Burkāni ir bagātīgs vērtīgā karotīna avots, kas ir obligāta sastāvdaļa katrā diētā. Lietojot burkānus uzturā, vairums šī karotīna mūsu organismā pārstrādājas A vitamīnā, kas uzlabo redzi. Tie ir arī viegli audzējami un ražīgi dārzeņi. Neatkarīgi no tā, kādas burkānu sēklas esiet izvēlējušies stādīšanai, šis process ir viegli apgūstams arī nepieredzējušiem dārzniekiem. Burkāni ir divgadīgi augi, tādēļ tie izmanto savu lapotni, lai uzkrātu saules enerģiju un izveidotu lielu un spēcīgu sakni, kurā tie uzglabās barības vielas ziemai. Pateicoties savai izteikti vertikālajai augšanai, burkānus var stādīt cieši kopā, tādā veidā pat neliela dārziņa platība ienesīs bagātīgu burkānu ražu. Stādot burkānus ir ieteicams ievietot sēklas augsnes virsējā slāni, kuru jāuztur mitru līdz izdīgst dīgļi. Šis process var prasīt vairākas nedēļas, tādēļ to laistīšana prasīs daudz dārznieka uzmanības, pūles un rūpes. Burkāniem ļoti patīk uzturvielām bagātīga augsne un tie dāsni attalgos jūsu darbu ražas laikā, ja tos kārtīgi mēslosiet. Tomēr izvairieties no mēslošanas produktiem ar ļoti augstiem slāpekļa līmeņiem, tā vietā dodot priekšroku kārtīgi ieturētam dabīgajam mēslojumam vai citiem lēnas iedarbības produktiem.
Vidēji agrīna šķirne ar kraukšķīgām, saldām un sulīgām saknēm. Burkānu audzēšanai augsnes skābuma reakcija ir pH 6-7. Var sēt no aprīļa beigām līdz jūnija sākumam 35-45 sēklas uz tekošo metru. Izsējas dziļums 2-2,5 cm.
Veģetācijas periods 140–150 dienas. Saknes izaug līdz 18–24 cm garas, nav raksturīga plaisāšana. Lieto svaigus, konservē, saldē. Īpaši piemēroti sulas izgatavošanai. Lieliski glabājas ziemā.
Vēlīna šķirne. Burkānu audzēšanai optimālā augsnes skābuma reakcija ir pH 6-7. Lielu sakņu ieguvei sēj 25-30 sēklu uz tekošo metru no aprīļa beigām līdz jūnijam. Izsējas dziļums ir 2-2,5 cm. Kraukšķīgas, saldas un sulīgas saknes.
Burkānu audzēšanai optimālā augsnes skābuma reakcija ir pH 6-7. Lielu sakņu ieguvei sēj 25-30 sēklu uz tekošo metru no aprīļa beigām līdz jūnijam. Izsējas dziļums ir 2-2,5 cm. Augstražīga šķirne. Uzglabājas ļoti labi.
Vidēji agra Nantes tipa šķirne. Veģetācijas periods 110–115 dienas. Sakņaugi 18–20 cm gari, ar strupu galu. Serde neliela, apaļa, mīkstums oranžs. Sakņaugiem nav tieksmes saplaisāt. Vislabāk aug kultūraugiem iekoptā, trūdvielām bagātā, nepārmirkušā vieglā smilšmāla vai mālsmilts augsnē. Vienā vietā burkānus sēj ne ātrāk kā pēc 4–5 gadiem.Sēklu lentes...
Īpaši agrīna šķirne. Veģetācijas periods – 73–78 dienas no iesēšanas. Saknes apaļas, saldas, nekļūst zaļas pat tad, ja izlien no augsnes, neplaisā. Uzturā lieto svaigus, var pārstrādāt un saldēt. Apaļās saknes var konservēt nesagrieztas kopā ar citiem dārzeņiem.
