Vēlīna, ražīga hibrīda šķirne, paredzēta skābēšanai rudenī un uzglabāšanai. Veģetācijas periods – 139 dienas no dēstu iestādīšanas. Galviņas nedaudz saplacinātas, ar ļoti labu iekšējo struktūru – dzīslas gandrīz neredzamas, lapas plānas, baltas, iekšējā serde īsa, tajos daudz sausnas, bet tas ir ļoti svarīgi raudzējot. Labi ražo ūdeni caurlaidīgā,...
Daudzgadīgs augs ar dzeltenām, saldām un smaržīgām ogām. Ražo no jūnija līdz rudenim. Vislabāk aug vidēji smagā augsnē, var audzēt alpinārijos, pacieš ēnu. Meža zemeņu ogās ir daudz dzelzs, vara, mangāna, molibdēna, cinka, joda, kālija un citu minerālvielu. Tajās ir ogļhidrāti, organiskās skābes, C, B un P vitamīns.
Vidēji vēlīns un ražīgs vienligzdas sīpolu hibrīds. Sīpoli ar baltu miziņu, apaļi, labvēlīgos apstākļos sver 300 g un vairāk. Sīpoli ar saldu garšu, tiem nepiemīt citām šķirnēm raksturīgais asums. Lieto svaigus. Piemēroti arī neilgai uzglabāšanai, konservēšanai. Ražu novāc 160–175 dienas pēc sējas, tāpēc ieteicams augsnē stādīt dēstus.
Augi izaug līdz 70–80 cm gari. Pākstis 7–8 cm garas ar 7–8 lieliem zirņiem. Ēd svaigus, piemēroti saldēšanai, konservēšanai.
TOMĀTI ACE 55 VFVidēji agrīna, gara auguma tomātu šķirne. Augļi 140–180 g smagi, apaļi, piemēroti lietošanai svaigā veidā un pārstrādei. Audzē polietilēna siltumnīcās, karstā vasarā var audzēt arī uz lauka. Audzēšanai jāizvēlas saulaina vieta.
Dēstiem siltumnīcā audzē 14-20 dienas 10-12 diametra podiņos. Laukā izstāda pēc salnām saulainā no vējiem pasargātā cietā, trūdvielām bagātā augsnē. Mēslošanai ieteicams labi satrūdējis komposts vai modernie, sausie, granulētie organominerālie mēslojumi
Audzē polietilēna plēves siltumnīcās un uz lauka. Augļi dekoratīvi, ieapaļi, atgādina tomātus. Svars 30-80 g, biezas sieniņas, ar labām garšas īpašībām. Piemēroti lietošanai svaigā veidā un konservēšanai. Sēklas sadīgst 14-22 dienās. Stādus laukā stāda pēc salnām, izvēloties no vēja pasargātu, saulainu vietu, auglīgu augsni.
Vidēji agrīna, ražīga šķirne. Viegli audzējamas, var augt ēnā. Pārtikā lieto svaigas un kaltētas lapas, ziedkopas, stiebrus. Piemērotas saldēšanai, konservēšanai. Lai dilles būtu visu vasaru, tās jāsēj ik pēc 10 dienām.
Agrīna šķirne. Augi izaug 60 cm augsti, pākstis 11 cm garas, zirnīši garšīgi. Ēd svaigus, bet vislabāk piemēroti saldēšanai un konservēšanai. Zirņu audzēšanai piemērota mitrumu aizturoša smilšmāla un māla augsne.
Augi vidēji augsti. Augļi lieli, kuba formas, aptuveni 120–140 g smagi, ienākušies - tumši sarkani. Sēklas labi dīgst, ja temperatūra nav zemāka par +15 °C. Optimālā sēklu dīgšanas temperatūra + 22-25 °C. Audzē uz atklāta lauka un siltumnīcā. Paprikas vislabāk aug trūdvielām bagātā, neitrālā smilšmāla augsne.
PURAVI GIGANTE DE INVERNO 2 Vidēji agrīna šķirne vasaras un rudens ražas iegūšanai. Pārtikā lieto balto purava daļu, kas piemērota pievienošanai salātiem, cepšanai cepeškrāsnī vai marinēšanai kopā ar citiem dārzeņiem. Pēc iestādīšanas bagātīgi aplaistiet. Vislabāk aug vieglā un mitrā smilšmāla augsnē.
