Sīpoli vidēja lieluma, ar cieši piegulošām mizām un lielu sauso vielu daudzumu. Maigās garšās dēļ ļoti piemēroti salātiem. Lieliski uzglabājami ziemā.
Atliektais laimiņi | TripmadamDaudzgadīgas, mazprasīgas puķes, kas veido blīvu paklāju. Šīs puķes ir īpaši izturīgas pret sausiem laikapstākļiem, labi aug neauglīgās, sausās augsnēs. Laimiņi nemet lapas un ziedus, tāpēc izskatās kārtīgi, tiem nav nepieciešama papildu kopšana. Sēklas ļoti sīkas, sēj kastītēs, ar augsni neapber. Pastāvīgā vietā stāda...
Sēja: februārī - martā siltumnīcā, dēstu audzē 10 nedēļas, uz lauka izstāda maijā 40x40 vai 30x70 cm attālumā. Ļoti ražīga šķirne ar lielu, apaļu, gludu sakni.
Vidēji agra Nantes tipa šķirne. 110-120 dienas. Burkānu audzēšanai optimālā augsnes skābuma reakcija ir pH 6-7. Lielu sakņu ieguvei sēj 25-30 sēklas uz tekošo metru no aprīļa beigām līdz jūnijam. Izsējas dziļums ir 2-2,5 cm. Kraukšķīgas, saldas un ļoti sulīgas, 18-20 cm garas saknes. Lieliska šķirne sulas ieguvei.
Ražu novāc 60–70 dienas pēc stādu iestādīšanas. Galviņas cietas, sver apmēram 1,5 kg, neplaisā. Šķirne paredzēta lietošanai svaigā veidā. Labi aug vidēji smagā un smagā, auglīgā augsnē.
Veģetācijas periods 58–65 dienas. Galviņas stingras, sver apmēram 1,5–1,8 kg. Laukā dēstus stāda no jūlija vidus līdz jūlija beigām.
Piemērota audzēšanai siltumnīcās un uz lauka. Augi diezgan plati, 70 cm augsti. Augļi kuba formas, augšanas laikā – zaļi, bet ienākušies – oranžā krāsā, sver 130–190 g.
Agrīns pašauglīgs, partenokarps lauku gurķu hibrīds. Maijā, jūnijā sēj dārzā, dobēs, tomēr lauka gruķus vislabāk audzēt no dēsta, izstādot 3-5 dēstus uz 1 m2 labi iekultivētās dārza augsnēs. Mēslošanai ieteicams labi satrūdējis komposts vai mdernie, sausie, granulētie organominerālie mēslojumi. Izmantojami svaigam patēriņam, marinēšanai un skābēšanai.
Piemērota audzēšanai neapkurināmās siltumnīcās un uz lauka. Augļi apaļi, forma atgādina tomātus, ienākušies augļi tumši sarkani, biezām sieniņām, sver 90–100 g.
Sēj aprīlī, maijā auglīgā dārza augsnē, 5-8 cm attālums starp sēklām rindā, 45-55 cm attālās rindstarpās. Optimālais sējas dziļums 2-3 cm. Vēlams nodrošināt mitrumu visā augšanas periodā. Bioloģiskās sēklas pavairotas, atbilstīgi bioloģiskās sēklaudzēšanas prasībām.
Agrīna šķirne, audzēšanai pavasara un rudens periodā siltumnīcā un laukā, dobēs. Sēj auglīgās, irdenās dārza augsnēs 15-20 cm attālās rindās ar 4-8 cm attālumu starp sēklām, izsējot 250 sēklas/m². Mitrumprasīgs augs. Ienālas 28-32 dienās pēc uzdīgšanas. Bioloģiskās sēklas pavairotas atbilstīgi bioloģiskās sēklaudzēšanas prasībām.
4 metru garo. Ūdenī šķistošo un precīzu izsēju nodrošinošo lentu dobē, dziļi iekoptā barības vielām bagātā augsnē, klāj 1-2 cm dziļā vadziņā, no aprīļa līdz jūnijam. Vēlams nodrošināt mitrumu visā augšanas periodā.
