Gara auguma, vēlīna sviesta pupiņu šķirne. Pākstis violetā krāsā. Nepāraugušas pupiņu pākstis ar sēklām piemērotas izmantošanai pārtikā. No tām gatavo piedevas, vāra zupas, der konservēšanai. Termiski apstrādājot, pākstis kļūst zaļas. Šķirne izturīga pret bakteriozi. Sēj tieši augsnē maija otrā pusē, kad maza salnu iespējamība. Augiem nepieciešami balsti.
Vidēji vēlīna, gara auguma (indeterminanta), senatnīga šķirne. Īpaši garšīgi, tumši sarkani tomāti. Augļu svars – ap 300 g, raža no viena auga – apmēram 9 kg. Šīs šķirnes tomāti patiks tiem, kas iecienījuši gardus, saldas garšas tomātu augļus. Tomāti piemēroti salātiem, var konservēt. Sēklas sēj martā. Lai sēklas sadīgtu ātrāk un vienmērīgāk, sējumu...
Agrīna šķirne, audzēšanai pavasara un rudens periodā. Sēj auglīgās, irdenās dārza augsnēs 10-15 cm attālās rindās ar 4-8 cm attālumu starp sēklām, izsējot 250 sēklas/m2. Mitrumprasīgs augs. Ienākas 20-30 dienās pēc uzdīgšanas.
BROKOĻI RAMOSO CALABRESERažīga šķirne ar maigu garšu, kam izaug liela centrālā ziedkopa. Ražu novāc 60–90 dienas pēc dēstu iestādīšanas. Augi izturīgi pret zemu temperatūru, iztur pat –7 ºC salu. Lieto vārītus, ceptus, saldētus un svaigus.
PUĶU SĒKLU MAISĪJUMS ICE CUBEViengadīgu, viegli audzējamu, krāsainu puķu maisījums, ko izmanto ēdienu dekorēšanai. Ar ziediem var rotāt un papildināt ēdienus un dzērienus. Košos ziedus var saldēt un izmantot kā piedevu atsvaidzinošiem dzērieniem. Maisījumā esošās puķu sugas ir ļoti dekoratīvas, zied visu vasaru. Ja puķēm ļauj noziedēt un izkaisīt sēklas,...
Agrīna lapu salātu šķirne, lapiņu forma atgādina rukolu, tikai nemaz nav rūgtas. Šīs šķirnes salātu lapas ir dziļi robotas, dzeltenīgi zaļas, sulīgas, ar izcilu garšu, pēc nogriešanas ataug. Dīgt sāk, kad augsnes temperatūra iesilst līdz +4 °C. mazprasīgas pret siltumu, bet patīk gaisma. Audzēšanai uz atklāta lauka. Šī šķirne piemērota mazu lapiņu...
Agrīna, ražīga saldo papriku šķirne. Augļi apaļi, ribaini, nedaudz plakani, forma atgādina tomātu. Ienākušies ir sarkanā krāsā, sver apmēram 150 g. Lieto svaigus, konservē, sautē. Īpaši piemēroti piedevās zivju ēdieniem. Audzēšanai siltumnīcās vai uz lauka. Optimālā paprikas sēklu dīgšanas temperatūra 22–25 °C. Sēklas sadīgst 14– 22 dienās.
Dēstu podiņos sēj aprīlī siltumnīcā vai aprīlī, maijā dārzā dobē. Laukā izstāda maijā, jūnijā trūdvielām bagātā augsnē. Zied no jūlija līdz septembrim. Izmanto dekoratīvajos vasaras puķu stādījumos, grieztiem ziediem. Augstums 160 cm.
Sēj laukā maija vidū 1 cm dziļi 50-60 cm attālās rindās vai 40 dienu augušus dēstus izstāda pēc salnām 25x30 - 50x60 cm attālumā. Daudzgadīgs, līdz 60-70 cm augsts puskrūms.
Viengadīga krāšņumzāle. Sēj piesaulē aprīlī, maijā 10-20 cm attālās rindās, retina pēc vajadzības, atstājot 8-10 cm starp augiem. Zied jūnijā, jūlijā. Izmanto sauso ziedu pušķiem.