Vidēji agra šķirne, audzē vasaras un rudens ražai. Ražu novāc 90-100 dienas pēc sēklu sadīgšanas. Pirmo ražu var sākt vākt pēc 55-60 dienām. Saknes gludas, strupiem galiem, mīkstums un serde koši oranžā krāsā. Ļoti populāra šķirne, paredzēta lietošanai svaigā veidā, uzglabāšanai un pārstrādei. Vislabāk aug iestrādātā, ar trūdvielām bagātā, nepārmirkušā...
Sēja: maijā uz lauka slejās vai 40-45 cm attālās rindās, 25-30 sēklas uz rindas tekošo metru. Ražu vāc oktobrī. Ražīga vēlīna šķirne ar lielu sakni pārstrādei un ilgstošai glabāšanai.
Vidēji agra Nantes tipa šķirne. 110-120 dienas. Burkānu audzēšanai optimālā augsnes skābuma reakcija ir pH 6-7. Lielu sakņu ieguvei sēj 25-30 sēklas uz tekošo metru no aprīļa beigām līdz jūnijam. Izsējas dziļums ir 2-2,5 cm. Kraukšķīgas, saldas un ļoti sulīgas, 18-20 cm garas saknes. Lieliska šķirne sulas ieguvei.
Agrīns, ražīgs, pret slimībām izturīgs hibrīds. To var audzēt gan rudens ražai, gan glabāšanai – tad sēklas būtu jāsēj no 20. maija līdz 10. jūnijam. Saknes 25–30 cm garas, saldas, aromātiskas. Satur dabisku pigmentu antocianīnu, tāpēc to iekšpuse un ārpuse ir violetā krāsā, kuru tie nezaudē arī pēc termiskas apstrādes. Lieto svaigā veidā, piemēroti...
Sēj no pavasara līdz vasaras vidum, labi drenētā, dziļi irdenā dārza augsnē. Vēlamais augsnes skābuma līmenis pH 6,0-6,8. Veģetācijas periods 135 dienas. Daudz augstāks beta karotīna un karotenoīda - luteīna saturs kā oranžajās burkānu saknēs. Luteīns pasargā acu audus, uzlabo redzi un vispārējo organisma stāvokli. Saknes saldas, sulīgas, audzējamas...
Agrīns, ražīgs, pret slimībām izturīgs hibrīds. Saknes gan ārpusē, gan iekšpusē ir koši sarkanā krāsā. Izcili garšīgie un kraukšķīgie burkāni paredzēti lietošanai svaigā veidā, piemēroti salātiem, sulu spiešanai. Šo šķirni var audzēt arī rudens ražai un glabāšanai – tad sēklas būtu jāsēj no 20. maija līdz 10. jūnijam. Sēklas var būt kodinātas. Ja sēklas...
Vēlīna Nantes tipa šķirne, 145-155 dienas. Burkānu audzēšanai optimālā augsnes skābuma reakcija ir pH 6-7. Lielu sakņu ieguvei sēj 25-30 sēklu uz tekošo metru no aprīļa beigām līdz jūnijam. Izsējas dziļums ir 2-2,5 cm. Kraukšķīgas, saldas un ļoti sulīgas saknes. Lieliska šķirne sulas ieguvei.
Veģetācijas periods 110-115 dienas. Saknes ar strupu galu, serde neliela, apaļa. Saknēm nav raksturīga plaisāšana. Vislabāk aug ne pārāk mitrā, vieglā smilšmāla vai mālsmilts augsnē.
Agrīna šķirne, audzē lietošanai svaigā veidā un neilgai uzglabāšanai. Burkānos ir daudz vitamīnu: C, B, B2, B6, PP, K, minerālvielu: kālija, nātrija, kalcija, fosfora, magnija, joda un organismam nepieciešamā dzelzs. Saknes ar strupu galu, 15–17 cm garas. Vislabāk aug ar humusu bagātā, ne pārāk mitrā, viegla smilšmāla vai mālsmilts augsnē. Piemēroti agras...
