Strauji augoša krūmveida šķirne. Veģetācijas ilgums – 60 dienas no iesēšanas brīža. Augļi gareni, ar gaiši zaļu miziņu, 15–20 cm gari, ar kraukšķīgu un gardu mīkstumu. Augam daudz ziedu, kurus pildot un izcepot, var pagatavot izcilas uzkodas. Jaunus, līdz 10 cm garus cukini varat ēst svaigus, bet lielākie būs piemēroti daudz dažādu gardu un viegli...
Dēstiem sēj martā, aprīlī siltumnīcā. Dēstus uzstāda maijā, jūnijā. Zied no jūnija līdz augustam. Noderīgas dekoratīvajiem puķu stādījumiem, grieztiem ziediem, kā arī kaltēšanai ziemai. Augstums 40-50 cm.
Vidēji agrīna šķirne. Sēj maijā, jūnijā dārzā dobēs, tomēr lauka gurķus vislabāk audzēt no dēsta. 3-5 dēstus izstāda uz 1 m² labi iekultivētā dārza augsnē. Mēslošanai ieteicams labi satrūdējis komposts vai sausie, granulētie organominerālie mēslojumi. Laistīšana sevišķi nepieciešama ziedēšanas,augļu aizmešanās un augšanas laikā. Lieto svaigus, marinēšanai...
Dārzā, dobē sēju uzsāk pēc iespējas agrāk. Sēju atkārto ar 10-20 dienu intervālu. Vidēja augstuma stublājs. Lietojami uzturā ar visu pāksti, pat tad, kad tikko ir aizmetušās sēklas, jo pāksts nesatur pergamenta slāni. Zirņi ir mitruma un gaismas prasīga kultūra.
Sēklu izsējas norma 1-2 g/m², sēj agri pavasarī un vasarā ar 3-4 nedēļu intervālu, labi iekoptās, irdenās dārza augsnēs. Audzējamas arī siltumnīcā dārzeņiem paredzētā kūdras substrātā. Labas, aromātiskas zaļumu ražas ieguvei nepieciešams siltums un mitrums.
Izaug 85 dienās pēc iesēšanas. Pārtikā izmanto svaigas, retāk kaltētas lapas, ziedkopas, stublājus. Svaigās dillēs ir daudz C vitamīna, B grupas vitamīnu un minerālvielu.
PUĶZIRNĪŠI SMARŽĪGIE WELCOMEViengadīgi vīteņaugi. Ziedi spilgti, ļoti dekoratīvi, patīkami smaržo. Piemēroti apzaļumošanai un pušķiem. No tiem var izveidot ziedošu un smaržojošu sienu vienai vasarai.
Vēlīna, ļoti ražīga šķirne. Ražu novāc 120-130 dienas pēc sēklu sadīgšanas. Saknes garas, cilindrveida, spilgti oranžā krāsā. No šīs šķirnes burkāniem spiež sulu, tie lieliski saglabājas ziemā. Vislabāk aug iestrādātā, ar trūdvielām bagātā, nepārmirkušā viegla smilšmāla vai mālsmilts augsnē. Ja augsne smaga, burkāni slikti sadīgst, saknes ir īsas,...
Gurķi nelieli, nedzeltē. Augļi ražas laikā jāvāc katru dienu. Ēd svaigus, skābē, konservē.
Ļoti agrīns, ražīgs, pret slimībām izturīgs pašapputes hibrīds. Augļi ar izcilu garšu, gludu, spīdīgu miziņu, ar mazu sēklotni, 8–17 cm gari, 120–300 g smagi. Kaut arī garšīgāki ir apmēram 10 cm gari augļi, arī lielāki un garāki nezaudē garšas īpašības. Audzē siltumnīcās vai zem seguma. Piemēroti sviestmaizēm, salātiem, pievienošanai dzērieniem.
Sēja: aprīlī - maija sākumā siltumnīcā, dēstu izstāda laukā jūnija sākumā 15x100-140 cm attālumā. Tiešā sēja uz lauka: jūnija sākumā. Labi aug arī plēves siltumnīcās, izstādīt ne agrāk par martu. Ražu sāk vākt pēc 45-47 dienām pēc uzdīgšanas. Pašauglīgs hibrīds, izturīgs pret kraupi, tolerants pret mozaīku un miltrasu, augļi bez rūgtuma, piemēroti...
