ARBŪZI CHARLESTON GREYAgrīna arbūzu šķirne, kas izturīga pret antraknozi un fuzariozi. Raža ienākas pēc 85–100 dienām. Augļi pagari, sver līdz 15 kg. Mīkstums koši sarkans, kraukšķīgs un salds. Audzē siltumnīcās un uz lauka. Arbūziem nevajag daudz ūdens. Ja sausums ieilgst, var apliet, lai neizžūtu. Agri no rīta laista ne tikai saknes, bet arī lapas.
“Crimson Sweet” tipa hibrīds izcili ražo visdažādākajos klimatiskajos apstākļos. Raža nobriest 68–72 dienās pēc dēstu iestādīšanas. Augļi ovāli, gareni, svars sasniedz 12–15 kg, reizēm 18 kg. Mīkstums sarkans, ļoti salds, aromātisks. Lai ražu iegūtu agrāk, stāda dēstus. Pastāvīgajā augšanas vietā tos vajadzētu stādīt no maija beigām līdz jūnija sākumam,...
Audzē no dēstiem, sējot maija sākumā, laukā izstāda pēc pavasara salnām. Veģetācijas periods 95-100 dienas pēc dēstu stādīšanas dobē. Augļu vidējais svars 1-2 kg. Mīkstums sulīgs, blīvs, salds, oranžas krāsas. Vāc sākot no septembra beigām. Uzglabājas labi.
SALĀTU BALDRIŅI TROPHY Agrīna, ātri augoša un viegli audzējama šķirne. Izaug 60 dienās. Augi nelieli. Lapiņas zaļas, lielas, ovālas, ar maigu garšu, sulīgas, ar riekstu piegaršu. Sēj vairākas reizes veģetācijas laikā. Audzē siltumnīcās un uz lauka.
Sēj 1-2 g/m² agri pavasarī un vasarā ar 2-4 nedēļu intervālu, labi iekoptās, irdenās dārza augsnēs. Audzējama arī siltumnīcā dārzeņiem paredzētā kūdras substrātā. Bagātas, aromātiskas zaļumu ražas ieguvei nepieciešams siltums un mitrums.
KUKURŪZA CUKURA GOLDEN BANTAM Vidēji agrīna saldās kukurūzas šķirne. Augi izaug 1 līdz 4 m gari. Vālītes garas, pa 2–3 uz stiebra. Kukurūza piemērota lietošanai svaigā veidā, konservēšanai, saldēšanai. Vislabāk aug auglīgā un mitrā, ūdens un gaisa caurlaidīgā augsnē.
REDĪSI CHERRY BELLE Agrīna šķirne. Izaug 20–27 dienās. Saknes sarkanā krāsā, sulīgas, garšīga. Agrai ražai audzē siltumnīcās, vasaras sākuma un rudens ražai sēj uz lauka. Labi aug auglīgās augsnēs, jālaista.
Sēj agri pavasarī siltumnīcā, dēstu kastītē vai atklātā laukā dobē. Augustā raksturīgos un spēcīgākos dēstus atlasa un izstāda dobē 1 m attālumā. Rabarberu kāti satur organiskās skābes, minerālvielas, vitamīnus, flavonoīdus, šķiedrvielas, pektīnvielas un citas bioloģiski aktīvas vielas.
Daudzgadīgs augs. Sēj dobē no aprīļa līdz jūlijam vai arī nākamā gada ražai septembrī, oktobrī. Lokus ievāc vairākkārtīgi sākot ar nākamā gada maiju.
Sēj dēstu kastītēs martā, aprīlī, sēklas viegli piespiežas augsnei. Laukā vai podos izpiķē kad parādās pirmās 2 īstās lapas. Dobē, pastāvīgā vietā izstāda 30x30 cm vai 40x40 cm attālumā. Dēstus vai jau nobriedušus stādus pārstāda podos. Pirmās ogas ienākas jau apmēram 100 dienās pēc sējas. Pilnu ražu dod otrajā gadā. Ražo no jūnija beigām līdz rudens...
Sēj dēstu kastītēs martā, aprīlī, sēklas viegli piespiežot augsnei. Pirmās ogas ienākas jau apmēram 100 dienās pēc sējas. Pilnu ražu dod otrajā gadā. Ražo no jūnija beigām līdz rudens salnām. Laukā vai podos izpiķē kad parādās pirmās 2 īstās lapas. Dobē, pastāvīgā vietā izstāda 30x30 cm vai 40x40 cm attālumā. Dēstus vai jau nobriedušus stādus pārstāda...
