Daudzgadīgi, pret salu un sausumu izturīgi, pret augsni mazprasīgi lapu dārzeņi. No sadīgšanas līdz pirmajai ražai paiet 45–50 dienas. Var augt arī paēnā. Vislabāk aug +13–18 °C temperatūrā. Vislielāko ražu iegūst otrajā un trešajā gadā. Pārtikā lieto jaunās lapiņas.
DĀRZEŅPIPARI JALAPENO M Agrīna aso papriku šķirne. Veģetācijas periods 65–75 dienas. Augļi izaug 7,5–8 cm gari, ienākušies ir sarkani. Jau vairāk nogatavojušies augļi, jo tie asāki. Audzē siltumnīcās un uz lauka, var audzēt podos.
Viengadīgas puķes. Ziediņi sīki, spilgti. Piemērotas audzēšanai balkonu kastēs, iekarināmos puķu podos. Sāk ziedēt pēc 2 mēnešiem no izdīgšanas, zied ilgi un bagātīgi. Sēklas ir dražētas — (vienā dražejā 4—5 sēklas), apviļātas organisko vielu un minerālvielu maisījumā. Diedzēšanas laikā sēklas ar substrātu neapber, bet viegli iespiež augsnes virsmā. Lai...
Dēstiem sēj zemstikla platībās martam, aprīļa mēnešos. Atklātā laukā izstāda aprīļa beigās, maijā 60 cm attālās rindās, 30 cm augu no auga. Svaigas un žāvētas lapas lieto kā piedevas salātiem, gaļas ēdieniem, marinējot sēnes, aromatizējot dzērienus.
Vidēji agrīna augsto tomātu šķirne. Veģetācijas periods - 90 dienas. Augļi plakani, šķautņaini, sver apmēram 180-200 g, gaļīgi, garšīgi. Lieto svaigus, ir piemēroti mērču gatavošanai. Sēklu dīgšanai piemērotākā temperatūra 20-25 °C. Dēstus piķē podiņos, kad izaug pirmā īstā lapiņa. Audzē siltumnīcās.
Dēstiem sēj siltumnīcā aprīlī, maijā. Laukā dēstus izstāda pēc salnām, saulainā, no vējiem pasargātā vietā, trūdvielām bagātā augsnē. Mēslošanai ieteicams labi satrūdējis komposts vai modernie, sausie, granulētie organominerālie mēslojumi. Patēriņam ieteicams vākt 18-30 cm garus kabačus.
Zema auguma, ļoti ražīga šķirne. Veģetācijas periods 70–75 dienas no stādu iestādīšanas. Augļu forma atgādina olu. Kad nogatavojas – spīdīga miziņa, gaiši sārtā krāsā, sver apmēram 40–50 g, nav tendences plaisāt, labi glabājas pēc noraušanas. Audzē neapkurināmā siltumnīcā un uz lauka.
Agrīna, ražīga šķirne. Ienākas 120—125 dienas pēc iesēšanas. Sīpoli sver apmēram 190 g, ar sarkani violetu miziņu, maigu garšu. Ļoti piemēroti salātiem. Ziemā glabājas viduvēji. Vislabāk aug atklātā, saules apspīdētā vietā. Labi ražo mālsmilts un trūdvielām bagātā, ne pārāk mitrā viegla smilšmāla augsnē. Labi priekšaugi sīpoliem ir galda bietes, gurķi,...
Vidēji agrīna šķirne, audzējama vasaras un rudens ražai. Veģetācijas periods – 70-75 dienas pēc stādu iestādīšanas. Ziedkopa vidēji liela, blīva, dzelteni oranža – šādu krāsu saglabā arī pēc termiskas apstrādes. Labu ziedkāpostu ražu iespējams izaudzēt, izvēloties auglīgu, irdenu un mitru augsni, pastāvīgi uzirdinot augsnes virskārtu un aprušinot stādus,...
