Ziedošie dzīvžogi ne tikai rada patvērumu, bet arī palīdz paslēpties no ziņkārīgo acīm. Krūmi zied no maija sākuma līdz jūlija beigām.
Kad stādīt? Pavasarī vai rudenī, bet stādu, kas audzēti podos stāda visu silto sezonu.
Stādīšana. Jebkuru dzīvžogu vislabāk stādīt ar ieraktu, nostieptu virvi, lai tie aug skaistā rindā. Augsnei jābūt auglīgai, irdenai. Ja zeme ir smaga, blīva un neauglīga, tad jāiejauc kūdras substrāts un kompleksais minerālmēslojums, bet nedrīkst tos iemaisīt saknēs, jo var radīt saknēm apdegumus.
Ziedošos dzīvžogus parasti stāda lielās teritorijās. Stāda ar 1,5-2,5 metrus lielām atstarpēm- atkarīgs no augu sugas. Jāatceras, ka jo biežāk tos griezīsiet, jo mazāk tie ziedēs.
Uzturēšana. Ziedošos dzīvžogus jāaprūpē ļoti uzmanīgi, tāpat kā visus citus augus- jāuzrušina augsne, jāiznīcina kaitēkļi, ja tādi gadījušies utt. Neaizmirstiet, ka jo biežāk tos griezīsiet, jo vieglāk tie varēs saķert slimības. Pietiekami jāmēslo un regulāri jālaista. Augļu kokus un augus jāstāda ar vismaz 3 m attālumu, citādāk tiem trūks vajadzīgās minerālvielas, jo dzīvžogs tās atņems.
Griešana. Lapu koku un ziedošos dzīvžogus jāgriež no janvāra- marta sākumam, jo tie sāks ziedēt jau pavasarī. Var griezt arī tūlīt pēc pavasara ziedēšanas. Ar griešanu nedrīkst vilcināties, jo tiem ataugs jauni dzinumi, kas nākošajā sezonā skaisti ziedēs.
Ieteicamie augi ziedošajiem dzīvžogiem:
Spirejas- aug līdz pat 3 metru augstumā, zari zied baltām ziedkopām.
Forsītijas- aug līdz 3 metriem augstumā, ziedi dzeltenā krāsā.
Jasmīns- aug 1-3 metrus augsti, zied baltiem ziediņiem. Krūmu zari taisni, plati un blīvi augoši.
Cidonijas (japāņu)- izaug līdz pat 1 metram, zied sarkaniem, baltiem vai pat spilgti oranžiem ziediem. Krūmu zari ir noklāti ar adatainiem dzeloņiem.
Veigelas- izaug līdz 1,0-2,5 metru garas, zied gaiši rozā un baltas krāsas ziediem. Krūmi ir pablīvi, lapas ir zaļas, tumši sārtas, dzeltenas vai pat plankumainas. Krāšņi ziedoši, ātraudzīgi. Patīk saule līdz pusēna. Aug bagātīgā, labi drenētā, skābā līdz vāji sārmainā, vidēji mitrā augsnē. Jāstāda no vējiem aizsargātā vietā. Bargās ziemās jaunie dzinumi var apsalt. Zied gan uz iepriekšējā, gan uz tekošā gada dzinumiem. Apgriešanu veic pavasarī, veidojot puslodes formu. Krāšņai veigelai izgriež vecos dzinumus (vairākus gadus vecus).