Vidēji agrīna, ražīga ‘Nantes’ tipa šķirne. Veģetācijas periods 105-110 dienas. Saknes izaug līdz 18-20 cm garas, augot nepaceļas virs augsnes, tādēļ nekļūst zaļas. Piemēroti lietošanai svaigā veidā, uzglabāšanai ziemā. Labs priekšaugs burkāniem: puravi, sīpoli, labība, agrie kartupeļi. Vislabāk aug trūdvielām bagātā, nepiemirkušā vieglā smilšmāla vai...
Agra šķirne. Burkānu audzēšanai optimālā augsnes skābuma reakcija ir pH 6-7. 40-60 sēklu uz tekošo metru sēj aprīlī, maijā. Izsējas dziļums 2-2,5 cm. Sēklu dīgšanas un saknes piebriešanas laikā īpaši nepieciešams mitrums. Kraukšķīgas, saldas un sulīgas saknes.
Vidēji agrīns, ļoti ražīgs ‘Berlicum’ tipa hibrīds. Veģetācijas ilgums 100–110 dienas. Audzē rudens ražai un glabāšanai, tomēr tas ir ātri augošs hibrīds, tāpēc šo šķirni var audzēt agrīnas ražas iegūšanai – parasta lieluma saknes izaug ātrāk nekā agrīnajām ‘Nantes’ tipa šķirnēm. Saknes lielas, ar strupu galu, gludas, 20– 25 cm garas, 150–350 g smagas,...
Ražu novāc 80 dienas pēc sēklu sadīgšanas. Saknes cilindriskas formas, 15-17 cm garas. Vislabāk aug iestrādātā, ar trūdvielām bagātā, ne pārāk slapjā, viegla smilšmāla vai mālsmilts augsnē. Ja augsne smaga, burkāni slikti sadīgst, saknes ir īsas, sazarojušās, saplaisājušas.
Vēlīna, ļoti ražīga šķirne. Saknes spēcīgas, ar strupu galu. Veģetācijas periods - 127 dienas. Vislabāk aug iestrādātā, ar trūdvielām bagātā, nepārmirkušā viegla smilšmāla vai mālsmilts augsnē. Ražu var novākt pirms pirmajām salnām. Vēlāk noraktos burkānos ir vairāk karotīna un cukuru, tie labāk glabājas. Piemēroti lietošanai svaigā veidā, sulu spiešanai...
Šis nav šķirņu sajaukums, bet bet viena hibrīda kompozīts. Sēj no agra pavasara līdz vasaras vidum. Veģetācijas periods 95 dienas. Vācama lietošanai vasarā un rudenī. Sakņu krāsu un garšu gamma atšķirīga. Svaigus izmanto daudzkrāsainu salātu pagatavošanai.
Vidēji agra Nantes tipa šķirne. Veģetācijas periods 110-115 dienas. Saknes 18-20 cm garas. 4 m garo, ūdenī šķīstošo un precīzu izsēju nodrošinošo lentu dobē, dziļi iekoptā, barības vielām bagātā augsnē, klāj 1-2 cm dziļā vadziņā, no aprīļa līdz jūnijam. Saknes uzglabājas labi.
Nantes tipa vidēji agra šķirne ar augstu karotīna saturu. 4 m garo, ūdenī šķīstošo un precīzu izsēju nodrošinošo lentu dobē klāj 1-2 cm dziļā vadziņā no aprīļa līdz jūnijam. Audzē dziļi iekoptā, barības vielām bagātā augsnē. Uzglabājas labi.
Vidēji agra 110 dienu burkānu šķirne. Izmantojama agrai un rudens ražai. 4 m garo, ūdenī šķīstošo un precīzu izsēju nodrošinošo lentu, agrai buntīšu ražai martā, aprīlī klāj siltumnīcā, dārzā dobē dziļi irdenā, barības vielām bagātā augsnē 1-2 cm dziļā vadziņā, no aprīļa līdz jūnijam. Saknes apmēram 15 cm garas, saldas. Laba burkānu mušas neieņēmība.