Audzē no dēstiem. Izaug 55–60 dienās pēc sadīgšanas. Galviņas garenas, nelielas, ar kraukšķīgām un sulīgām lapām. Labi saglabājas pēc nogriešanas. Audzē no pavasara līdz rudenim.
Dēstiem sēklas izsēj neierušinot augsnē februārī, martā. Laukā dobēs izstāda maijā divu rindu slejā 40 x 25 cm, vai padziļinātās vagās, samazinot sānu gaismas piekļūšanu. Lai pagarinātu patēriņa periodu, pierok lecektī vai pagrabā. 2500 sēklu gramā.
Dēstiem sēj martā, aprīlī siltumnīcā, aprīlī - laukā, dobē. Sēklas dīgst salīdzinoši lēni 18-20 dienas. 60 dienas augušus dēstus izstāda podiņos vai dobē maijā, jūnijā. Piešķir lielisku garšu kā zupām un marinādēm tā arī salātiem.
Veģetācijas periods 120 dienas. Maijā sēj siltumnīcā vai no maija vidus līdz jūnija tieši dobē atklātā vietā. Dēstus izstāda līdz augusta sākumam. Audzējams visos augsnes tipos un tipisks ziemā izmantojamais dārzenis. Īpaši rudenī, pēc salnām, lapu kāposti kļūst visgardākie - tie vairs nav tik rūgti, bet ir vitamīniem bagātāki. Kale kāpostos ir daudz...
Ražīga, vidēji agrīna šķirne. Veģetācijas periods 100–110 dienas. Augu lapas leknas, veselīgas. Sakņu iekšpuse tumši sarkanā krāsā, miziņa gluda. Piemērotas audzēšanai agrai ražai, lietošanai svaigā veidā un konservēšanai. Viena no pārstrādei labākajām šķirnēm. Saknes, nezaudējot kvalitāti, labi glabājas ziemā. Sēklas var būt kodinātas. Ja sēklas...
Vēlīna, populāra hibrīda šķirne, piemērota skābēšanai rudenī un neilgai uzglabāšanai. Veģetācijas periods 120–130 dienas no stādu iestādīšanas. Augiem spēcīga sakņu sistēma. Galviņas ļoti vienādas, cietas, ar labu iekšējo struktūru, sver 3–8 kg. Aug uz pagara kāta, nepūst, neplaisā. Labi ražo ūdeni caurlaidīgā, neskābā, vieglā un vidēji smagā smilšmāla...
Augstražīga, agrīna, atklātās apputes šķirne, kas labi piemērota marinēšanai un sālīšanai. Audzējama laukā un plēves seguma siltumnīcās. Dēstiem sēj maija sākumā. 20 dienas augušus dēstus laukā izstāda maija beigās, jūnijā. Dārzā dobē sēj maija beigās, jūnija sākumā. Retinot atstāj 3-4 augus uz tekošo metru. 40 sēklas gramā.
4 metru garo, ūdenī šķīstošo un precīzu izsēju nodrošinošo lentu dobē, dziļi iekoptā, barības vielām bagātā augsnē, klāj 1-2 cm dziļā vadziņā, no aprīļa līdz jūnijam. Lietošanas gatavību sasniedz agri, 45-60 dienās. Mitrumu mīlošs augs. Lielisks šķiedrvielu avots un tajos ir maz kaloriju. Spinātos ir daudz dzelzs, vitamīnu, ogļhidrātu un olbaltumvielu.
Ar intervālu 2-4 nedēļas, 4 metrus garo, ūdenī šķīstošo un precīzu izsēju nodrošinošo lentu dobē, dziļi iekoptā, barības vielām bagātā augsnē, klāj 1-2 cm dziļā vadziņā, no aprīļa līdz jūnijam. Labas, aromātiskas zaļumu ražas ieguvei nepieciešams siltums un mitrums.
Vidēji vēlīns hibrīds vasaras un rudens ražai. Veģetācijas periods 95–100 dienas no stādu iestādīšanas. Galviņas lielas, apaļas, labi klātas ar sānu lapām, sver apmēram 2,2 kg. Savojas kāposti ir izturīgāki pret temperatūras svārstībām un mitruma trūkumu, salīdzinot ar baltajiem galviņkāpostiem. Piemēroti lietošanai svaigā veidā, var neilgu laiku...
