Vēlīna ziemas puravu šķirne. Veģetācijas ilgums apmēram 140 dienas. Ziemas tipa puravi, kam izaug resns, 20–25 cm garš kāts, kas pie saknēm gandrīz nekļūst resnāks. Lapas zilgani zaļā krāsā, stāvas. Ražu novāc vēlu rudenī vai ziemā. Piemēroti ilgākai uzglabāšanai.
Sēj siltumnīcā no februāra līdz aprīlim. 40-60 dienas augušus dēstus drošāk audzēt stikla vai plēves siltumnīcās. 2,5-3 augus/m². Svaigus piparus lieto salātos, mērcēs, zupās, kā arī konservēšanai.
Gara auguma, vidēji agrīna, sena šķirne. Augļi gana lieli, ar plānu miziņu, sulīgi, saldi, garšīgi. Tajos daudz karotinoīda likopēna – viena spēcīgākajiem dabiskajiem antioksidantiem. Labi aug arī vēsākā vasarā, jo šķirne selekcionēta Krievijā, Sibīrijā. No viena auga sezonā var iegūt 12–18 kg ražas. Ēd svaigus, konservē, izmanto mērču gatavošanai.
Agrīna stīgojošo sviesta pupiņu šķirne, izturīga pret pupiņu mozaīkas vīrusu. Veģetācijas periods – 62 dienas. Augi labi sakuplo. Ražo ilgi un bagātīgi. Pākstis apaļas, tumši zaļas, 15–18 cm garas, ar lielisku garšu, ilgi saglabājas nenoplūktas. Piemērotas cepšanai, vārīšanai, konservēšanai. Vislabāk aug vidēji smagā augsnē, no vēja pasargātā vietā....
Vidēji agra, indeterminanta tomātu šķirne (150-200 cm, audzēšanai siltumnīcās vai plēves tuneļos. Sēj no februāra līdz aprīlim. Ražo no jūlija līdz oktobrim. Augļi gigantiski līdz 20 cm diametrā, viena augļa svars var sasniegt un pat pārsniegt 2 kg!
Agrīna, ražīga šķirne. Ienākas 120—125 dienas pēc iesēšanas. Sīpoli sver apmēram 190 g, ar sarkani violetu miziņu, maigu garšu. Ļoti piemēroti salātiem. Ziemā glabājas viduvēji. Vislabāk aug atklātā, saules apspīdētā vietā. Labi ražo mālsmilts un trūdvielām bagātā, ne pārāk mitrā viegla smilšmāla augsnē. Labi priekšaugi sīpoliem ir galda bietes, gurķi,...
Šķirnes stublāji ložņājoši, vienam augam izaug 7–10 augļi, ienākas ļoti maziņi, dekoratīvi ķirbīši. Augļi apaļi, plakani, ribaini, ar oranžu miziņu, sver 150–350 g. Piemēroti ne tikai dekorēšanai, bet arī ēdiena gatavošanai, var sautēt, cept, pildīt. Lai ražu iegūtu agrāk, audzē no dēstiem.
Salātus sēj aprīlī, maijā vieglā, trūdvielām un barības vielām bagātā, ūdenscaurlaidīgā augsnē. Laukā dobēs izstāda 20-25 dienas augušus dēstus, nedziļāk kā tie auguši iepriekšējā vietā. Mitrumprasīgs augs. Lai nodrošinātos ar salātiem, tos sēj atkārtoti ar 10 dienu starplaiku.
Vidēji agrīna šķirne. Veģetācijas periods 104 dienas. Stublājs nav augsts, apmēram 50–60 cm. Prasīgs pret gaismu. Lai galviņas izaugtu lielākas, nepieciešams nolauzt stublāja galotni, kad sāk veidoties galviņas. Augi viegli iztur -10 °C. Glabāšanai kāpostus izrauj ar saknēm un pierok pagrabā. Lieto vārītus, sautētus, var arī marinēt, skābēt, saldēt.
Sēj siltumnīcā dēstiem dārzeņu audzēšanai piemērotā substrātā martā, aprīlī. Pēc 50-60 dienām dēstus pārstāda 40x50 cm attālumā dobēs vai zem plēves segumiem. Mitrumprasīgs augs. Uzturā lieto 25-40 dienas briedušus augļus.