Agrīns, ražīgs, pret slimībām izturīgs hibrīds. Saknes gan ārpusē, gan iekšpusē ir koši sarkanā krāsā. Izcili garšīgie un kraukšķīgie burkāni paredzēti lietošanai svaigā veidā, piemēroti salātiem, sulu spiešanai. Šo šķirni var audzēt arī rudens ražai un glabāšanai – tad sēklas būtu jāsēj no 20. maija līdz 10. jūnijam. Sēklas var būt kodinātas. Ja sēklas...
Augļi ir iegareni un konusveidīgi, pēc formas atgādina ragu. Kad nogatavojušies - spilgti sarkani un asi. Lieto kā garšvielu, var pievienot jebkurā gatavošanas posmā. Uz viena auga izaug 20-25 augļi. Aso piparu optimālā dīgtspējas temperatūra +22–25 °C. Sēklas izdīgst 14-22 dienu laikā. Var audzēt neapsildāmās siltumnīcās vai arī atklātā augsnē. Augļos...
Agrīna, “saladette” tipa, pret slimībām izturīgs, zema auguma hibrīds. Augļi plūmes formas, saldi, sver apmēram 70–80 g, nav tendences pārgatavoties. Lieto svaigā veidā, piemēroti konservēšanai, sulas spiešanai, piedevām, mērču gatavošanai. Audzēšanai siltumnīcās un uz lauka. Vispiemērotākā temperatūra sēklu sadīgšanai – 20–25 °C.
Vidēji agrīns hibrīds. Augļi ar lielām kārpiņām. Šķirne paredzēta audzēšanai uz lauka un zem seguma. Piemēroti marinēšanai, skābēšanai un lietošanai svaigā veidā. Šķirne izturīga pret neīsto miltrasu. Gurķi ir dārzeņi, kam patīk siltums. Uz lauka izsēj, kad augsne 10 cm dziļumā sasilst līdz 13–14 °C temperatūrai. Vislabāk aug no vēja pasargātā vietā,...
Burkānu audzēšanai optimālā augsnes skābuma reakcija ir pH 6-7. Lielu sakņu ieguvei sēj 25-30 sēklu uz tekošo metru no aprīļa beigām līdz jūnijam. Izsējas dziļums ir 2-2,5 cm. Augstražīga šķirne. Uzglabājas ļoti labi.
Neliela auguma šķirne (25-30 cm), audzēšanai 6-10 l podos uz palodzēm, balkonos, lodžijās vai siltumnīcās. Ražo no jūlija vidus līdz septembrim. Augļu svars 15-20 g. Slimību izturība laba. Ļoti dekoratīvs, kompakts krūms.
Agrīns, gara auguma, pret slimībām izturīgs, ʻBeefʼ tipa aveņtomātu hibrīds. Ķekarā 6–7 aromātiski, 200–250 g un smagāki augļi, nedaudz saplacināti, stipri šķautņaini, gaļīgi un ļoti garšīgi. Raksturīgs izcils salduma un skābuma līdzsvars. Labi saglabājas pēc noraušanas. Piemēroti uzkodām, salātiem, piedevu gatavošanai. Audzēšanai siltumnīcās.
Sēj sākot no marta līdz maija sākumam siltumnīcā, dēstu izstāda laukā jūnija sākumā. Uz lauka dobēs sēj jūnija sākumā. Labi aug arī plēves siltumnīcās, izstādot ne agrāk par martu. Ražu sāk vākt 45-47 dienās pēc uzdīgšanas. Vidēji agrīns, pašauglīgs hibrīds, izteikti izturīgs pret gurķu neīsto miltrasu, piemēroti marinēšanai. Bioloģiskās sēklas...
Ļoti agrīns, salātu tipa pašapputes hibrīds, izturīgs pret gurķu mozaīkas vīrusu un kraupi, vidēji izturīgs pret īsto miltrasu. Šis hibrīds labi aug arī tad, kad dienas kļūst īsākas. Augļi zaļi, 16–24 cm gari, sver 330–370 g. Lieto svaigus. Apsildāmās siltumnīcās var audzēt visu gadu, bet neapkurināmās audzē agrīnai pavasara, vasaras un rudens ražai.