Ļoti agra šķirne. Ienākas 75-100 dienās pēc sējas. 40-60 sēklu uz tekošo metru sēj aprīlī, maijā. Izsējas dziļums ir 1,5-2,5 cm. Sēklu diģšanas un saknes piebriešanas laikā īpaši nepieciešams mitrums. Kraukšķīgas, saldas un sulīgas 10-12 cm garas saknes. 1 gramā 650 sēklas.
Vidēji agra Nantes tipa šķirne. Sēj no aprīļa līdz jūnija beigām uz lauka slejās vai 30-40 cm attālās rindās 40-60 sēklu uz rindas tekošo metru. Raža ienākas 105-110 dienās pēc sadīgšanas. Saknes saldas, 16-18 cm garas. Uzglabājas labi.
Veģetācijas periods 95 dienas. Saknes izaug 16-18 cm garas, gludas, augot nepaceļas virs augsnes, tādēļ nekļūst zaļas. Labs priekšaugs burkāniem: puravi, sīpoli, labība, agrie kartupeļi. Vislabāk aug trūdvielām bagātā, nepiemirkušā vieglā smilšmāla vai mālsmilts augsnē. Tajā pašā vietā burkānus sēj pēc 3-4 gadiem. Iesējot jūnijā, var uzglabāt līdz martam.
Vēlīna, ražīga, pret slimībām izturīga universāla hibrīda šķirne. Ražu novāc 130-135 dienas pēc sēklu sadīgšanas. Saknes gludas, sulīgas, izturīgas pret plaisāšanu, koši oranžā krāsā, serde maza. Hibrīds paredzēts lietošanai svaigā veidā, uzglabāšanai, konservēšanai. Ražu var novākt pirms pašām salnām - vēlāk noraktos burkānos ir vairāk karotīna un...
Vidēji agrīna ‘Nantes’ tipa šķirne. Saknes 16-20 cm garas, ar gludu virsmu, strupiem galiem, mazu serdi. Veģetācijas periods 110-115 dienas. Lieto svaigus, var uzglabāt ziemā. Lielā cukura un karotīna daudzuma dēļ, ļoti piemēroti sulas un salātu gatavošanai. Vislabāk aug iestrādātā, ar trūdvielām bagātā, nepārmirkušā viegla smilšmāla vai mālsmilts augsnē.
Agrīns, ražīgs ‘Nantes’ tipa hibrīds. Veģetācijas periods - 90 dienas, pirmās ražas novākšanu var sākt 60 dienas pēc iesēšanas. Saknes 15-20 cm garas, strupu galu, agri iegūst raksturīgo iekšējo un ārējo krāsu, ar saldu garšu. Burkāniem nav tendences plaisāt. Piemēroti audzēšanai uz lauka un polietilēna siltumnīcās, kā arī ražas realizācijai saišķīšos....
Vēlīna Nantes tipa šķirne. Burkānu audzēšanai optimālā augsnes skābuma reakcija ir pH 6-7. 25-30 sēklu uz tekošo metru sēj no aprīļa beigām līdz jūnijam. Izsējas dziļums ir 2-2,5 cm. Labi uzglabājas ziemas periodā. Kraukšķīgas, saldas un sulīgas saknes.
Sēj no aprīļa līdz jūnija beigām uz lauka slejās vai 25-40 cm attālās rindās 45-60 sēklu uz rindas tekošo metru. Raža ienākas 110-115 dienās pēc sadīgšanas. Saknes saldas. Uzglabājas labi.
