Kad sēt? II-III mēnesī.
Kad piķēt? Kad izaug pirmās, īstās lapiņas.
Kad novākt? X-XI mēnesī.
Seleriju ieteicams audzēt, jo tie satur daudz minerālvielu, sevišķi kāliju un C vitamīnu, toties tie ir pagāti ar ēteriskajām eļļām, pozitīvi ietekmē gremošanu. Lietojot pārtikā laba ne tikai aromātam, bet sniedz arī vitamīnus, tos lietojot uzturā.
Selerijas iedala pēc to lietošanas veida. Mēs pazīstam sakņu, kātu un lapu selerijas, un katra no tām aug savā laikā. Dažiem tas var šķist neticami, taču no selerijas kāta var izaudzēt zaļumus, kurus pēc tam izmantot jebkuras maltītes papildināšanā.
Sēšanai ieteicams lietot kūdras substrātu, ar kuru pilda audzēšanai paredzētos trauciņus. Sēklas sēj vienmērīgās līnijās. Iesētās sēklas viegli piespiež un maigi salaista, vislabāk ar smidzinātāju.
Nekādā gadījumā neapberiet selerijas sēklas, jo tās dīgst gaismā. Stādus piķē, kad augļiem parādās pirmās 2-4 īstās lapiņas. Pēc laistīšanas/ apsmidzināšanas ir jāizvairās no krasas temperatūras svārstības. Pastāvīgā vietā stāda ne ātrāk kā maija vidū. Ja iestādīsiet to ātrāk, kad vēl ir pārāk vēss, tad augi neaugs kā nākas, tie vītīs vai pat pārstās augt vispār.
Selerijas stāda 40- 50 cm attālumos, tajā pašā dziļumā kā auguši stādi. Sakņu selerijas stādi jāstāda tā, ka lapu pamatne ir redzama virszemē. Saaugs liela lapotne, tieši tāpēc tos stāda ar 40 cm atstarpēm. Lapu selerijas stāda ar 15-25 cm atstarpēm, bet tās var audzēt arī podos uz virtuves palodzes.
Speciālisti iesaka:
Selerija nekad nedrīkst būt sausa. Kad augsnes virkārta nedaudz apžūst, to ieteicams atkal jau aplaistīt. Lai selerijas izaugtu ar labu garšu un bieziem kātiem, tās nepieciešams mēslot ar dārzeņu komplekso mēslojumu (4 kg / a).