Vidēji agrīna, ļoti ražīga, gara auguma šķirne. Tomāti īpaši garšīgi, nelieli, ap 70 g smagi, tumši sarkanā krāsā, plūmes formas. Raksturīgs izcils salduma un skābuma līdzsvars. Tomāti ne tikai ļoti garšīgi, bet arī dekoratīvi – augļiem ienākoties, virspuse kļūst tumšāka. Audzēšanai siltumnīcās, karstā vasarā var audzēt arī uz lauka.
Agrīna šķirne. Izaug 30–38 dienās. Saknes sarkanā krāsā, sulīgas, garšīga. Agrai ražai audzē siltumnīcās, vasaras sākuma un rudens ražai sēj uz lauka. Labi aug auglīgās augsnēs, jālaista.
Vidēji agrīna, universāla šķirne. Vasarā pārtikā lieto jaunās biešu lapiņas, vēlāk - saknes. Saknes garas, lielākā daļa mēdz būt virs zemes. Mīkstums intensīvi sarkanā krāsā. Saknes labi piemērotas pārstrādāšanai - vārot nezaudē krāsu. Vislabāk aug vidēji smagā, dziļi iestrādātā, neitrālā smilšmāla augsnē.
Agrīna šķirne, ražu ievāc 31–34 dienas pēc sadīgšanas. Saknes ir garenas, neplaisā, mīkstums balts, sulīgs, maigs. Audzē siltumnīcās (agrai pavasara ražai) un laukā (pavasara un rudens ražai). Vislabāk aug vieglā un vidēji smagā, irdenā, trūdvielām bagātā augsnē bez nezālēm un ar zemu skābuma līmeni (pH 6–7).
Veģetācijas periods - 80–90 dienas. Lapu kāti resni, gaļīgi,40–70 cm gari. Labi aug smagā, trūdvielām bagātā, labi iekoptā, bet ne pārāk mitrā augsnē.
BROKOĻI RAMOSO CALABRESERažīga šķirne ar maigu garšu, kam izaug liela centrālā ziedkopa. Ražu novāc 60–90 dienas pēc dēstu iestādīšanas. Augi izturīgi pret zemu temperatūru, iztur pat –7 ºC salu. Lieto vārītus, ceptus, saldētus un svaigus.
Saknes iegarenas. Izaug 28–34 dienu laikā no sadīgšanas. Garšīgi, ilgi nepāraug. Audzē uz lauka un zem seguma. Rudens ražai redīsi jāsēj augusta otrajā pusē. Vislabāk aug +18 – +21 ºC temperatūrā.
Indeterminanta, vidēji vēlīna šķirne. Audzējama pavasara apritē. Ķekarā 5-6 90-100g smagi augļi. Pirmie tomāti vācami 70-75 dienās pēc dēstu izstādīšanas. Labas garšas īpašības. Slimību mazieņēmīga šķirne.
Dārzā, dobē sēju uzsāk pēc iespējas agrāk. Sēju atkārto ar 10-20 dienu intervālu. Vidēja augstuma stublājs. Lietojami uzturā ar visu pāksti, pat tad, kad tikko ir aizmetušās sēklas, jo pāksts nesatur pergamenta slāni. Zirņi ir mitruma un gaismas prasīga kultūra.
Ļoti agrīna, gara auguma hibrīda šķirne. Augļi izturīgi pret plaisāšanu, svars 110-135 g. Šis hibrīds labi ražo arī zemākā temperatūrā, tādēļ piemērots audzēšanai neapkurināmās siltumnīcās un uz lauka. Augiem nepieciešami balsti. Audzējot uz lauka, jāizvēlas no vēja pasargāta, saulaina un silta vieta. Tomātiem patīk dziļi uzirdināta augsne, kura mēslota...
Daudzgadīgs augs. Sēj dobē no aprīļa līdz jūlijam vai arī nākamā gada ražai septembrī, oktobrī. Lokus ievāc vairākkārtīgi sākot ar nākamā gada maiju.
Sēja: maijā uz lauka slejās vai 40-45 cm attālās rindās, 25-30 sēklas uz rindas tekošo metru. Ražu vāc oktobrī. Ražīga vēlīna šķirne ar lielu sakni pārstrādei un ilgstošai glabāšanai.
Agrīna šķirne audzēšanai pavasara un rudens periodā siltumnīcā un laukā, dobēs. Sēj auglīgās, irdenās dārza augsnēs 10-15 cm attālās rindās ar 4-8 cm attālumu starp sēklām, izsējot 250 sēklas/m². Mitrumprasīgs augs. Ienākas 20-30 dienās pēc uzdīgšanas.