GALDA BURKĀNI CIDERAVēlīna ʻNantesʼ tipa šķirne, kam izaug lielas, garšīgas, koši oranžas saknes. Šīs šķirnes burkāni piemēroti sulas spiešanai, konservēšanai, lietošanai svaigā veidā un uzglabāšanai ziemā. Saknes 21–23 cm garas, strupu galu. Serde neliela, apaļa, mīkstums oranžas. Saknēm nepiemīt tendence saplaisāt. Vislabāk aug labi iekultivētā, ar...
Ātri augoši mazi un apaļi burkāniņi. Bērniem patiks ne tikai tos ēst, bet arī ar tiem rotaļāties. Audzējot šos burkānus, bērni var izbaudīt brīnišķīgo audzēšanas procesu un priecāties par saviem izaudzētajiem dārzeņiem. 2 metrus garā lentē. Sēklu lentes priekšrocības: lielāka, bagātīgāka un kvalitatīvāka raža.
Agrīna šķirne, audzē lietošanai svaigā veidā un neilgai uzglabāšanai. Saknes ar strupu galu, 15–17 cm garas. Vislabāk aug ar trūdvielām bagātā, ne pārāk mitrā, viegla smilšmāla vai mālsmilts augsnē. Var sēt rudenī. Ja augsne smaga, burkāni slikti sadīgst, saknes ir īsas, sazarojušās, saplaisājušas. Šai populārajai burkānu šķirnei ir ne tikai agra raža,...
Vēlīna, ražīga šķirne. Veģetācijas periods 140–150 dienas. Saknes izaug līdz 18–24 cm garas, nav raksturīga plaisāšana. Lieto svaigus, konservē, saldē. Lieliski glabājas ziemā. Izcilās sulīguma dēļ vēlos burkānus bieži izmanto sulas pagatavošanai, piešķirot tiem dabisku saldumu un krāsu. Ja augsne smaga, burkāni slikti sadīgst, saknes ir īsas,...
Vēlīna, ražīga šķirne. Saknes 18–22 cm garas, izturīgas pret plaisāšanu. Šķirne tiek augstu novērtēta lielā cukura un karotīna daudzuma dēļ saknēs. Piemēroti sulas spiešanai, konservēšanai, labi glabājas ziemā. Izcilās sulīguma dēļ vēlos burkānus bieži izmanto sulas pagatavošanai, piešķirot tiem dabisku saldumu un krāsu. Ja augsne smaga, burkāni slikti...
Vidēji agrīna ‘Nantes’ tipa šķirne. Saknes 16-20 cm garas, ar gludu virsmu, strupiem galiem, mazu serdi. Veģetācijas periods 110-115 dienas. Lieto svaigus, var uzglabāt ziemā. Ja augsne smaga, burkāni slikti sadīgst, saknes ir īsas, sazarojušās, saplaisājušas.
Vidēji vēlīns, ražīgs, pret alternariozi izturīgs ‘Nantes’ tipa hibrīds. Veģetācijas periods 115–120 dienas. Saknes 18–20 cm garas, gludas, koši oranžas, ļoti saldas, ar tievu serdi. Burkāni paredzēti lietošanai svaigā veidā vai neilgai glabāšanai, ļoti piemēroti pārdošanai saišķīšos. Tiem izaug leknas lapas, kuras lietojamas pārtikā, pievienot zupām,...
Vidēji vēlīns, ražīgs, pret alternariozi izturīgs ‘Berlicum’ tipa hibrīds. Veģetācijas ilgums 110–130 dienas. Saknes gludas, koši oranžā krāsā, 18–22 cm garas, neplaisā. Dārzenis paredzēts lietošanai svaigā veidā, neilgai glabāšanai. Tiem izaug leknas lapas, kuras lietojamas pārtikā, pievienot zupām, salātiem vai žāvēt tējai. Sēklas var būt kodinātas. Ja...