Augi izaug līdz 90–100 cm augsti. Augļi ir gareni, aptuveni 110 g smagi, ienākušies – tumši sarkani. Paprikai patīk mitrums. Jālaista bagātīgi, 2–3 reizes nedēļā. Audzē siltumnīcās. Ēd svaigas, var konservēt, sautēt un izmantot mērču gatavošanai.
Vidēji agrīna, gara auguma šķirne. Augļi apaļīgi plakani, nedaudz ribaini. To svars var sasniegt 250–450 gramus. Augļiem plāna miziņa, tiem ir nedaudz sēklu, gaļīgi, smaržīgi, ar lielisku garšu. Augu lapas līdzīgas kartupeļu lapām. Audzēšanai neapsildāmās siltumnīcās.
Determinants, pret slimībām izturīgs aveņu tipa tomātu hibrīds. Audzēšanai uz lauka. Augi izturīgi, labi aizmetas un ražo arī nelabvēlīgos laika apstākļus. Augļi apaļi, mazliet saplacināti, gaļīgi, gardi, sver apmēram 190–230 g, reizēm to svars var pārsniegt 300 g. Lietošanai svaigā veidā, būs piemēroti salātiem un sviestmaizēm.
Maijā, jūnijā sēj dārzā, dobēs, tomēr lauka gurķus vislabāk audzēt no dēsta, izstādot 3-5 dēstus uz 1 m² trūdvielā bagātās, labi iekultivētās dārza augsnēs. Mēslošanai ieteicams labi satrūdējis komposts vai modernie, granulētie organominerālie mēslojumi. Izmantojami svaigam patēriņam, marinēšanai un skābēšanai.
Dēstiem sēj siltumnīcā aprīlī, maijā. Laukā dēstus izstāda pēc salnām, saulainā, no vējiem pasargātā vietā, trūdvielām bagātā augsnē. Māslošanai ieteicams labi satrūdējis komposts vai modernie, sausie, granulētie organominerālie māslojumi. Patēriņam ieteicams vākt npārbriedušus, 18-30 cm garus dārzeņus.
Agra, ļoti ražīga pašapputes šķirne, audzēšanai siltumnīcās un atklātā laukā. Maijā, jūnijā sēj dārzā, dobēs. Tomēr lauka gurķus vislabāk audzēt no dēsta, izstādot 3-5 dēstus uz 1 m² auglīgās dārza augsnēs. Auglī nepaliek rūgti. Svaigam patēriņam, konservēšanai un skābēšanai. Slimību izturība laba.
Agrīns saldās kukurūzas hibrīds, kas izceļas ar ražīgumu, augu izturību un labu augu veselību. Veģetācijas ilgumu – 100 dienas no iesēšanas brīža. Augi izaug 170 līdz 190 cm gari. Izaug apmēram 250–320 g smagas un 20–25 cm garas dzeltenas un ļoti saldas vālītes. Ēd svaigas, piemērotas pārstrādāšanai. Vislabāk aug auglīgā un mitrā, ūdens un gaisa...
Vidēji agrīns, ražīgs, gara auguma “beef” tipa hibrīds. Augļi apaļi, aveņu krāsā, lieli, sver apmēram 200–250 g. Ar ļoti labu garšu, aromātiski, ilgi nepārgatavojas. Lieto svaigus, būs piemēroti sviestmaizēm vai salātiem. Audzēšanai siltumnīcā. Piemērotākā temperatūra sēklu sadīgšanai ir 20–25 °C. Stādus piķē podiņos, kad tiem ir izaugusi pirmā īstā lapiņa.
Agrīna šķirne, izskata dēļ saukta arī par „melno palmu”. Augi izaug līdz 90 cm augsti. Lapas tumši zaļas, struktūra atgādina Savojas kāpostu lapas, ļoti dekoratīvas. Lieto svaigus, no tiem vāra zupas, var greznot ne tikai pārtiku, bet arī puķu dobes. Augi salizturīgi. Aukstums veicina cukura uzkrāšanos lapās, tāpēc pēc salnām lapas iegūst īpaši maigu...
