Ļoti ražīga šķirne. Audzē no dēstiem, sējot maija sākumā, laukā izstāda pēc pavasara salnām. Augļa svars var sasniegt 10-15 kg. Mīkstums sulīgs, blīvs, salds, oranžas krāsas. Vāc sākot no septembra beigām. Glabājas labi. Sēklas bez apvalka, teicama uzkoda pie alus.
Daudzgadīgs augs. Sēj no aprīļa līdz jūnija vidum, retina un izstāda paliekošā vietā jūlijā, augustā. Bagātīgi sāk ziedēt otrajā gadā. Izmanto stādīšanai dobju apmalēs un dekoratīvu laukumu veidošanai zālienos.
Augums 60-70 cm, nepieciešams balsts. Viena no pašām agrākajām šķirnēm. Zirņus sēj ļoti agri, uzreiz kā iesilusi augsne no 4-8ºC. Graudi lieli, saldi, lielisks neaizvietojamo aminoskābju avots. Izmantojama svaigam patēriņam, koservēšanai un saldēšanai.
Vidēji agrīna šķirne ar kraukšķīgām, saldām un sulīgām saknēm. Burkānu audzēšanai augsnes skābuma reakcija ir pH 6-7. Var sēt no aprīļa beigām līdz jūnija sākumam 35-45 sēklas uz tekošo metru. Izsējas dziļums 2-2,5 cm.
Dēstiem sēj siltumnīcā aprīlī, maijā. Laukā dēstus izstāda pēc salnām, saulainā, no vējiem pasargātā vietā, trūdvielām bagātā augsnē. Māslošanai ieteicams labi satrūdējis komposts vai modernie, sausie, granulētie organominerālie māslojumi. Patēriņam ieteicams vākt npārbriedušus, 18-30 cm garus dārzeņus.
Antioksidantu, A, B, C, E, K vitamīnu, kalcija, kālija un dzelzs avots. Sēklas pirms diedzēšanas nomazgā, pēc tam ieber traukā un mērcē no 10-24 stundām, lai tās piebriest. Pēc tam sēklas noskalo un ievieto diedzēšanas traukā vai sēj podiņā auglīgā substrātā. Dīgst istabas temperatūrā 5-14 dienās. Lieto kā piedevu salātos vai uz sviestmaizēm.
Sēj 1-2 g/m² agri pavasarī un vasarā ar 3-4 nedēļu intervālu, labi iekoptās, irdenās dārza augsnēs. Audzējama arī siltumnīcā dārzeņiem paredzētā kūdras substrātā. Bagātas, aromātiskas zaļumu ražas ieguvei nepieciešams siltums un mitrums.
Sēklu izsējas norma 1-2 g/m², sēj agri pavasarī un vasarā ar 3-4 nedēļu intervālu, labi iekoptās, irdenās dārza augsnēs. Audzējamas arī siltumnīcā dārzeņiem paredzētā kūdras substrātā. Labas, aromātiskas zaļumu ražas ieguvei nepieciešams siltums un mitrums.
Sēj sekli dobē agri pavasarī 45 cm attālās rindās. Drogai ievāc ziedu kurvīšus pilnziedu periodā, vēlams vakarā. Uz sāpošām locītavām vai muskuļu sastiepumiem var likt kompreses, kas atvieglos sāpes.
Sēj vasaras vidū jūnija beigās jūlijā, auglīgās, irdenās dārza augsnēs. Atkarībā no augšanas apstākļiem veģetācijas periods 90-120 dienas. Mitrumprasīgs augs. Rutkus novāc pirms rudens salnām, oktobrī, kad saknes sasniegušas 5-10 cm diametru un uzglabā no 0ºC līdz +4ºC temperatūrā.
Lai izvairītos no nakts salnām sēj aprīļa beigās, maijā jūnijā dobēs, paliekošā vietā, 5-6 cm dziļi, 20-25 cm attālumā starp augiem rindā un ar 75-100 cm rindstarpām. Augsni vēlams uzturēt mitru. Atbalsts nav nepieciešams. Svaigai lietošanai izlases veidā novākt sāk jūlijā, septembrī. Sausiem graudiem novāc septembra otrajā pusē.