Agrīns, ražīgs ‘Nantes’ tipa hibrīds. Veģetācijas periods – 85 dienas, pirmo ražu var sākt ievākt pēc 55 dienām. Saknes 18–20 cm garas, ar strupu galu, agri iegūst raksturīgo krāsu no ārpuses un iekšpuses. Saldi, kraukšķīgi. Piemērots audzēšanai buntītēs pārdodamajai ražai. Iesējot jūnijā, var glabāt līdz martam. Sēklas var būt kodinātas. Ja sēklas...
Vēlīna, ražīga šķirne. Veģetācijas periods 140-150 dienas. Saknes spilgti oranžā krāsā, saldas, izaug līdz 18–24 cm garas, nav tendences plaisāt. Lielās masas un sastāvā esošā lielā cukura daudzuma dēļ īpaši piemērota sulas ražošanai. Lieliski uzglabājas ziemā. Vislabāk aug iestrādātā, ar trūdvielām bagātā, nepārmirkušā viegla smilšmāla vai mālsmilts augsnē.
GALDA BURKĀNI NANTESE 2Vidēji agrīna šķirne. Saknes 16–20 cm garas, ar gludu virsmu, strupiem galiem, tievu serdi. Izaug 110–115 dienās. Lieto svaigus, uzglabā ziemai. Vislabāk aug labi iekultivētā, ar humusu bagātā, nepārmirkušā vieglā smilšmāla vai mālsmilts augsnē.
Vēlīna, ļoti ražīga šķirne. Saknes koši oranžā krāsā, sulīgas – šo šķirni vajadzētu izvēlēties tiem, kas grib izaudzēt burkānus, kas piemēroti sulas spiešanai. Burkānos ir daudz vitamīnu: C, B, B2, B6, PP, K, minerālvielu. Tāpat šī šķirne ir piemērota lietošanai svaigā veidā, pārstrādei, labi saglabājas ziemā. Vislabāk aug ar humusu bagātā, nepārpurvotā...
BURKĀNI ONEIRA HVēlīns, ražīgs ‘Imperator’ tipa hibrīds. Veģetācijas periods – 135 dienas. Saknes 26–28 cm garas, ar izcilu garšu. Ēd svaigus, var arī pārstrādāt, glabāt ziemā. Vislabāk aug labi iekultivētā, ar humusu bagātā, nepārmirkušā vieglā smilšmāla vai mālsmilts augsnē. Sēklas var būt kodinātas. Ja sēklas kodinātas, kodināšanas līdzekļa nosaukums...
Saknes 18–22 cm garas, izturīgas pret plaisāšanu. Šķirne tiek augstu novērtēta lielā cukura un karotīna daudzuma dēļ saknēs. Piemēroti sulas spiešanai, konservēšanai, labi glabājas ziemā.
Vidēji vēlīns, ‘Chantenay’ tipa, pret ziedkopu veidošanos izturīgs hibrīds. Veģetācijas periods 115–120 dienas. Saknes 13–15 cm garas, gludas, augot nesaplaisā, neceļas uz augšu, tāpēc nekļūst zaļas. Lieto svaigus, piemēroti arī pārstrādei, var glabāt dažus mēnešus. Vislabāk aug ar humusu bagātā, nepārmirkušā, vieglā smilšmāla vai mālsmilts augsnē.
Vidēji vēlīna ‘Nantes’ tipa šķirne. Veģetācijas periods 125–130 dienas. Saknes 18–20 cm garas, gludas, košā krāsā, saldas. Lieto svaigus, piemēroti arī pārstrādei, var glabāt dažus mēnešus. Vislabāk aug ar humusu bagātā, nepārmirkušā, vieglā smilšmāla vai mālsmilts augsnē.
Vēlīns, pret slimībām izturīgs ‘Nantes’ tipa hibrīds. Veģetācijas periods – 130 dienas. Saknes vienāda lieluma, sulīgas, saldas. Universālās šķirnes burkāni piemēroti ēšanai svaigā veidā, pārstrādei, ilgai glabāšanai. Ilgi glabātas saknes nezaudē kvalitāti. Ražu var novākt mehanizēti. Sēklas beicētas ar „Thiram”, kas sējumu aizsargā pret slimībām 14—30...