Viena no agrīnākajām vērša sirds tipa tomātu hibrīdām šķirnēm, kam ienākas ļoti lieli, gaļīgi un gardi augļi. Tie ir ne tikai gardi, bet arī lieli, viens auglis var būt līdz 700 g smags. Šie tomāti īpaši patiks tiem, kam garšo tomātu salāti. Šķirne piemērota arī zupu un mērču gatavošanai.Sēklas sēj martā. Lai sēklas sadīgtu ātrāk un vienmērīgāk, sējumu...
Dēstiem sēj martā, aprīlī siltumnīcā. Podos vai mitrā dārza augsnē izstāda maijā, jūnijā. Zied no jūnija līdz septembrim. Noderīgas dekoratīvajiem puķu dobju stādījumiem, puķu podos, balkona traukos, ko novieto gaišā vietā. Augstums 30 cm.
Vidēji agra Nantes tipa šķirne. Veģetācijas periods 110–115 dienas. Sakņaugi 18–20 cm gari, ar strupu galu. Serde neliela, apaļa, mīkstums oranžs. Sakņaugiem nav tieksmes saplaisāt. Vislabāk aug kultūraugiem iekoptā, trūdvielām bagātā, nepārmirkušā vieglā smilšmāla vai mālsmilts augsnē. Vienā vietā burkānus sēj ne ātrāk kā pēc 4–5 gadiem.Sēklu lentes...
Sēj no aprīļa līdz jūnija beigām uz lauka, dobēs 20-30 sēklu uz rindas tekošo metru. Ražu vāc oktobrī. Sakne koniska, gluda.
Burkānu audzēšanai optimālā augsnes skābuma reakcija ir pH 6-7. Lielu sakņu ieguvei sēj 25-30 sēklu uz tekošo metru no aprīļa beigām līdz jūnijam. Izsējas dziļums ir 2-2,5 cm. Augstražīga šķirne. Uzglabājas ļoti labi.
PURPURSARKANĀ EHINĀCIJADaudzgadīga 70–80 cm augsta, mazprasīga, dekoratīva puķe. Medusaugs, kas pievilina daudz tauriņu. Ziedi 9–10 cm diametrā, krāsaini. Stāda apstādījumos, puķu dobēs, griež puķu pušķiem. Labi aug vieglās augsnēs.
Vidēji agrīns, ražīgs hibrīds vasaras un rudens ražai. Veģetācijas periods 70–79 dienas no stādu iestādīšanas. Ziedkopas ir īpaši kvalitatīvas, baltas, vienāda lieluma, blīvas, vidēji klātas ar lapām. To svars var sasniegt 4 kg. Karstuma, sausuma vai aukstuma radīts stress neietekmē šā hibrīda ziedkopu formu vai kvalitāti. Raža nobriest vienlaikus. Lieto...
Izaug 60 dienu laikā no stādu iestādīšanas. Ziedkopas vidēja lieluma, kompaktas, baltas. Piemēroti lietošanai svaigā veidā, konservēšanai, saldēšanai. Vislabāk aug ar trūdvielām bagātā, labi kultivētā augsnē.
Agrīns, ļoti ražīgs hibrīds, vienam augam izaug aptuveni 15–20 cukini. Augļi ar dzeltenu miziņu, mazi, olas formas, sver 400–600 g. Pilnīgi nobriedušam mīkstumam raksturīga izcila “spageti” struktūra – tas ir dzeltenīgs, ar riekstu pēcgaršu. Augļi labi saglabājas ziemā.
Agrīna augsta šķirne. Augļi ir gaļīgi, nedaudz saplacināti, lieli, sver 450–600 g, ļoti garšīgi un aromātiski. Uzturā lieto svaigus. Audzē siltumnīcās un laukā. Audzējot laukā, nepieciešami balsti. Optimālā sēklu dīgšanas temperatūra – 20–25 °C. Dīgstus piķē podiņos, kad ir pirmā īstā lapiņa.