Agrīna, ražīga krūmveida šķirne. Veģetācijas periods – 70 dienas. Augļi ar dzelteni oranžu miziņu, mīkstums dzeltens. 4–5 cm diametra augļi piemēroti konservēšanai, lielāki – cepšanai, sautēšaai, pildīšanai. Lai ražu iegūtu agrāk, ieteicams izaudzēt dēstus. Ražu novāc divas vai trīs reizes nedēļā. Vislabāk aug auglīgā augsnē, saulainā, no vēja pasargātā...
Vidēji agrīns hibrīds. Ražu var sākt vākt 80–85 dienas pēc dēstu iestādīšanas. Audzē vasaras un rudens ražai. Galviņas ovāli plakanas, apmēram 3–5 kg smagas, ar īsu serdi, izcilu iekšējo struktūru. Gardi svaigā veidā, piemēroti arī marinēšanai. Izturīgi pret tripsi un fuzariozi. Labi aug vidēji smagās un smagās, auglīgās augsnēs. Sēklas var būt kodinātas....
Agrīna šķirne. Izaug 50-60 dienās pēc iesēšanas. Saknes garas, lielas, baltas, ar maigu garšu. Var lietot svaigus un ilgi uzglabāt. Vislabāk ienākas dziļi iestrādātā, trūdvielām bagātā smilšmāla augsnē. Smagā māla augsnē un skābā augsnē izaug deformēti, ir ar sliktāku garšu.
Ļoti agrīns, gara auguma, ražīgs, spēcīgi augošs, ʻRAFʼ tipa tomātu hibrīds. Šā tipa tomāti labi ražo ļoti karstās vasarās un izcili atklāj savu nevainojamo garšu. Augļi nedaudz saplacināti, stipri šķautņaini, sver apmēram 250–300 g un vairāk. Gaļīgi, izcila preču izskata, pēc noplūkšanas labi glabājas. Neierasta un īpaša krāsa – starp zaļganu un sarkanu....
Sēja: no agra pavasara līdz vasaras beigām siltumnīcā un laukā slejās vai 10 cm attālās rindās, sēklu attālums rindā 2,5 cm. Sakne apaļa, sarkana, ilgi neizkurtē.
Sēj aprīlī, maijā auglīgā smilšmāla vai mālsmilts augsnē, 5-8 cm starp sēklām rindā, 45-55 cm attālās rindstarpās. Sēklas sāk dīgt jau pie temperatūras +5-6ºC. Optimālais sējas dziļums 2-3 cm. Sabiezinātu sējumu retina.
Vidēji agrīna, ražīga, zema auguma šķirne ar maziem augļiem. Krūmi kompakti. Augļi apaļi, dzeltenā krāsā, garšīgi, sver apmēram 30 g. Piemēroti lietošanai svaigā veidā un konservēšanai. Paredzēti audzēšanai podos terasē vai uz balkona. Piemērotākā temperatūra sēklu sadīgšanai ir 20–25 °C. Stādus piķē podiņos, kad tiem ir izaugusi pirmā īstā lapiņa.
Zema auguma, ļoti ražīgs, vidēji agrīns, pret slimībām izturīgs hibrīds. Augs izturīgs, kompakts. Augļi vienāda lieluma, izcilas konsistences, neplaisā, sver 85–95 g, ienākušies – tumši sarkani. Lieto svaigus, kaltētus, piemēroti arī pārstrādāšanai – viegli noņemt miziņu. Audzē uz lauka.
Sēj siltumnīcā no februāra līdz aprīlim. 40-60 dienas augušus dēstus stāda stikla vai plēves siltumnīcās 4 augus/m² vai podos. Sīvie pipari satur vairāk C vitamīna kā paprika. Lieto mērcēs, zupās, marinādēs kā arī konservēšanā. Augļos kapsaicīna daudzums pēc Skovila skalas (SHU) 30-50 tūkstoši.