Asni pilni veselībai noderīgām vielām - vienlaikus zems kaloriju daudzums un augsts vitamīnu un mikroelementu saturs, tāpēc to lieto kā uztura bagātinātāju, kas arī var palīdzēt cīņā pret onkoloģiskām saslimšanām un diabētu, osteoporozi, iekaisumu profilaksei. Viens no labākajiem produktiem holesterīna līmeņa samazināšanai. Pirms ievietošanas diedzējamā...
Siltumnīcā sēj dēstiem dārzeņu audzēšanai piemērotā substrātā vai laukā dobē. Pēc pēdējām nakts salnām, 6 nedēļas augušus dēstus izstāda paliekošā vietā. Gatavību sasniedz 80-120 dienās pēc sadīgšanas. Izmanto dekoratīvo pušķu veidošanai, interjeru noformēšanai.
Galviņsalāti. Audzēšanai no tiešās sējas uz lauka visā veģetācijas periodā. Galviņas lielas, tumši zaļas, izlīdzinātas un noslēgtas. Tās ir ļoti veselīgas un izturīgas pret izziedēšanu, tādēļ iespējams novākt pakāpeniski. Izaug 63-75 dienās.
Vēlīna šķirne. Burkānu audzēšanai optimālā augsnes skābuma reakcija ir pH 6-7. Lielu sakņu ieguvei sēj 25-30 sēklu uz tekošo metru no aprīļa beigām līdz jūnijam. Izsējas dziļums ir 2-2,5 cm. Kraukšķīgas, saldas un sulīgas saknes.
Kāpelējošās dekoratīvās hiacinšu pupas sēj segtās platībās no marta līdz aprīlim, bet no aprīļa vidum laukā. Laukā dobē vai podos ar auglīgu augsni izstāda siltā, saulainā vietā, laista regulāri. Sēklas lieto arī pārtikā.
Rukolu sēj no aprīļa līdz vasaras vidum, audzēšanai izvēloties auglīgas, irdenas augsnes un saules apspīdētā vietā. Rukola ir aukstumizturīga, mitrumprasīga kultūra, kas labi jūtas agri pavasarī un arī rudenī, paciešot pat nelielas salnas. Pēc sadīgšanas retina, atstājot 15-25 cm starp augiem rindā.
Sēj dārzā dobē vairākos termiņos sākot no aprīļa. Augsnes ziņā neizvēlīgs dārzenis. Rāceņus patērē svaigā viedā, salātos, sakņu zupās, sautējumos, kā arī sāla un skābē.
Sēj no aprīļa līdz jūnija beigām uz lauka, dobēs 20-30 sēklu uz rindas tekošo metru. Ražu vāc oktobrī. Sakne koniska, gluda.
Neliela 25-30 cm auguma šķirne, paredzēta audzēšanai podos uz balkona, lodžijas vai siltumnīcā. Augļa svars 15-20 g. Ļoti dekoratīvs efekts. Slimību izturība laba.
Dārzā, dobē sēju uzsāk pēc iespējas agrāk. Sēju atkārto ar 10-20 dienu intervālu. Vidēja augstuma stublājs. Lietojami uzturā ar visu pāksti, pat tad, kad tikko ir aizmetušās sēklas, jo pāksts nesatur pergamenta slāni. Zirņi ir mitruma un gaismas prasīga kultūra.
Dēstiem sēj martā, aprīlī siltumnīcā, dobē aprīlī. Dēstus izstāda aprīlī, maijā. Bagātīgi zied no jūnija līdz augustam. Noderīgi dekoratīvajiem puķu stādījumiem un griezto ziedu ieguvei. Nepieciešams atbalsts. Stublājs 250 cm. 10-12 sēklu vienā gramā.
Sēj siltumnīcā no februāra līdz aprīlim. 40-60 dienas augušus dēstus stāda stikla vai plēves siltumnīcās 4 augus/m² vai podos. Ražot sāk agri. Pipars krāsu maina no zaļas uz oranžu un sarkanu. Satur daudz C vitamīna. Garša salda, ar maigu asumiņu. Lieto salātos, mērcēs, zupās, marinādēs kā arī konservē. Krūms 60-70 cm augsts.