SĀRTĀ PĪPENE ROBINSON’S GIANTDaudzgadīgas 70 cm garas puķes. Ziedi piemēroti griešanai pušķiem. labvēlīgos apstākļos vasarā zied divas reizes. Var stādīt puķu dobēs, piemērotas audzēšanai puķu podos. Audzēšanai izvēlas saulainu vietu, ūdenscaurlaidīgu, irdenu, auglīgu augsni.
Vidēji agrīna šķirne, audzējama pavasara, vasaras un rudens ražai. Agrīnajai ražai var sēt tieši augsnē vai stādīt siltumnīcā izaudzētus stādus. Veģetācijas periods – 70 dienas pēc stādu iestādīšanas. Ziedkopa balta, nosegta ar lapām, blīva. Labu ziedkāpostu ražu iespējams izaudzēt, izvēloties auglīgu, irdenu un mitru augsni, pastāvīgi uzirdinot augsnes...
Dēstiem sēj martā, aprīlī siltumnīcā, dobē aprīlī. Dēstus izstāda aprīlī, maijā. Bagātīgi zied no jūnija līdz augustam. Noderīgi dekoratīvajiem puķu stādījumiem un griezto ziedu ieguvei. Nepieciešams atbalsts. Stublājs 250 cm. 10-12 sēklu vienā gramā.
Izaug 50–63 dienu laikā, nogriezti ataug. Audzē polietilēna siltumnīcās un atklātā laukā. Vislabāk aug irdenā, auglīgā augsnē.
Sēklas jauno lapiņu – mikrozaļumu – audzēšanai. Mikrozaļumus izmanto pievienošanai ēdieniem vai dekorēšanai. Sēklas sēj visa gada garumā dēstu audzēšanas kastītēs vai parastās seklās kastītēs – diedzē kūdras tabletē vai uz sterilas šķiedras. Ēd bez saknēm.Zirņu mikrozaļumi ir veselīga un garda sastāvdaļa, ko varat pievienot savam uzturam un izbaudīt to...
Daudzgadīgs augs. Sēj no aprīļa līdz jūnija vidum, retina un izstāda paliekošā vietā jūlijā, augustā. Bagātīgi sāk ziedēt otrā gada jūnijā. Izmanto dekoratīvo dobju ierīkošanai un grieztiem ziediem. Augstums 30 cm.
Sēja: aprīlī - maija sākumā siltumnīcā, dēstu izstāda laukā jūnija sākumā 15x100-140 cm attālumā. Tiešā sēja uz lauka: jūnija sākumā. Labi aug arī plēves siltumnīcās, izstādīt ne agrāk par martu. Ražu sāk vākt pēc 45-47 dienām pēc uzdīgšanas. Pašauglīgs hibrīds, izturīgs pret kraupi, tolerants pret mozaīku un miltrasu, augļi bez rūgtuma, piemēroti...
Veģetācijas ilgums – 110 dienas. Augļi apaļi, nedaudz plakani un ribaini, sver 4–5 kg. To miza balta, mīkstums oranžs. Ķirbji piemēroti sautēšanai, cepšanai, tāpat arī saldiem ceptiem izstrādājumiem. No tiem gatavo ievārījumus, mērces, zupas. Šī šķirne piemērota ne tikai pārtikai, bet arī dekorēšanai un mājas rotāšanai. Ķirbji labi glabājas ziemā.
TOMĀTI BUFFALOSUN H Viena no agrīnākajām vērša sirds tipa tomātu hibrīdām šķirnēm, kam ienākas ļoti lieli, gaļīgi un gardi augļi. Tie ir ne tikai gardi, bet arī lieli, viens auglis var būt līdz 750 g smags. Šie tomāti īpaši patiks tiem, kam garšo tomātu salāti. Šķirne piemērota arī zupu un mērču gatavošanai.Sēklas sēj martā. Lai sēklas sadīgtu ātrāk un...
Dekoratīvie kāposti | Fringed LeavesViengadīgs, 30-40 cm augsts augs ar dekoratīvām, krāsainām lapām, audzē puķu dobēs. Stāda grupās, piemēroti audzēšanai podos. Dekoratīvie kāposti visskaistākie mēdz būt vasaras beigās. Iespaidīgie augi rotā puķu dobes līdz pirmajam sniegam, sals lapu krāsas padara vēl košākas. Audzē saulainās vietās, var augt arī ēnā....