Vidēji agrīna, ražīga ‘Nantes’ tipa šķirne. Veģetācijas periods 105-110 dienas. Saknes izaug līdz 18-20 cm garas, augot nepaceļas virs augsnes, tādēļ nekļūst zaļas. Piemēroti lietošanai svaigā veidā, uzglabāšanai ziemā. Labs priekšaugs burkāniem: puravi, sīpoli, labība, agrie kartupeļi. Vislabāk aug trūdvielām bagātā, nepiemirkušā vieglā smilšmāla vai...
Izaug 90 dienās no dēstu iestādīšanas. Augļi ovāli ar zaļganu miziņu, sver apmēram 2–3 kg. Mīkstums balts, salds, smaržīgs. Audzē siltumnīcās un lauka – saulainā, no vēja pasargātā vietā. Lai iegūtu kvalitatīvāku ražu, augam atstāj 3–4 labāk attīstītus dzinumus ar 2–3 augļiem. Melones vislabāk aug ar humusu bagātā, neskābā smilšmāla vai mālsmilts augsnē.
Pieprasa siltumu un mitrumu. Ražas novākšana notiek 70-90 dienu laikā pēc to iestādīšanas. Augļi ir apaļi, ar pelēcīgi zaļu miziņu, sver aptuveni 800-900 gramus. Mīkstums ir oranžā krāsā, smaržīgs, sulīgs un ļoti salds. Pie mūsu klimata apstākļiem jāaudzē siltumnīcā. Var audzēt arī ārā - saulainā, no vēja pasargātā vietā.
Ātraudzīgs, līdz 3 m augsts vīteņaugs. Izsēj kasetēs marta, aprīļa mēnešos. Izstāda maija beigās, saulainā, no vējiem aizsargāta vietā. Zied no jūlija līdz septembrim.
Vidēji vēlīns hibrīds. Veģetācijas ilgums – 100 dienas no dēstu iestādīšanas. Audzējot lietošanai svaigā veidā un skābēšanai, dēstus vislabāk stādīt pavasarī, audzējot glabāšanai ziemā, vispiemērotākais laiks dēstu stādīšanai ir jūnija beigas. Galviņas ir blīvas, ar īsu kacenu iekšpusē, sver ap 3,5–5 kg, izturīgas pret plaisāšanu. Labi aug vidēji smagās...
Viengadīgs bagātīgi ziedošs, kupls augs. Sēj siltumnīcā vai dārzā dobē maijā, jūnijā, saulainā, ne pārāk mitrā, vidēji smagā augsnē. Retina, atstājot 25-35 cm. Zied no jūnija līdz rudenim. Augstums apmēram 1 m. Izmanto dekoratīvos stādījumos un grieztiem ziediem. 125 sēklas gramā.
BURKĀNA VISNAGASViengadīgas, 70 cm garas puķes ar oriģinālām lietussarga formas ziedkopām. Palīdz radīt dabisku fonu puķēm, piemērotas apmaļu veidošanai. Var izmantot griešanai un kaltēšanai. Patīk saulaina vai daļēji noēnota vieta, smilšaina, ar humusu bagāta, labi drenēta augsne.
Sēj dēstu kasetēs vai podiņos aprīlī. Laukā izstāda vai sēj maija beigās, jūnija sākumā, saulainā vietā, trūdvielām bagātā augsnē 120-200 cm augu no auga. Mīkstums blīvs, sulīgs, koši oranžs, svars 5-10 kg un vairāk. Ražu novāc septembrī. Uzglabājas labi.
Vidēji agrīna saldās kukurūzas šķirne. Augi izaug 1,4–1,5 m augsti. Vālītes garas, uz stublāja 2–3, graudi dzeltenā krāsā, ar labu garšu. Vālītēs daudz cukura, cietes, olbaltumvielu un vitamīnu. Vālītes sāk novākt augusta vidū, kad graudi ir mīksti un sulīgi. Piemērotas lietošanai svaigā veidā, konservēšanai, saldēšanai. Vislabāk aug auglīgā un mitrā,...