Saknes lielas, apaļas, nesazarojušās. Iekšpuse balta – tāda saglabājas arī pēc sala un pārstrādes. Vislabāk ienākas vidēji smagā, ar humusu bagātā, labi iestrādātā, ne slapjā augsnē.
Agras ražas ieguvei sēj vēlu rudenī, bet vasaras, rudens ražai, aprīlī atklātā laukā. Retina, atstājot 8-10 cm atstarpi starp augiem. Sēklas dīgst lēni 15-30 dienas. Izmanto kā piedevu zupām un gaļas ēdieniem.
Ražīga, vidēji agrīna hibrīda šķirne. Audzē svaigam patēriņam, konservēšanai un uzglabāšanai. Ražu vāc 115 dienas pēc sadīgšanas. Saknes vienādas, gludas, mīkstums tumši sarkans, bez svītrām, sulīgs. Vislabāk aug vidēji smagā, dziļi iestrādātā, neitrālā smilšmāla augsnē. Labi priekšaugi bietēm ir labība, gurķi, puravi, tomāti, sīpoli. Sēklas var būt...
Dēstiem sēj februārī, martā siltumnīcā. Sēklas dīgst salīdzinoši lēni 18-20 dienas. 60-80 dienas augušus dēstus izstāda trūdvielām bagātā dārza augsnē maijā, jūnijā. Piedod lielisku garšu salātiem, sautējumiem, zupām.
Audzē no dēstiem. Izaug 55–60 dienās pēc sadīgšanas. Galviņas garenas, nelielas, ar kraukšķīgām un sulīgām lapām. Labi saglabājas pēc nogriešanas. Audzē no pavasara līdz rudenim.
Agrīna šķirne, audzēšanai pavasara un rudens periodā. Sēj auglīgās, irdenās dārza augsnēs 10-15 cm attālās rindās ar 4-8 cm attālumu starp sēklām, izsējot 250 sēklas/m2. Mitrumprasīgs augs. Ienākas 20-30 dienās pēc uzdīgšanas.
Vidēji vēlīna šķirne. Dēstiem sēj siltumnīcā februārī, martā. Maijās izstāda dobēs 12-16 cm dziļi, barības vielām bagātā augsnē. Puravus uzrušina vairākas reizes sezonā, tā pagarinot balto neīsto stublāju.
Sēj janvārī-martā, dīgst līdz pat 4 nedēļām, pārpiķē un laukā izstāda maija beigās, jūnija sākumā, vēlams pēc pavasara salnām 25x30 cm attālumā. Viengadīgs augs. Zied no jūlija līdz oktobrim. Augstums 25 cm.
Sēj siltumnīcā no februāra līdz aprīlim. 40-60 dienas augušus dēstus drošāk audzēt stikla vai plēves siltumnīcās. 2,5-3 augus /m². Svaigu lieto salātos, mērcēs, zupās, kā arī konservēšanai.
Vidēji agra Nantes tipa šķirne. Veģetācijas periods 110–115 dienas. Sakņaugi 18–20 cm gari, ar strupu galu. Serde neliela, apaļa, mīkstums oranžs. Sakņaugiem nav tieksmes saplaisāt. Vislabāk aug kultūraugiem iekoptā, trūdvielām bagātā, nepārmirkušā vieglā smilšmāla vai mālsmilts augsnē. Vienā vietā burkānus sēj ne ātrāk kā pēc 4–5 gadiem.Sēklu lentes...
Daudzgadīgi, pret salu un sausumu izturīgi, pret augsni mazprasīgi lapu dārzeņi. No sadīgšanas līdz pirmajai ražai paiet 45–50 dienas. Var augt arī paēnā. Vislabāk aug +13–18 °C temperatūrā. Vislielāko ražu iegūst otrajā un trešajā gadā. Pārtikā lieto jaunās lapiņas.
Paredzēta audzēšanai atklātā laukā, no vēja aizsargātā, saulainā vietā. Augļi kuba formā, 3-4 kameru 6-8 mm biezas sieniņas, dzeltenīgi zaļā krāsā, nogatavojušies – sarkani.
Sēj siltumnīcā dēstiem dārzeņu audzēšanai piemērotā substrātā martā, aprīlī. Pēc 50-60 dienām dēstus pārstāda 40x50 cm attālumā dobēs vai zem plēves segumiem. Mitrumprasīgs augs. Uzturā lieto 25-40 dienas briedušus augļus.