Agrīna šķirne, audzēšanai atklātā laukā no pavasara līdz rudenim. Sēj auglīgās, irdenās dārza augsnēs 15-20 cm attālās rindās ar 4-8 cm attālumu starp sēklām, izsējot 250 sēklas/m². Mitrumprasīgs augs. Ienākas 35-40 dienās pēc uzdīgšanas.
Vidēji agrīns, ražīgs hibrīds vasaras un rudens ražai. Veģetācijas periods 70–79 dienas no stādu iestādīšanas. Ziedkopas ir īpaši kvalitatīvas, baltas, vienāda lieluma, blīvas, vidēji klātas ar lapām. To svars var sasniegt 4 kg. Karstuma, sausuma vai aukstuma radīts stress neietekmē šā hibrīda ziedkopu formu vai kvalitāti. Raža nobriest vienlaikus. Lieto...
Vidēji vēlīns, ‘Chantenay’ tipa, pret ziedkopu veidošanos izturīgs hibrīds. Veģetācijas periods 115–120 dienas. Saknes 13–15 cm garas, gludas, augot nesaplaisā, neceļas uz augšu, tāpēc nekļūst zaļas. Lieto svaigus, piemēroti arī pārstrādei, var glabāt dažus mēnešus. Vislabāk aug ar humusu bagātā, nepārmirkušā, vieglā smilšmāla vai mālsmilts augsnē.
Vidēji vēlīna ‘Nantes’ tipa šķirne. Veģetācijas periods 125–130 dienas. Saknes 18–20 cm garas, gludas, košā krāsā, saldas. Lieto svaigus, piemēroti arī pārstrādei, var glabāt dažus mēnešus. Vislabāk aug ar humusu bagātā, nepārmirkušā, vieglā smilšmāla vai mālsmilts augsnē.
Vidēji agrīna šķirne. Augi aug lekni, diezgan augsti. Augļi lieli, 4 kameru, sver ap 280 g, 7–8 mm biezām sieniņām, ienākušies kļūst sarkani. Lieto svaigus, konservē, sautē, īpaši piemēroti pievienošanai zivju ēdieniem. Audzē siltumnīcās vai uz lauka.
Daudzgadīgas puķes, kas uzzied jau pirmajā gadā pēc iesēšanas. Puķes ar oriģināliem pildītiem ziediem, aug ēnainās vietās, mitrās augsnēs. Īpaši piemērotas audzēšanai vecās lauku sētās, netālu no ūdens tilpēm. Ziedus var griezt pušķiem. Ja vasaras sākumā noziedējušās puķes nogriež, vasaras beigās šīs puķes uzziedēs vēlreiz. Nepārstādītas tajā pašā vietā...
Sēj agri pavasarī siltumnīcā, dēstu kastītē vai atklātā laukā dobē. Augustā raksturīgos un spēcīgākos dēstus atlasa un izstāda dobē 1 m attālumā. Rabarberu kāti satur organiskās skābes, minerālvielas, vitamīnus, flavonoīdus, šķiedrvielas, pektīnvielas un citas bioloģiski aktīvas vielas.
Jauna, agrīna, jauna kokteiļa tipa hibrīda tomātu šķirne. Augsti tiek vērtēts par īpaši garšīgu garšu. Augi ir augsti. Izturīgs pret slimībām un nelabvēlīgiem augšanas apstākļiem. Augļi sver 40-50 g, ilgstoši neplaisā un nebirst no ķekariem. Augļi nogatavojas gandrīz vienlaicīgi. Piemērots audzēšanai uz balkoniem, siltumnīcās - augi ir slimību izturīgi,...
RĀCEŅI GOLDANAVidēji agrīna šķirne. Pārtikā lieto svaigas, vārītas, marinētas, sulīgās saknes. Labi uzglabājas ziemā. Pret augsni mazprasīgi. Stāda stādus vai sēj tieši augsnē.
VERBĒNAS BUENOS AIRESViengadīgas gara auguma puķes ar sazarotiem stublājiem, ar maziem apaļiem ziedu čemuriem galotnēs. Ziedkopas violetā krāsā. Apmēram 120 cm augstās puķes audzē puķu dobēs. Veido vieglu ažūru, tāpēc izcili savijas ar citiem augiem un puķu dobei piešķir ilgoto vieglumu. Ņemot vērā bezgala ilgo ziedēšanu (no vasaras vidus līdz pat salnām)...
