Dekoratīvo zālienu iekārto pie dzivojamo māju fasādes, pilsētu laukumos un parkos. Šāda veida zālāja maisījumam ir nepieciešama regulāra kopšana- pļaušana, mēslošana, laistīšana. Šis zāliens ir blīvs, zems, vienveidīgs un ļoti dekoratīvs. Jāpatur prātā, kā šāda veida zālienam jāvelta daudz laika un enerģijas, kā arī tā uzturēšana ir labi jāpārzina. Dekoratīvos zālienus varētu iedalīt pēc to estētikas- parastajos ai universālajos, dārzu, parku vai pļavu zālājos.
Šis zālājs sastāv tikai no viena veida augiem, pārsvarā dažāda veida vārpām. Nekādas citas sēklas šajā maisījumā nav piemaisītas. Šāda veida zālieni ir ne tikai skaisti, bet tos ir arī visdārgāk uzturēt.
Eksperti iesaka:
Lai uzstādītu zālienu, jums būs nepieciešams:
- Pilnībā iznīcināt iepriekšējos augus, kas šajā augsnē auguši pirms tam;
- Jāuzirdina zeme 20-30 cm augsnes virskārtā, lai veidotu bagātīgu augsnes slāni;
- Šis slānis taisni jānolīdzina;
- Augsnei jāpievieno minerālmēsli;
- Sēšanai jāizmanto tikai augstas kvalitātes zāliena maisījums, kas paredzēts zālienam;
- Sēklas pēc iespējas vienmērīgāk jāizkaisa visapkārt;
- Kad tas sāk ražīgi aug, to regulāri jāpļauj un jāmēslo;
- Pļaušanas biežumam būtu jābūt tieši proporcionālam tā mēslošanas biežumam;
- Sausā laikā to jālaista;
- 3-4 gadus vecs zāliens pie pēdējās rudens pļaušanas jāapsmidzina ar fungicīdiem, tādējādi izvairoties no sēnīšu slimībām pavasara sezonā. Šī slimība izplatās skābā augsnē. Ja augsnes skābums (pH) ir vairāk kā 7,2, tad to nepieciešams kaļķot (50-70 g / m2), jāmēslo ar zāliena superfosfātu vai kālija sulfātu (20g / m2).
- Visbiežākie slimību cēloņi: tiek izmantots pārāk daudz slāpekļa mēslojuma; kālija, dzelzs un magnija trūkums; augsne ir pārāk blīva oksidēta; karsts un mitrs gaiss.
Lielākā daļa izvēlās šāda veida dekoratīvos zālienus: „Golfmaster“, „Shademaster“, „Sportmaster“, „Shadow“, „Liliput“.