audzēšanas nepieciešams kaļķot.
70 % vistas un tītara + tīras gaļas pastēte. Pilnvērtīga barība kucēniem un jauniem suņiem.Īsti gaļas gabaliņi ar veseliem iekšu gabaliņiem pastētē.Augstais kvalitatīvas gaļas saturs un saudzīga tās apstrāde ir izcilas garšas un smaržas garantija. Garda īstu gaļas gabaliņu un orgānu gaļas kombinācija pastētē teicami apmierinās arī visprasīgākos suņu...
TOMĀTI PANTANO ROMANESCO Vidēji agrīna, gara auguma tomātu šķirne. Augļi lieli, gaļīgi, ļoti garšīgi un aromātiski. Īpaši piemēroti vasaras salātiem. Audzē polietilēna siltumnīcās, karstā vasarā var audzēt arī uz lauka, tikai jāizvēlas saulaina vieta.
Sēj aprīlī podos siltumnīcā, dekoratīvos vasaras viengadīgo puķu laukumos, puķu traukos aprīlī, maijā. Zied bagātīgi no jūnija līdz septembra beigām. Stīgu garums līdz 200 cm. 8 sēklas gramā.
Daudzgadīgi, pret salu un sausumu izturīgi, pret augsni mazprasīgi lapu dārzeņi. No sadīgšanas līdz pirmajai ražai paiet 45–50 dienas. Var augt arī paēnā. Vislabāk aug +13–18 °C temperatūrā. Vislielāko ražu iegūst otrajā un trešajā gadā. Pārtikā lieto jaunās lapiņas.
Agrīna, “saladette” tipa, pret slimībām izturīgs, zema auguma hibrīds. Augļi plūmes formas, saldi, sver apmēram 70–80 g, nav tendences pārgatavoties. Lieto svaigā veidā, piemēroti konservēšanai, sulas spiešanai, piedevām, mērču gatavošanai. Audzēšanai siltumnīcās un uz lauka. Vispiemērotākā temperatūra sēklu sadīgšanai – 20–25 °C.
Ziediņi nelieli – 1,5 cm diametrā, ceriņkrāsā, sārti, patīkami smaržo. Ziedi atveras apmākušās dienās, vakaros, rītos un naktī.