Vēlīna, ļoti ražīga šķirne. Saknes koši oranžā krāsā, sulīgas – šo šķirni vajadzētu izvēlēties tiem, kas grib izaudzēt burkānus, kas piemēroti sulas spiešanai. Burkānos ir daudz vitamīnu: C, B, B2, B6, PP, K, minerālvielu. Tāpat šī šķirne ir piemērota lietošanai svaigā veidā, pārstrādei, labi saglabājas ziemā. Vislabāk aug ar humusu bagātā, nepārpurvotā...
DĀRZA SPINĀTI MONTEREY HAgrīna hibrīda šķirne. Audzē pavasara, vasaras un rudens ražai. Lapas maigas, sulīgas, ar labu garšu, zaļas, ar īsiem kātiņiem, piemērotas ēšanai svaigā veidā un saldēšanai. Pēc sadīgšanas ražu var novākt pēc 20–25 dienām. Piemēroti audzēšanai atklātos balkonos – izaug mazas lapiņas. Audzējot dārzos – raža bagātīga. Labvēlīgos...
DĀRZA SPINĀTI LAVEWAVidēji agrīna ļoti ražīga šķirne. Vieni no vērtīgākajiem dārzeņiem: no lapām gatavo salātus, biezputras, zupas, tos var konservēt ziemai. Vislabāk ienākas vidēji smagā, trūdvielām bagātā un pietiekami auglīgā augsnē. Sēj agri pavasarī vai rudenī, sējot karstajā laikā vasaras vidū, raža nav bagātīga.Sēklu lentes priekšrocības: lielāka,...
BURKĀNI ONEIRA HVēlīns, ražīgs ‘Imperator’ tipa hibrīds. Veģetācijas periods – 135 dienas. Saknes 26–28 cm garas, ar izcilu garšu. Ēd svaigus, var arī pārstrādāt, glabāt ziemā. Vislabāk aug labi iekultivētā, ar humusu bagātā, nepārmirkušā vieglā smilšmāla vai mālsmilts augsnē. Sēklas var būt kodinātas. Ja sēklas kodinātas, kodināšanas līdzekļa nosaukums...
TOMĀTI ZOFKA HVidēji agrīna, ražīga hibrīda šķirne. Augļi ļoti garšīgi, mīksti, piemēroti žāvēšanai. Augi gara auguma, augļi 80–100 g smagi, skaistas formas. Audzē uz balkoniem, siltumnīcās, jo augi ir izturīgi pret slimībām, ražo bagātīgi un ilgi. Sēklas sēj martā. Lai sēklas sadīgtu ātrāk un vienmērīgāk, sējumu pārklāj ar stiklu vai plēvi. Substrāta,...
TOMĀTI BUFFALOSUN H Viena no agrīnākajām vērša sirds tipa tomātu hibrīdām šķirnēm, kam ienākas ļoti lieli, gaļīgi un gardi augļi. Tie ir ne tikai gardi, bet arī lieli, viens auglis var būt līdz 750 g smags. Šie tomāti īpaši patiks tiem, kam garšo tomātu salāti. Šķirne piemērota arī zupu un mērču gatavošanai.Sēklas sēj martā. Lai sēklas sadīgtu ātrāk un...
Populāra lapu pētersīļu šķirne. Lapas leknas, tumši zaļas, ļoti krokotas. Tajos esošās ēteriskās eļļas uzlabo ēdienu garšu. Lapas var saldēt, kaltēt, tajās ir C, A, B1, B2 vitamīns, karotīns, folijskābe, kālija sāļi, magnijs, dzelzs. Pētersīļi ir prasīgi pret gaismu un augsni. Vislabāk aug mālsmiltī.
ZEMENES ATTILA ®Ražīga nokareno zemeņu šķirne, dzinumi līdz pat 1,5 m gari. Ražo bagātīgi un ilgi, ogas aromātiskas, saldas, augi dekoratīvi. Piemērotas audzēšanai iekarināmos puķu podos, kastītēs. Izmanto kompozīcijām puķu podos. Ražo no jūnija līdz rudenim. Vislabāk aug vidēji smagā augsnē, pacieš ēnu. Lai iegūtu bagātu ražu, ir ļoti svarīgi, lai augiem...