Dēstiem sēj zemstikla platībās martam, aprīļa mēnešos. Atklātā laukā izstāda aprīļa beigās, maijā 60 cm attālās rindās, 30 cm augu no auga. Svaigas un žāvētas lapas lieto kā piedevas salātiem, gaļas ēdieniem, marinējot sēnes, aromatizējot dzērienus.
Sēklas sēj izkliedsējā dobē maijā, jūnijā, trūdvielām bagātā dārza augsnē. Salātiem ievāc nepāraugušas lapas. Lieto gan svaigā, gan vārītā veidā. Viegls, pikants un atsvaidzinošs, maigu un kraukšķīgu Āzijas zaļumu maisījums.
Ļoti ražīga, vidēji agrīna“ vērša sirds” tipa gara auguma tomātu šķirne. Augļi gaļīgi, garšīgi, sver apmēram 250 g. Audzēšanai siltumnīcās un uz lauka. Piemēroti uzkodām un salātiem, bet sagrieztus var cept uz restītēm.
Audzē polietilēna plēves siltumnīcās un uz lauka. Augļi konusveida, apmēram 100-120 g smagi, violetā krāsā, sulīgi. Piemēroti lietošanai svaigā veidā un konservēšanai.
Gleznās cinijas | EnvyViengadīgas, 90 cm augstas, ātri augošas puķes. Stāda puķu dobēs, piemērotas griešanai pušķiem. Ziedi lieli 8–10 cm diametrā, daļēji pildīti. Labi aug un zied saulainā, siltā vietā, vieglā augsnē. Dēsti puķudobēs jāstāda, kad beigušās salnas. Laistīt nav nepieciešams, taču laistītu ciniju ziedkopas mēdz būt lielākas, tās zied ilgāk....
Agrīna šķirne, audzē lietošanai svaigā veidā un neilgai uzglabāšanai. Burkānos ir daudz vitamīnu: C, B, B2, B6, PP, K, minerālvielu: kālija, nātrija, kalcija, fosfora, magnija, joda un organismam nepieciešamā dzelzs. Saknes ar strupu galu, 15–17 cm garas. Vislabāk aug ar humusu bagātā, ne pārāk mitrā, viegla smilšmāla vai mālsmilts augsnē. Piemēroti agras...
SALĀTU BALDRIŅI TROPHY Agrīna, ātri augoša un viegli audzējama šķirne. Izaug 60 dienās. Augi nelieli. Lapiņas zaļas, lielas, ovālas, ar maigu garšu, sulīgas, ar riekstu piegaršu. Sēj vairākas reizes veģetācijas laikā. Audzē siltumnīcās un uz lauka.
Agrīna šķirne, izskata dēļ saukta arī par „melno palmu”. Augi izaug līdz 90 cm augsti. Lapas tumši zaļas, struktūra atgādina Savojas kāpostu lapas, ļoti dekoratīvas. Lieto svaigus, no tiem vāra zupas, var greznot ne tikai pārtiku, bet arī puķu dobes. Augi salizturīgi. Aukstums veicina cukura uzkrāšanos lapās, tāpēc pēc salnām lapas iegūst īpaši maigu...
Viengadīgs dekoratīvs augs. Dēstiem sēj martā, aprīlī siltumnīcā. Dēstus izstāda aprīlī, maijā. Zied, atkarībā no augšanas apstākļiem, no jūlija līdz septembrim. Noderīgas dekoratīvajiem vasaras dobju stādījumiem, grieztiem ziediem. Augstums 1-1,2 m.
Sēj no pavasara līdz vasaras vidum, labi drenētā, dziļi irdenā dārza augsnē. Vēlamais augsnes skābuma līmenis pH 6,0-6,8. Veģetācijas periods 135 dienas. Daudz augstāks beta karotīna un karotenoīda - luteīna saturs kā oranžajās burkānu saknēs. Luteīns pasargā acu audus, uzlabo redzi un vispārējo organisma stāvokli. Saknes saldas, sulīgas, audzējamas...
Ražīga šķirne ar maigu garšu. Var lietot svaigus, sautētus, saldēt. Lai agrāk iegūtu ražu, ieteicams audzēt siltumnīcā, vēlākai ražai – audzē uz lauka. Vislabāk aug auglīgās un mitrās augsnēs.
Sēj aprīlī siltumnīcā, dēstus izstāda jūnija sākumā, pēc pavasara salnām, 15x30 cm attālumā. Viengadīgas, zied no jūnija līdz septembrim. Auga augstums 20 cm.