Lodveida kraspēdijas Daudzgadīgs zālaugs, ko audzē tikai kā viengadīgu augu. Izaug līdz 50–70 cm garas, ciņa formā. Ziedi izskatās kā bumbiņas, dzelteni, 2,5–3 cm diametrā. Zied jūlijā–oktobrī. Izmanto kaltēto ziedu kompozīcijās, izžuvušie stiebri ar ziediem ir izturīgi, nezaudē koši dzelteno krāsu. Floristi dēvē par “bungu vālītēm”. Vislabāk aug...
Dēstiem sēj siltumnīcā, martā, aprīlī vai aprīlī, maijā dobē. Dēstus izstāda maijā, jūnijā. Zied, atkarībā no augšanas apstākļiem, no jūlija līdz septembrim. Lieliskas griestiem ziediem. Augstums 65 cm.
Veģetācijas ilgums – 60–70 dienas. Krūms 30–40 cm augsts. Pākstis 11–13 cm garas, dzeltenas. Piemērotas lietošanai svaigā veida, konservēšanai, saldēšanai.
Dēstiem sēj siltumnīcā aprīlī, maijā. Laukā dēstus izstāda pēc salnām, saulainā, no vējiem pasargātā vietā, trūdvielām bagātā augsnē. Māslošanai ieteicams labi satrūdējis komposts vai modernie, sausie, granulētie organominerālie māslojumi. Patēriņam ieteicams vākt npārbriedušus, 18-30 cm garus dārzeņus.
Lapas gaiši zaļas, ar krokotām maliņām. Nogriezti salāti ataug. Audzē pavasara, vasaras un rudens ražai. Var sēt uz lauka un siltumnīcā.
Saknes piemērotas pārstrādei - nezaudē krāsu. Piemērotas lietošanai svaigā veidā un uzglabāšanai. Vislabāk aug vidēji smagā, neskābā smilšmāla augsnē.
Augļi ar tumši zaļu miziņu. Cukini lieto svaigas, var cept, sautēt, konservēt. Vislabāk aug auglīgā, ar organisku mēslojumu mēslotā augsnē.
Viengadīgas nokarenas puķes, līdz 25 cm garas. Piemērotas audzēšanai iekarināmos puķu podos, kastītēs. Zied ilgi un bagātīgi. Ziediņi nelieli, koši, lapas zaļgani pelēkā krāsā. Puķu dobēs stāda iepriekš izaudzētus stādus. Vislabāk aug saulainās, ūdenscaurlaidīgās augsnēs. Audzējot puķu podos, papildus jāmēslo ar šķidriem mēslošanas līdzekļiem. Laukā augus...
Sāk ražot 48–52 dienā pēc sadīgšanas. Augļi ar melniem dzelksnīšiem, garšīgi, aromātiski. Piemēroti lietošanai svaigā veidā, marinēšanai un skābēšanai. Paredzēti audzēšanai atklātā laukā un siltumnīcās.
Stāda puķu dobēs, piemērotas pušķiem. Ziedi 10–12 cm diametrā. Labi aug un zied vieglā augsnē. Jūtīgas pret salnām. Nav nepieciešams laistīt, taču laistītām ziedi var būt lielāki.
Veģetācijas periods – 22–28 dienas. Saknes spilgti sarkanas, mīkstums balts, maigs, kraukšķīgs. Piemēroti audzēšanai siltumnīcās un atklātā augsnē.
Vidēji agrīns, pret slimībām izturīgs un ātri augošs hibrīds. Ražo vienmērīgi un bagātīgi. Augļi sīkām kārpiņām, nepaliek rūgti. Piemēroti lietošanai svaigā veidā un konservēšanai. Audzēšanai siltumnīcās un uz lauka.
Ziedi 5–6 cm diametrā. Nav prasīgas pret augsni, viegli audzējamas. Stāda apstādījumos, puķu dobēs, kapsētās, piemērotas audzēšanai puķu podos. Pārziedējušās ziedkopas jānogriež, lai bagātīgāk un ilgāk ziedētu.
