Kā izveidot unikālas sīpolpuķu kompozīcijas?

Kā izveidot unikālas sīpolpuķu kompozīcijas?

 

Sīpolpuķes - puķu dobju akcents, kas atšķiras pēc sugām, ziedu formas, krāsu pārpilnības. Šos ziedus var stādīt pavasarī vai rudenī. Pavasarī tiek stādītas dālijas, peonijas, gladiolas, lilijas, bet rudenī - tulpes, narcises, krokusi, hiacintes u.c.

 

Pavasaris ir laiks, kad mēs satraukti gaidām pirmos ziedus, tāpēc, lai tos izbaudītu, rudens ir lielisks laiks puķu dārza veidošanai.

 

Ekskluzīvas, kontrastējošas, kvēlojošas krāsas un ilggadīgas puķu dobes var izveidot ne tikai lielās platībās, bet arī nelielās telpās - balkonos, terasēs, apvienojot sīpolu ziedus atbilstoši ziedēšanas laikam, augstumam, krāsām.

 

Pirmie pavasara ziedi puķu dārzos

 

Krokusi - ziedi, kurus nebaida pat pēkšņa pavasara sniega uzkrišana. Tie ir vieni no pirmajiem, kas zied agrā pavasarī. Vienā vietā var augt vairākus gadus.

 

Apvienojot dažādas krāsas, var izveidot unikālus ziedu paklājus, kas zied agrā pavasarī. Krokusu sīpolus puķu dobēs iesakām stādīt kopā ar tulpēm, kas ziedēs vēlāk un puķu dārzs ilgu laiku būs priecēs ar ziediem. Klusam un romantiskam puķu dārzam ieteicams izvēlēties šādas kombinācijas: krokusi 'Ard Schenk', kas zied ar baltiem ziediem, un 'Gipsy Girl', kas zied ar dzelteniem ziediem, kopā ar pilno ziedu tulpēm 'Snow Crystal', kas ir 30-60 cm augstas, un "Purissima", ka zied ar baltiem ziediem.

 

Puķu sīpoli - piedzīvo īstu renesansi - dekoratīvie ķiploki. Tie apbur puķu dobes ar saviem sfēriskajiem ziediem un ilgo estētiku, ziedi paliek dekoratīvi arī pēc augu pārziedēšanas. Īpaši skaisti tie izskatās brīvas formas puķu dārzos. Izvēloties dekoratīvos ķiplokus kā pamata augus puķu dārzā, starp tiem, kombinējot krāsas, var stādīt tulpju sīpolus. Violeti sārtas krāsas puķu dobēs ieteicams iestādīt ķiplokus ‘His Excellency’, kas izaug līdz 1,5 m augstumā, 'Gladiator', kas aug līdz 1,2 m augstumā, zied ar lieliem, sfēriskiem, purpursarkaniem ziediem, un tulpes 'Angelique' ar brūnganas krāsas pilnajiem ziediem un "Snow Crystal", ziedošas ar sarmainiem ziediem.

 

Narcises - ziedi, kas apbur ar savu skaistumu. Nepārstādot vienā vietā var augt 5-7 gadus. Pēdējos gados šie ziedi ir īpaši populāri stādīšanai zālājos un tādējādi rada nepārspējama skaistuma ilggadīgus ziedu paklājus.

 

Ziedēšanai podos piemērotas sīkziedu narcises, kas agrā pavasarī rotās māju un balkonu. Lai to izdarītu, ieteicams izvēlēties narcises šķirni 'Tête À Tête', kas zied ar dzelteniem sīkiem ziediem un labi sader ar violetas krāsas krokusiem.

 

Šķirni ‘Pueblo’ var audzēt arī podos vai stādīt puķu dobēs. Uz viena kātiņa zied 2-3 patīkami smaržojoši dzeltenīgi ziedi, no kuriem var izveidot mazus pušķus.

 

Pavasara puķu dārza karalienes - tulpes. Ir grūti nepazust to krāsās, ziedu formu bagātīgajā valstībā. Stādot šos ziedus, ir vērts atcerēties, ka puķu dārza centrā tiek stādītas augstākas šķirnes, bet malās - zemākas šķirnes. Pēdējie ir īpaši populāri ziedu audzētāju vidū. Tie tiek stādīti podos, kas pavasarī rotā pagalmus, balkonus, terases. Lai pavasarī sagaidītu bagātīgu ziedu ražu, pēc tulpju sīpolu stādīšanas podiņā vai kastēs jāļauj tiem iesakņoties, un ziemā podi jāuzglabā 0-5°C temperatūrā. Martā ziedus jāsāk modināt, lai varētu izbaudīt izaudzēto skaistumu. Zemās, 20-35 cm garās, tulpju šķirnes ir bagātīgas. Lielākajai daļai no tām ir divu toņu ziedi: balts/sarkans vai dzeltenīgs/sarkans krāsas. Divu toņu ziedi patīkami piesaistīs acis un piešķirs kompozīcijai ekskluzivitāti.

 

Pilno ziedu tulpes pavasara beigās uzzied ar burvīgiem pilniem ziediem. Bieži vien, ieraugot šos skaistus ziedus, domājam, ka tās ir rozes. Šie ziedi ir trausli, tāpēc, lai pasargātu tos no pavasara vējiem, ir ļoti svarīgi izvēlēties tiem aizvēja vietu Jūsu puķu dārzā. Stādītas grupās, tās skaistuma ziņā nepadosies pat rozēm. Griešanai īpaši piemērotas ir garās šķirnes, kas aug līdz 60-70 cm augstumam. Vāzēs tās ziedēs ilgāk nekā šķirnes ar tukšu vidu.

 

Hiacintes - smaržīgas skaistules, dārza mīlētākās. Šie ziedi, sastādīti grupās, ziedu dārzam piešķirs ne tikai izcilu izskatu, bet arī smaržu. Jo vēsāks pavasaris, jo ilgāk varēsiet apbrīnot šo puķu ziedus. Sīpoli tiek stādīti puķu dobēs un podos. Ziedu dārzos hiacintes labi sader ar augstām tulpēm. Lai puķu dārzā hiacintes un tulpes uzziedētu kopā, ieteicams izvēlēties agrīnās un vidēji agrās tulpju šķirnes. Baltas ziedu tulpes lieliski saderēs ar violetās krāsas hiacintēs, bet ekskluzīvas, gandrīz melnas, tulpes radīs unikālu kompozīciju ar rozā un baltām hiacintēm.

 

Hiacintes ir ļoti viegli plaucēt podos un izrotāt māju ar pašu audzētiem ziediem. Ziedēšanas laikā tiek stādīti tikai lieli, 4-6 cm diametrā, sīpoli. Stādot podos, trešdaļa sīpola jāatstāj virs zemes. Stāda neskābā kūdrā, kas sajaukta ar smiltīm un dārza augsni. Laistiet iestādīto sīpolu. Uzglabāt vēsā vietā 2–9°C temperatūrā, iekštelpās vai ārā.

 

Izveidojiet pavasara ziedu fiestu puķu dārzā kopā ar Veikals dārzam!

 

Atpakaļ