GURĶI MARKETERVidēji agrīna salātu tipa šķirne. Veģetācijas periods - 60 dienas. Augļi ar gludu miziņu, līdz 15 cm gari. Audzēšanai uz lauka un siltumnīcās. Var lietot svaigā veidā un konservēt.
Veģetācijas periods 28–30 dienas. Piemērotākais sējas laiks uz lauka audzējamiem redīsiem ir marts un aprīlis. Rudens ražai redīsus sēj augusta otrajā pusē. Audzē siltumnīcās un uz atklāta lauka.
Bumbuļi ir gaiši zaļi, mīkstums zaļganbalts, ar maigu garšu. Nav tendences ziedēt vai izburbēt. Piemēroti lietošanai svaigā veidā, var cept, vārīt, sautēt.
AJAKSA DELFĪNIJAS Viengadīgas, 45 cm augstas puķes ar īpašām ziedkopām, kuras bieži sasniedz pat pusi no stublāja garuma. Puķu dobēs ieteicams stādīt jau paaugušos stādus. Krāsainās ziedkopas vasarā var griezt pušķiem, ilgi stāv ūdenī.
Agrīna šķirne, bez tendences veidot ziedus. Audzē vasaras un rudens ražai, dārzeņus iespējams novākt mehāniski. Sakņaugi apaļi, lieli, tumši sarkanā krāsā, ar gludu, stingru miziņu. Piemērotas sulu spiešanai, uzglabāšanai līdz martam, pārstrādei. Vislabāk aug vidēji smagā, dziļi apstrādātā, neskābā smilšmāla augsnē. Slikti apstrādātā augsnē bietes izdīgst...
Ražu novāc, kad pagājušas 45–50 dienas pēc sadīgšanas. Cers vidēji liels, lapiņas krokotas, zaļas ar sarkanīgām maliņām. Nogriezti salāti ataug. Var sēt uz lauka un siltumnīcā.
Galviņas apaļas, izturīgas pret plaisāšanu, sver 1,3–2 kg. Šīs šķirnes kāpostus var lietot svaigus, tie piemēroti arī skābēšanai, glabāšanai līdz februārim.
Izaug 85 dienās pēc iesēšanas. Pārtikā izmanto svaigas, retāk kaltētas lapas, ziedkopas, stublājus. Svaigās dillēs ir daudz C vitamīna, B grupas vitamīnu un minerālvielu.
GALVIŅKĀPOSTI BRUNSWICKVidēji vēlīna šķirne. Ražu novāc 120–130 dienas pēc stādu iestādīšanas. Galviņas cietas, sver apmēram 2,5–3,5 kg. Labās garšas, lielā cukura un vitamīnu daudzuma dēļ ļoti piemēroti skābēšanai.
Sāk ražot 48–52 dienā pēc sadīgšanas. Augļi ar melniem dzelksnīšiem, garšīgi, aromātiski. Piemēroti lietošanai svaigā veidā, marinēšanai un skābēšanai. Paredzēti audzēšanai atklātā laukā un siltumnīcās.
Satur 23 puķu sugas, kas zied visu vasaru. Piemērotas audzēšanai puķu dobēs un podos. Lai uzziedētu agrāk, audzējiet stādus. Maisījumā esošās puķes puķu dobēm pievilinās tauriņus, bites un putnus.
Sēklas jauno lapiņu – mikrozaļumu – audzēšanai. Mikrozaļumus izmanto pievienošanai ēdieniem vai dekorēšanai. Sēklas sēj visa gada garumā dēstu audzēšanas kastītēs vai parastās seklās kastītēs – diedzē kūdras tabletē vai uz sterilas šķiedras. Ēd bez saknēm. Sinepju mikrozaļumi ir veselīga un garšīga sastāvdaļa, ko varat iekļaut savā uzturā, lai izbaudītu...
Agra, ļoti ražīga, pret slimībām izturīga šķirne. Augiem nav nepieciešami balsti un tie izaug 50-70 cm augstumā. Pākstis 9-12 cm garas ar 8-9 lieliem zirņiem. Tie ir ļoti garšīgi un saldi. Lietot svaigus, piemērots saldēšanai.
Saknes piemērotas pārstrādei - nezaudē krāsu. Piemērotas lietošanai svaigā veidā un uzglabāšanai. Vislabāk aug vidēji smagā, neskābā smilšmāla augsnē.