Vēlīna, ražīga, pret sēnīšu slimībām izturīga ‘Nantes’ tipa hibrīda šķirne. Ražu novāc, kad pagājušas 140 dienas pēc sēklu sadīgšanas. Saknes 18–22 cm garas, 2,5–4 cm diametrā, sver 100–200 g, koši oranžā krāsā, gludas, sulīgas. Šie burkāni, nezaudējot kvalitāti, glabājas pat līdz jūnija beigām. Sēklas var būt kodinātas. Kodināšanas līdzeklis aizsargā...
Agrīna šķirne. Audzē svaigam patēriņam un neilgai uzglabāšanai. Ražu novāc, kad pagājis 80 dienu pēc sēklu sadīgšanas. Saknes cilindra formas, 15–17 cm garas. Vislabāk aug iekultivētā, ar humusu bagātā augsnē.
Vidēji agrīna šķirne. Saknes 16–20 cm garas, ar gludu virsmu, strupiem galiem, tievu serdi. Izaug 110–115 dienās. Lieto svaigus, uzglabā ziemai. Vislabāk aug labi iekultivētā, ar humusu bagātā, nepārmirkušā vieglā smilšmāla vai mālsmilts augsnē.
GALDA BURKĀNI BERLIKUMER 2Vidēji vēlīna šķirne. Veģetācijas periods – 110 dienas. Saknes cilindra formas, piemērotas lietošanai svaigā veidā un pārstrādei, labi uzglabājas ziemā. Vislabāk aug vieglā mālsmilts vai smilšmāla augsnē.
Vidēji agrīns, ļoti auglīgs Nantes tipa hibrīds, audzējams vasaras un rudens ražai. Ražu novāc, kad pagājušas 120 dienas pēc sēklu izdīgšanas. Lapotne bieza, stingra, tāpēc ražu iespējams novākt mehāniski. Sakņaugi ir 18-22 cm gari, gludi, ar noapaļotiem galiem, mīkstums un serde spilgti oranžā krāsā. Uzturā lieto svaigā veidā, var uzglabāt. Vislabāk aug...
GALDA BURKĀNI FLAKKEE 2Vidēji vēlīna šķirne. Veģetācijas periods – 115–120 dienas. Saknes cilindra formas, piemērotas lietošanai svaigā veidā un pārstrādei, labi uzglabājas ziemā. Vislabāk aug vieglā mālsmilts vai smilšmāla augsnē.
Saknes ar strupu galu, 15–17 cm garas. Vislabāk aug ar trūdvielām bagātā, ne pārāk mitrā, viegla smilšmāla vai mālsmilts augsnē. Var sēt rudenī.
Audzē vasaras un rudens ražai. Ražu novāc 90–100 dienas pēc sēklu uzdīgšanas. Saknes gludas, ar strupu galu, mīkstums un serde koši oranžā krāsā. Piemēroti uzglabāšanai ziemā.
Vēlīna, ļoti ražīga šķirne. Ražu novāc 120-130 dienas pēc sēklu sadīgšanas. Saknes garas, cilindrveida, spilgti oranžā krāsā. No šīs šķirnes burkāniem spiež sulu, tie lieliski saglabājas ziemā. Vislabāk aug iestrādātā, ar trūdvielām bagātā, nepārmirkušā viegla smilšmāla vai mālsmilts augsnē. Ja augsne smaga, burkāni slikti sadīgst, saknes ir īsas,...
Saknes garas, cilindriskas formas, ar strupu galu, izaug līdz 20-22 cm garas. Veģetacijas periods 120- 130 dienas. Piemēroti lietošanai svaigā veidā, pārstrādāšanai un uzglabāšanai.