Lielās lauvmutītes | RembrandtViengadīgas, 45 cm augstas puķes ar oriģināliem ziediem. Ziedi neregulāras formas, sakārtoti skaras formas ziedkopās. Ziedi plaukst no apakšas, viena ziedkopa zied apmēram 12 dienas, viss augs – 3–3,5 mēnešus. Vislabāk aug un zied saulainā vietā un vieglā paēnā, irdenā augsnē. Stāda puķudobēs, podos, ziedus var griezt...
Atklātā laukā dobēs sēj jūnija beigās, jūlijā, kad diena sāk palikt īsāka, 50-70 cm attālās rindās 15-20 cm sēklu no sēklas. Gatavību sasniedz 45-50 dienās pēc sadīgšanas. Audzēšanai nepieciešama dziļi irdināta augsne. Mitrumu mīlošs augs.
Vidēji agrīna krūmveida šķirne. Veģetācijas periods 52 dienas. Augļi apaļi, ar plānu, zaļu miziņu, lielisku garšu. Var ēst svaigus, cept, sautēt, konservēt. Labi aug auglīgā augsnē, saulainā vietā. Sēj, kad augsne 10 cm dziļumā ir iesilusi līdz 10–12 ºC. Siltumnīcās vai lecektīs izaudzētie stādi sāk nogatavoties ātrāk. Dēstus stāda laukā, kad beigušās...
Agrīna, ražīga šķirne. Saknes ieapaļi plakanas, koši sarkanā krāsā. Audzē lietošanai svaigā veidā, konservēšanai, uzglabāšanai. Ražu vāc 90 –120 dienas pēc sēklu sadīgšanas pirms salnām. Vislabāk aug vidēji smagā, dziļi iestrādātā, neitrālā smilšmāla augsnē. Slikti iestrādātā augsnē bietes nesadīgst vienlaicīgi, izkrīt.
Vidēji agra Nantes tipa šķirne. 110-120 dienas. Burkānu audzēšanai optimālā augsnes skābuma reakcija ir pH 6-7. Lielu sakņu ieguvei sēj 25-30 sēklas uz tekošo metru no aprīļa beigām līdz jūnijam. Izsējas dziļums ir 2-2,5 cm. Kraukšķīgas, saldas un ļoti sulīgas, 18-20 cm garas saknes. Lieliska šķirne sulas ieguvei.
Vidēji vēlīna, gara auguma (indeterminanta), senatnīga šķirne. Īpaši garšīgi, tumši sarkani tomāti. Augļu svars – ap 300 g, raža no viena auga – apmēram 9 kg. Šīs šķirnes tomāti patiks tiem, kas iecienījuši gardus, saldas garšas tomātu augļus. Tomāti piemēroti salātiem, var konservēt. Sēklas sēj martā. Lai sēklas sadīgtu ātrāk un vienmērīgāk, sējumu...
Daudzgadīgs augs. Pavairo ar sēklām, spraudeņiem un ceru dalīšanu. Siltumnīcā sēj martā, aprīlī. Maijā, jūnijā dēstus izstāda dobē vai podiņos. Ražu ievāc sākot no otrā gada pēc izstādīšanas. Izmanto zupu, gaļas, zivju ēdienu pagatavošanā un dzērienu aromatizēšanai.
Agrīns hibrīds audzēšanai zem seguma vai uz lauka. Augļi apaļi, sver 4–6 kg. Mīkstums sārts, salds, aromātisks. Lai ražu iegūtu agrāk, stāda dēstus. Dēstus pastāvīgajā augšanas vietā stāda no maija beigām līdz jūnija sākumam, kad augsne jau ir pietiekami iesilusi. Labi aug mālsmilts, vieglā, ūdens caurlaidīgā augsnē bez māla piejaukuma, saulainā vietā.
Rudzupuķes | Rose ShadeViengadīgas, viegli audzējamas pupulāras puķes. Ziedi 3–4 cm diametrā. Tiek audzētas puķu dobēs, puķu podos, iesētajos zālajos. Ziedus var plūkt pušķiem. Īpaši piemērotas puķu dobēm, kad ir vēlme radīt dabīgas pļavas iespaidu vai ir nepieciešams aizpildīt nelielas brīvas vietas starp daudzgadīgajiem augiem. Šīs puķes ziedēs ilgāk,...
Ļoti ražīga ķirbju šķirne. Ķirbji ovāli, ar sarkani oranžu mizu. Izaug lieli – var svērt 18–30 kg, bet īpaši labos augšanas apstākļos, to svars var sasniegt pat 70 kg. Mīkstums oranžs, viegli salds. Piemērots sautējumiem, zupām, ievārījumiem, mērcēm un saldiem sacepumiem. Ķirbjus var saglabāt līdz martam.
