Saknes gludas, izaug 18–20 cm garas, tām augšējā daļa nekļūst zaļa. Vislabāk aug ar humusu bagātā, nepārmirkušā, vieglā smilšmāla vai mālsmilts augsnē.
Saknes garas, cilindriskas formas, ar strupu galu, izaug līdz 20-22 cm garas. Veģetacijas periods 120- 130 dienas. Piemēroti lietošanai svaigā veidā, pārstrādāšanai un uzglabāšanai.
Veģetācijas periods 110-115 dienas. Saknes ar strupu galu, serde neliela, apaļa. Saknēm nav raksturīga plaisāšana. Vislabāk aug ne pārāk mitrā, vieglā smilšmāla vai mālsmilts augsnē.
Audzē vasaras un rudens ražai. Ražu novāc 90–100 dienas pēc sēklu uzdīgšanas. Saknes gludas, ar strupu galu, mīkstums un serde koši oranžā krāsā. Piemēroti uzglabāšanai ziemā.
Saknes ar strupu galu, 15–17 cm garas. Vislabāk aug ar trūdvielām bagātā, ne pārāk mitrā, viegla smilšmāla vai mālsmilts augsnē. Var sēt rudenī.
Pārtikā lieto gludās lapiņas ar maigo garšu un sarkanos lapu kātus. Jaunās lapiņas ļoti piemērotas salātiem, bet izaugušās lapas un lapu kātiņus tvaicē, sautē, izmanto zupām. Vislabāk aug neskābā, ar humusu bagātā smilšmālā.
Siltā ziemā piesegtas saknes var pārziemot augsnē. No mangolda lapām var vārīt zupas, gatavot sautējumus, pievienot salātiem, kātiņus var konservēt.
Veģetācijas periods - 88 dienas. Augļi apmēram 20-25 kg smagi. Mīkstums vidēji biezs, dzeltens, ar patīkamu garšu. Vislabāk aug no vēja pasargātā mālsmilts vai vieglā smilšmāla augsnē.
Augļi gaļīgi, sarkani, garšīgi 150–170 g smagi, ar plānu miziņu. Veģetācijas periods 70–75 dienas. Audzē laukā un siltumnīcā. Vislabāk aug +22 – +24 ºC temperatūrā.
Gurķi ar lielām kārpiņām, tumši zaļi. Audzē siltumnīcās vai uz lauka. Lieto svaigus, marinē, piemēroti neilgai skābēšanai.
Augļi ar lielām kārpiņām. Paredzēti audzēšanai atklātā laukā un zem seguma. Piemēroti lietošanai svaigā veidā un marinēšanai. Izturīgi pret neīsto miltrasu. Vislabāk aug no vēja pasargātā, no nezālēm brīvā augsnē.
Augļi 11–12 cm gari, ar daudz sīkām kārpiņām, sver apmēram 90 gramus. Var audzēt atklātā laukā un siltumnīcā. Piemēroti lietošanai svaigā veidā, skābēšanai un marinēšanai.
Paredzēts audzēšanai atklātā laukā. Augļi nav rūgti, ar lielisku garšu. Piemēroti lietošanai svaigā veidā, marinēšanai un skābēšanai. Laukā sēj, kad augsne 10 cm dziļumā ir iesilusi līdz +13 – +14 ºC temperatūrai.
Audzē atklātā laukā. Raža jāvāc katru dienu, kad augļi ir 5-8 cm gari. Piemēroti konservēšanai un lietošanai svaigā veidā. Tajā pašā vietā var audzēt pēc 2–3 gadiem.
Gurķi ar izcilu garšu, nekļūst rūgti, izaug 10–15 cm gari, ar gludu, plānu miziņu. Šī šķirne izceļas ne tikai ar ražīgumu, bet arī ar garu ražošanas periodu.
Augļi tumši, zaļi, kraukšķīgi. Piemēroti kornišonu audzēšanai – šim nolūkam ražošanas laikā plūc 5–6 cm garus augļus. Šīs šķirnes gurķus ēd svaigus vai marinē. Audzē uz lauka un siltumnīcā.
Augļi lieli, tumši violetā krāsā. Mīkstums stingrs, balts. Augļus novāc, kamēr miziņa ir spīdīga – vēlāk tie var būt rūgti.