Sēj siltumnīcā no februāra līdz aprīlim. 40-60 dienas augušus dēstus drošāk audzēt stikla vai plēves siltumnīcās. 2,5-3 augus/m². Svaigus piparus lieto salātos, mērcēs, zupās, kā arī konservēšanai.
Audzē vasaras un rudens ražai. Ražu novāc 90–100 dienas pēc sēklu uzdīgšanas. Saknes gludas, ar strupu galu, mīkstums un serde koši oranžā krāsā. Piemēroti uzglabāšanai ziemā.
Vidēji agrīna, krūmveida lobāmo pupiņu šķirne. Izturīga pret pupiņu mozaīkas vīrusu. Augi zied ar sārtiem ziediņiem. Nobriest 80 dienās no iesēšanas. Pākstis dzeltenīgi sārtas, 13 cm garas, pupiņas dzeltenīgas ar sarkaniem plankumiņiem vai svītriņām. Vislabāk aug + 20-25 °C temperatūrā, vidēji smagā, neitrālā, trūdvielām bagātā augsnē, no vēja pasargātās...
Ziedi spilgti, ļoti dekoratīvi, patīkami smaržo. Piemēroti apzaļumošanai un pušķiem. No tiem var izveidot ziedošu un smaržojošu sienu vienai vasarai.
Sēj siltumnīcā no februāra līdz aprīlim. 40-60 dienas augušus dēstus drošāk audzēt stikla vai plēves siltumnīcās. 2,5-3 augus /m². Svaigu lieto salātos, mērcēs, zupās, kā arī konservēšanai.
Vidēji agrīna, ļoti ražīga, gara auguma šķirne. Tomāti īpaši garšīgi, nelieli, ap 70 g smagi, tumši sarkanā krāsā, plūmes formas. Raksturīgs izcils salduma un skābuma līdzsvars. Tomāti ne tikai ļoti garšīgi, bet arī dekoratīvi – augļiem ienākoties, virspuse kļūst tumšāka. Audzēšanai siltumnīcās, karstā vasarā var audzēt arī uz lauka.
Lieldienu zāleĀtri aug. Zaļā, maigā zālīte piemērota Lieldienu galda greznošanai, papagaiļu un mājdzīvnieciņu barošanai. Trīs nedēļas pirms Lieldienām sēj ļoti biezi zemē vai vatē. Kamēr sadīgst, tur siltā vietā pie loga. Zemei vai vatei vienmēr jābūt mitrai. Ja zāle izaug pārāk ātri vai to vēlaties kuplāku, kad tā ir 8-10 cm gara, droši varat nogriezt....
Dēstiem sēj siltumnīcā, martā, aprīlī vai aprīlī, maijā dobē. Dēstus izstāda maijā, jūnijā. Zied, atkarībā no augšanas apstākļiem, no jūlija līdz septembrim. Lieliskas grieztiem ziediem. Augums 60-70 cm. Aptuveni 450 sēklu gramā.
Augi mēdz izaugt 50–60 cm augsti. Uzturā lieto saldās pākstis ar sēklām. Ēd svaigus, tie piemēroti vārīšanai, cepšanai, sautēšanai, konservēšanai, saldēšanai.
Dēstiem siltumnīcā audzē 14-20 dienas 4-5 cm diametra podiņos. Laukā izstāda pēc salnām saulainā, no vējiem pasargātā vietā, trūdvielām bagātā augsnē. Mēslošanai ieteicams labi satrūdējis komposts vai modernie, sausie, granulētie organominerālie mēslojumi.
Agra, bagātīgi ražojoša, indeterminanta (130-150 cm) ķirštomātu šķirne, piemērota audzēšanai plēves seguma siltumnīcā un uz lauka. Augļu svars 15-20 g. Laba slimību izturība.
DĀRZEŅPIPARI JALAPENO M Agrīna aso papriku šķirne. Veģetācijas periods 65–75 dienas. Augļi izaug 7,5–8 cm gari, ienākušies ir sarkani. Jau vairāk nogatavojušies augļi, jo tie asāki. Audzē siltumnīcās un uz lauka, var audzēt podos.