Burkānu audzēšanai optimālā augsnes skābuma reakcija ir pH 6-7. Lielu sakņu ieguvei sēj 25-30 sēklu uz tekošo metru no aprīļa beigām līdz jūnijam. Izsējas dziļums ir 2-2,5 cm. Augstražīga šķirne. Uzglabājas ļoti labi.
Dēstiem sēj aprīlī, maijā un izstāda pēc pavasara salnām paliekošā vietā jūnija sākumā, 1 m attālumā, saulainā, no vējiem aizsargātā vietā.
Sēj sākot no maija vidus, siltā, saulainā vietā, 30x30 cm sēklu no sēklas. Lapas iekrāsotas rozā, baltām un zaļām strīpām. Augs dekoratīvs vasarā, bet ienākušās vālītes, rudenī noderēs sausa ziedu kārtojumos un dekoros. Sēkliņas izbarojamas ziemā putniem. Augstums līdz 1,5 metram.
Sēja: no aprīļa beigām līdz jūnija vidum laukā, rindstarpas 25-40 cm, attālums rindā 4-7 cm, vāc augustā - septembrī. Augstražīgs hibrīds, neiizzied, sakne apaļa, tumši sarkana. 50 sēklas gramā.
Sēšanai atklātā zemē no aprīļa līdz jūnija beigām, vadziņās līdz 1-2 cm dziļumam. Starp rindām 25-30 cm. Veģetācijas periods 135 dienas. Saknes lielas, koniskas formas ar pārsteidzoši bagātīgu aromātu, ilgstošai uzglabāšanai. Izmanto lai pievienotu zupām, salātiem vai svaigā veidā. Piemērots svaigai realizācijai, pārstrādei un ilgtermiņa glabāšanai.
Agrīna šķirne, audzēšanai pavasara un rudens periodā. Sēj auglīgās, irdenās dārza augsnēs 10-15 cm attālās rindās ar 4-8 cm attālumu starp sēklām, izsējot 250 sēklas/m2. Mitrumprasīgs augs. Ienākas 20-30 dienās pēc uzdīgšanas.
ĶIRBJI QUINTALE SEME GIALLOVēlīna šķirne, augļi lieli, sver 10–12 kg. Mīkstums oranžs un salds. Lai agrāk iegūtu ražu, stādus izaudzē podiņos. Ķirbjus lieto svaigus, tos var sautēt, vārīt un cept.
SPINĀTSKĀBENES Daudzgadīgas, mazprasīgas pret augsni, iztur sausumu un labi pārziemo. Pirmās lapiņas parādās agri pavasarī, tiklīdz nokūst sniegs, un ir daudz lielākas par parastajām skābenēm. Augi izaug līdz 0,8 m augsti. Pārtikā lieto jaunās lapiņas. Piemērotas salātiem, zupām, pildījumiem, var saldēt, konservēt un sālīt.Sēklu lentes priekšrocības:...
PAPRIKA QUADRATO D'ASTI GIALLO Vidēji agrīna šķirne. Augi aug lekni, diezgan augsti. Augļi lieli, sulīgi, 4 kameru, sver ap 280 g, 7–8 mm biezām sieniņām. Audzē siltumnīcā vai uz lauka.
PIPARI WESTLANDSE LANGE RODEAgrīna aso piparu šķirne, augļi zaļā un sarkanā krāsā, ar spēcīgu garšu. Piemēroti lietošanai svaigā veidā, konservēšanai, augļus var kaltēt. Audzē siltumnīcās, ziemas dārzos, karstā vasarā labi ražo arī uz lauka. Augļos kapsaicīna daudzums pēc Skovila skalas (SHU) 1000-1500.
KRESSALĀTISēklas jauno lapiņu – mikrozaļumu – audzēšanai. Sēklas sēj visu gadu lecektīs vai seklās polimēru kastītēs – tām nepieciešama gaisma, siltums, kā arī irdens un auglīgs substrāts.
RĀCEŅI GOLDANAVidēji agrīna šķirne. Pārtikā lieto svaigas, vārītas, marinētas, sulīgās saknes. Labi uzglabājas ziemā. Pret augsni mazprasīgi. Stāda stādus vai sēj tieši augsnē.
