Viengadīgi vīteņaugi, 2–2,5 m gari. Viena no dekoratīvākajām šķirnēm, ieguvusi apbalvojumus. Ziedi krokoti, ļoti dekoratīvi, patīkami smaržo. Labi aug saulainā, no vēja pasargātā vietā, trūdvielām bagātā augsnē. Pirms sēšanas sēklas ieteicams sadiedzēt un sēt mitrā augsnē. Sēj ligzdās, pa 3–5 sēklām, pie balstiem. No smaržīgajiem puķu zirņiem var veidot...
Itālijā šīs šķirnes sīpolus sauc par čipolini, tradicionāli cep cepeškrāsnī vai marinē nesagrieztus. Tos var lietot arī svaigus. Pateicoties maigajai garšai, tie ļoti piemēroti salātiem. Veģetācijas periods – 120 dienas no iesēšanas. Sīpoliņi plakani, nelieli, 3,5–6 cm diametrā. Var izaudzēt arī lielākus, atstājot starp augiem lielākus attālumus. Pēc...
Vidēji agrīna augsta auguma šķirne. Veģetācijas periods – 75-85 dienas. Augļi apaļi, mazliet saplacināti un kantaini, sver 220-350 g, gaļīgi, saldeni, mīkstumā ļoti maz sēklu. Neparasta krāsa, īpaša garša. Lieto svaigā veidā, piemēroti mērču pagatavošanai. Audzē neapsildāmā siltumnīcā. Vislabāk aug 22–24ºC temperatūrā.
Viengadīgi vīteņaugi, 2–2,5 m gari. Viena no dekoratīvākajām šķirnēm, ieguvusi apbalvojumus. Ziedi krokoti, ļoti dekoratīvi, patīkami smaržo. Labi aug saulainā, no vēja pasargātā vietā, trūdvielām bagātā augsnē. Pirms sēšanas sēklas ieteicams sadiedzēt un sēt mitrā augsnē. Sēj ligzdās, pa 3–5 sēklām, pie balstiem. No smaržīgajiem puķu zirņiem var veidot...
Šķirnes stublāji ložņājoši, vienam augam izaug 7–10 augļi, ienākas ļoti maziņi, dekoratīvi ķirbīši. Augļi apaļi, plakani, ribaini, ar oranžu miziņu, sver 150–350 g. Piemēroti ne tikai dekorēšanai, bet arī ēdiena gatavošanai, var sautēt, cept, pildīt. Lai ražu iegūtu agrāk, audzē no dēstiem.
Agrīna šķirne, raža ievācama 30–35 dienas pēc izdīgšanas. Lapotne neliela, bet ražena. Pārtikā var lietot arī jaunu redīsu lapas. Sakņaugi apaļi, sarkani ar baltu galiņu, mīkstums sulīgs, ar pikantu garšu. Vislabāk aug vieglā un vidēji smagā, irdenā, ar humusu bagātā, nezāļu nenomāktā un neskābā augsnē. Audzē siltumnīcā un ārā pavasara un rudens ražai.
Viengadīgas, 40 cm augstas puķes ar oriģināliem ziediem. Ziedi neregulāras formas, sakārtoti skaras formas ziedkopās. Ziedi plaukst no apakšas, viena ziedkopa zied apmēram 12 dienas, viss augs – 3–3,5 mēnešus. Vislabāk aug un zied saulainā vietā un vieglā paēnā, irdenā augsnē. Stāda puķudobēs, podos, ziedus var griezt pušķiem. Iztur īslaicīgas salnas.
Agrīns, ražīgs hibrīds. Labi ražo arī nelabvēlīgos laika apstākļos. Augļi gaiši zaļi, ar lielām, retām kārpiņām, nepaliek rūgti. Paredzēti audzēšanai uz lauka. Izturīgi pret īsto miltrasu un gurķu mozaīkas vīrusu. Labi panes neīsto miltrasu. Piemēroti skābēšanai un konservēšanai. Vislabāk aug ar humusu bagātā, auglīgā, ūdens un gaisa caurlaidīgā augsnē....