Pavasara prīmulas | ColosseaDaudzgadīgas, 15–30 cm garas, krāšņas puķes. Ziedi 3–5 cm diametrā, spilgti, vienkrāsaini un divkrāsaini. Prīmulu stādījumi skaisti izskatās zem retiem kokiem, zemiem augļu kokiem. Piemērotas audzēšanai akmeņdārzos, puķu podos. Puķu dobēs stāda grupās. Labi aug vieglā, neizkalstošā, trūdvielām bagātā augsnē. Vienā pašā vietā...
Pirmo ražu var novākt 96–100 dienas pēc sadīgšanas. Augļi nelieli, apmēram 65–70 g smagi. Audzē atklātā laukā. Vislabāk aug +22 – +24ºC temperatūrā.
Viengadīgi, bagātīgi un ilgi ziedoši ziedi, izturīgi pret nelabvēlīgiem augšanas apstākļiem. Ziedi nelieli, koncentrēti apaļās ziedkopās, ar 30-35 ziediņiem. Sēklas ir smalkas, iesētas zemē neapsedz. Kultūraugi pavairošanas laikā ir jānosedz. Spilgtas krāsas verbenas audzē dobēs, podos un puķu dobēs. Labi sader ar salmenēm, dihondrām un ipomejām. Vislabāk...
Gara auguma, ļoti ražīga šķirne. Veģetācijas periods 75–80 dienas no stādu iestādīšanas. Augļi apaļi, sver aptuveni 60–120 g, sulīgi, aromātiski. Tie ir ne tikai garšīgi, bet arī ļoti dekoratīvi – augļiem nogatavojoties, uz tiem esošās zaļās svītriņas kļūst koši dzeltenas. Audzē neapkurināmā siltumnīcā.
Vidēji vēlīna šķirne. Ienākas 129—132 dienas pēc iesēšanas. Sīpoli sver apmēram 160—165 g, izaug līdz 5 cm diametrā un 12—14 cm gari, pārklāti ar brūngani dzeltenu miziņu. Lieliski glabājas ziemā. Labi ražo mālsmilts un trūdvielām bagātā, ne pārāk mitrā viegla smilšmāla augsnē. Piemēroti priekšaugi sīpoliem ir galda bietes, gurķi, tomāti, redīsi.
Dēstiem sēj martā, aprīlī siltumnīcā, dobē aprīlī. Dēstus izstāda aprīlī, maijā. Bagātīgi zied no jūnija līdz augustam. Noderīgi dekoratīvajiem puķu stādījumiem un griezto ziedu ieguvei. Nepieciešams atbalsts. Stublājs 150-200 cm.
Vidēji agrīna šķirne. Saknes apaļas, baltas ar violeti-rozā virspusi. Mīkstums sulīgs. Dēstus stāda vai sēj tieši uz lauka. Ražu vāc 60 dienas pēc stādīšanas. Pārtikā lieto svaigas, vārītas un marinētas saknes. Labi glabājas ziemā. Pret augsni mazprasīgi, tomēr, ja trūkst mitruma vai ražas novākšana nokavēta, mēdz būt cieti un negaršīgi.
Ātri augošs maisījums - svaigiem, krāsainiem un veselīgiem salātiem. Piemērots audzēšanai uz palodzes un dārzā.Maisījuma daudzums iepakojumā ir 5,0 g - zaļie redīsi - 2,0 g, violetie kāposti - 3,0 g.
Veģetācijas periods – 22–28 dienas. Saknes spilgti sarkanas, mīkstums balts, maigs, kraukšķīgs. Piemēroti audzēšanai siltumnīcās un atklātā augsnē.
Vidēji agrīna, ļoti ražīga indeterminanta šķirne. Piemēroti audzēšanai segtajās platībās (stikla un plēves seguma), izsēt agri pavasarī 15-20ºC temperatūrā, izpiķēt un izstādīt 45x45 cm attālumā. Augļi 80-120 g smagi.