DĀRZA SALĀTI BLACK SEEDED SIMPSONAgrīna, pret slimībām izturīga lapu salātu šķirne. Salāti izaug 53-60 dienās. Auga lapas lielas, krokotas, gaiši zaļā krāsā, sulīgas, bez rūgtuma, sver aptuveni 250-400 g. Piemēroti audzēšanai siltumnīcā un uz lauka.
Vidēji agrīna lapu salātu šķirne. Ražu novāc 45-50 dienas pēc sadīgšanas. Kompakti, lapiņas krokotas, zaļas ar rūsganām maliņām. Pēc noplūkšanas ataug. Piemēroti sēšanai uz lauka un siltumnīcā.
REDĪSI DE DIX-HUIT JOURSAgrīna, ražīga šķirne. Saknes garenas, sarkanas ar baltu galiņu. Izaug 18–20 dienās no sadīgšanas. Garšīgi, ilgi nepāraug. Audzē uz lauka un zem seguma. Rudens ražai redīsus sēj augusta otrajā pusē.
ĪSAUGĻU GURĶI WHITE WONDEROriģinālas baltas krāsas gurķu šķirne, kas iecienīta īpašās krāsas dēļ. Piemēroti salātiem, dārzeņu sulas un kokteiļu gatavošanai. Audzē dārzā dobēs. Augļi garšīgi, kraukšķīgi, ar kārpiņām, labas konsistences, plūc 10–15 cm garus. Ļoti svarīgi regulāri plūkt augļus un neļaut tiem pāraugt, jo pārauguši augļi zaudē šķirnei...
ZEMENES ATTILA ®Ražīga nokareno zemeņu šķirne, dzinumi līdz pat 1,5 m gari. Ražo bagātīgi un ilgi, ogas aromātiskas, saldas, augi dekoratīvi. Piemērotas audzēšanai iekarināmos puķu podos, kastītēs. Izmanto kompozīcijām puķu podos. Ražo no jūnija līdz rudenim. Vislabāk aug vidēji smagā augsnē, pacieš ēnu. Lai iegūtu bagātu ražu, ir ļoti svarīgi, lai augiem...
SALĀTI FLORINRED Agrīna, pret slimībām izturīga un ļoti ražīga salātu šķirne. Lapas divkrāsainas sarkani zaļā krāsā, ar labu garšu, ilgi nepāraug. Salāti pēc nogriešanas ilgi nevīst, tie jātur ledusskapī +3–5 °C temperatūrā. Audzē pavasara, vasaras un rudens ražai, uz lauka un siltumnīcās. Pastāvīgajā vietā salātu dēsti tiek stādīti, kad tiem ir 5–6 īstās...
DĀRZA SALĀTI BATAVIA BIONDA DI PARIGIVidēji agrīna salātu šķirne. Izaug liela un smaga galviņa, kraukšķīga, gaiši zaļā krāsā. Audzē polietilēna siltumnīcās un uz lauka. Lai iegūtu kvalitatīvāku ražu, ieteicams stādīt dēstus. Vislabāk aug irdenā, auglīgā augsnē.
Ļoti agrīna šķirne. Sēj maija vidū, no valdošajiem vējiem aizsargātā vietā. Augšanas laikā normē dzinumu skaitu, atstājot centrālo. Novāc piengatavības fāzē, kad vālītes seglapas kļuvušas dzeltenas.
Audzēšanai siltumnīcā sēj martā, aprīlī, laukā dobē - aprīlī, maijā. Dēstus dobē izstāda maijā, jūnijā ar rindstarpu attālumu 40 cm. Lapas sulīgas un kraukšķīgas. Ilgi neizzied. Nobriest 45-60 dienās.
Audzē no dēstiem, sējot maija sākumā, laukā izstāda pēc pavasara salnām. Veģetācijas periods 95-100 dienas pēc dēstu stādīšanas dobē. Augļu vidējais svars 1-2 kg. Mīkstums sulīgs, blīvs, salds, oranžas krāsas. Vāc sākot no septembra beigām. Uzglabājas labi.
Sēja: neapsildāmā siltumnīcā marta beigās - aprīļa sākumā, izstāda laukā maijā 45x70 cm attālumā, vāc oktobrī. Augstražīgs hibrīds ilgstošai glabāšanai.
Pašauglīgs hibrīds. Dēstu izstāda vai sēj tieši laukā dobēs jūnija sākumā. Labi aug plēves siltumnīcās. Ražu sāk vākt 43-45 dienas pēc sadīgšanas. Piemēroti svaigam patēriņam, konservēšanai, skābēšanai. Izturīgs pret kraupi, tolerants pret miltrasu un mozaīku.