Pulkstenītes | Cup&SaucerDivgadīgi, 60–80 cm augsti augi, ziedi puspildīti, zvaniņa formā, 4 cm diametrā. Audzē ēnainās dobēs aizvējā. Pušķiem ziedkopas plūc tad, kad atplaukst pirmie apakšējie ziedi. Piemērotas lauku sētu apzaļumošanai. Stāda grupās. Tās ir vienas no pirmajām vasaras puķēm. Zied otrajā gadā pēc sējas, pārziemo neapsegtas.
Gara auguma, vidēji agrīna, sena šķirne. Augļi gana lieli, ar plānu miziņu, sulīgi, saldi, garšīgi. Tajos daudz karotinoīda likopēna – viena spēcīgākajiem dabiskajiem antioksidantiem. Labi aug arī vēsākā vasarā, jo šķirne selekcionēta Krievijā, Sibīrijā. No viena auga sezonā var iegūt 12–18 kg ražas. Ēd svaigus, konservē, izmanto mērču gatavošanai.
Sēj dēstu kasetēs vai podiņos aprīlī. Laukā izstāda vai sēj maija beigās, jūnija sākumā, saulainā vietā, trūdvielām bagātā augsnē 120-200 cm augu no auga. Mīkstums blīvs, sulīgs, koši oranžs, svars 5-10 kg un vairāk. Ražu novāc septembrī. Uzglabājas labi.
Vidēji agrīns, ražīgs, pret slimībām izturīgs ʻanaheimʼ tipa paprikas hibrīds. Paprikas audzē neapkurināmās siltumnīcās karstā vasarā labi ienākas uz lauka. Augļi gareni, apmēram 18 cm gari, sver 120–130 g, ienākušies ir koši sarkani. Jo augļi gatavāki, jo asāka garša. Augļos kapsaicīna daudzums pēc Skovila skalas (SHU) 1000-2000.
Vidēji agrīns, pret slimībām izturīgs un ātri augošs hibrīds. Ražo vienmērīgi un bagātīgi. Augļi sīkām kārpiņām, nepaliek rūgti. Piemēroti lietošanai svaigā veidā un konservēšanai. Audzēšanai siltumnīcās un uz lauka.
Veģetācijas periods – 100 dienas Augļi forma līdzīga bumbierim, sver 1–2 kg, mīkstums oranžs, salds, stingrs. Uz viena auga izaug 2–3 kvalitatīvi augļi. Ķirbjiem patīk auglīga augsne, siltums un mitrums. Lai sagaidītu agrīnāku ražu, stāda podiņos izaudzētus stādus. Vislabāk aug no vēja pasargātā vietā, mālsmilts vai viegla smilšmāla augsnē.
Veģetācijas periods 110–120 dienas. Augļi lieli, var svērt pat 400 g, plāna miziņa, garšīgi. Mīkstums gaļīgs, aveņu krāsā.
Ražīga eļļas ķirbju šķirne. Audzē sēklu ieguvei. Sēklas tumši zaļas, lielas, bez miziņas, ļoti garšīgas, tiek augsti novērtētas lielā cinka daudzuma dēļ. Augļi apaļi, ienākušies – oranži ar zaļām svītrām. Vislabāk aug saulainā aizvējā, labi mēslotā, irdenā, ātri sasilstošā augsnē. Lai ražu iegūtu agrāk, audzē no dēstiem.
Agrīns hibrīds, noturīgs pret slimībām. Vasaras un rudens ražai. Veģetācijas periods – 80–90 dienu. Vienāda izmēra galviņas, diezgan stingras, apaļas, sver 1–2 kg, garšo lieliski. Savojas kāposti ir noturīgāki pret temperatūras svārstībām un mitruma trūkumu nekā baltie galviņkāposti. To enerģētiskā vērtība ir divreiz lielāka nekā baltajiem...
Sēj dobēs saulainā, trūdvielām bagātā augsnē agri pavasarī. Zied jūlijā, augustā 40 cm garos kātos. Augļkopas - lielisks materiāls floristikai. Sēklas lietojamas pārtikā, satur vitamīnus un minerālvielas imūnsistēmai. Vienā gramā 425 sēklas.
