Gada sākumā dārzā nav daudz darba, tāpēc šis ir piemērots laiks, lai plānotu ierīkot dārzu un turpmāko darbu. Tomēr neaizmirstiet no augiem nopurināt sniega kārtas, kamēr tas nav nolauzis zarus vai nav sabojājis pareizās formas vainagu. Nopurināto sniegu ap augļu kokiem samīdiet, jo savvaļas dzīvnieki var viegli sasniegt augļu koku nenosietos zarus vai atvases. Augļu kokus apskatiet un noņemiet no tā sasalušos augļus un vecās lapas, un visu sadedziniet.
Ja nav auksts, janvāra otrajā pusē var sāks augļu koku atzarošanu. Gaisa temperatūrai jābūt ne zemākai kā 10 grādiem zem nulles. Lai kokus saglabātos nesavainoti, ieteicams izmantot īpašas dārza šķēres, kas viegli nogriež zarus dažu centimetru platumā. Retinot likvidē visus zarus un dzinumus, kas aug uz vainaga vidu, ir slimi vai berzējas viens pret otru. Pēc šo darbu veikšanas, ja ir bites, neaizmirstiet apmeklēt dravu un pārbaudīt vai stropi nav iesniguši, vai nav notikušas citas nepatikšanas. Un, ja pie mājas ir aizsalušas ūdenstilpes, ir pienācis laiks urbt āliņģus. Tie neļaus ūdens virsmai aizsalst un palīdzēs zivīm izdzīvot.
Janvāris ir arī lielisks laiks lapu cigoriņu stādīšanai. Tie jāstāda tumšā telpā, sakņu galiem jābūt vienāda garuma, pārklātiem ar 15 - 20 cm biezu kūdras slāni, kuru ir svarīgi pastāvīgai mitrināt. Ja visu darīsiet pareizi, jau pēc 30-40 dienām varēsiet nogaršot jauno ražu, ja ražu vēlaties novākt ātrāk, tad - izmēģiniet mikrozaļumus. Tie ir mazi ēdami augi (7–10 cm): bietes, redīsi, brokoļi, baziliks, saulespuķes u.c., ko var audzēt visu gadu. Īstais laiks dārza darbiem mājās!
Tāpat neaizmirstiet savest kārtībā savu inventāru. Vispirms vajadzētu dezinficēt diedzētavas un darbarīkus , tāpat tos atjaunot, ja tie ir nolietoti vai var pietrūkt.
Regulāri pārbaudiet, kā pagrabā jūtas dārzeņi un ziedi. Lielākajai daļai augu ziemā nav nepieciešami īpaši uzglabāšanas apstākļi - pietiek ar pāris reižu pārbaudi, vai nav bojātu un tos izvākt. Centieties uzturēt siltuma temperatūru no 0 līdz 1 grādiem un 80-90 procentiem gaisa mitruma.