KABAČI GENOVESEVidēji agrīna, ražīga šķirne. Ražu var novākt pēc 55 dienām. Siltumnīcās vai lecektīs izaudzēti stādi palīdz ātrāk ienākties. Stādus uz lauka izstāda, kad beigušās salnas. Jaunie augļi ir ļoti garšīgi, piemēroti konservēšanai.
PUĶZIRNĪŠI SMARŽĪGIE WELCOMEViengadīgi vīteņaugi. Ziedi spilgti, ļoti dekoratīvi, patīkami smaržo. Piemēroti apzaļumošanai un pušķiem. No tiem var izveidot ziedošu un smaržojošu sienu vienai vasarai.
Viengadīgie augi. Pārtikai izmanto lapas, dzinumus, sēklas. . Lai ilgāk baudītu ražu, ieteicams sēt vairākas reizes gadā. Vislabāk aug vieglā smilšainā augsnē, atklātā saulainā vietā.
ŠĶAUTNAINIE ZIRŅI MILORVidēji agrīna, ražīga šķirne. Augi izaug 70–80 cm gari. Pāksts apmēram 8 cm gara, tajā ir 7–8 lieli zirņi. Zirņus ar ēst svaigus, konservēt un saldēt.
Veģetācijas periods – 60 dienas. Cukīni cilindra formas, zaļi ar gaišākām svītrām. Tos var cept, sautēt, konservēt, jaunus augļus var ēst svaigus.
DEKORATĪVĀS SAULESPUĶES TEDDY BEARViengadīgas puķes. Izaug 50–60 cm garas. Ziedi 15 cm diametrā, zied no jūlija līdz oktobrim. Labi aug saulainā, siltā, no vēja pasargātā vietā, auglīgā augsnē. Stāda apstādījumos, puķu dobēs, piemērotas griešanai puķu pušķiem.
Vidēji agrīna, ļoti ražīga šķirne. Sēj agri pavasarī vai rudenī. Labi aug arī zemākā temperatūrā. Sējot karstajā laikā vasaras vidū, raža nav bagātīga. Vislabāk ienākas vidēji smagā, pietiekami auglīgā augsnē. Spinātu lapas izceļas ar savu maigo garšu, kas būs piemērota dažādu ēdienu garšošanai no salātiem līdz zupām un mērcēm. Tā ir daļa no veselīga...
Veģetācijas periods 58–65 dienas. Galviņas stingras, sver apmēram 1,5–1,8 kg. Laukā dēstus stāda no jūlija vidus līdz jūlija beigām.
Veģetācijas periods 110-115 dienas. Saknes ar strupu galu, serde neliela, apaļa. Saknēm nav raksturīga plaisāšana. Vislabāk aug ne pārāk mitrā, vieglā smilšmāla vai mālsmilts augsnē.
DĀRZEŅPIPARI ANAHEIM CHILI Vidēji agrīna aso papriku šķirne. Ēd svaigā veidā, konservē un žāvē. Audzē siltumnīcās un ziemas dārzos. Siltā vasarā var augt uz lauka.
Veģetācijas ilgums – 60–70 dienas. Krūms 30–40 cm augsts. Pākstis 11–13 cm garas, dzeltenas. Piemērotas lietošanai svaigā veida, konservēšanai, saldēšanai.
Agrīna šķirne. Izaug 25-28 dienu laikā pēc sējas. Saknes lielas, apaļas, sarkanas, neplaisā. Mīkstums balts, vietām ar sārtu nokrāsu, sulīgs, ar maigu garšu. Vislabvēlīgākā temperatūra redīsu augšanai ir 16-20 °C. Sēklas sāk dīgt pie 2-4 °C.
KABAČI NIMBA Agrīna, ražīga krūmveida cukini šķirne. Ražu var novākt pēc 45–50 dienām. Augļi gaiši zaļi ar tumšākām svītrām, skaisti iegareni, cilindrveida formas. Mīkstums gaišs, stingrs, ar maigu garšu. Lieto svaigā veidā, cepšanai, sautēšanai un konservēšanai.
Universāla grunts, saskaņā ar speciālu receptūru profesionāli sagatavota no organiskām un minerālām vielām, paredzēta puķu sēklu diedzēšanai; puķu dēstu (sīpoliņu, dzinumu) pavairošanai un audzēšanai; puķu, zaļo un citu istabas augu audzēšanai un pārstādīšanai; stādāmās zemes papildināšanai un uzlabošanai. Sastāvs: 100% kūdra H10, mēslošanas līdzeklis NPK...
