Pēdējā ziemas mēnesī pakāpeniski palielinās darbs dārzā. Parūpējieties par koku brūcēm, kas palikušas pēc atzarošanas - uzsmērējiet uz tām brūču ziedi, jo patogēni, kas var inficēt jūsu augļu kokus, izplatās caur vaļējām brūcēm. Tāpat arī novāciet un sadedziniet augļu mūmijas. Ja to vēl neesat izdarījis, baliniet augļu koku stumbrus un aizsargājiet augļu kokus no saules kaitīgās ietekmes. Dārzos februārī joprojām ir nepieciešams nopurināt sniegu no zariem, samīdīt to augļu koku sakņu vainaga zonā, tādējādi pasargājot tos no grauzējiem, pelēm un zaķiem.
Arī skujkoki ir pienācīgi jākopj. Ja vēl nav apsieti kolonnas vai bumbas formas augi, lai saglabātu to formu, februāra sākums joprojām tam ir piemērots. Apmeklējot dārzu, rūpējieties arī par putniem - aukstā laikā viņiem ir grūti atrast ēdienu, tāpēc aicinām tos pabarot barotavās.
Jau iepriekš parūpējieties par dārzeņu sēklām, jo februāra otrā puse ir labvēlīga papriku, tomātu, puravu, baklažānu un seleriju sēšanai. Pēc sēšanas ieteicams pārklāt ar plēvi vai uzglabāt īpašā diedzēšanas siltumnīcā. Sēklu sēšanai izmantojiet diedzētavas, kūdras podiņus, siltumnīcas diedzētavas vai citus konteinerus. Piepildiet tos ar kūdras substrāta un biohumusa maisījumu.
Februāra beigas ir labvēlīgas begoniju un gloksīniju gumu stādīšanai podos un sākt sēt verbēnas, prīmulas un salvijas. Tomēr nav vērts aizmirst telpaugus - mēneša beigās tos var pārstādīt.
Pārskatiet pagrabā glabātos augļus un dārzeņus: izmetiet sapuvušos vai sapelējušos, lai tie neaplipinātu citus pagrabā glabātos labumus. Profilaksei varat izmantot arī biofungicīdus.