Kas ir sīkdatnes?

Sīkdatnes – nelieli teksta faili, ko tīmekļa vietne ieraksta jūsu datorā vai mobilajā ierīcē brīdī, kad apmeklējat kādu saiti. Sīkdatnes tiek plaši izmantotas, lai mājaslapas strādātu efektīvāk un saites īpašnieki saņemtu sev interesējošo informāciju.

Kā mēs izmantojam sīkdatnes?

Google Analytics

Interneta vietne www.veikalsdarzam.lv izmanto „Google Analytics“ – Google, Inc. (tālāk – Google), kas piedāvā tīmekļa vietnes analīzes pakalpojumus. Tas palīdz saprast kā jūs izmantojat mūsu vietni. Lai to izdarītu, Google Analytics izmanto sīkdatnes – teksta failus, kas tiek saglabāti jūsu datorā.

Google“ izmanto sīkdatnes dažādos veidos. Piemēram, lai izmantotu atkārtoto mārketingu un Google Analytics, lai parādītu reklāmas vai monitorētu jūsu izvēles.

Sīkdatņu informācija par mājaslapas izmantošanu – standarta tīmekļa vietnes informācija (tostarp arī jūsu IP adrese) un anonīma informācija par apmeklētāju uzvedību un paradumiem – tiek nodota Google un Google to uzglabā savos serveros, kas atrodas ASV. Pirms jūsu IP nosūtīšanas Google, mēs to padarām anonīmu.

Saskaņā ar Google privātuma sertifikāciju, Google apgalvo, ka tas atbilst EU un ASV paziņojumiem par konfidencialitāti. Google var pārsūtīt Google Analytics apkopoto informāciju trešajām pusēm, ja to paredz likums vai gadījumos, kad trešā puse apstrādā konkrēto informāciju Google vietā.

Google neizmantos un nesaistīs konkrētā datu objekta IP adresi ar jebkuru citu Google īpašumā esošo informāciju un datiem, to paredz Google Analytics lietošanas noteikumi.

Lai atteiktos no „Google Analytics“ sīkfailu izmantošanas, nepieciešams lejupielādēt un instalēt Google Analytics atteikšanās pārlūkprogrammas papildinājumu (angliski Opt-out Browser Add-on).

Google Analytics atteikšanās pārlūkprogrammas papildinājums

Sīkdatnes tiek izmantotas arī tāpēc, lai reģistrētu, vai apmeklētājs piekrīt (vai nepiekrīt) sīkdatņu izmantošanai saitē www.veikalsdarzam.lv – tad šis jautājums netiek uzdots katru reizi, kad tiek apmeklēts interneta veikals.

Sīkdatņu saraksts

Google analytics

_ga

2 gadi

Sīkdatnes apkopo informāciju par lietotāja uzvedību interneta vietnē, tā tiek izmantota statistikas uzturēšanai.

Google analytics

_gid

24 stundas

Sīkdatnes apkopo informāciju par lietotāja uzvedību interneta vietnē, tā tiek izmantota statistikas uzturēšanai.

Google analytics

_gat

1 minūte

Izmanto, lai iestatītu jaunās sesijas/apmeklējumus.

Google analytics

AMP_TOKEN

30 sekundes līdz 1 gadam

Jums ir atslēgas vārds, kuru var izmantot, lai iegūtu klienta ID no AMP klienta ID servisa. Ja pārējās darbības ir neveiksmīgas, nākamo pieprasījumu vai neveiksmīgi iegūto klienta ID veic no AMP klienta ID servisa.

Kā pārvaldīt sīkdatnes

Jūs varat pārvaldīt un/vai dzēst sīkdatnes atbilstoši savām vēlmēm. Varat izdzēst visas datorā un interneta pārlūkprogrammā esošās sīkdatnes vai arī manuāli iestatīt, kuras sīkdatnes nevēlaties saglabāt.

Sīkfailu pārvaldīšana savā interneta pārlūkprogrammā


Lielākajā daļā interneta pārlūkprogrammu iespējams:

  •          Pārbaudīt, kādas sīkdatnes ir saglabātas, un izdzēst individuālas sīkdatnes
  •          Bloķēt trešās puses sīkdatnes
  •          Bloķēt sīkdatnes no konkrētām vietnēm
  •          Bloķēt visas nosūtītās sīkdatnes
  •          Izdzēst sīkdatnes brīdī, kad tiek aizvērta interneta pārlūkprogramma

Ja esat izvēlējušies dzēst sīkdatnes, atcerieties, ka tiks izdzēsti arī visi iepriekš uzstādītie iestatījumi. Vēl pie tam, nobloķējot visas sīkdatnes, daudzas vietnes (ieskaitot mūsu interneta veikalu) nefunkcionēs pilnīgi un jūs nespēsiet pārlūkot tīmekli. Šo iemeslu dēļ neiesakām bloķēt sīkdatnes mūsu vietnē.