Nav šaubu, ka mūsu mājdzīvnieku uzturs ir viens no svarīgākajiem aspektiem ne tikai viņu ikdienas labsajūtai, bet arī ilgtermiņa veselībai un ilgam mūžam. Tāpēc saimnieka lēmums par to, kā barot savu mīluli, ir īpaši svarīgs. Kas būtu jāzina par mājdzīvnieku uzturu, izvēloties sauso barību?
Atšķirībā no cilvēkiem suņi un kaķi ir plēsēju pēcteči, tāpēc tas, kas der jums, ne vienmēr derēs viņiem. Izvēloties barību savam mājdzīvniekam, paturiet prātā:
▪ Suņu un kaķu barības pamats ir olbaltumvielas, nevis ogļhidrāti, tāpēc olbaltumvielu īpatsvars augstas kvalitātes specializētajā barībā ir vislielākais
▪ Olbaltumvielas var iegūt gan no dzīvnieku, gan augu valsts produktiem
▪ Kaķi un suņi vislabāk ir pielāgoti dzīvnieku izcelsmes olbaltumvielu sagremošanai
▪ Pietiekamu dzīvnieku izcelsmes olbaltumvielu uzņemšanu nodrošina uzturs, kas satur vismaz 40-50 % kvalitatīvas gaļas un gaļas subproduktu.
▪ Ir svarīgi zināt, kas atbilst jūsu mājdzīvnieka individuālajām vai specifiskajām vajadzībām. Nav vienas barības, kas der visiem
▪ ja vēlaties mainīt barību (sauso, mitro un pat našķus) tā jāmaina 14 dienu laikā. Ir svarīgi ievērot kopējo dienas devu. Neveiciet barības maiņu 1-3 dienu laikā.
Runājot par mājdzīvnieku uzturu, ir vairākas kvalitatīvas barības iespējas: sausā, konservēta, veterinārā, RAW, BARF un citas. Tām visām ir savi plusi un mīnusi. Noskaidrojot, ka izvēlētajai barībai ir kvalitatīvs sastāvs, nākamais solis ir vērot, kā barību pieņem mīlulis, kā tā ietekmē dzīvnieku. Ir jāsaprot, ka katram dzīvniekam, pat vienas šķirnes dzīvniekiem, var būt pilnīgi atšķirīgas uztura vajadzības. Mēģiniet atrast barību, ko mājdzīvnieks labprāt ēd, izskatās lieliski, jūtas labi, ir enerģisks, nemet spalvu visu gadu un ir ar skaistu kažoku, nav aptaukojies, nokārtojas bez problēmām.. Ja atrod šādu barību jācenšas to nemainīt, ja nav iespējams, ieteikums mainīt uz tā paša zīmola barību , piemēram, ar cita veida gaļu, ja, piemēram, šī barība noder sirds un asinsvadu sistēmai,» stāsta veterinārārsts Aļģirds Gelžinis.