Vidēji agrīna, ļoti ražīga, gara auguma šķirne. Tomāti īpaši garšīgi, nelieli, ap 70 g smagi, tumši sarkanā krāsā, plūmes formas. Raksturīgs izcils salduma un skābuma līdzsvars. Tomāti ne tikai ļoti garšīgi, bet arī dekoratīvi – augļiem ienākoties, virspuse kļūst tumšāka. Audzēšanai siltumnīcās, karstā vasarā var audzēt arī uz lauka.
Daudzgadīgs augs. Sēj pavasarī aprīlī, maijā ziedēt sāks jau tā paša gada augustā. Sējot jūlijā, ziedēt sāks nākamā gada jūnijā. Zied 25-30 dienas nepārtraukti. Izmanto audzēšanai dobju dziļumā, lai izceltu mazāka auguma dekoratīvos augus, vai atsevišķās dekoratīvās grupās.
ĶIRBJI QUINTALE SEME GIALLOVēlīna šķirne, augļi lieli, sver 10–12 kg. Mīkstums oranžs un salds. Lai agrāk iegūtu ražu, stādus izaudzē podiņos. Ķirbjus lieto svaigus, tos var sautēt, vārīt un cept.
Agrīna, gara auguma, uz balkona audzējama šķirne. Augļi apaļi, ļoti garšīgi, sīki, sver 15–20 gramus. Var audzēt uz balkoniem, ziemas dārzos, siltumnīcās. Šīs šķirnes tomātus audzēt nav sarežģīti.Mazie tomātiņi piemēroti salātiem, tie ir neaizstājami ēdienu greznošanai. Sēklas sēj martā. Lai sēklas sadīgtu ātrāk un vienlaicīgāk, sējumu piesedz ar stiklu...
Sēj no februāra līdz aprīlim vai vasaras otrajā pusē no augusta līdz oktobrim. Sēklas sēj pa virsu podiņos vai dēstu kasetēs pildītajam kompostam, pēc tam pārklāj ar plānu komposta vai vermikulīta kārtiņu. Dīgst lēni 21-90 dienas. Kad dēsti izauguši, tos pārstāda sausā, saulainā vietā, 45 cm attālumā.
Izsēj aprīlī, maijā atklātā laukā 12-15 sēklas uz 1m. Augs 1m garš, pākstis ļoti lielas, 12-15 cm garas. Žirņi lieli. Tehnisko gatavību sasniedz 10-80 dienās pēc sadīgšanas.
Daudzgadīgi garšaugi, 40-100 cm augsti, nektāra bagāti. Svaigas un kaltētas lapas ar citrona un melisas aromātu izmanto kā garšvielas, vērtīgākās pirms ziedēšanas. Piemērots salātiem, gaļas ēdienu aromatizēšanai un tēju pagatavošanai.
Agrīna šķirne, kas izaug 70–75 dienās. Augi apmēram 70–90 cm augsti. Pākstis 14–17 cm garas ar 2–5 pupām. Svaigi novāktas sēklas ir gaiši zaļā krāsā ar pelēku plankumiņu, bet izkalstot kļūst dzeltenīgas. Šīs šķirnes pupiņas ir ļoti lielas – 1 000 tikko izlobītu sēklu sver apmēram 4,3–4,4 kg. Lieto vārītas, sautētas, piemērotas saldēšanai. Labi aug un ražo...
Agrīns, gara auguma, pret slimībām izturīgs hibrīds. Augļi sirds formas, gaļīgi, vienkārši kūst mutē. Sver 250–300 g. Kaut arī augļi smagi, vienam augam to izaug daudz. Audzē neapkurināmās siltumnīcās un uz lauka. Audzējot uz lauka, nepieciešami balsti, jāizvēlas no vēja aizsargāta, saulaina un silta vieta.
Vidēji agrīna šķirne. Augi izaug līdz 70–80 cm gari. Ienākušies augļi oranži, 6–7 mm biezām sieniņām, sver apmēram 130 g. Audzēšanai siltumnīcās un uz lauka.