Agrīna šķirne. Augļi izaug 150-170 gramus smagi, gara auguma (indeterminanta) šķirne. Šķirne tiek novērtēta ļoti garšīgo, neparastās krāsas augļu dēļ. Tumšajos augļos likopēna ir ievērojami vairāk nekā sarkanajos.Sēklas sēj martā. Lai sēklas sadīgtu ātrāk un vienlaicīgāk, sējumu piesedz ar stiklu vai plēvi. Substrāta, kurā sējat sēklas, temperatūrai ir...
Vidēji agrīna lapu salātu šķirne. Ražu novāc 45-50 dienas pēc sadīgšanas. Kompakti, lapiņas krokotas, zaļas ar rūsganām maliņām. Pēc noplūkšanas ataug. Piemēroti sēšanai uz lauka un siltumnīcā.
DĀRZA SALĀTI BLACK SEEDED SIMPSONAgrīna, pret slimībām izturīga lapu salātu šķirne. Salāti izaug 53-60 dienās. Auga lapas lielas, krokotas, gaiši zaļā krāsā, sulīgas, bez rūgtuma, sver aptuveni 250-400 g. Piemēroti audzēšanai siltumnīcā un uz lauka.
Vidēji agrīna hibrīdšķirne. Atzinīgi novērtēta ļoti saldo, garšīgo un kaltēšanai un konservēšanai piemēroto augļu dēļ. Augi ir gara auguma, augļi 15–20 g smagi, uz viena ķekara izaug 20–40 tomātu. Augļi ķekarā nobriest gandrīz vienlaicīgi, tāpēc ražu iespējams novākt ķekaros. Piemēroti audzēšanai uz balkona, siltumnīcās – augi izturīgi pret slimībām, ražo...
Veģetācijas ilgums – 160 dienas, tāpēc audzē dēstus. Sīpoli ovāli, ļoti lieli – vidēji sver ap 350 g, bet var izaugt arī līdz 0,8–1 kg smagi. Sīpoli ar saldu garšu, tiem nepiemīt citām šķirnēm raksturīgais asums. Lieto svaigus, pēc ražas novākšanas glabājas apmēram 2 mēnešus. Vislabāk aug ar humusu bagātā mālsmilts augsnē. Sīpoli labi aug pēc labības,...
Ļoti agrīna, ražīga šķirne. Ienākas pat auga apakšējā daļā esošās pākstis. Augi izaug 80–90 cm augsti. Pākstis 22–24 cm garas ar 7–8 pupām. Tikko noplūktas pupas ir zaļas, kaltētas – gaiši violetā krāsā. Sēj pēc iespējas agrāk, tiklīdz to ļauj laikapstākļi. Izdīgušas pupas pacieš salnas līdz -4 °C. Labi aug un ražo auglīgā, neskābā, mitrā smilšmāla augsnē.
Ļoti agrīna šķirne. Redīsi ir bagāti ar kalciju, kāliju, magniju, dzelzi, cinku un jodu. Redīsos esošās šķiedrvielas saista un izvada no organisma holesterīnu. Raža tiek novākta 18-20 dienas pēc stādu iestādīšanas. Piemērots audzēšanai atklātā zemē un siltumnīcās. Vislabāk aug auglīgā mālsmilts augsnē. Augšanai vislabvēlīgākā temperatūra ir +15-+18 0C, un...
CITRONMELISADaudzgadīgi ārstnieciski augi, garšaugi, medusaugi. Lapas un ziedi izplata patīkamu, atsvaidzinošu, citronus atgādinošu smaržu. Svaigas un kaltētas pievieno ēdieniem, kam piemērots citronu aromāts.
ĶIRBJI QUINTALE SEME GIALLOVēlīna šķirne, augļi lieli, sver 10–12 kg. Mīkstums oranžs un salds. Lai agrāk iegūtu ražu, stādus izaudzē podiņos. Ķirbjus lieto svaigus, tos var sautēt, vārīt un cept.