Agrīna šķirne, izskata dēļ saukta arī par „melno palmu”. Augi izaug līdz 90 cm augsti. Lapas tumši zaļas, struktūra atgādina Savojas kāpostu lapas, ļoti dekoratīvas. Lieto svaigus, no tiem vāra zupas, var greznot ne tikai pārtiku, bet arī puķu dobes. Augi salizturīgi. Aukstums veicina cukura uzkrāšanos lapās, tāpēc pēc salnām lapas iegūst īpaši maigu...
Vēlīna šķirne. Burkānu audzēšanai optimālā augsnes skābuma reakcija ir pH 6-7. Lielu sakņu ieguvei sēj 25-30 sēklu uz tekošo metru no aprīļa beigām līdz jūnijam. Izsējas dziļums ir 2-2,5 cm. Kraukšķīgas, saldas un sulīgas saknes.
Galviņas apaļas, izturīgas pret plaisāšanu, sver 1,3–2 kg. Šīs šķirnes kāpostus var lietot svaigus, tie piemēroti arī skābēšanai, glabāšanai līdz februārim.
Sēja: maijā līdz jūnija sākumam uz lauka slejās vai 40-45 cm attālās rindās, 45-70 sēklas uz rindas tekošo metru. Ražu vāc septembra beigās - oktobrī. Nantes tipa augstražīgs hibrīds ilgstošai uzglabāšanai.
Agrīna ražīga krūmu šķirne. Augs ir kupls. Augļi ir gareni, apmēram 20 cm gari, ar gaiši zaļu spīdīgu miziņu. Augļus var konservēt, cept, sautēt, pildīt. Lai iegūtu ražu agrāk, ieteicams izaudzēt stādus. Tos augsnē stāda, kad beigušās salnas. Ražu ievāc 2–3 reizes nedēļā. Vislabāk aug auglīgā augsnē, saulainā vietā aizvējā.
Šķirne izceļas ar dekorativitāti un nelieliem dzeltenas krāsas, dedzinoši asiem augļiem. Augs ražo visu gadu. Augļi nelieli, sver apmēram 5 g. Pēc asuma šī šķirne pieskaitāma vienām no asākajām (700 000–900–000 SHU pēc Skovila skalas). Augs augsts, audzējams podos. Karstā vasarā var audzēt laukā, stiklotā balkonā, vēsākā laikā – ienest mājā. Sēklas sēj...
ĶIRBJI JAUNE GROS DE PARISVeģetācijas periods 100–110 dienas no iesēšanas. Ķirbji apaļi, nedaudz plakani, 10–15 kg smagi, bet īpaši labos augšanas apstākļos, to svars var sasniegt pat 45 kg. Mīkstums koši dzeltens, salds.
Vidēji agrīna šķirne. Ienākas 125 dienas pēc iesēšanas. Sīpoli apaļīgi plakani, ar baltu mizu, sver aptuveni 105 g, ar maigu garšu. Lieto svaigus, piemēroti neilgai uzglabāšanai. Šīs šķirnes sīpolus var audzēt loku un mazu sīpoliņu ieguvei (piemēroti konservēšanai). Uz lauka sēj aprīļa beigās vai maija sākumā. Labi ražo mālsmilts un trūdvielām bagātā, ne...
Indeterminanta (130-150 cm), vidēji vēlīna šķirne, piemērota audzēšanai uz lauk vai plēves seguma siltumnīcā. Augļu svars 110-125 g. Laba slimību izturība.
Agrīns hibrīds. Veģetācijas periods 120–130 dienas no stādu iestādīšanas. Stublājs var sasniegt 100–110 cm augstumu. Lai galviņas augtu ātrāk, kad tās sāk veidoties, jānoplūc auga galotne. Augi pacieš salu, iztur -8 līdz -10 °C temperatūru. Tiem nepieciešama gaisma, pārāk blīvi iestādīti ražo slikti. Lieto vārītus, sautētus, var marinēt, skābēt, saldēt....
Maijā, jūnijā sēj dārzā, dobēs, tomēr lauka gurķus vislabāk audzēt no dēsta, izstādot 3-5 dēstus uz 1 m² trūdvielā bagātās, labi iekultivētās dārza augsnēs. Mēslošanai ieteicams labi satrūdējis komposts vai modernie, granulētie organominerālie mēslojumi. Izmantojami svaigam patēriņam, marinēšanai un skābēšanai.