Mazprasīgas, ilggadīgās, ziemcietīgās magones audzējamas saulainās vai daļējji noēnotās dārza vietās. Sēj laukā, dobē aprīļa beigās, maijā vai rudenī septembrī, oktobrī. Uzziedēs nākamajā gadā pēc sējas. Izmanto grupu stādījumos kā arī grieztajiem ziediem. Zied maijā, jūnijā. Augztums 80-90 cm. 4000 sēklu gramā.
Daudzgadīgi sīpoli, vieni no visagrākajiem dārzeņiem pavasarī. Vienā vietā var augt 3—5 gadus. Izturīgi pret salu, pavasarī sāk augt ļoti ātri. Labi aug ar trūdvielām bagātā vieglā vai vidēji smagā mālsmilts augsnē. Lokus lieto salātos no agra pavasara līdz vēlam rudenim.
Vidēji agrīna šķirne, audzējama vasaras un rudens ražai. Veģetācijas periods – 70-75 dienas pēc stādu iestādīšanas. Ziedkopa vidēji liela, blīva, dzelteni oranža – šādu krāsu saglabā arī pēc termiskas apstrādes. Labu ziedkāpostu ražu iespējams izaudzēt, izvēloties auglīgu, irdenu un mitru augsni, pastāvīgi uzirdinot augsnes virskārtu un aprušinot stādus,...
Daudzgadīgi augi 40-60 cm augsti, audzēti puķu dobēs, podos un garšvielu audzētavās. Lavandai izvēlieties saulainu vietu, ūdeni caurlaidīgu augsni. Augs ir dekoratīvs visu sezonu, to mīl tauriņi un bites.
Agra, ļoti ražīga pašapputes šķirne, audzēšanai siltumnīcās un atklātā laukā. Maijā, jūnijā sēj dārzā, dobēs. Tomēr lauka gurķus vislabāk audzēt no dēsta, izstādot 3-5 dēstus uz 1 m² auglīgās dārza augsnēs. Auglī nepaliek rūgti. Svaigam patēriņam, konservēšanai un skābēšanai. Slimību izturība laba.
Vēlīna šķirne. Augļiem ir plakana apaļa, pelēkzaļa raupja miza, izaug līdz 5 kg svarā. Mīkstums salds oranžs. Lai iegūtu agrāku ražu, to diedzē podiņos. Ķirbjus izmanto svaigus, var sautēt, vārīt, cept.
Izaug 145 dienu laikā no stādu iestādīšanas. Galviņas apaļas, loti cietas, neplaisājošas, zaļgani pelēkā krāsā, 3–4 kg smagas. Piemēroti lietošanai svaigā veidā, skābēšanai un ilgstošai uzglābašanai.
Veģetācijas ilgums – 160 dienas, tāpēc audzē dēstus. Sīpoli ovāli, ļoti lieli – vidēji sver ap 350 g, bet var izaugt arī līdz 0,8–1 kg smagi. Sīpoli ar saldu garšu, tiem nepiemīt citām šķirnēm raksturīgais asums. Lieto svaigus, pēc ražas novākšanas glabājas apmēram 2 mēnešus. Vislabāk aug ar humusu bagātā mālsmilts augsnē. Sīpoli labi aug pēc labības,...
Agrīns hibrīds, kas bagātīgi ražo. Augļi sver 50–60 g. Augi kompakti, bez ērkšķiem, 45–60 cm augsti, dekoratīvi, labi aug puķu podos uz balkona vai terases. Ieteicams atstāt 3–5 stublājus. Augļi aug ķekaros, tiem nav rūgtas pēcgaršas, gatavošanas laikā saglabā krāsu un tekstūru. Pārtikā lieto ceptus, sautētus, var konservēt.
Vēlīna saldo sīpolu šķirne. Sīpoli ļoti lieli, aptuveni 360-600 g smagi, labvēlīgos apstākļos izaug arī līdz 800 g. Audzē patēriņam svaigā veidā, neilgai uzglabāšanai, piemēroti konservēšanai. Ražu vāc 170-175 dienas pēc iesēšanas. Ieteicams uz lauka stādīt dēstus. Raža jānovāc līdz salnām. Sīpolu audzēšanai vispiemērotākā ir ūdens caurlaidīga, ar humusu...
