Nerūsējošais tērauds bieži vien ir labākā izvēle. Nerūsējošais tērauds ir higiēnisks, kas nozīmē, ka uz virsmas nav baktēriju. To ir viegli mazgāt ar ūdeni un trauku mazgāšanas līdzekli, neatstājot aiz sevis netīrumus. Turklāt nerūsējošais tērauds ir ļoti izturīgs.
Kas ir jāzina pirms iegādājieties nerūsējošā tērauda traukus
Ir 100 dažādi nerūsējošā tērauda veidi. Lai gan neviens nerūsējošā tērauda veids nav slikts, tos var izmantot ļoti dažādos veidos. Daži veidi ir ideāli piemēroti ierīcēm, bet ne visi veidi ir piemēroti bļodām. Populārākie nerūsējošā tērauda veidi, kas ir plaši atzīti par drošiem saskarei ar pārtiku, ir 200. un 300. sērijas nerūsējošais tērauds. 200 sērijas nerūsējošais tērauds tika izstrādāts, lai būtu lētāka alternatīva 300 sērijai. Tas nav piemērots ilgstošai lietošanai.
Pirms pirkšanas noteikti izlasiet etiķeti. Ir vairākas pazīmes, kas uzmanīgam patērētājam var norādīt, ka produkts nav piemērots. Tādi uzraksti kā "nerūsējošais tērauds", nenorādot veidu, ar norādi "mazgāt tikai ar rokām" vai "izmantot tikai mājdzīvniekiem" dot iespēju atpazīt nepareizu izstrādājumu.
Kvalitātes standarts. Ir bijuši gadījumi, kad mājdzīvnieku trauki ir izņemti no tirgus radioaktivitātes dēļ, bet citos ir konstatēts augsts svina līmenis. Šāda situācijas var notikt, ja netiek ievēroti kvalitātes standarti. Meklējiet produktus no uzņēmumiem, kas rūpīgi atlasa izejvielas, un, vēl labāk, testējiet savus gatavos produktus, lai vēl vairāk samazinātu riskus.
Materiāla nozīme
Lai gan plastmasai ir dažas priekšrocības, mūsuprāt, labāk tās neizmantot kā mājdzīvnieku bļodas. Daudzas plastmasas satur ķīmiskas vielas, kas var izraisīt virkni negatīvu ietekmi uz veselību. Lielākā daļa plastmasas ir arī mikroporainas, kas nozīmē, ka neatkarīgi no tā, cik bieži un cik labi jūs tās tīrāt, laika gaitā var uzkrāties baktērijas.
Silikona bļodas ir drošas mājdzīvniekiem, taču, tā kā silikons ir dārgāks materiāls nekā plastmasa, silikona izstrādājumi var saturēt ķīmiskas pildvielas, kuras tiek pievienotas, lai samazinātu izmaksas. Šīs nezināmās ķīmiskās pildvielas var radīt negatīvas blakusparādības jūsu mājdzīvnieka veselībai.
Alumīnijs reti tiek izmantots traukiem, jo alumīnijs var nokļūt pārtikā. Palielinātam alumīnija līmenim var būt daudz negatīvu seku uz veselību, tāpēc ir ļoti ieteicams izvairīties no šīm bļodām.
Keramika var būt lieliska izvēle, taču ir svarīgi pārliecināties, ka tā ir augstas kvalitātes keramika, un uzraudzīt, vai laika gaitā tajā nav plaisu vai plīsumu. Dažas keramikas glazūras satur smago metālu svinu, tāpēc pārliecinieties, ka keramikas bļoda ir izgatavota ar svinu nesaturošu glazūru. Lietojot keramiku, ļoti svarīga ir glazūra. It īpaši, ja to izmanto pārtikas vai ūdens uzglabāšanai. Glazūra ir tas, kas padara keramiku higiēnisku. Pat nelielas glazūras plaisas vai plīsumi atklās pamatā esošo keramiku un var apdraudēt spēju pareizi iztīrīt bļodu. Drošība: Keramikas bļodas, kas atbilst augstiem kvalitātes standartiem, parasti tiek uzskatītas par drošākām nekā nerūsējošā tērauda bļodas, jo tās nesatur nekādas kaitīgas ķīmiskas vielas vai metālus, kas var nonākt pārtikā vai ūdenī. Nerūsējošā tērauda bļodas ir izturīgākas pret bojājumiem no kritieniem vai skrāpējumiem.
Stikls ir drošs un izturīgs trauku materiāls. Tas nav porains, viegli tīrāms un mazgājams, un tas nesatur ķīmiskas vielas vai toksīnus. Tomēr stikla bļodas var saplīst. Lai izvairītos no negadījumiem, vislabāk ir izmantot rūdīta vai pastiprināta stikla bļodas tieši mājdzīvniekiem.
Vai bļodām ir nepieciešams paaugstinājums?
Paaugstinātajām bļodām ir vairākas priekšrocības. Tās palīdz nodrošināt labāku dzīvnieka stāju ēšanas laikā, vecākiem vai lielākiem dzīvniekiem ar locītavu sāpēm ir vieglāk ēst, kā arī barošanas vieta paliek tīrāka.
Cik lielai ir jābūt mājdzīvnieka bļodai?
Ieteicamais bļodas izmērs ir aptuveni četras reizes lielāks par pasniegtās porcijas lielumu. Lai zinātu pareizo izmēru, aprēķiniet aptuveno ēdiena daudzumu, kas tiek pasniegts katrā ēdienreizē.