KUKURŪZA CUKURA GOLDEN BANTAM Vidēji agrīna saldās kukurūzas šķirne. Augi izaug 1 līdz 4 m gari. Vālītes garas, pa 2–3 uz stiebra. Kukurūza piemērota lietošanai svaigā veidā, konservēšanai, saldēšanai. Vislabāk aug auglīgā un mitrā, ūdens un gaisa caurlaidīgā augsnē.
Sevišķi ražīgu un garšīgu šķirņu maisījums. Ražu novāc 18-20 dienas pēc sējas. Piemēroti audzēšanai gan atklātās platībās, gan siltumnīcās. Vislabāk aug auglīgā mālsmiltī. Vislabvēlīgākā augšanas temperatūra ir 15–18 °C, augšanas laikā nedrīkst trūkt mitruma. Sēklu lentes priekšrocības: lielāka, bagātāka, kvalitatīvāka raža. Ja ir pietiekami daudz...
Agrīnu šķirņu redīsu maisījums. Saknes kraukšķīgas, ļoti garšīgas, baltu iekšpusi, piemērotas audzēšanai agra pavasara un rudens ražai. Var sēt uz lauka un siltumnīcā. Sēklu diski piemēroti redīsu audzēšanai 25 cm diametra podos, tāpat piemēroti arī dobēm dārzā. Izaug 20–34 dienās. Sēklu lentes priekšrocības: lielāka, bagātīgāka, kvalitatīvāka raža. Ja ir...
Pret slimībām izturīga ozollapu salātu šķirne. Audzē atklātā gruntī pavasara, vasaras un rudens ražai. Nav tendences izziedēt. Cers liels, ar daudzām ķiršu krāsas robainām lapiņām, kas labi noklāj cera vidusdaļu. Vislabāk aug irdenā, auglīgā augsnē. Salātu lapās ir olbaltumvielas, ogļhidrāti, minerālvielas, dažādi vitamīni.
Sēj sākot no maija vidus, siltā, saulainā vietā, 30x30 cm sēklu no sēklas. Lapas iekrāsotas rozā, baltām un zaļām strīpām. Augs dekoratīvs vasarā, bet ienākušās vālītes, rudenī noderēs sausa ziedu kārtojumos un dekoros. Sēkliņas izbarojamas ziemā putniem. Augstums līdz 1,5 metram.
Dēstiem sēj aprīlī, maijā un izstāda pēc pavasara salnām paliekošā vietā jūnija sākumā, 1 m attālumā, saulainā, no vējiem aizsargātā vietā.
Burkānu audzēšanai optimālā augsnes skābuma reakcija ir pH 6-7. Lielu sakņu ieguvei sēj 25-30 sēklu uz tekošo metru no aprīļa beigām līdz jūnijam. Izsējas dziļums ir 2-2,5 cm. Augstražīga šķirne. Uzglabājas ļoti labi.
Sēj dēstu kastītēs martā, aprīlī, sēklas viegli piespiežot augsnei. Pirmās ogas ienākas jau apmēram 100 dienās pēc sējas. Pilnu ražu dod otrajā gadā. Ražo no jūnija beigām līdz rudens salnām. Laukā vai podos izpiķē kad parādās pirmās 2 īstās lapas. Dobē, pastāvīgā vietā izstāda 30x30 cm vai 40x40 cm attālumā. Dēstus vai jau nobriedušus stādus pārstāda...
Sēj dēstu kastītēs martā, aprīlī, sēklas viegli piespiežas augsnei. Laukā vai podos izpiķē kad parādās pirmās 2 īstās lapas. Dobē, pastāvīgā vietā izstāda 30x30 cm vai 40x40 cm attālumā. Dēstus vai jau nobriedušus stādus pārstāda podos. Pirmās ogas ienākas jau apmēram 100 dienās pēc sējas. Pilnu ražu dod otrajā gadā. Ražo no jūnija beigām līdz rudens...
Vidēji agrīns pašapputes hibrīds, noturīgs pret slimībām. Augi ir kompakti, ātri aug, ir īsi un retiem sānu dzinumiem. Augļi ir tumši zaļi, ar lielām, retām kārpiņām, garšīgi. Uzturā lieto svaigus, var konservēt, it īpaši skābēt. Audzē laukā un polietilēna siltumnīcās.