Pārtikā izmanto lapu kātus un lapas. Audzē kā bietes, tikai retinot, starp augiem jāatstāj lielākas atstarpes. No lapām vāra zupas, var ēst sautētas, pievienot salātiem, lapu kātus var konservēt. Mangolds ir ļoti vērtīgs — lapās un lapu kātos ir daudz karotēna, īpaši daudz C, B1, B2, A vitamīna, kalcija, fosfora, dzelzs, citu minerālvielu, olbaltumvielu,...
Agra šķirne. Audzē no dēsta vasaras un rudens ražai. Dēstu audzēšanas periods 35-60 dienas, atkarībā no sējas un stādīšanas termiņa. Veģetācijas periods 70 dienas pēc dēstu stādīšanas dobē. Galviņas 1,0-2,0 kg, bīvas, baltas, pašnosegtas.
Ļoti agrīns, ļoti ražīgs pašapputes hibrīds. Audzēšanai siltumnīcā un uz lauka. Hibrīdam raksturīga intensīva augšana, izturīga sakņu sistēma. Tas ir piemērots kornišonu audzēšanai. Augi izturīgi pret slimībām un zemām temperatūrām agrīnos audzēšanas posmos, pacieš gaismas trūkumu. Augļi nelieli, lielām kārpiņām, ar mazu sēklotni. Tiem ir izcila garša....
Agrīna, ātri augoša puravu šķirne, kas gatavību sasniedz jau 75-80 dienās pēc izstādīšanas laukā. Dēstiem sēj agri pavasarī, siltumnīcā vai lecektī. Dēstu audzē 8-10 nedēļas. Dobē izstāda maijā, jūnijā. Stādīšanas dziļums ieteicams 12-16 cm, atkarībā no dēsta garuma. Lieto zupās, salātos, omletēs.
Sēj sākot no maija vidus, siltā, saulainā vietā, 30x30 cm sēklu no sēklas. Lapas iekrāsotas rozā, baltām un zaļām strīpām. Augs dekoratīvs vasarā, bet ienākušās vālītes, rudenī noderēs sausa ziedu kārtojumos un dekoros. Sēkliņas izbarojamas ziemā putniem. Augstums līdz 1,5 metram.
Sēja: no aprīļa beigām līdz jūnija vidum laukā, rindstarpas 25-40 cm, attālums rindā 4-7 cm, vāc augustā - septembrī. Augstražīgs hibrīds, neiizzied, sakne apaļa, tumši sarkana. 50 sēklas gramā.
Sēšanai atklātā zemē no aprīļa līdz jūnija beigām, vadziņās līdz 1-2 cm dziļumam. Starp rindām 25-30 cm. Veģetācijas periods 135 dienas. Saknes lielas, koniskas formas ar pārsteidzoši bagātīgu aromātu, ilgstošai uzglabāšanai. Izmanto lai pievienotu zupām, salātiem vai svaigā veidā. Piemērots svaigai realizācijai, pārstrādei un ilgtermiņa glabāšanai.
Sēklas sēj izkliedsējā dobē maijā, jūnijā, trūdvielām bagātā dārza augsnē. Salātiem ievāc nepāraugušas lapas. Lieto gan svaigā, gan vārītā veidā. Viegls, pikants un atsvaidzinošs, maigu un kraukšķīgu Āzijas zaļumu maisījums.
Agrīna šķirne, audzēšanai pavasara un rudens periodā. Sēj auglīgās, irdenās dārza augsnēs 10-15 cm attālās rindās ar 4-8 cm attālumu starp sēklām, izsējot 250 sēklas/m2. Mitrumprasīgs augs. Ienākas 20-30 dienās pēc uzdīgšanas.
Agrīnai ražai lecektīs sēj dēstu kasetēs sākot no marta, aprīļa. Kad dēsti izauguši 6-8 cm, tos norūda un izstāda dobēs trūdvielām bagātā augsnē. Slimību profilaksei ievērot augu seku. Garša salda. Izmanto svaigam patēriņam salātiem. Galviņas iespējams uzglabāt ledusskapī līdz 8 nedēļām.
Dekoratīvās nātres | Improved Rainbow Daudzgadīgas. Uz lauka audzē kā viengadīgas puķes. Ar ļoti skaistām, krāsainām lapām. Audzē puķu dobēs, puķu podos, uz balkoniem. Krāsainās lapas rada iespaidīgas kompozīcijas. Audzēšanai izvēlas saulainu vietu, tad auga lapas kļūst košas un krāsainas. Ļoti svarīgi, lai augiem netrūktu mitruma un tie nenovīstu....