Kad izvēlēties lēnas ēšanas bļodu?
Ja jūsu mājdzīvnieks ēd ēdienu ļoti ātri un viņam ir lielāks svars, izvēlieties lēnas ēšanas bļodu.
Cik bieži jāmazgā ēdiena un ūdens bļoda?
Katru dienu.
Mājdzīvnieka ēdiena traukus vislabāk ir mazgāt katru dienu pēc katras barošanas, it īpaši, ja barojat ar mitru barību. Sausās barības traukus mazgājiet katru dienu vai vismaz vairākas reizes nedēļā.
Kādi trauki ir vispiemērotākie pēc mājdzīvnieka sugas un lielumam?
Dziļākas bļodas ir paredzētas lieliem suņiem, tiem, kam ir garāki purni, un suņiem, kuriem var būt problēmas „stumdot savu bļodu". Šīs dziļās, bļodas ar gumiju ļauj suņiem ēst ērti, bez to stumšanas vai apgāšanās.
Maziem un lielākajai daļai vidēja lieluma suņu labāk patīk ne visai dziļas (seklas) bļodas.
Plati un sekli trauki parasti ir labākā izvēle kaķiem. Kaķi dod priekšroku platām, seklām bļodām, kas ļauj ūsām palikt virs bļodas ēšanas un dzeršanas laikā. Mēģiniet izvēlēties plakanu šķīvi vai ļoti seklu bļodu ar zemām malām.
Ja bļoda ir dziļa un/vai šaura, jūsu kaķis berzēs savas jutīgās ūsas pret bļodas malām, kas var atturēt no tās lietošanas vai pat izraisīt nopietnākas slimības, piemēram, ūsu nogurumu. Ēšana no pārāk dziļas bļodas ir visizplatītākais ūsu noguruma cēlonis.
Kas ir ūsu nogurums?
Ūsu nogurums nenozīmē, ka kaķa ūsas ir nogurušas. Tas nozīmē, ka ūsas ir noslogotas no pārmērīgas izmantošanas. Tas izklausās neticami, bet tā ir patiesība. Tik pārliecināti, ka noraizējušies kaķu īpašnieki pat vēršas pēc palīdzības pie veterinārārstiem.
''Ūsu nogurums (saukts arī par ūsu stresu) ir termins, ko veterinārārsti lieto, lai aprakstītu kaķu maņu pārslodzi, kad viņu jutīgās ūsas pastāvīgi pieskaras virsmai'', teikts Oklahomas Valsts universitātes veterinārijas medicīnas slimnīcas rakstā.
Kaķi izmanto ūsas, lai izprastu apkārtējo vidi, piemēram, lai izjustu apkārtējo telpu, gaisa straumju izmaiņas, medījot upuri, un lai noturētu līdzsvaru uz četrām ķepām. Ūsas var uzskatīt par mazām antenām, kas pastāvīgi sūta signālus viņu smadzenēm un nervu sistēmai, lai palīdzētu viņiem saprast pasauli.
Vai jūsu kaķiem ir ūsu noguruma pazīmes?
Ja pamanāt dīvainu kaķa uzvedību ēšanas laikā:
• Piesardzīgi pietuvinās pie ēdiena bļodas, šķiet nervozs, kaut arī izsalcis
• Izmet ēdienu no bļodas un ēd no zemes
• Ēšanas vai dzeršanas laikā ap bļodu ir daudz nekārtības
• Atstāj ēdienu, paliekot izsalcis
• Atsakās ēst ēdienu bļodas apakšā
• Agresīvi uzvedas ar citiem mājdzīvniekiem vai cilvēkiem mājās
Tas var liecināt par kaķa ūsu nogurumu. Nomainiet traukus ar iepriekš aprakstītajiem. Ja uzvedība nemainās, sazinieties ar veterinārārstu. Var būt kādi veselības traucējumi vai saslimšana, ko var atklāt tikai veterinārārsti, veicot apskati un izmeklējumus.
Kāda veida trauki ir vispiemērotākie ēdiena uzglabāšanai?
Pārtikai droša plastmasa: izturīgi, necaurlaidīgi plastmasas trauki ir populāra izvēle sausas mājdzīvnieku barības uzglabāšanai. Meklējiet konteinerus, kas izgatavoti no plastmasas, kas nesatur BPA vai citus plastmasas piemaisījumus.
Stikla, keramikas trauki ir populāri arī kā pārtikas uzglabāšanas iespējas.
Kā sauso barību saglabāt svaigu?
Parasti sausā mājdzīvniekubarība jāuzglabā hermētiskā traukā vēsā un sausā vietā. Labākā uzglabāšanas temperatūra ir no +5 līdz +25 °C. Uzglabājiet tumšā vietā. Stingrs blīvējums ierobežo gaisa iekļūšanu un palīdz aizsargāt pret baktēriju piesārņojumu.
Vai sauso suņu barību labāk uzglabāt oriģinālajā maisiņā vai traukā?
Sauso barību uzglabājiet oriģinālajā iepakojumā? Izspiediet visu lieko gaisu un cieši noslēdziet ar drošu skavu. Varat ievietot visu maisiņu ēdiena uzglabāšanas konteinerā. Nav nepieciešams pārbērt ēdienu no maisiņa uz konteineru.