Dārzā, dobē sēju uzsāk pēc iespējas agrāk. Sēju atkārto ar 10-20 dienu intervālu. Vidēja augstuma stublājs. Lietojami uzturā ar visu pāksti, pat tad, kad tikko ir aizmetušās sēklas, jo pāksts nesatur pergamenta slāni. Zirņi ir mitruma un gaismas prasīga kultūra.
Viengadīgas nokarenas puķes, līdz 25 cm garas. Piemērotas audzēšanai iekarināmos puķu podos, kastītēs. Zied ilgi un bagātīgi. Ziediņi nelieli, koši, lapas zaļgani pelēkā krāsā. Puķu dobēs stāda iepriekš izaudzētus stādus. Vislabāk aug saulainās, ūdenscaurlaidīgās augsnēs. Audzējot puķu podos, papildus jāmēslo ar šķidriem mēslošanas līdzekļiem. Laukā augus...
Ļoti ražīga šķirne. Audzē no dēstiem, sējot maija sākumā, laukā izstāda pēc pavasara salnām. Augļa svars var sasniegt 10-15 kg. Mīkstums sulīgs, blīvs, salds, oranžas krāsas. Vāc sākot no septembra beigām. Glabājas labi. Sēklas bez apvalka, teicama uzkoda pie alus.
Sēj dobē aprīlī, maijā gaišā, saulainā vietā, trūdvielām bagātā augsnē. Bagātīgi zied no jūnija līdz augusta beigām. Noder dekoratīvajos puķu stādījumos un griezto ziedu pušķos. Augstums līdz 80 cm.
DĀRZEŅPIPARI ANAHEIM CHILI Vidēji agrīna aso papriku šķirne. Ēd svaigā veidā, konservē un žāvē. Audzē siltumnīcās un ziemas dārzos. Siltā vasarā var augt uz lauka.
Satur 23 puķu sugas, kas zied visu vasaru. Piemērotas audzēšanai puķu dobēs un podos. Lai uzziedētu agrāk, audzējiet stādus. Maisījumā esošās puķes puķu dobēm pievilinās tauriņus, bites un putnus.
Siltumu mīlošs dārzenis ar ložņājošu stublāju. Ražu novāc 111–120 dienas pēc stādu iestādīšanas. Augļi bumbierveida formas, miziņa dzeltenīga, mīkstums oranžā krāsā, ar riekstu garšu. Piemēroti uzglabāšanai, sautēšanai, cepšanai, zupām un kulinārijas produktiem. Vislabāk aug mālsmilts vai viegla smilšmāla augsnē, no vēja pasargātā vietā.
Piemērota audzēšanai siltumnīcās, uz balkoniem. Novērtēta garšīgo, neparastās krāsas svītraino augļu dēļ. Vienā ķekarā ienākas līdz 20-25 tomātiem, viena augļa svars – apmēram 40 g.
Vidēji vēlīna šķirne. Galviņas izveidojas 100-115 dienas pēc iestādīšanas. Galviņas garenas, stingras, 2-2,5 kg smagas. Lieto svaigā veidā, piemēroti skābēšanai, lapas satur daudz cukura. Labi aug samēslotā, neitrālā, vieglā un vidēji smagā smilšmāla augsnē. Skābas augsnes nepieciešams kaļķot. Tajā pašā laukā kāpostus var stādīt ne agrāk kā pēc 4-5 gadiem.
KOSMEJAS EARLY SUMMERViengadīgas puķes. Vienas no augstākajām puķēm. Piemērotas lauku sētu apzaļumošanai. Svarīgi ir neaizmirst, ka tās ir otrā plāna augs. Labi aug auglīgā, mitrā augsnē, no vējiem pasargātā vietā. Nav izturīgas pret salnām.
TOMĀTI KOKORO HAgrīna, vidēji gara (indeterminanta) hibrīda šķirne, no kuras iegūst īpaši garšīgus tomātus. Augļi 300 g smagi. Augs izaug 1,2–1,6 m garš. Šīs šķirnes tomāti patiks tiem, kas iecienījuši gardus, saldus un miltainus tomātus gandrīz bez sēklām. Tomāti piemēroti salātiem, var konservēt. Sēklas sēj martā. Lai sēklas sadīgtu ātrāk un...