AJAKSA DELFĪNIJAS Viengadīgas, 45 cm augstas puķes ar īpašām ziedkopām, kuras bieži sasniedz pat pusi no stublāja garuma. Puķu dobēs ieteicams stādīt jau paaugušos stādus. Krāsainās ziedkopas vasarā var griezt pušķiem, ilgi stāv ūdenī.
Indeterminanta, vidēji vēlīna šķirne. Audzējama pavasara apritē. Ķekarā 5-6 120-160g smagi augļi. Pirmie tomāti vācami 80-85 dienās pēc dēstu izstādīšanas. Labas garšas īpašības. Slimību mazieņēmīga šķirne.
Sēja: martā - aprīlī siltumnīcā vai lecektī, dēstus audzē 4-5 nedēļas, laukā izstāda maijā 40x40 cm attālumā. Košākas krāsas vēsākā laikā, pacieš salu līdz -5ºC.
Kolekcijas, kāpelējoša ziemas muskatķirbju šķirne. Dēstus stāda jūnijā saulainā, siltā no vējiem aizsargātā vietā, auglīgā augsnē. Ienākas 65-75 dienās no dēstu izstādīšanas dobē. Patēriņam sāk izmantot 20-30 cm auglīšus, bet lielos 0,5-1 m garos uzglabā patēriņam ziemas periodā. Tad gatavo biezeni, zupu, sacepumu, sagrieztu šķēlēs cep kā karbonādi....
Alises | SnowclothViengadīgas, viegli audzējamas, paklājveida, 12 cm augstas puķes. Ziediņi ir smalki, patīkami smaržo. Audzē apstādījumos, puķudobēs, kapos, balkonos. Medusaugs. Puķu dobēs ieteicams kombinēt ar košas krāsas puķēm. Iztur salnas, labi aug un zied saulainā vai daļēji noēnotā vietā, neskābā smilšmāla augsnē. Ja sēklas iesēj vēlu rudenī, tās...
Vējmietiņi I Red HybridsDaudzgadīgi, 80 cm augsti augi, piemēroti audzēšanai mitrā augsnē. Dīķu krastos veido oriģinālu ainavu un labi sader ar citiem daudzgadīgiem, mitrumu mīlošiem augiem. Neparastie ziedi ļoti piesaista bites un tauriņus, augi piemēroti savvaļas dabas stila puķu dobēm. Vējmietiņi nepiesegti tajā pašā vietā var augt ne vienu vien gadu.
Salāti ar oriģinālu krāsu, formu un garšu. Izgatavo 600-800 gramu krūmu ar kraukšķīgām lapām. Ja tos izmanto neapstrādātus, sajaucot ar citiem salātiem, tie piešķir nedaudz pikantu garšu. Audzē vasaras, rudens ražai.
Sīpoli izaug līdz 60–90 g smagi, piemēroti lietošanai svaigā veidā, lieliski uzglabājas ziemā. Labi aug auglīgā, ūdens caurlaidīgā augsnē.
Vidēji agrīna šķirne. Veģetācijas periods 104 dienas. Stublājs nav augsts, apmēram 50–60 cm. Prasīgs pret gaismu. Lai galviņas izaugtu lielākas, nepieciešams nolauzt stublāja galotni, kad sāk veidoties galviņas. Augi viegli iztur -10 °C. Glabāšanai kāpostus izrauj ar saknēm un pierok pagrabā. Lieto vārītus, sautētus, var arī marinēt, skābēt, saldēt.
Agrīna, gara auguma, uz balkona audzējama šķirne. Augļi apaļi, ļoti garšīgi, sīki, sver 15–20 gramus. Var audzēt uz balkoniem, ziemas dārzos, siltumnīcās. Šīs šķirnes tomātus audzēt nav sarežģīti.Mazie tomātiņi piemēroti salātiem, tie ir neaizstājami ēdienu greznošanai. Sēklas sēj martā. Lai sēklas sadīgtu ātrāk un vienlaicīgāk, sējumu piesedz ar stiklu...
Agrīns, ražīgs, pret slimībām izturīgs hibrīds. Saknes gan ārpusē, gan iekšpusē ir koši sarkanā krāsā. Izcili garšīgie un kraukšķīgie burkāni paredzēti lietošanai svaigā veidā, piemēroti salātiem, sulu spiešanai. Šo šķirni var audzēt arī rudens ražai un glabāšanai – tad sēklas būtu jāsēj no 20. maija līdz 10. jūnijam. Sēklas var būt kodinātas. Ja sēklas...