Kā sēt un audzēt ziedkāpostus?

Kad sēt? II-IV mēnesī.
Kad piķēt? Kad parādās pirmās lapiņas.
Kad novākt? VI, IX mēnesī.

Ziedkāposti/puķkāposti ir dažādās krāsās (balti, dzelteni, zaļi, violeti). Garšas ziņā violetie esot visgaršīgākie.

Tos iedala arī agrajos (‘Beta’, ‘Fastnet H’), vidēji agrajos (‘Synergy H’, ‘Caspar H’) un vēlajos (‘Frisca H’). Satur ļoti daudz C vitamīna. Ieteicams tos audzēt, jo tajos ir salīdzinoši daudz olbaltuma, tauku, sojas ekstrakta, kā arī cukuri, vitamīni C, B1, B2, karotīns, kālijs, kalcijs, dzelzs un dažreiz tik reti dārzeņos sastopamais holīns.

Ieteicams sēt 1 cm dziļumā. Uz pastāvīgu vietu ieteicams pārstādīt no aprīļa beigām līdz maija sākumam, kad tiem ir 4-5 īstās lapiņas un tie ir apmēram 15 cm gari. Tos var stādīt ar aptuveni 30-50 cm atstarpēm vienam no otra un 50 cm rindu starpām.

Sēt tieši zemē var aprīlī- jūnijam. Sēklas sēj 5x5 cm attālumos, 2 sēklas iespiežot zemē un apberot ar aptuveni 1 cm zemes kārtiņas. Kad sēklas sadīgušas, labāk atstāt vienu, spēcīgāko stādu.
No visiem kāpostu veidiem ziedkāposti ir visprasīgākie pēc augsnes un mitruma. Vislabāk stādīt smilšainā augsnē. Jaatceras, ka puķkāpostiem nepieciešams daudz gaismas. Vairums aug +15-18 °C temparatūrā.

Galvenās lietas, kam jāpievērš uzmanība: puķkāpostiem jābūt visām nepieciešamajām barības vielām un kad veidojas ziedkopas, tad pietiek ar slāpekli. Lai nodrošinātu nepārtrauktu ražošanu, tie regulāri jālaista.

 

Speciālisti ieska:

Ziedkāpostu stādi jāstāda tādā pašā dziļumā, kā tie tika audzēti stādaudzētavās.  

Atpakaļ