Agra šķirne. Burkānu audzēšanai optimālā augsnes skābuma reakcija ir pH 6-7. 40-60 sēklu uz tekošo metru sēj aprīlī, maijā. Izsējas dziļums 2-2,5 cm. Sēklu dīgšanas un saknes piebriešanas laikā īpaši nepieciešams mitrums. Kraukšķīgas, saldas un sulīgas saknes.
Krēpju miezisViengadīgi, dekoratīvi 40–60 cm augsti zālaugi. Vārpas 5–12 cm garas, noliektas, gaiši zaļā krāsā ar gariem akotiem. Audzē grupās ar košu krāsu puķēm, īpaši piemērots audzēšanai dabiska stila puķu dobēs. Vārpas izmanto floristikas kompozīcijām. Vislabāk aug auglīgās, sausās augsnēs. Sēklas sēj tieši augsnē, kad sadīgst, augus izretina. Bieži...
Dēstiem sēj aprīlī, maijā un izstāda pēc pavasara salnām paliekošā vietā jūnija sākumā, 1 m attālumā, saulainā, no vējiem aizsargātā vietā.
Augstražīga, agrīna, atklātās apputes šķirne, kas labi piemērota marinēšanai un sālīšanai. Audzējama laukā un plēves seguma siltumnīcās. Dēstiem sēj maija sākumā. 20 dienas augušus dēstus laukā izstāda maija beigās, jūnijā. Dārzā dobē sēj maija beigās, jūnija sākumā. Retinot atstāj 3-4 augus uz tekošo metru. 40 sēklas gramā.
4 metru garo, ūdenī šķīstošo un precīzu izsēju nodrošinošo lentu dobē, dziļi iekoptā, barības vielām bagātā augsnē, klāj 1-2 cm dziļā vadziņā, no aprīļa līdz jūnijam. Lietošanas gatavību sasniedz agri, 45-60 dienās. Mitrumu mīlošs augs. Lielisks šķiedrvielu avots un tajos ir maz kaloriju. Spinātos ir daudz dzelzs, vitamīnu, ogļhidrātu un olbaltumvielu.
Samtenes | KilimanjaroViengadīgi, 45 cm augsti augi. Ziedkopas 8 cm diametrā. Labi aug un zied gan saulainā vietā, gan noēnojumā Nav prasīgas pret augsni. Vislabāk aug auglīgā smilšmāla augsnē. Stāda apstādījumos, puķudobēs, kapos, piemērotas audzēšanai podos. Pārziedējušās ziedkopas jānoplūc, lai bagātīgāk un ilgāk ziedētu. Pateicoties samtenēs esošajiem...
Ar intervālu 2-4 nedēļas, 4 metrus garo, ūdenī šķīstošo un precīzu izsēju nodrošinošo lentu dobē, dziļi iekoptā, barības vielām bagātā augsnē, klāj 1-2 cm dziļā vadziņā, no aprīļa līdz jūnijam. Labas, aromātiskas zaļumu ražas ieguvei nepieciešams siltums un mitrums.
Ļoti agrīns, pašapputes, ilgi ražojošs un pret slimībām izturīgs hibrīds. Augļiem izcils preces izskats: 8–10 cm gari, vienāda lieluma, kraukšķīgi, maza sēklotne. Augu lapas nelielas, tāpēc ražu ievākt vieglāk. Šis hibrīds ļoti ražīgs, izceļas ar augļu kvalitāti. Gurķi piemēroti marinēšanai un skābēšanai. Paredzēti audzēšanai uz lauka.
Agrīns hibrīds, piemērots audzēšanai dažādos klimatiskajos apstākļos. Audzē siltumnīcās un uz lauka. Šo šķirni var audzēt, izmantojot balstus. Hibrīds izturīgs pret slimībām, stresu augšanas laikā. Augļi ar lielām kārpiņām, tievi, mazliet garāki, nekā ierasts. Piemēroti skābēšanai un marinēšanai.