Hibrīda šķirne, paredzēta lietošanai svaigā veidā, salātu gatavošanai un ilgstošai glabāšanai. Nobriest 110–120 dienās no dēstu iestādīšanas. Galviņas apaļas, ar labu iekšējo struktūru, blīvas, sver 2,5–3 kg. Uzticamais hibrīds izturīgs pret temperatūras un mitruma svārstībām, stresu augšanas laikā. Labi ražo mēslotā, neitrālā, viegla un vidēji smaga...
Sēj siltumnīcā no februāra līdz aprīlim. 40-60 dienas augušus dēstus drošāk audzēt stikla vai plēves siltumnīcās. 2,5-3 augus /m². Svaigu lieto salātos, mērcēs, zupās, kā arī konservēšanai.
Viengadīgas, viegli audzējamas, ātri augošas puķes košās krāsās. Ārstniecības augi. Šīs puķes audzē puķu dobēs, ziedošās pļavās. Pret augsni mazprasīgas, labi aug arī nabadzīgā augsnē. Ziedi pievilina krāsainus tauriņus.
Daudzgadīgs augs. Sēj augustā paliekošā vietā, ar kūdru ielabotā augsnē. Kā dekoratīvu augu izmanto sējot noēnotās vietās. Salātu pagatavošanai izmanto svaigās lapas kā ķiploku aizvietotāju.
Vārpu veronikas | Blue ShadesDaudzgadīgas 60 cm augstas puķes ar oriģinālām ziedkopām. Audzē daudzgadīgo puķu dobēs, īpaši piemērotas dabiskām puķu dobēm, ziedus var izmantot griešanai. Labi aug saulainā vietā, vidēji smagā vai vieglā augsnē. Nav nepieciešami īpaši augsnes nosacījumi, zied arī nabadzīgās augsnēs. Pārziemo nepiesegtas, vienā vietā var augt...
Augums 60-70 cm, nepieciešams balsts. Viena no pašām agrākajām šķirnēm. Zirņus sēj ļoti agri, uzreiz kā iesilusi augsne no 4-8ºC. Graudi lieli, saldi, lielisks neaizvietojamo aminoskābju avots. Izmantojama svaigam patēriņam, koservēšanai un saldēšanai.
TOMĀTI MARMANDEVidēji agrīna, gara auguma šķirne, augi sasniedz līdz 150–170 cm garumu. Augļi lieli, gaļīgi, 150–170 g smagi, ļoti garšīgi ar plānu miziņu. Audzē polietilēna siltumnīcās, karstā vasarā var audzēt arī uz lauka. Audzēšanai jāizvēlas saulaina vieta.
Ļoti ražīga, vēlīna šķirne. Audzē no dēstiem, sējot maija sākumā, laukā izstāda pēc pavasara salnām. Veģetācijas periods 100-125 dienas pēc dēstu stādīšanas dobē. Augļu vidējais svars 5-10 kg. Mīkstums biezs, blīvs, mēreni salds, oranžas krāsas. Noder ļoti ilgai glabāšanai un realizācijai sagrieztā veidā.
Viengadīgas, nokarenas un bagātīgi ziedošas puķes. Šī jaunā hibrīdā šķirne radīta, lai audzētu pakaramos podos. Tā ir viena no bagātīgāk ziedošajām petūnijām, tās ziedi – neatkārtojamā krāsā.Ziedi 6–7 cm diametrā, stublājs 75–100 cm garš. Sēklas ir dražētas (tās viegli iesēt) – apviļātas organisko un minerālmēslu maisījumā. Diedzēšanas laikā sēklām...
Vidēji vēlīna šķirne, izaug 120 dienu laikā. Augi apmēram 100 cm augsti. Pākstis lielas, ar 4-6 sēklām. Sēklas dzeltenā krāsā. Stādi pacieš salnas līdz -4°C. Labi aug auglīgā, neitrālā, mitrā smilšmāla augsnē. Var kaltēt, vārīt. Pupas pievieno salātiem, sautējumiem