Pārtikā lieto svaigas vai žāvētas lapas, ziedkopas, stublājus. Viegli audzējamas. Pacieš daļēju noēnojumu. Lai visu vasaru būtu svaigas dilles, tās jāsēj ik pēc 10 dienām līdz jūnija vidum un no 10. augusta līdz 5. septembrim.
Sakne apaļa, mīkstums bez baltiem gredzeniem. Ražu sāk novākt 85-95 dienā pēc sadīgšanas. Piemērotas audzēšanai agrai ražai, glabāšanai, konservēšanai.
Veģetācijas periods – 60 dienas. Cukīni cilindra formas, zaļi ar gaišākām svītrām. Tos var cept, sautēt, konservēt, jaunus augļus var ēst svaigus.
Ražu novāc 110-120 dienas pēc stādu iestādīšanas. Galviņa ieapaļa, 2,1 – 4,3 kg smaga, blīva. Šīs šķirnes kāposti ir piemēroti skābēšanai un glabāšanai.
Bumbuļi ir gaiši zaļi, mīkstums zaļganbalts, ar maigu garšu. Nav tendences ziedēt vai izburbēt. Piemēroti lietošanai svaigā veidā, var cept, vārīt, sautēt.
Lapas piemērotas pārtikas gatavošanai, no tām vāra zupas, gatavo salātus, piedevas. Augi izaug līdz 70–80 cm gari un iztur līdz -15 °C salu, tāpēc, atstājot tos ziemot uz lauka, varēsiet plūkt lapas arī decembrī.
Ražu novāc 64–72 dienas pēc stādu iestādīšanas. Galviņas gaiši zaļā krāsā, sver apmēram 0,9–1,2 kg. Šīs šķirnes kāpostus lieto svaigā veidā. Labi aug vidēji smagās un smagās, auglīgās augsnēs.
Veģetācijas periods – 72 dienas. Augļi plūmes formas sver 45–55 g, uz ķekara izaug 7–10 augļi. Ēd svaigus, piemēroti mērču gatavošanai un kaltēšanai. Audzē siltumnīcās un uz lauka.
Raža nogatavojas 110–125 dienas pēc sadīgšanas. Auga augstums 35–60 cm. Augļu forma iegarena. Augi ir izturīgi pret slimībām. Var audzēt atklātā laukā un polietilēna siltumnīcās.
Granulēts koncentrēts slāpekļa mēslošanas līdzeklis lauka augu mēslošanai un augsnes paskābināšanai. Mēslošanas rekomendācijas: centieties mēslot lokāli vai izkaisot (augsne, mauriņš). Iestrādājiet mēslošanas līdzekli augsnē. Pēc mēslošanas palaistiet. Mēslojiet laukumu apkārt krūmiem vai kokiem zaru vainaga platumā. Nemēslojiet pākšaugu kultūras....
Augi mēdz izaugt 50–60 cm augsti. Uzturā lieto saldās pākstis ar sēklām. Ēd svaigus, tie piemēroti vārīšanai, cepšanai, sautēšanai, konservēšanai, saldēšanai.
Magnija mēslošanas līdzeklis paredzēts skuju koku un mūžzaļu lapu koku, lauka un siltumnīcas dārzeņu, dārza augu un zāliena papildmēslošanai. Mēslot, mēslošanas līdzekli izšķīdinot ūdenī, augu augšanas un ienākšanās laikā. Mēslošanas norma: laistīt - 30-50 g/10 l ūdens, smidzināt – 50 g/10 l ūdens. EK MĒSLOŠANAS LĪDZEKLIS. Mēslošanas līdzekļa tips: D.5....
Kompleksais mēslošanas līdzeklis visu augu papildus mēslošanai.Mēslot, mēslošanas līdzekli izšķīdinot ūdenī, augu ienākšanās laikā.Mēslošanas norma: laistīt - 10-30 g/10 l ūdens, smidzināt – 20-50 g/10 l ūdens. EK MĒSLOŠANAS LĪDZEKLIS. Mēslojuma tips: B.1.1. NPK minerālmēslojums ar magniju, sēru un mikroelementiem (boru, varu, dzelzi, mangānu, molibdēnu,...