Gara auguma šķirne, kas tiek novērtēta oriģinālās krāsas, ļoti saldo, garšīgo aromātu augļu dēļ. Augļi sver 16–20 g, uz katra ķekara izaug 14 augļu. Uz ķekara tie nobriest gandrīz vienlaikus, tāpēc šīs šķirnes augļus var plūkt ķekariem. Piemēroti audzēšanai siltumnīcās, uz balkoniem. Audzējot laukā, izvēlas saulainu, siltu, no vēja pasargātu vietu. Lai...
Agrīna lapu salātu šķirne. Lapiņas zaļas, ļoti garšīgas, pēc nogriešanas atkal ataug. Audzējami polietilēna siltumnīcās un ārā. Lai izaudzētu kvalitatīvu ražu, ieteicams stādīt stādus. Vislabāk aug irdenā, auglīgā augsnē.
Ražu novāc 64–72 dienas pēc stādu iestādīšanas. Galviņas gaiši zaļā krāsā, sver apmēram 0,9–1,2 kg. Šīs šķirnes kāpostus lieto svaigā veidā. Labi aug vidēji smagās un smagās, auglīgās augsnēs.
Zema auguma, ļoti ražīga šķirne. Veģetācijas periods 70–75 dienas no stādu iestādīšanas. Augļu forma atgādina olu. Kad nogatavojas – spīdīga miziņa, gaiši sārtā krāsā, sver apmēram 40–50 g, nav tendences plaisāt, labi glabājas pēc noraušanas. Audzē neapkurināmā siltumnīcā un uz lauka.
Lapu pētersīļu šķirne. Augs kompakts, izaug līdz 45 cm garš, piemērots audzēšanai podos. Lapas aromātiskas, tumši zaļas, gludas. Lapu kāti stingri, vertikāli. Agrai ražai sēj rudenī vai agri pavasarī, rudens ražai – maijā. Vislabāk aug vieglā, mitrā mālsmilts vai smilšmāla augsnē.
Agrīna, pret karstumu izturīga šķirne. Audzē uz lauka pavasara, vasaras un rudens ražai. Veģetācijas periods 22–27 dienas. Saknes apaļas, lielas – 4–5 cm diametrā, nav tendences plaisāt, izkurtēt. Mīkstums balts, sulīgs, nav ass. Vislabāk aug vieglā un vidēji smagā, irdenā, ar humusu bagātā augsnē, kurā nav nezāļu un kas nav skāba (pH 6–7).
Veģetācijas periods – 72 dienas. Augļi plūmes formas sver 45–55 g, uz ķekara izaug 7–10 augļi. Ēd svaigus, piemēroti mērču gatavošanai un kaltēšanai. Audzē siltumnīcās un uz lauka.
Vidēji agrīns, gara auguma, ražīgs ʻbeefʼ tipa tomātu hibrīds. Veģetācijas periods 75–80 dienas. Augļi rekordlieli – var svērt līdz 1 kg, sarkani, gaļīgi, spīdīgi. Pārsteidz ne tikai ar lielumu, bet arī garšu un smaržu. Lai izaudzētu rekordlielus tomātus, jāierobežo augļu skaits uz auga. Audzēšanai siltumnīcās. Nepieciešami balsti.
Vidēji vēlīna, gara auguma, ražīga, maza izmēra augļu tomātu šķirne. Augļi nelieli, bumbierveida, sarkani 15-20 g smagi. Vienā ķekarā ienākas apmēram 20 augļi. Var audzēt siltumnīcās un uz lauka. Audzējot uz lauka, nepieciešami balsti. Vislabāk aug + 22-24 ºC temperatūrā. Piemēroti lietošanai svaigā veidā, konservēšanai, ēdiena rotāšanai.
Agrīna šķirne. Izaug 28–34 dienās pēc sadīgšanas. Saknes garenas, sarkanas ar baltu galiņu, garšīgas, kraukšķīgas, nepāraug. Audzēšanai uz lauka un neapkurināmās siltumnīcās. Piemērotākais sējas laiks uz lauka audzējamiem redīsiem ir marts un aprīlis. Rudens ražai redīsus sēj augusta otrajā pusē. Redīsi satur daudz vitamīnu, minerālvielu, tajos ir...