Indeterminanta, vidēji vēlīna šķirne. Audzējama pavasara apritē. Ķekarā 5-6 90-100g smagi augļi. Pirmie tomāti vācami 70-75 dienās pēc dēstu izstādīšanas. Labas garšas īpašības. Slimību mazieņēmīga šķirne.
Salcietīgs daudzgadīgs augs. Sēj no marta līdz maijam vai no augusta līdz septembrim 3 mm dziļi, 30 cm attālās rindās, saulainā vietā, dziļi uzraktā un labi iekultivētā augsnē. Sausā laikā laistīt regulāri. Sakņu drogu izmanto cukura diabēta, žultsakmeņu, kuņģa un aknu trakta slimību ārstēšanai.
Vidēji agrīna, ļoti ražīga indeterminanta šķirne. Piemēroti audzēšanai segtajās platībās (stikla un plēves seguma), izsēt agri pavasarī 15-20ºC temperatūrā, izpiķēt un izstādīt 45x45 cm attālumā. Augļi 80-120 g smagi.
Sēklas sēj izkliedsējā dobē maijā, jūnijā, trūdvielām bagātā dārza augsnē. Salātiem ievāc nepāraugušas lapas. Lieto gan svaigā, gan vārītā veidā. Viegls, pikants un atsvaidzinošs, maigu un kraukšķīgu Āzijas zaļumu maisījums.
Sēj janvārī-martā, dīgst līdz pat 4 nedēļām, pārpiķē un laukā izstāda maija beigās, jūnija sākumā, vēlams pēc pavasara salnām 25x30 cm attālumā. Viengadīgs augs. Zied no jūlija līdz oktobrim. Augstums 25 cm.
Piemērota audzēšanai ar tiešu sēju laukā, vai no dēsta siltumnīcā. Lapas un kāti ir stingri, kraukšķīgi ar patīkamu, reizē maigu un pikantu garšu, tos lieto svaigā un sautētā viedā. Ļoti labi pacieš aukstumu un ienākas 40-50 dienās pēc uzdīgšanas.
Sēj 1-2 g/m² agri pavasarī un vasarā ar 2-4 nedēļu intervālu, labi iekoptās, irdenās dārza augsnēs. Audzējama arī siltumnīcā dārzeņiem paredzētā kūdras substrātā. Bagātas, aromātiskas zaļumu ražas ieguvei nepieciešams siltums un mitrums.
Sēj dēstu kasetēs vai podiņos aprīlī. Laukā izstāda vai sēj maija beigās, jūnija sākumā, saulainā vietā, trūdvielām bagātā augsnē 120-200 cm augu no auga. Mīkstums blīvs, sulīgs, koši oranžs, svars 5-10 kg un vairāk. Ražu novāc septembrī. Uzglabājas labi.
Audzē ar tiešu sēju un no dēsta. Pirmo ražu sāk vākt jau pēc 2-3 nedēļām, retinot augus. Līdz ziedēšanas sākumam var pagūt novākt 3-4 ražas. Lapām piemīt maiga, pikanta garša.
Kressalātu audzēšanai var izmantot perlītu, zāģu skaidas, kokosa šķiedras spilventiņus, filtra papīru. Agrai lietošanai vāc 5-7 dienas augušus dīgstus. Lapu raža ienākas 20-25 dienās pēc sējas. Sēju atkārto ar 10-20 dienu intervālu.
Burkānu audzēšanai optimālā augsnes skābuma reakcija ir pH 6-7. Lielu sakņu ieguvei sēj 25-30 sēklu uz tekošo metru no aprīļa beigām līdz jūnijam. Izsējas dziļums ir 2-2,5 cm. Augstražīga šķirne. Uzglabājas ļoti labi.
Sēja: aprīlī - maija sākumā siltumnīcā, dēstu izstāda laukā jūnija sākumā 15x100-140 cm attālumā. Tiešā sēja uz lauka: jūnija sākumā. Labi aug arī plēves siltumnīcās, izstādīt ne agrāk par martu. Ražu sāk vākt pēc 45-47 dienām pēc uzdīgšanas. Pašauglīgs hibrīds, izturīgs pret kraupi, tolerants pret mozaīku un miltrasu, augļi bez rūgtuma, piemēroti...