Zema aveņu tomātu šķirne, izturīga pret sēnīšu slimībām. Ķekari izaug līdz 45–75 cm gari, augļi sver 7–8 g, ļoti garšīgi. Uz viena auga var augt līdz pat 600 augļu, tāpēc ķekarus vajadzētu atsiet. Audzē siltumnīcās un laukā. Audzējot laukā, nepieciešami balsti, jāizvēlas saulaina, silta vieta.
Agrīna, ražīga saldo papriku šķirne. Augļi nelieli, līdz 8 cm gari, ienākušies – koši dzelteni, maz sēklu. Audzē siltumnīcās un uz lauka, augi kompakti, apmēram 45 cm augsti, tāpēc labi piemēroti audzēšanai podos. Paprikas var lietot svaigas, konservēt, sautēt, ideāli piemērotas cepšanai uz grila.
Ātri augošs, indeterminants (150-200 cm) siltumnīcas tomāts. Labi uzglabājas. Piemērots audzēšanai neapsildāmās stikla un plēves seguma siltumnīcās. Piemēroti konservēšanai un kaltēšanai saulē vai krāsnī. Augļi ļoti izlīdzināti, vidējais svars 100-130 grami. Slimību izturība laba. Gramā ap 400 sēklu.
Agrīna šķirne, kas izaug 70–75 dienās. Augi apmēram 70–90 cm augsti. Pākstis 14–17 cm garas ar 2–5 pupām. Svaigi novāktas sēklas ir gaiši zaļā krāsā ar pelēku plankumiņu, bet izkalstot kļūst dzeltenīgas. Šīs šķirnes pupiņas ir ļoti lielas – 1 000 tikko izlobītu sēklu sver apmēram 4,3–4,4 kg. Lieto vārītas, sautētas, piemērotas saldēšanai. Labi aug un ražo...
Sēja: no marta sākuma līdz maija beigām, dēstu audzē 5-6 nedēļas, laukā izstāda no aprīļa līdz jūlija sākumam 55x70 cm attālumā, vāc pēc 2,5 mēnešiem. Augsttražīga šķirne ar lielām, blīvām, baltām galviņām.
Vidēji vēlīna, gara auguma (indeterminanta), senatnīga, ļoti ražīga šķirne. Vien no garšīgākajām vērša sirds tipa tomāt šķirnēm. Augļi sārtā krāsā, 300–500 g smagi. Šīs šķirnes tomāti patiks tiem, kas iecienījuši gardus, saldas garšas, miltainus tomātus gandrīz bez sēklām. Tomāti piemēroti salātiem, var konservēt. Sēklas sēj martā. Lai sēklas sadīgtu...
Dēstiem sēj zemstikla platībās martam, aprīļa mēnešos. Atklātā laukā izstāda aprīļa beigās, maijā 60 cm attālās rindās, 30 cm augu no auga. Svaigas un žāvētas lapas lieto kā piedevas salātiem, gaļas ēdieniem, marinējot sēnes, aromatizējot dzērienus.
ZIEDKĀPOSTI IGLOOAgrīna šķirne. Izaug 65–70 dienās no dēstu iestādīšanas. Ziedkopas ir vidēji lielas, kompaktas, baltas. Var lietot svaigus, konservēt un saldēt. Vislabāk aug ar humusu bagātā, labi iekultivētā augsnē.
ELEGANTĀS ERAGROSTES Viengadīgs dekoratīvs zālaugs. 50 cm garš augs ar greznām lapām un ziedkopām. Uzziedējušās ziedkopas puķu dobē rada sārtas migliņas iespaidu. Piemērotas stādīšanai apmalēs, izmanto arī dabiska stila puķu dobēs. Var stādīt puķu podos.
Audzē polietilēna plēves siltumnīcās un uz lauka. Augļi dekoratīvi, ieapaļi, atgādina tomātus. Svars 30-80 g, biezas sieniņas, ar labām garšas īpašībām. Piemēroti lietošanai svaigā veidā un konservēšanai. Sēklas sadīgst 14-22 dienās. Stādus laukā stāda pēc salnām, izvēloties no vēja pasargātu, saulainu vietu, auglīgu augsni.