Pašapputes, pret slimībām izturīgs, ļoti agrīns un ātri augošs hibrīds. Tiek novērtēts bagātīgās, vienmērīgās ražas un ilgā ražošanas perioda dēļ. Tam piemīt ierobežota nosliece veidot sānu dzinumus. Audzē pavasara, vasaras un rudens ražai. Augļi 9–13 cm gari, kraukšķīgi, ar mazu sēklotni, piemēroti skābēšanai un marinēšanai. Vislabāk aug dažāda veida...
Daudzgadīgs augs. Vislabāk aug vieglākā, irdenā, trūdvielām bagātā augsnē ar labu ūdens caurlaidību. Ražu sāk vākt ne ātrāk kā ceturtajā gadā pēc sējas. Slimību izturība ļoti laba. Viena no pasaulē populārākajām šķirnēm. Lielisks vitamīnu un minerālvielu avots. Lieto tvaicētus ar siera mērci vai kausētu sviestu. Var marinēt vai saldēt vēlākai lietošanai.
Agrīns kāpostu hibrīds. Veģetācijas periods 70-80 dienas. Siltumnīcā vai lecektī dēstiem sēj aprīlī, maijā. 4-5 nedēļas augušus dēstus izstāda dobē maijā, jūnijā. Lapu tekstūra mīksta, maiga, garša salda. Eiropā ļoti populārs, jo blanšētās lapas izmanto kāpostu tīteņu pagatavošanai. Svars 2-2,5 kg.
Agras ražas ieguvei sēj vēlu rudenī, bet vasaras, rudens ražai, aprīlī atklātā laukā. Retina, atstājot 8-10 cm atstarpi starp augiem. Sēklas dīgst lēni 15-30 dienas. Izmanto kā piedevu zupām un gaļas ēdieniem.
Burkānu audzēšanai optimālā augsnes skābuma reakcija ir pH 6-7. Lielu sakņu ieguvei sēj 25-30 sēklu uz tekošo metru no aprīļa beigām līdz jūnijam. Izsējas dziļums ir 2-2,5 cm. Augstražīga šķirne. Uzglabājas ļoti labi.
Sēj aprīlī, maijā auglīgā dārza augsnē, 5-8 cm attālums starp sēklām rindā, 45-55 cm attālās rindstarpās. Optimālais sējas dziļums 2-3 cm. Vēlams nodrošināt mitrumu visā augšanas periodā. Bioloģiskās sēklas pavairotas, atbilstīgi bioloģiskās sēklaudzēšanas prasībām.
Sēja: februārī - martā siltumnīcā, dēstu audzē 10 nedēļas, uz lauka izstāda maijā 40x40 vai 30x70 cm attālumā. Ļoti ražīga šķirne ar lielu, apaļu, gludu sakni.
Vidēji agra Nantes tipa šķirne. 110-120 dienas. Burkānu audzēšanai optimālā augsnes skābuma reakcija ir pH 6-7. Lielu sakņu ieguvei sēj 25-30 sēklas uz tekošo metru no aprīļa beigām līdz jūnijam. Izsējas dziļums ir 2-2,5 cm. Kraukšķīgas, saldas un ļoti sulīgas, 18-20 cm garas saknes. Lieliska šķirne sulas ieguvei.
Vidēji agra Nantes tipa šķirne. Sēj no aprīļa līdz jūnija beigām uz lauka slejās vai 30-40 cm attālās rindās 40-60 sēklu uz rindas tekošo metru. Raža ienākas 105-110 dienās pēc sadīgšanas. Saknes saldas, 16-18 cm garas. Uzglabājas labi.
Agrīna šķirne, audzēšanai atklātā laukā no pavasara līdz rudenim. Sēj auglīgās, irdenās dārza augsnēs 15-20 cm attālās rindās ar 4-8 cm attālumu starp sēklām, izsējot 250 sēklas/m². Mitrumprasīgs augs. Ienākas 35-40 dienās pēc uzdīgšanas.
Sēj no aprīļa līdz jūnija beigām uz lauka, dobēs 20-30 sēklu uz rindas tekošo metru. Ražu vāc oktobrī. Sakne koniska, gluda.