Dēstiem sēj zemstikla platībās martam, aprīļa mēnešos. Atklātā laukā izstāda aprīļa beigās, maijā 60 cm attālās rindās, 30 cm augu no auga. Svaigas un žāvētas lapas lieto kā piedevas salātiem, gaļas ēdieniem, marinējot sēnes, aromatizējot dzērienus.
Populārs viengadīgs augs. Izsēj agri pavasarī, dārzā dobē. Pēc uzdīgšanas retina. Īslaicīgi pacieš sausumu. Sēj vai stāda podos vai dobē vēlams saulainā vietā. Zied no vasaras līdz rudenim. Augstums 50 cm. Vienā gramā 120 sēklas.
Daudzgadīgs augs. Sēj dobē no aprīļa līdz jūlijam vai arī nākamā gada ražai septembrī, oktobrī. Lokus ievāc vairākkārtīgi sākot ar nākamā gada maiju.
Daudzgadīgs augs. Sēj no aprīļa līdz jūnija vidum, retina un izstāda paliekošā vietā jūlijā, augustā. Bagātīgi sāk ziedēt otrā gada jūnijā. Izmanto dekoratīvo dobju ierīkošanai un grieztiem ziediem. Augstums 30 cm.
Ļoti ražīga, vēlīna šķirne. Audzē no dēstiem, sējot maija sākumā, laukā izstāda pēc pavasara salnām. Veģetācijas periods 100-125 dienas pēc dēstu stādīšanas dobē. Augļu vidējais svars 5-10 kg. Mīkstums biezs, blīvs, mēreni salds, oranžas krāsas. Noder ļoti ilgai glabāšanai un realizācijai sagrieztā veidā.
Agras ražas ieguvei sēj vēlu rudenī, bet vasaras, rudens ražai, aprīlī atklātā laukā. Retina, atstājot 8-10 cm atstarpi starp augiem. Sēklas dīgst lēni 15-30 dienas. Izmanto kā piedevu zupām un gaļas ēdieniem.
Agrīna šķirne, audzēšanai pavasara un rudens periodā. Sēj auglīgās, irdenās dārza augsnēs 10-15 cm attālās rindās ar 4-8 cm attālumu starp sēklām, izsējot 250 sēklas/m2. Mitrumprasīgs augs. Ienākas 20-30 dienās pēc uzdīgšanas.
Dēstiem sēj martā, aprīlī siltumnīcā, dobē aprīlī. Dēstus izstāda aprīlī, maijā. Bagātīgi zied no jūnija līdz augustam. Noderīgi dekoratīvajiem puķu stādījumiem un griezto ziedu ieguvei. Nepieciešams atbalsts. Stublājs 150-200 cm.
Dēstiem sēj siltumnīcā aprīlī, maijā. Laukā dēstus izstāda pēc salnām, saulainā, no vējiem pasargātā vietā, trūdvielām bagātā augsnē. Mēslošanai ieteicams labi satrūdējis komposts vai modernie, sausie, granulētie organominerālie mēslojumi. Patēriņam ieteicams vākt 18-30 cm garus kabačus.
Dēstiem sēj martā, aprīlī siltumnīcā. Podos vai mitrā dārza augsnē izstāda maijā, jūnijā. Zied no jūnija līdz septembrim. Noderīgas dekoratīvajiem puķu dobju stādījumiem, puķu podos, balkona traukos, ko novieto gaišā vietā. Augstums 30 cm.
Agrīna šķirne audzēšanai pavasara un rudens periodā siltumnīcā un laukā, dobēs. Sēj auglīgās, irdenās dārza augsnēs 10-15 cm attālās rindās ar 4-8 cm attālumu starp sēklām, izsējot 250 sēklas/m². Mitrumprasīgs augs. Ienākas 20-30 dienās pēc uzdīgšanas.
Ātraudzīgs, līdz 3 m augsts vīteņaugs. Izsēj kasetēs marta, aprīļa mēnešos. Izstāda maija beigās, saulainā, no vējiem aizsargāta vietā. Zied no jūlija līdz septembrim.
