Pujenes ir daudzgadīgi augi ar lieliem ziediem, lielām, skaistām lapām, parast smaržīgas un krāsās sākot ar sarkanām, dzeltenām un pat koši baltām. Vienā vietā peonijas var aug pat vairāk kā 20 gadus no vietas.
Šiem augiem jānolūko saulaina un no vēja pasargāta vieta. Peonijas, kas aug ēnā nezied vai zied ļoti reti. Tās ir piemērotas gandrīz jebkura tipa augsnei. Taču vislabāk tās jutīsies auglīgā, mazliet skābā un dziļi kultivētā, smagā, mitrā augsnē.
Augusta otrajā pusē līdz septembra vidum ir labākais laiks, lai pārstādītu peonijas, bet stādus, kas auzēti podos var pārstādīt visu silto sezonu.
Vienā vietā peonijas var augt gadiem ilgi. Saknes tām ir garas un mīkstas, tāpēc tās jāstāda ar 70-90 cm atstarpēm. Bedri jārok 50-60 cm dziļumā un 60-80 cm platumā. Paies mēnesis vai puse, līdz stādus varēs stādīt zemē. Ja pirms stādīšanas izrokiet bedri, tad aprīkojiet to ar drenāžu, lai saknes vēlāk nepūtu. To varat izdarīt, zemi uzrokot un ieberot tajās piemērota rupjuma granti vai šķembas. Tās peonijas, kas sekli iestādītas, ziemā var ciest no sala. Stādot peonijas, apberiet saknes ar augsni un piebāziet caurumu ar kūdru.
Peoniju uzturēšana nav sarežģīta. Jālasita ir reti, taču bagātīgi: jaunam augam būs vajadzīgs 3-5 litri ūdens, bet jau pieaugušiem augiem- 1-2 spaiņi uz augu. Vairāk mitruma tām nepieciešams vasaras beigās, kad sāk veidoties jaunie pumpuri. Jāmēslo divas reizes gadā (parasti to dara maijā un jūlijā) ar komplekso mēslojumu ar noteiktām mēslošanas devām. Lai zari no ziedu daudzuma un smaguma nelūztu, atbrīvojiet tos no liekā smaguma, nogrieziet uzziedējošos ziedus, ielieciet vāzē, lai priecē acis un degunus. Vēlā rudenī peoniju stublājus nogriež. Pirms iestājusies ziema, tās mulčē ar 10-15 cm biezu kūdras slāni.