Kompleksais mēslošanas līdzeklis visu augu papildus mēslošanai.Mēslot, mēslošanas līdzekli izšķīdinot ūdenī, augu sēšanas (stādīšanas) laikā, aktīvās augšanas un ienākšanās laikā.Mēslošanas norma: laistīt - 10-30 g/10 l ūdens, smidzināt – 20-50 g/10 l ūdens.EK MĒSLOŠANAS LĪDZEKLIS. Mēslojuma tips: B.1.1. NPK minerālmēslojums ar magniju un mikroelementiem...
Slāpekļa un kālija mēslošanas līdzeklis paredzēts visu lauka un siltumnīcas dārzeņu, zemeņu un dārza augu papildmēslošanai. Mēslot, mēslošanas līdzekli izšķīdinot ūdenī. Nemēslot ēriku dzimtas augus. Mēslošanas norma: laistīt – 30-50 g/10 l ūdens, smidzināt – 50 g/10 l ūdens. EK MĒSLOŠANAS LĪDZEKLIS. Mēslojuma tips: B.3.1. NK mēslojums 13-46.
Tas ir universāls slāpekļa un kalcija mēslojums, ko izmanto augu papildu mēslošanai augšanas sezonā. Granulēts, pilnībā šķīstošs kalcija nitrāts ir lieliski piemērots lapu mēslošanai un laistīšanai. Mēslošanas līdzekļi ir piemēroti visām mēslošanas sistēmām. Tas ir lielisks un vēlamais slāpekļa un kalcija avots dārza, sakņu dārza, siltumnīcu, dekoratīvo...
Kompleksais mēslošanas līdzeklis visu augu papildus mēslošanai.Mēslot, mēslošanas līdzekli izšķīdinot ūdenī, augu sēšanas (stādīšanas) laikā, aktīvās augšanas un ienākšanās laikā. Mēslošanas norma: laistīt - 10-30 g/10 l ūdens, smidzināt – 20-50 g/10 l ūdens. EK MĒSLOŠANAS LĪDZEKLIS. Mēslojuma tips: B.1.1. NPK minerālmēslojums ar magniju un...
Ļoti skaistas, iecienītas savu košo, oriģinālo ziedkopu dēļ. Visskaistāk izskatās sastādītas grupās vai pa vienai starp nelieliem augiem. Audzē siltās, no vējiem pasargātās puķu dobēs.
Ziedi koši, pildīti, zied ilgi un bagātīgi. Viegli audzēt, piemērotas pušķiem. Audzē puķu dobēs, etnogrāfiskos puķu dārziņos. Nav prasīgas pret augsni, labi aug ūdeni un gaisu caurlaidīgā augsnē.
Ziedi 5–6 cm diametrā, koši, izmantojami sauso ziedu kārtojumiem, floristu kompozīcijām. Žāvē tumšā, labi vedināmā telpā ar kātiņiem uz augšu. Labi aug un zied vieglā, mitrā augsnē.
Ziedi lieli, spilgti. Stāda viengadīgo puķu stādījumos, ziedi piemēroti pušķiem. Vislabāk aug auglīgā, ūdeni un gaisu caurlaidīgā augsnē, saulainā vietā. Izturīgas pret salnām.
Stāda puķu dobēs, griež pušķiem. Ziedi 3–4 cm diametrā, koši, zied bagātīgi. Audzē puķu dobēs, piemērotas sēšanai ziedošos zālienos. Pret augsni mazprasīgas.
Augļi ovāli, dzelteni, apmēram 1,5 kg smagi, mīkstums dzeltenīgs, salds un aromātisks. Melonēm nepieciešams siltums un mitrums. Audzē siltumnīcā un atklātā laukā. Lai iegūtu agrīnu ražu, ieteicams audzēt stādus.
Augi izaug līdz 70–80 cm gari. Pākstis 7–8 cm garas ar 7–8 lieliem zirņiem. Ēd svaigus, piemēroti saldēšanai, konservēšanai.
Sēj agri pavasarī vai rudenī. Labi aug arī zemākā temperatūrā. Sējot karstajā laikā vasaras vidū, raža nav bagātīga. Vislabāk ienākas vidēji smagā, pietiekami auglīgā augsnē.