Izsēj aprīlī, maijā atklātā laukā 12-15 sēklas uz 1m. Augs 1m garš, pākstis ļoti lielas, 12-15 cm garas. Žirņi lieli. Tehnisko gatavību sasniedz 10-80 dienās pēc sadīgšanas.
Sēj dēstu kasetēs vai podiņos aprīlī. Laukā izstāda vai sēj maija beigās, jūnija sākumā, saulainā vietā, trūdvielām bagātā augsnē 120-200 cm augu no auga. Mīkstums blīvs, sulīgs, koši oranžs, svars 5-10 kg un vairāk. Ražu novāc septembrī. Uzglabājas labi.
Sēja: aprīlī-maija sākumā siltumnīcā, dēstu izstāda jūnija sākumā 15x100-140 cm attālumā. Tiešā sēja uz lauka: jūnija sākumā. Ražu sāk vākt pēc 2 mēnešiem pēc uzdīgšanas. Pašauglīgs hibrīds, izturīgs pret kraupi, tolerants pret maozaīku, īsto un neīsto miltrasu, augļi bez rūgtuma.
Produkts ar augstu uzturvērtību. Sēju uzsāk maija beigās pēc pēdējām nakts salnām. Veģetācijas periods 55-65 dienas. Izmantošanai svaigā veidā, konservēšanai, saldēšanai vāc nenobriedušas pākstis, piengatavības fāzē, sākot ar jūliju. 2-4 sēklu gramā.
Krūmveida ķirbju hibrīds. Ražo bagātīgi, raksturīgs ilgs augļu novākšanas periods. Augļu forma atgādina zoss kaklu, bet uz dzeltenās mizas ir paaugstinātas kārpiņas. Mīkstums oranžā krāsā, stingrs, piemīt maiga pēcgarša. Izaug nelieli, 25–30 cm gari. Var svērt 0,6–0,8 kg. Augļa formas dēļ var izmantot kā dekorācijas, piemēroti arī Helovīna svinēšanai. Tos...
Vidēji agrīns hibrīds. Ražu var sākt vākt 80–85 dienas pēc dēstu iestādīšanas. Audzē vasaras un rudens ražai. Galviņas ovāli plakanas, apmēram 3–5 kg smagas, ar īsu serdi, izcilu iekšējo struktūru. Gardi svaigā veidā, piemēroti arī marinēšanai. Izturīgi pret tripsi un fuzariozi. Labi aug vidēji smagās un smagās, auglīgās augsnēs. Sēklas var būt kodinātas....
Dēstiem sēj segtajās platībās aprīlī, maijā. Atklātā laukā izsēj vai izstāda pēc salnām 70-80 cm attālumā augu no auga. Uzturā izmanto 25-35 cm garos augļus.
Sēj vairākkārtīgi - agri pavasarī, vasaras vidū un rudenī atklātā laukā 25-30 cm attālās rindās 1,5 cm sēklu no sēklas. Lokus var vākt 45 dienas pēc sadīgšanas. Šķirne viengadīga.
Agrīns, ražīgs, pret slimībām izturīgs hibrīds. Augļi cilindra formas, apmēram 17–20 cm gari, ar īpašu gaiši zaļas krāsas miziņu. Ļoti piemēroti Āzijas virtuves ēdieniem. Mīkstums balts, stingrs, nav rūgtas pēcgaršas, ar maigi saldu garšu. Augi kompakti, apmēram 75 cm gari, dekoratīvi, izcili aug gan podos uz balkona, gan siltumnīcās. Pārtikā lieto...
Sēja: marta sākumā siltumnīcā, dēstu audzē 5-6 nedēļas, izstāda laukā aprīļa beigās - maija sākumā 50x50 vai 35x70 cm attālumā, vāc jūnija beigās. Augstražīgs hibrīds, neizzied, galviņas apaļas, ilgi neplaisā.
Salātus sēj aprīlī, maijā vieglā, trūdvielām un barības vielām bagātā, ūdenscaurlaidīgā augsnē. Laukā dobēs izstāda 20-25 dienas augušus dēstus, nedziļāk kā tie auguši iepriekšējā vietā. Mitrumprasīgs augs. Lai nodrošinātos ar salātiem, tos sēj atkārtoti ar 10 dienu starplaiku.
