Kā stādīt ziemas ķiplokus?

Ķiploki- viens no veselīgākajiem un vērtīgākajiem dārzeņiem, jo tam ir daudz dziedinošas un dezinficējošas īpašības. Visvērtīgākā sastāvdaļa ir tā ēteriskās eļļas, kam piemīt antiseptiska iedarbība.

Kad stādīt? Septembra beigās - oktobra sākumā, 4-6 nedēļas pirms sala.
Kad novākt? Tad, kad divas trešdaļas ķiploku lapu ir nodzeltējušas.
Atrašanās vieta un augsne: ķiplokus ir ieteicams audzēt augsnēs ar pH 6-6.5. Vislabāk stādīt smilšmāla augsnē un mālsmiltī, kas ir labā gaismā un saulītē. Tiem nepatīk cieta un ļoti mitra augsne, tad tos labāk jāstāda kastēs.

Stādīšana: 1-2 dienas pirms stādīšanas ķiplokus maigi jānomizo, nesabojājot daivas, viegli tās sadala. Kārtīgi sašķiro- nedrīkst stādīt, ja kāda no daivām ir dzeltena. Mēslo ar zirgu mēsliem. Ķiplokus ieteicams stādīt rindās ar 5- cm attālumiem vienam no otra (atkarīgs no to lieluma), un atstājot 20 cm atstarpes starp rindām. Tos stāda 4-5 cm dziļumā, bet ja tas ir smilšmālas, tad seklāk (3-4 cm dziļumā). Turklāt, lielākas daiviņas ieteicams stādīt nedaudz dziļāk.

Eksperti iesaka:

6 stundas pirms stādīšanas tos ieteicams pamērcēt kalcija šķīdumā: Champion 50 WP 25 g / 2 l ūdens vai Previcur Energy 15 ml / 3 litri ūdens.

Uzturēšana: iestādītos ķiplokus ieteicams mulčēt ar kūdru, lai izvairītos no liela sala un krasām temperatūras maiņām.  

Atpakaļ