BURKĀNA VISNAGASViengadīgas, 70 cm garas puķes ar oriģinālām lietussarga formas ziedkopām. Palīdz radīt dabisku fonu puķēm, piemērotas apmaļu veidošanai. Var izmantot griešanai un kaltēšanai. Patīk saulaina vai daļēji noēnota vieta, smilšaina, ar humusu bagāta, labi drenēta augsne.
Vidēji agrīns, pret slimībām izturīgs un ātri augošs hibrīds. Ražo vienmērīgi un bagātīgi. Augļi sīkām kārpiņām, nepaliek rūgti. Piemēroti lietošanai svaigā veidā un konservēšanai. Audzēšanai siltumnīcās un uz lauka.
ELEGANTĀS ERAGROSTES Viengadīgs dekoratīvs zālaugs. 50 cm garš augs ar greznām lapām un ziedkopām. Uzziedējušās ziedkopas puķu dobē rada sārtas migliņas iespaidu. Piemērotas stādīšanai apmalēs, izmanto arī dabiska stila puķu dobēs. Var stādīt puķu podos.
Sēklas jauno lapiņu – mikrozaļumu – audzēšanai. Mikrozaļumus izmanto pievienošanai ēdieniem vai dekorēšanai. Sēklas sēj visa gada garumā dēstu audzēšanas kastītēs vai parastās seklās kastītēs – diedzē kūdras tabletē vai uz sterilas šķiedras. Ēd bez saknēm. Kressalāti mikrozaļumi ir veselīga un garda sastāvdaļa, ko varat pievienot savam uzturam un izbaudīt...
Sēklas jauno lapiņu – mikrozaļumu – audzēšanai. Mikrozaļumus izmanto pievienošanai ēdieniem vai dekorēšanai. Sēklas sēj visa gada garumā dēstu audzēšanas kastītēs vai parastās seklās kastītēs – diedzē kūdras tabletē vai uz sterilas šķiedras. Ēd bez saknēm. Redīsu mikrozaļumi ir veselīga un garšīga sastāvdaļa, ko varat iekļaut savā uzturā, lai izbaudītu to...
Sēklas jauno lapiņu – mikrozaļumu – audzēšanai. Mikrozaļumus izmanto pievienošanai ēdieniem vai dekorēšanai. Sēklas sēj visa gada garumā dēstu audzēšanas kastītēs vai parastās seklās kastītēs – diedzē kūdras tabletē vai uz sterilas šķiedras. Ēd bez saknēm. Saulēgrāžu mikrozaļumi ir veselīgs un garšus komponents, ko varat iekļaut savā uzturā, lai baudītu...
Sēklas jauno lapiņu – mikrozaļumu – audzēšanai. Mikrozaļumus izmanto pievienošanai ēdieniem vai dekorēšanai. Sēklas sēj visa gada garumā dēstu audzēšanas kastītēs vai parastās seklās kastītēs – diedzē kūdras tabletē vai uz sterilas šķiedras. Ēd bez saknēm. Rucola mikrozaļumi ir veselīga un garda sastāvdaļa, ko varat pievienot savam uzturam un izbaudīt to...
Sēklas jauno lapiņu – mikrozaļumu – audzēšanai. Mikrozaļumus izmanto pievienošanai ēdieniem vai dekorēšanai. Sēklas sēj visa gada garumā dēstu audzēšanas kastītēs vai parastās seklās kastītēs – diedzē kūdras tabletē vai uz sterilas šķiedras. Ēd bez saknēm. Kāpostu mikrozaļumi ir veselīga un garda sastāvdaļa, ko pievienot savam uzturam un izbaudīt to...
Sēklas jauno lapiņu – mikrozaļumu – audzēšanai. Mikrozaļumus izmanto pievienošanai ēdieniem vai dekorēšanai. Sēklas sēj visa gada garumā dēstu audzēšanas kastītēs vai parastās seklās kastītēs – diedzē kūdras tabletē vai uz sterilas šķiedras. Ēd bez saknēm. Koriandra mikrozaļumi ir veselīgs un garšus komponents, ko varat iekļaut savā uzturā, lai baudītu to...
Saulespuķu sēklu granulas ražo no saulespuķu sēklu čaumalas. Salīdzinot ar citiem siltuma avotiem, saulespuķu granulu siltumvadītspēja ir aptuveni 20 Gj/Mt. Šīs īpašības palīdz ietaupīt degvielu – dedzinātavas radīto pelnu daudzums ir aptuveni 2,5 procenti, bet galvenais, ka tām nav negatīvas ietekmes uz vidi. Visizplatītākais pielietojums ir rūpnieciskie...