Bumbiera formas augļi sver 15–20 g, ienākušies ir dzeltenā krāsā. Ķekarā var būt 10–15 augļi. Ēd svaigus, tie piemēroti salātiem un sviestmaizēm, var konservēt. Audzē siltumnīcās vai uz lauka.
Periods no sadīgšanas līdz pirmajai ražai - 45–50 dienas. Nav prasīgas pret augsni. Var augt arī paēnā. Sēj agri pavasarī vai vasaras otrajā pusē.
Veģetācijas periods – 80 dienas. Augļi vir idēja lieluma. Ienākas arī vēsākā vasarā līdz pat rudenim. Audzē polietilēna siltumnīcās un atklātā laukā.
Raža izaug 68–75 dienu laikā no sadīgšanas. Saknes melnas, apaļas, apmēram 250–400 g smagas. Mīkstums balts, sulīgs, ar samērā asu garšu. Labi uzglabājas ziemā.
Veģetācijas periods – 28–30 dienas. Piemērotākais laiks sēšanai laukā ir marts– aprīlis. Rudens ražai redīsi jāsēj augusta otrajā pusē. Piemēroti audzēšanai siltumnīcās un atklātā laukā.
Veģetācijas periods – 25–30 dienas. Sakņaugi spilgti sarkani, mīkstums balts, maigs, kraukšķīgs. Piemēroti audzēšanai siltumnīcās un atklātā laukā. Rudens ražai redīsi jāsēj augusta otrajā pusē.
Veģetācijas periods – 18–20 dienas. Piemēroti audzēšanai atklātā laukā. Piemēroti audzēšanai atklātā laukā. Vislabāk aug auglīgā mālsmiltī. Augšanai labvēlīgākā temperatūra ir +18 – +21 ºC.
Veģetācijas periods 28–30 dienas. Piemērotākais sējas laiks uz lauka audzējamiem redīsiem ir marts un aprīlis. Rudens ražai redīsus sēj augusta otrajā pusē. Audzē siltumnīcās un uz atklāta lauka.
Veģetācijas periods – 50–60 dienas. Lapiņas kraukšķīgas, viļņainas, zaļgani sārtā krāsā, pēc noplūkšanas atzeļ. Var sēt atklātā laukā un siltumnīcā.
Vienā vietā var augt 3–5 gadus. Izturīgi pret salu, pavasarī ataug ļoti ātri. Labi aug trūdvielām bagātā mālsmilts,vieglā vai vidēji smagā augsnē.
Veģetācijas periods – 50–60 dienas. Lapiņas kraukšķīgas, viļņainas pēc noplūkšanas atzeļ. Novērtētas patīkamās garšas dēļ. Var sēt atklātā laukā vai siltumnīcā.
Lapas gaiši zaļas, ar krokotām maliņām. Nogriezti salāti ataug. Audzē pavasara, vasaras un rudens ražai. Var sēt uz lauka un siltumnīcā.
Ražu novāc, kad pagājušas 45–50 dienas pēc sadīgšanas. Cers vidēji liels, lapiņas krokotas, zaļas ar sarkanīgām maliņām. Nogriezti salāti ataug. Var sēt uz lauka un siltumnīcā.
Galviņas vidēji lielas, ar kraukšķīgām, maigas garšas lapiņām. Izaug 65 dienās pēc sēklu sadīgšanas. Audzē uz lauka vasaras un rudens ražai. Vislabāk aug irdenā, auglīgā augsnē.
Veģetācijas periods 70–90 dienas. Galviņas lielas, kraukšķīgas, ar garšīgām lapiņām. Ļoti piemēroti svaigiem salātiem un sviestmaizēm. Audzē uz lauka vasaras un rudens ražai.
Sīpoli izaug līdz 60–90 g smagi, piemēroti lietošanai svaigā veidā, lieliski uzglabājas ziemā. Labi aug auglīgā, ūdens caurlaidīgā augsnē.
Viengadīgas, viegli audzējamas puķes. Pret augsni mazprasīgas. Stāda puķu dobēs, podos. Piemērotas pušķiem, kaltē ārstniecības tējām, ziedi ir piemēroti ēdiena greznošanai.