Agrīna šķirne. Izaug 30–38 dienās. Saknes sarkanā krāsā, sulīgas, garšīga. Agrai ražai audzē siltumnīcās, vasaras sākuma un rudens ražai sēj uz lauka. Labi aug auglīgās augsnēs, jālaista.
Salcietīgs daudzgadīgs augs. Sēj no marta līdz maijam vai no augusta līdz septembrim 3 mm dziļi, 30 cm attālās rindās, saulainā vietā, dziļi uzraktā un labi iekultivētā augsnē. Sausā laikā laistīt regulāri. Sakņu drogu izmanto cukura diabēta, žultsakmeņu, kuņģa un aknu trakta slimību ārstēšanai.
Ļoti agrīna, gara auguma hibrīda šķirne. Augļi izturīgi pret plaisāšanu, svars 110-135 g. Šis hibrīds labi ražo arī zemākā temperatūrā, tādēļ piemērots audzēšanai neapkurināmās siltumnīcās un uz lauka. Augiem nepieciešami balsti. Audzējot uz lauka, jāizvēlas no vēja pasargāta, saulaina un silta vieta. Tomātiem patīk dziļi uzirdināta augsne, kura mēslota...
Agrīna šķirne, veģetācijas periods 30 dienas. Saknes ovālas, gaiši rozā, sulīgas, ar maigu garšu, neizkurtē un nezied. Audzē pavasara un rudens ražai neapkurināmās siltumnīcās un uz lauka. Vislabāk aug vieglā un vidēji smagā, irdenā, trūdvielām bagātā, neitrālā (pH 6-7) augsnē bez nezālēm. Rudens ražai redīsus sēj augusta otrajā pusē.
Neliela 25-30 cm auguma šķirne, paredzēta audzēšanai podos uz balkona, lodžijas vai siltumnīcā. Augļa svars 15-20 g. Ļoti dekoratīvs efekts. Slimību izturība laba.
Dārzā, dobē sēju uzsāk pēc iespējas agrāk. Sēju atkārto ar 10-20 dienu intervālu. Vidēja augstuma stublājs. Lietojami uzturā ar visu pāksti, pat tad, kad tikko ir aizmetušās sēklas, jo pāksts nesatur pergamenta slāni. Zirņi ir mitruma un gaismas prasīga kultūra.
Agrīna šķirne audzēšanai pavasara un rudens periodā siltumnīcā un laukā, dobēs. Sēj auglīgās, irdenās dārza augsnēs 10-15 cm attālās rindās ar 4-8 cm attālumu starp sēklām, izsējot 250 sēklas/m². Mitrumprasīgs augs. Ienākas 20-30 dienās pēc uzdīgšanas.
Vidēji agrīns ķīnas kāpostu hibrīds rudens ražai. Veģetācijas periods 58–65 dienas. Galviņas lielas, cieši sagriezušās, sver aptuveni 1,5–2 kg. Uz lauka sēj jūlijā. Labi ražo mālsmiltī vai vieglā un vidēji smagā smilšmālā. Ja trūkst mitruma, nepieciešams laistīt. Vislabākie priekšaugi: labība, gurķi, tomāti, bietes, kartupeļi.
Sēj dēstu kasetēs vai podiņos aprīlī. Laukā izstāda vai sēj maija beigās, jūnija sākumā, saulainā vietā, trūdvielām bagātā augsnē 120-200 cm augu no auga. Mīkstums blīvs, sulīgs, koši oranžs, svars 5-10 kg un vairāk. Ražu novāc septembrī. Uzglabājas labi.
Augļi 20–25 cm gari, ienākušies ir oranži, saldi. Audzē siltumnīcā un uz lauka. Paprikas ēd svaigas, tās var konservēt, sautēt, izmantot mērču gatavošanai. Šajos augļos daudz ogļhidrātu, minerālvielu, īpaši daudz kālija un P, C, E, kā arī B grupas vitamīnu.