Taizemē radusies, agrīna kolekcijas tomātu šķirne. Augums 60-100 cm. Audzēšanai siltumnīcās, plēves tuneļos. Bagātīgi ražo rozā krāsas, vīnogveida formas, saldskābas garšas augļus. Augļu svars 40-60 g, tie neplaisā. Ienākas 65-75 dienās pēc izstādīšanas.
Audzē ar tiešu sēju un no dēsta. Pirmo ražu sāk vākt jau pēc 2-3 nedēļām, retinot augus. Līdz ziedēšanas sākumam var pagūt novākt 3-4 ražas. Lapām piemīt maiga, pikanta garša.
Īpaši agrīna šķirne. Veģetācijas periods – 73–78 dienas no iesēšanas. Saknes apaļas, saldas, nekļūst zaļas pat tad, ja izlien no augsnes, neplaisā. Uzturā lieto svaigus, var pārstrādāt un saldēt. Apaļās saknes var konservēt nesagrieztas kopā ar citiem dārzeņiem.
Sēj vasaras vidū jūnija beigās jūlijā, auglīgās, irdenās dārza augsnēs. Atkarībā no augšanas apstākļiem veģetācijas periods 90-120 dienas. Mitrumprasīgs augs. Rutkus novāc pirms rudens salnām, oktobrī, kad saknes sasniegušas 5-10 cm diametru un uzglabā no 0ºC līdz +4ºC temperatūrā.
Sēj sākot no aprīļa beigām līdz jūnijam. Veģetācijas perioda garums no uzdīgšanas līdz nobriešanai ilgst 110-130 dienas. Augšanas periodā svarīgs ir vienmērīgs mitruma nodrošinājums. Labi glabājas ziemā.
Sēj aprīlī, maijā auglīgā dārza augsnē, 5-8 cm attālums starp sēklām rindā, 45-55 cm attālās rindstarpās. Optimālais sējas dziļums 2-3 cm. Vēlams nodrošināt mitrumu visā augšanas periodā. Sabiezinātu sējumu retina.
Saulespuķes | Big SmileViengadīgas, 15–50 cm augstas puķes. Šī šķirne ir piemērota audzēšanai podos. Vislabāk aug auglīgā augsnē, no vēja pasargātā vietā. Piemērotas audzēšanai atklātās vietās, ziedi - griešanai. Ziedēšanas laikā ieteicams mēslot ar kompleksiem mēslošanas līdzekļiem. Neiztur salnas.
KĀRŠROZES MAJORETTE Divgadīgas 80 cm garas puķes. Stublājs stingrs, taisns, ziedi lieli, pildīti vai puspildīti. Uz viena stublāja uzzied līdz 30 ziediem. Šīs skaistules iederas visur, kur nepieciešami gari augi ar košiem ziediem.
Pampu zāle | Pampas PlumeDaudzgadīgs, iespaidīga augstuma dekoratīvs zālaugs. Labvēlīgos augšanas apstākļos var izaugt līdz 4 metriem augsta un zied ar 30–40 cm garām ziedkopām. Augs dekoratīvs visu gadu. Audzēt vislabāk atklātā, saulainā vietā. Labvēlīgos augšanas apstākļos augs ātri izplatās. Ziemā nepieciešams piesegt vai ziemā izrakto augu glabāt telpās.
Gleznās cinijas | Scarlet FlameViengadīgas, 90 cm augstas, ātri augošas puķes. Stāda puķu dobēs, piemērotas griešanai pušķiem. Ziedi lieli 8–10 cm diametrā, daļēji pildīti. Labi aug un zied saulainā, siltā vietā, vieglā augsnē. Dēsti puķudobēs jāstāda, kad beigušās salnas. Laistīt nav nepieciešams, taču laistītu ciniju ziedkopas mēdz būt lielākas, tās...
Ļoti agrīna zaļo pupiņu šķirne, pupiņu pākstis ir zaļā krāsā. Pākstis apaļas, 18-20 cm garas, 1 cm diametrā. Šīs šķirnes īpatnība – pupiņas novietojas virs lapām, tāpēc tās ir viegli novācamas, tās neskar arī citas problēmas, kas saistītas ar pākšu skaršanos pie zemes. Krūmi 45 cm augsti. Labi aug un ražo auglīgā, neskābā, mitrā smilšmāla augsnē....