Sēj no februāra līdz aprīlim vai vasaras otrajā pusē no augusta līdz oktobrim. Sēklas sēj pa virsu podiņos vai dēstu kasetēs pildītajam kompostam, pēc tam pārklāj ar plānu komposta vai vermikulīta kārtiņu. Dīgst lēni 21-90 dienas. Kad dēsti izauguši, tos pārstāda sausā, saulainā vietā, 45 cm attālumā.
Pašauglīga hibrīdā šķirne. Agrai ražai sēt sāk decembra beigās. Izstāda siltumnīcā no janvāra līdz maijam jau plēves tuneļos. Ieteicamā augu biezība 1,25-1,40 gab/m². Piemēroti audzēšanai ziemas, pavasara apritē augsnē un substrātos. Augļa vidējais garums 9-13 cm. Ražot sāk 35-45 dienās pēc izstādīšanas.
Hibrīds piemērots audzēšanai siltumnīcā un laukā dobē. Augļa svars no 3 līdz 10 kg. Dēstus siltumnīcā audzē 14-20 dienas. Laukā, no vējiem pasargātā vietā izstāda pēc pavasara salnām. Mīkstums sarkans, ļoti salds. Veģetācijas periods pēc dēsta izstādīšanas uz lauka 80 dienas.
Dēstiem sēj martā, aprīlī siltumnīcā, dobē aprīlī. Dēstus izstāda aprīlī, maijā. Bagātīgi zied no jūnija līdz augustam. Noderīgi dekoratīvajiem puķu stādījumiem un griezto ziedu ieguvei. Nepieciešams atbalsts. Stublājs 250 cm.
Sēja: maijā uz lauka slejās vai 40-45 cm attālās rindās, 25-30 sēklas uz rindas tekošo metru. Ražu vāc oktobrī. Ražīga vēlīna šķirne ar lielu sakni pārstrādei un ilgstošai glabāšanai.
Neliela 25-30 cm auguma šķirne, paredzēta audzēšanai podos uz balkona, lodžijas vai siltumnīcā. Augļu svars 20-30 g. Ļoti dekoratīvs efekts. Slimību izturība laba.
Sēj siltumnīcā no februāra līdz aprīlim. 40-60 dienas augušus dēstus drošāk audzēt stikla vai plēves siltumnīcās. 2,5-3 augus /m². Svaigu lieto salātos, mērcēs, zupās, kā arī konservēšanai.
Agras ražas iegūšanai sēj iepriekšējā gada jūlija vidū vai rudenī pirms augsnes sasalšanas, bet rudens ražai aprīļa vidū, vai audzē no dēstiem. Sēklas dīgst 15-25 dienas.
Vidēji agra Nantes tipa šķirne. 110-120 dienas. Burkānu audzēšanai optimālā augsnes skābuma reakcija ir pH 6-7. Lielu sakņu ieguvei sēj 25-30 sēklas uz tekošo metru no aprīļa beigām līdz jūnijam. Izsējas dziļums ir 2-2,5 cm. Kraukšķīgas, saldas un ļoti sulīgas, 18-20 cm garas saknes. Lieliska šķirne sulas ieguvei.
Vēlīna, indeterminanta (150-200 cm), lieliska kolekcijas šķirne, kas garšas dēļ ir viena no populārākajām tomātu šķirnēm t.sk. Amerikā. Audzējama siltumnīcās vai plēves tuneļos. Lapas īpatnējas - kā kartupeļiem. Miltaino augļu svars 0,5-1,0 kg.
Dēstiem sēj siltumnīcā aprīlī, maijā. Laukā dēstus izstāda pēc salnām, saulainā, no vējiem pasargātā vietā, trūdvielām bagātā augsnē. Māslošanai ieteicams labi satrūdējis komposts vai modernie, sausie, granulētie organominerālie māslojumi. Patēriņam ieteicams vākt npārbriedušus, 18-30 cm garus dārzeņus.
Agrīna vasaras rutku šķirne, svaigam patēriņam un ilglaicīgai glabāšanai. Veģetācijas periods 55-65 dienas. Šķirne noturīga pret izziedēšanu. Sēj no aprīļa līdz augusta vidum atklātā laukā, dobēs.