Vidēji vēlīna šķirne. Galviņas izveidojas 100-115 dienas pēc iestādīšanas. Galviņas garenas, stingras, 2-2,5 kg smagas. Lieto svaigā veidā, piemēroti skābēšanai, lapas satur daudz cukura. Labi aug samēslotā, neitrālā, vieglā un vidēji smagā smilšmāla augsnē. Skābas augsnes nepieciešams kaļķot. Tajā pašā laukā kāpostus var stādīt ne agrāk kā pēc 4-5 gadiem.
Audzē no dēstiem. Izaug 55–60 dienās pēc sadīgšanas. Galviņas garenas, nelielas, ar kraukšķīgām un sulīgām lapām. Labi saglabājas pēc nogriešanas. Audzē no pavasara līdz rudenim.
Audzē ar tiešu sēju un no dēsta. Pirmo ražu sāk vākt jau pēc 2-3 nedēļām, retinot augus. Līdz ziedēšanas sākumam var pagūt novākt 3-4 ražas. Lapām piemīt maiga, pikanta garša.
Sēj siltumnīcā no februāra līdz aprīlim. 40-60 dienas augušus dēstus stāda stikla vai plēves siltumnīcās 4 augus/m² vai podos. Ražot sāk agri. Pipars krāsu maina no zaļas uz oranžu un sarkanu. Satur daudz C vitamīna. Garša salda, ar maigu asumiņu. Lieto salātos, mērcēs, zupās, marinādēs kā arī konservē. Krūms 60-70 cm augsts.
Izaug 145 dienu laikā no stādu iestādīšanas. Galviņas apaļas, loti cietas, neplaisājošas, zaļgani pelēkā krāsā, 3–4 kg smagas. Piemēroti lietošanai svaigā veidā, skābēšanai un ilgstošai uzglābašanai.
Ražīga, vidēji agrīna hibrīda šķirne. Audzē svaigam patēriņam, konservēšanai un uzglabāšanai. Ražu vāc 115 dienas pēc sadīgšanas. Saknes vienādas, gludas, mīkstums tumši sarkans, bez svītrām, sulīgs. Vislabāk aug vidēji smagā, dziļi iestrādātā, neitrālā smilšmāla augsnē. Labi priekšaugi bietēm ir labība, gurķi, puravi, tomāti, sīpoli. Sēklas var būt...
Piemērota audzēšanai ar tiešu sēju laukā, vai no dēsta siltumnīcā. Lapas un kāti ir stingri, kraukšķīgi ar patīkamu, reizē maigu un pikantu garšu, tos lieto svaigā un sautētā viedā. Ļoti labi pacieš aukstumu un ienākas 40-50 dienās pēc uzdīgšanas.
Vidēji agrīns rutku hibrīds. Pēc iesēšanas izaug 70-85 dienās. Saknes lielas, izaug līdz 35-40 cm garas, baltas, ar maigu garšu. Lieto svaigus, tie piemēroti ilgai uzglabāšanai. Vislabāk ienākas dziļi iestrādātā, trūdvielām bagātā smilšmāla augsnē. Saknēs ir ogļhidrāti, olbaltumvielas, organiskās skābes un aminoskābes, minerālvielas, C, B1, B2, PP...
Augļi bumbiera formas, ar zaļu, svītrainu mizu, sver apmēram 10 kilogramus. Mīkstums oranžā krāsā, salds, ar riekstu garšu. Var lietot svaigus un uzglabāt ilgāku laiku, sautēt, cept, pievienot zupām un sacepumiem. Vislabāk aug mālsmilts vai viegla smilšmāla augsnē, no vēja pasargātā vietā.
Indeterminanta, vidēji vēlīna šķirne. Audzējama pavasara apritē. Ķekarā 5-6 90-100g smagi augļi. Pirmie tomāti vācami 70-75 dienās pēc dēstu izstādīšanas. Labas garšas īpašības. Slimību mazieņēmīga šķirne.