Viengadīgi ārstniecības augi, dekoratīvi augi, medusaugi. Noplūkti ziedi uzreiz tiek kaltēti, tikai pareizi izkaltēti tie ir aromātiski. Vislabāk aug vieglā, labi iestrādātā, no nezālēm brīvā augsnē. Augi izaug 50-60 cm gari. Diedzēšanas laikā sēklām substrātu uzbērt nevajag, tikai viegli iespiest augsnes virsmā. Lai sadīgtu, augsnes virsmai pastāvīgi...
Lapu dārzenis, audzē kā salātus. Pārtikā izmantojamas svaigas aromātiskas lapas ar riekstu piegaršu. Lieliski der kā piedeva sieram, salātiem, kā arī kā dekori ēdieniem. Aug ātri. Audzē pavasara, rudens ražai – sēj dobēs dārzā. Var audzēt arī podos, kastēs. Nav ieteicams sēt vasaras vidū.
Viengadīgs aromātisks, ārstniecisks, medus bagāts garšaugs. Pārtikā izmantojamas patīkami smaržojošās un rūgtenās svaigas un kaltētas lapas un ziedi. Piemērots gaļas, zivs garšas bagātināšanai. Audzē dobēs, balkonos, uz palodzes. Gatavojot garšvielu maisījumus, sader ar mārsilu, estragonu, pētersīļiem, rozmarīnu. Lapiņas aromātiskākas līdz ziedēšanai.
Viengadīgas puķes. Vienas no augstākajām puķēm. Piemērotas lauku sētu apzaļumošanai. Svarīgi ir neaizmirst, ka tās ir otrā plāna augs. Labi aug auglīgā, mitrā augsnē, no vējiem pasargātā vietā. Nav izturīgas pret salnām. Lai saulespuķes ziedētu visu vasaru, ieteicams pirmajiem ziediem stādīt dēstus, vēlākai ziedēšanai – sēt tieši augsnē.
Granulēts bezhlora komplekss mēslošanas līdzeklis augļu dārza augu stādu, zemeņu, citu ogulāju un augļu krūmu, augļu koku mēslošanai. Lietošanas ieteikumi: mēslošanas līdzekli izkaisiet un iestrādājiet augsnē pirms stādīšanas vai veģetācijas sākumā, pārējo daļu veģetācijas laikā. Ap krūmiem un kokiem mēslojiet zaru vainaga platumā. Mēslošanas līdzekļa...
UNIVERSĀLAIS MĒSLOŠANAS LĪDZEKLIS Granulēts kompleksais mēslojums dārza augsnes, dārzeņu, dārza un dekoratīvo augu, zālāju mēslošanai. Mēslošanas ieteikumi: mēģiniet mēslot lokāli vai kā partijās (zālienu). Iestrādājiet mēslojumu augsnē. Ap krūmiem un kokiem mēslojiet ar mēslojumu zaru vainaga platumā. Mēslojuma norma: dārza augsne 50-100 g/m2 dārzeņi -...
DĀRZEŅU UN KARTUPEĻU MĒSLOŠANAS LĪDZEKLIS Granulētais kompleksais mēslojums ir paredzēts āra dārzeņu mēslošanai. Lietošanas ieteikumi: mēslot lokāli. Iestrādājiet mēslojumu augsnē. Mēslojuma norma: dārza augsne (augsne) 50-100 g/m2 pākšaugi - 30 g/m2 (pirms sēšanas) sakņu dārzeņi - 50-90 g/m2 kartupeļi - 80-100 g/m2 sīpolu dārzeņi - 40 g/m2 kāpostu...
Viengadīgs, viegli audzējams un visu vasaru bagātīgi ziedošs augs. Stāda apzaļumošanai, uz balkoniem, pie žogiem. Pret augsni mazprasīgas. Stādot blakus kāpostu laukam, šis augs pievilina kāpostu balteni, pasargājot kāpostus no šī kaitēkļa. Vislabāk aug saulainā vietā un gaišā paēnā, pret augsni mazprasīgas. Auglīgā augsnē zied slikti.