Sēja: aprīlī siltumnīcā vai lecektī, dēstu audzē 4-5 nedēļas, izstāda laukā maija beigās 55x70 cm attālumā, vāc septembrī. Augstražīgs hibrīds skābēšanai.
Sēja: aprīlī siltumnīcā vai lecektī, dēstu audzē 4-5 nedēļas, izstāda laukā maijā - jūnijā, reti - 70x70 cm attālumā, vāc pēc 3,5-4 mēnešiem. Ļoti ražīgs hibrīds, galviņas 8-10 kg lielas, skābēšanai.
Sēja: no marta sākuma līdz maija beigām, dēstu audzē 5-6 nedēļas, laukā izstāda no aprīļa līdz jūlija sākumam 55x70 cm attālumā, vāc pēc 2,5 mēnešiem. Augsttražīga šķirne ar lielām, blīvām, baltām galviņām.
Sēj martā siltumnīcā dēstiem. Dārzā izstāda maija sākumā 40-45 cm attālās rindās, attālums starp dēstiem rindā 25-30 cm. Novāc 30-40 dienas pēc izstādīšanas. Agrākas ražas ieguvei izstāda lecektīs, sabiezināti līdz 15 cm attālumā.
Agrīnai ražai lecektīs sēj dēstu kasetēs sākot no marta, aprīļa. Kad dēsti izauguši 6-8 cm, tos norūda un izstāda dobēs trūdvielām bagātā augsnē. Slimību profilaksei ievērot augu seku. Garša salda. Izmanto svaigam patēriņam salātiem. Galviņas iespējams uzglabāt ledusskapī līdz 8 nedēļām.
Sēj aprīlī, maijā auglīgā smilšmāla vai mālsmilts augsnē, 5-8 cm starp sēklām rindā, 45-55 cm attālās rindstarpās. Sēklas sāk dīgt jau pie temperatūras +5-6ºC. Optimālais sējas dziļums 2-3 cm. Sabiezinātu sējumu retina.
Sēj aprīlī, maijā auglīgā smilšmāla vai mālsmilts augsnē, 5-8 cm starp sēklām rindā, 45-55 cm attālās rindstarpās. Sēklas sāk dīgt jau pie temperatūras +5-6ºC. Optimālais sējas dziļums 2-3 cm. Sabiezinātu sējumu retina.
Sēj aprīlī, maijā auglīgā smilšmāla vai mālsmilts augsnē, 5-8 cm starp sēklām rindā, 45-55 cm attālās rindstarpās. Sēklas sāk dīgt jau pie temperatūras +5-6ºC. Optimālais sējas dziļums 2-3 cm. Sabiezinātu sējumu retina.
Agra šķirne. Burkānu audzēšanai optimālā augsnes skābuma reakcija ir pH 6-7. 40-60 sēklu uz tekošo metru sēj aprīlī, maijā. Izsējas dziļums 2-2,5 cm. Sēklu dīgšanas un saknes piebriešanas laikā īpaši nepieciešams mitrums. Kraukšķīgas, saldas un sulīgas saknes.
Vēlīna šķirne. Burkānu audzēšanai optimālā augsnes skābuma reakcija ir pH 6-7. Lielu sakņu ieguvei sēj 25-30 sēklu uz tekošo metru no aprīļa beigām līdz jūnijam. Izsējas dziļums ir 2-2,5 cm. Kraukšķīgas, saldas un sulīgas saknes.
Sēj 1-2 g/m² agri pavasarī un vasarā ar 3-4 nedēļu intervālu, labi iekoptās, irdenās dārza augsnēs. Audzējama arī siltumnīcā dārzeņiem paredzētā kūdras substrātā. Bagātas, aromātiskas zaļumu ražas ieguvei nepieciešams siltums un mitrums.
Pašauglīga hibrīdā šķirne. Agrai ražai sēt sāk decembra beigās. Izstāda siltumnīcā no janvāra līdz maijam jau plēves tuneļos. Ieteicamā augu biezība 1,25-1,40 gab/m². Piemēroti audzēšanai ziemas, pavasara apritē augsnē un substrātos. Augļa vidējais garums 9-13 cm. Ražot sāk 35-45 dienās pēc izstādīšanas.
Audzē tikai ar dēstu. Sēja: martā siltumnīcā, laukā izstāda maijā 20x20 līdz 40x40 cm attālumā. Ražu vāc augustā. Sīpoli lieli, līdz 1 kg, saldi, svaigam patēriņam un īslaicīgai uzglabāšanai.