Lapiņas tumši zaļā krāsā, aromātiskas. Ziedkopas veido vēlu. Viegli audzējamas, nav prasīgas. Izcieš daļēju noēnojumu. Dilles var audzēt starp citiem dārzeņiem: burkāniem, salātiem, redīsiem, kartupeļiem.
Agrīna šķirne, audzēšanai pavasara un rudens periodā. Sēj auglīgās, irdenās dārza augsnēs 10-15 cm attālās rindās ar 4-8 cm attālumu starp sēklām, izsējot 250 sēklas/m2. Mitrumprasīgs augs. Ienākas 20-30 dienās pēc uzdīgšanas.
Viengadīgs dekoratīvs augs. Dēstiem sēj martā, aprīlī siltumnīcā. Dēstus izstāda aprīlī, maijā. Zied, atkarībā no augšanas apstākļiem, no jūlija līdz septembrim. Noderīgas dekoratīvajiem vasaras dobju stādījumiem, grieztiem ziediem. Augstums 1-1,2 m.
Saknes iegarenas. Izaug 28–34 dienu laikā no sadīgšanas. Garšīgi, ilgi nepāraug. Audzē uz lauka un zem seguma. Rudens ražai redīsi jāsēj augusta otrajā pusē. Vislabāk aug +18 – +21 ºC temperatūrā.
Ziedi 5–6 cm diametrā. Nav prasīgas pret augsni, viegli audzējamas. Stāda apstādījumos, puķu dobēs, kapsētās, piemērotas audzēšanai puķu podos. Pārziedējušās ziedkopas jānogriež, lai bagātīgāk un ilgāk ziedētu.
TOMĀTI ORANGE WELLINGTON HAgrīna, vidēji gara (indeterminanta) hibrīda šķirne, no kuras iegūst īpaši garšīgus tomātus. Augļi ir koši oranžā krāsa, 350 g smagi. Augs izaug 1–1,2 m garš. Šīs šķirnes tomāti patiks tiem, kas iecienījuši gardus, saldas garšas un miltainus tomātus gandrīz bez sēklām. Tomāti piemēroti salātiem, var konservēt. Sēklas sēj martā....
Dārzā, dobēs sēj no agra pavasara līdz vasaras vidum ar 10-20 dienu intervālu, laukā dobēs 1-3 x 10-20 cm attālumā. Gurķu skābēšanai dilles sēj maijā. Augsnes ziņā mazprasīgas. Augstums 100-120 cm.
Zirnīši ir ļoti lieli, tos var lietot svaigus, konservēt, saldēt. Vislabāk aug vidēji smagā, gaisu un ūdeni caurlaidīgā augsnē.
TOMĀTI BUFFALOSUN H Viena no agrīnākajām vērša sirds tipa tomātu hibrīdām šķirnēm, kam ienākas ļoti lieli, gaļīgi un gardi augļi. Tie ir ne tikai gardi, bet arī lieli, viens auglis var būt līdz 750 g smags. Šie tomāti īpaši patiks tiem, kam garšo tomātu salāti. Šķirne piemērota arī zupu un mērču gatavošanai.Sēklas sēj martā. Lai sēklas sadīgtu ātrāk un...
Pulkstenītes | Cup&SaucerDivgadīgi, 60–80 cm augsti augi, ziedi puspildīti, zvaniņa formā, 4 cm diametrā. Audzē ēnainās dobēs aizvējā. Pušķiem ziedkopas plūc tad, kad atplaukst pirmie apakšējie ziedi. Piemērotas lauku sētu apzaļumošanai. Stāda grupās. Tās ir vienas no pirmajām vasaras puķēm. Zied otrajā gadā pēc sējas, pārziemo neapsegtas.
KABAČI NIMBA Agrīna, ražīga krūmveida cukini šķirne. Ražu var novākt pēc 45–50 dienām. Augļi gaiši zaļi ar tumšākām svītrām, skaisti iegareni, cilindrveida formas. Mīkstums gaišs, stingrs, ar maigu garšu. Lieto svaigā veidā, cepšanai, sautēšanai un konservēšanai.
Sakne apaļa, mīkstums bez baltiem gredzeniem. Ražu sāk novākt 85-95 dienā pēc sadīgšanas. Piemērotas audzēšanai agrai ražai, glabāšanai, konservēšanai.