ZĀĻU MĒSLOŠANAS LĪDZEKĻI Granulētie kompleksie mēslošanas līdzekļi ir paredzēti zāliena un ainavu augu mēslošanai Mēslošanas ieteikumi: mēslot gabalos vai lokāli pēc nepieciešamības. Mēslojuma norma:: ierīkojot zālienu - 30-40 g/m2 jauns zāliens - 40 g/m2 aizaudzis zāliens - 30 g/m2 (pavasarī veģetācijas sākumā) un 20 g/m2 (2-3 reizes ik pēc 14-21 dienas...
Cimdi ar PU pārklājumu, violeti, izmērs 8
Vidēji agrīna, ražīga šķirne. Lapiņas tumši zaļā krāsā, aromātiskas. Ziedkopas veido vēlu. Viegli audzējamas, nav prasīgas. Izcieš daļēju noēnojumu. Dilles var audzēt starp citiem dārzeņiem: burkāniem, salātiem, redīsiem, kartupeļiem. Dilles ir viens no populārākajiem garšvielām un ārstniecības augiem.
Vidēji agrīna, ražīga šķirne. Pārtikā lieto svaigas vai žāvētas lapas, ziedkopas, stublājus. Viegli audzējamas. Pacieš daļēju noēnojumu. Lai visu vasaru būtu svaigas dilles, tās jāsēj ik pēc 10 dienām līdz jūnija vidum un no 10. augusta līdz 5. septembrim. Satur daudz ēterisko eļļu. Ziedkopas veido vēlu.
Vēlīna šķirne. Kāpostgalviņas izaug 150–160 dienu laikā pēc stādu stādīšanas. Kāpostgalviņas apaļas vai nedaudz plakanas, 4–5 kg smagas. Nobriest vienā laikā. Stādi izturīgi pret salnām. Piemēroti lietošanai svaigā veidā, skābēšanai un uzglabāšanai. Labi aug vidēji smagā un smagā, auglīgā augsnē. Skābu augsni pirms kāpostu audzēšanas nepieciešams kaļķot.
Vēlīna šķirne. Izaug 145–150 dienu laikā no stādu iestādīšanas. Galviņas apaļas, ļoti cietas, neplaisā, zaļi pelēkā krāsā, apmēram 3–4 kg smagas. Piemērotas lietošanai svaigā veidā, skābēšanai un ilgai uzglabāšanai. Labi ražo samēslotā, neitrālā, vieglā un vidēji smagā smilšmāla augsnē. Skābu augsni pirms kāpostu audzēšanas nepieciešams kaļķot. Stādi...
Vidēji agrīna krūmu cukini šķirne. Augļi ar tumši zaļu miziņu. Cukini lieto svaigas, var cept, sautēt, konservēt. Vislabāk aug auglīgā, ar organisku mēslojumu mēslotā augsnē. Cukini ir siltumu mīlošs dārzenis, tāpēc to sēj, kad augsnes temperatūra 10 cm dziļumā iesilusi līdz 10–12 ºC. Siltumnīcās un lecektīs izaudzētie stādi sāk ražot agrāk. Dēstus uz...
Ražīga, vidēji agrīna šķirne. Veģetācijas periods – apmēram 120 dienas. Saknes apaļas, mīkstums tumši sarkanā krāsā, bez baltiem gredzeniem, miziņa gluda. Saknes piemērotas pārstrādāšanai, vārot nezaudē krāsu. Piemērotas audzēšanai agrai ražai, lietošanai svaigā veidā, konservēšanai, labi saglabājas ziemā. Vislabāk aug vidēji smagā, dziļi iestrādātā,...
Cimdi ar nitrila pārklājumu, zilganas, izmērs 7
Cimdi ar nitrila pārklājumu, zilganas, izmērs 8
Cimdi ar nitrila pārklājumu, zilganas, izmērs 9
Ļoti agrīna, ražīga šķirne. Augiem nav nepieciešami balsti, tie izaug līdz 50–60 cm augsti. Pākstis vidēji lielas, 9–12 cm garas, ar 6–7 zirņiem. Zirņi ir ļoti garšīgi. Uzturā lieto svaigus, var sasaldēt. Izdīguši zirņi spēj pārciest salnas līdz –4 °C.
Vidēji agrīna, universāla šķirne. Saknes piemērotas pārstrādei - nezaudē krāsu. Piemērotas lietošanai svaigā veidā un uzglabāšanai. Vislabāk aug vidēji smagā, neskābā smilšmāla augsnē. Vasarā pārtikā lieto jaunās biešu lapiņas, vēlāk - saknes. Saknes garas, lielākā daļa mēdz būt virs zemes. Mīkstums intensīvi sarkanā krāsā.