Vidēji agrīna šķirne. Saknes apaļas, baltas ar violeti-rozā virspusi. Mīkstums sulīgs. Dēstus stāda vai sēj tieši uz lauka. Ražu vāc 60 dienas pēc stādīšanas. Pārtikā lieto svaigas, vārītas un marinētas saknes. Labi glabājas ziemā. Pret augsni mazprasīgi, tomēr, ja trūkst mitruma vai ražas novākšana nokavēta, mēdz būt cieti un negaršīgi.
Vidēji agrīna, krūmveida lobāmo pupiņu šķirne. Pākstis zaļas. Sēklas balti melnas, lielas. Pēc sēklu sadīgšanas nobriest 85-95 dienās. Krūms izaug 30-40 cm augsts, lapotne vidēji kupla. Vislabāk aug + 20-25 °C temperatūrā, vidēji smagā, neitrālā, ar trūdvielām bagātā augsnē, no vēja pasargātā vietā. Tajā pašā vietā var sēt pēc 4-5 gadiem.
Vidēji agra, ražo augļus, kas sver 700-800 gramus, augsta (nenoteikta) šķirne. Šī šķirne patiks tiem, kam patīk garšīgi, saldas garšas augļi. Tomāti ir piemēroti salātiem un konservēšanai. Sēklas sēj martā. Lai sēklas dīgtu ātrāk un vienmērīgāk, kultūraugu pārklāj ar stiklu vai plēvi. Substrāta, kurā sējat sēklas, temperatūrai jābūt vismaz +21-26 °C, bet...
Agrīna šķirne. Veģetācijas periods 70–75 dienas no iesēšanas. Sakne apaļa, sver 350–400 g. Fenheļi ir tuvākie diļļu radinieki, tomēr to garša un smarža vairāk atgādina anīsu. Sakni var pievienot salātiem vai zupām, sautēt, cept, ēdieniem var pievienot žāvētu sakni vai lapas. Sēklas pievieno dārzeņiem sālīšanas vai konservēšanas laikā. Fenheļa augļi un...
Veģetācijas periods 110-115 dienas. Saknes ar strupu galu, serde neliela, apaļa. Saknēm nav raksturīga plaisāšana. Vislabāk aug ne pārāk mitrā, vieglā smilšmāla vai mālsmilts augsnē.
STEPJU LĪGAS ANGEL HAIRDaudzgadīgs, ļoti dekoratīvs zālaugs. Ziedkopas atgādina spalvas, skaisti izskatās atklātās, vējainās puķu dobēs – ziedi un lapas, kas viļņojas pa vējam īpaši dekoratīvi vasaras otrajā pusē. Augi izcili pacieš sausumu, dekoratīvo izskatu saglabā pat pēc pirmajām salnām. Stepjulīgas jāaudzē saulainā vietā. Tām vislabāk patīk vieglas,...
Vidēji agrīna šķirne, audzējama vasaras un rudens ražai. Veģetācijas periods – 70-75 dienas pēc stādu iestādīšanas. Ziedkopa vidēji liela, blīva, dzelteni oranža – šādu krāsu saglabā arī pēc termiskas apstrādes. Labu ziedkāpostu ražu iespējams izaudzēt, izvēloties auglīgu, irdenu un mitru augsni, pastāvīgi uzirdinot augsnes virskārtu un aprušinot stādus,...
TOMĀTI KNOCKOUT H Vidēji vēlīna, gara auguma (indeterminanta) hibrīda šķirne, kam izaug ļoti lieli tomāti. Augļi sarkanā krāsā, 900–1400 g smagi. Augs izaug 1,7–2 m garš. Šīs šķirnes tomāti patiks tiem, kas iecienījuši gardus, saldas garšas un miltainus tomātus gandrīz bez sēklām. Tomāti piemēroti salātiem, var konservēt. Sēklas sēj martā. Lai sēklas...