Dekoratīvās nātres | Improved Rainbow Daudzgadīgas. Uz lauka audzē kā viengadīgas puķes. Ar ļoti skaistām, krāsainām lapām. Audzē puķu dobēs, puķu podos, uz balkoniem. Krāsainās lapas rada iespaidīgas kompozīcijas. Audzēšanai izvēlas saulainu vietu, tad auga lapas kļūst košas un krāsainas. Ļoti svarīgi, lai augiem netrūktu mitruma un tie nenovīstu....
Saknes garas, strupu galu. Mīkstums izteikti oranžā krāsā, serde neliela. Piemēroti lietošanai svaigā veidā un pārstrādei. Labi saglabājas ziemā. Vislabāk aug ne pārāk mitrā, viegla smilšmāla vai mālsmilts augsnē.
Ziedi lieli, spilgti. Stāda viengadīgo puķu stādījumos, ziedi piemēroti pušķiem. Vislabāk aug auglīgā, ūdeni un gaisu caurlaidīgā augsnē, saulainā vietā. Izturīgas pret salnām.
Dēstiem sēj siltumnīcā martā, aprīlī vai aprīlī, maijā dobē. Dēstus izstāda maijā, jūnijā. Zied no jūnija līdz septembrim. Ziedu krāsas spilgtas, noturīgas. Lieliskas grieztiem ziediem. Augstums 70-90 cm.
Zema aveņu tomātu šķirne. Augļi ir gaļīgi, nedaudz šķautņaini, sirds formā, lieli, sver 500–650 g, ļoti garšīgi un aromātiski. Uzturā lieto svaigus. Audzē siltumnīcās un laukā. Optimālā sēklu dīgšanas temperatūra – 20–25 °C. Dīgstus piķē podiņos, kad ir pirmā īstā lapiņa.
Piemēroti audzēšanai siltumnīcā pavasara - vasaras apritē. Optimālā gaisa temperatūra dīgstot 23-26ºC. Sēj februārī , martā. Izstāda 45-50 x 140-150 cm. Hibrīds partenokarps (pašauglīgs). Izturīgs pret slimībām. Augļa vidējais garums 32-36 cm.
Viengadīgi vīteņaugi, 2–2,5 m gari. Viena no dekoratīvākajām šķirnēm, ieguvusi apbalvojumus. Ziedi krokoti, ļoti dekoratīvi, patīkami smaržo. Labi aug saulainā, no vēja pasargātā vietā, trūdvielām bagātā augsnē. Pirms sēšanas sēklas ieteicams sadiedzēt un sēt mitrā augsnē. Sēj ligzdās, pa 3–5 sēklām, pie balstiem. No smaržīgajiem puķu zirņiem var veidot...
Gara auguma, vidēji agrīna, sena šķirne. Augļi gana lieli, ar plānu miziņu, sulīgi, saldi, garšīgi. Tajos daudz karotinoīda likopēna – viena spēcīgākajiem dabiskajiem antioksidantiem. Labi aug arī vēsākā vasarā, jo šķirne selekcionēta Krievijā, Sibīrijā. No viena auga sezonā var iegūt 12–18 kg ražas. Ēd svaigus, konservē, izmanto mērču gatavošanai.
Sēj dekoratīvajās vasaras viengadīgo puķu dobēs aprīlī, maijā. Zied, atkarībā no augšanas apstākļiem, no jūlija līdz septembra beigām. Augums 40-60 cm. Ierokot noziedējušos augus augsnē, to atliekas kalpo kā augsnes sanitārs un zaļmēslojums.
Dēstiem sēj siltumnīcā martā, aprīlī vai aprīlī, maijā dobēs. Dēstus izstāda maijā, jūnijā. Zied no jūnija līdz septembrim. Ziedu krāsas spilgtas noturīgas. Lieliskas grieztiem ziediem. Augstums 90 cm.
Vidēji agra, indeterminanta tomātu šķirne (150-200 cm, audzēšanai siltumnīcās vai plēves tuneļos. Sēj no februāra līdz aprīlim. Ražo no jūlija līdz oktobrim. Augļi gigantiski līdz 20 cm diametrā, viena augļa svars var sasniegt un pat pārsniegt 2 kg!