Kā sēklām un stādiem izvēlēties piemērotāko taucinu?

Sēt sēklas un audzēt stādus var dažādos konteineros, bet ir svarīgi pārzināt sortimenta nianses un izvēlēties, kad gan jums, gan augam būs vispiemērotākais. Iepriekš jāsaprot, vai vietā, kurā vēlaties to darīt ir pietiekami silts un atbilstošs. Iespējams, ka pats svarīgākais ir, lai konteineris ir sterils, lai izvairītos no slimību infekcijām un citiem kaitējumiem. Ieteicams lietot speciālus trauciņus nevis krējuma vai jogurta trauciņus!

Plastikāta diedzējamie trauki un podi. Šie ir visvienkāršākie un plāšāk pielietotie trauki. Dīgšanas paplātes sadalītas nodalījumos ar gandrīz identiska izmēra augstumu un diametru. Labi trauciņi, lai vieglāk kontrolētu augsnes mitrumu, tos jālaista retāk nekā, piemēram, kūdras tabletes, bet bez labas drenāžas augsne un saknes var sājt pūt. Ja sējat šāda veida traukos, tad tos jāpilda ar kūdras substrātu.

    

Dēstu siltumnīcas. Lielākais ieguvums no šāda veida traukiem ir pārsegs, kas rada siltumn‘‘icas siltuma efektu- sēklas sadīgst ātrākā periodā. Tos ir ļoti viegli lietot- jums tikai jāpiepilda konteiners ar speciālu substrātu un sēklām. Jāsēj sagatavotajā substrātā. Neaizmirstiet, ka tajos var ievietot arī kūdras tabletes, novietojot tās vienu aiz otras. Kad beidzat sēšanas procesu, vienkārši uzlieciet virsū tam paredzēto caurspīdīgo aizsegu un novietojiet visu siltā, saulainā vietā. Vāciņu jānoņem katru dienu, jāpavēdina un pēc tam atkal jāuzliek atpakaļ. Kad viss sadīdzis, tad vāks jānoņem pavisam. Neaizmirstiet laistīt.

 

Kūdras podiņi. Tie ir izgatavoti no kūdras un koksnes šķiedras. Tie ir ļoti noderīgi, jo tiek piedāvāti visdažādākajos izmēros. Tos ļoti viegli lietot, jo jau izaugušus stādus var stādīt ar visu podiņu pa taisno augsnē. Konteiners jāpilda ar kūdras substrātu, jāsēj sēklas vai augu stādus un viss. Jātur krūzes siltā, saulainā vietā.

 

Kūdras tabletes ir presētas kūdras gabali, kas tiek ražoti no kūdras vai kokosriekstu substrāta. Kūdras tabletes nepieciešamas citiem konteineriem, to priekšrocības: augus pārstādot, tie necieš no stresa, sakņu sistēma netiek bojāta, optimāla gaisa un mitruma caurlaidība, tās ļoti viegli, ērti un ātri lietot. Tās jāiemērc siltā ūdenī (uz 1-3 minūtēm, līdz uzbriest). Vienā tabletē jāievieto 2-3 sēklas, jāpārklāj tās ar nelielu kūdras substrāta slāni, bet tās kas dīgst gaismā, tās atstāj kā ir. Tālāk tabletes jāievieto plastmasas paplātēs vai iekštelpu siltumnīcās. Jānovieto siltā istabā, periodiski jāaplaista.

 

Atpakaļ