Agrīns un ražīgs ʻCrimson Sweetʼ tipa arbūzu hibrīds. Augļi apaļi, plānu miziņu, sver 7–9 kg. Mīkstums tumši sarkans, sulīgs. Nepilnīgi nogatavojušies arbūzi ar sārtu mīkstumu ir saldi. Var audzēt zem seguma un uz lauka. Lai ražu sagaidītu agrāk, stāda dēstus. Sēklas var būt kodinātas. Ja sēklas kodinātas, kodināšanas līdzekļa nosaukums norādīts paciņas...
Dēstiem sēj martā, aprīlī siltumnīcā. Dēstus izstāda maijā, jūnijā. Zied, atkarībā no augšanas apstākļiem, no jūlija līdz septembrim. Noderīgas dekoratīvajiem vasaras puķu dobju stādījumiem, grieztiem ziediem. Augums 80-90 cm. 8000 sēklu gramā.
Viengadīgs, aromātisks garšaugs, ārstniecisks augs, medusaugs. Pārtikā izmanto patīkami smaržīgās un rūgtenās lapas svaigā un kaltētā veidā vai lapu un ziedu maisījumu. Audzē dobēs, uz balkona, uz palodzes.
Vidēji agrīna šķirne. Ražu vāc pēc 85–95 dienām. Saknes apaļas, tumši sarkanā krāsā. Ieteicams audzēt vasaras un rudens ražai, piemērotas uzglabāšanai. Vislabāk aug vidēji smagā, dziļi iestrādātā, neskābā smilšmāla augnē.
Vidēji agra, kolekcijas, indeterminanta (150-200 cm) tipa šķirne, audzēšanai siltumnīcās, plēves tuneļos. Sēj no februāra līdz aprīlim. Ražo no jūlija līdz oktobrim. Ovālā augļa vidējais svars 70-80 g. Slimību izturība laba.
Dēstiem sēj siltumnīcā martā, aprīlī vai aprīlī, maijā dobēs. Dēstus izstāda maijā, jūnijā. Zied no jūnija līdz septembrim. Ziedu krāsas spilgtas noturīgas. Lieliskas grieztiem ziediem. Augstums 30 cm.
Šalotes ir pazīstamas arī kā vairāku sīpolu. Sāk ienākties 115 dienas pēc iesēšanas. Galviņas mazliet mazākas par parastajiem sīpoliem, ar sarkanbrūnu mizu, asu garšu. Uzbūve līdzīga ķiplokiem. Uz lauka sēj aprīļa beigās – maija sākumā. Lieliski glabājas ziemā. Izaudzētā produkcija der kā stādāmais materiāls nākamajā sezonā. Labi ražo mālsmilts un...
Viengadīgs dekoratīvs augs. Dēstiem sēj martā, aprīlī siltumnīcā. Dēstus izstāda aprīlī, maijā. Zied, atkarībā no augšanas apstākļiem, no jūlija līdz septembrim. Noderīgas dekoratīvajiem vasaras dobju stādījumiem, grieztiem ziediem. Augstums 1-1,2 m.
Vidēji agra šķirne, audzē vasaras un rudens ražai. Ražu novāc 90-100 dienas pēc sēklu sadīgšanas. Pirmo ražu var sākt vākt pēc 55-60 dienām. Saknes gludas, strupiem galiem, mīkstums un serde koši oranžā krāsā. Ļoti populāra šķirne, paredzēta lietošanai svaigā veidā, uzglabāšanai un pārstrādei. Vislabāk aug iestrādātā, ar trūdvielām bagātā, nepārmirkušā...
Sēj aprīlī, maijā auglīgā dārza augsnē. Pacieš daļēju noēnojumu. Piemēroti audzēšanai podiņos un laukā. Vienā vietā maurlokus var audzēt 10-12 gadus. Maurloku pirmo pavasara zaļumu eļļas satur sēru, kas piešķir tiem raksturīgo garšu un ārstnieciskās īpašības, kā arī C vitamīnu un karotīnu.
Dēstiem sēj siltumnīcā martā, aprīlī, vai aprīlī, maijā dobē. Dēstus izstāda maijā, jūnijā. Zied no jūnija līdz septembrim. Ziedu krāsas spilgtas noturīgas. Lieliskas grieztiem ziediem. Augums 50 cm. 1gr – ap 100 sēklu.