Salāti ar oriģinālu krāsu, formu un garšu. Izgatavo 600-800 gramu krūmu ar kraukšķīgām lapām. Ja tos izmanto neapstrādātus, sajaucot ar citiem salātiem, tie piešķir nedaudz pikantu garšu. Audzē vasaras, rudens ražai.
Vidēji agra 110 dienu burkānu šķirne. Izmantojama agrai un rudens ražai. 4 m garo, ūdenī šķīstošo un precīzu izsēju nodrošinošo lentu, agrai buntīšu ražai martā, aprīlī klāj siltumnīcā, dārzā dobē dziļi irdenā, barības vielām bagātā augsnē 1-2 cm dziļā vadziņā, no aprīļa līdz jūnijam. Saknes apmēram 15 cm garas, saldas. Laba burkānu mušas neieņēmība.
Agrīna, ražīga sparģeļu pupiņu šķirne. Veģetācijas ilgums – 60–70 dienas. Krūms 35–50 cm augsts. Pākstis 11–13 cm garas, dzeltenas. Vislabāk aug vieglā un vidēji smagā augsnē. Tajā pašā vietā var sēt pēc 4-5 gadiem. Piemērotas cepšanai, vārīšanai, konservēšanai.
Augļi bumbiera formas, ar zaļu, svītrainu mizu, sver apmēram 10 kilogramus. Mīkstums oranžā krāsā, salds, ar riekstu garšu. Var lietot svaigus un uzglabāt ilgāku laiku, sautēt, cept, pievienot zupām un sacepumiem. Vislabāk aug mālsmilts vai viegla smilšmāla augsnē, no vēja pasargātā vietā.
Agrīna šķirne, Augļi nelieli, svars 2–3 kg. Ādiņa mīksta, mīkstums dzeltenīgs, salds ar riekstu piegaršu, var konservēt. No šiem ķirbjiem gatavo salātus, vāra ievārījumus.
Vidēji agrīna lapu seleriju šķirne. Veģetācijas periods 80-90 dienas. Lapu kāti resni, gaļīgi, zaļā krāsā, apmēram 40-70 cm gari. Vislabāk ienākas smagā, trūdvielām bagātā, labi iestrādātā, bet ne slapjā augsnē. Lieto svaigus, vāra, sautē.
Sēklas baltas. Nobriest 95–110 dienu laikā. Krūms 30–40 cm augsts. Piemērotas lietošanai svaigā veidā un pārstrādāšanai.
Sēj martā siltumnīcā dēstiem. Dārzā izstāda maija sākumā 40-45 cm attālās rindās, attālums starp dēstiem rindā 25-30 cm. Novāc 30-40 dienas pēc izstādīšanas. Agrākas ražas ieguvei izstāda lecektīs, sabiezināti līdz 15 cm attālumā.
Agrīna šķirne audzēšanai dārza dobēs un puķu podos. Augi izaug 60 cm augsti, pākstis 11 cm garas. Ēd svaigus, bet vislabāk piemēroti saldēšanai un konservēšanai. Zirņu audzēšanai piemērota mitrumu aizturoša smilšmāla un māla augsne.
Agrīns, pašauglīgs, partenokarps lauku gurķu hibrīds. Augļi ģenētiski bez rūgtuma. Maijā, jūnijā sēj vai izstāda dobēs 3-5 dēstus uz m2 labi iekultivētās dārza augsnēs. Augsta izturība pret neīsto miltrasu un citām gurķu slimībām.
Augi izaug līdz 90–100 cm augsti. Augļi ir gareni, aptuveni 110 g smagi, ienākušies – tumši sarkani. Paprikai patīk mitrums. Jālaista bagātīgi, 2–3 reizes nedēļā. Audzē siltumnīcās. Ēd svaigas, var konservēt, sautēt un izmantot mērču gatavošanai.
GALDA BURKĀNI CIDERAVēlīna ʻNantesʼ tipa šķirne, kam izaug lielas, garšīgas, koši oranžas saknes. Šīs šķirnes burkāni piemēroti sulas spiešanai, konservēšanai, lietošanai svaigā veidā un uzglabāšanai ziemā. Saknes 21–23 cm garas, strupu galu. Serde neliela, apaļa, mīkstums oranžas. Saknēm nepiemīt tendence saplaisāt. Vislabāk aug labi iekultivētā, ar...
Ieteicams izstādīt dēstus, kurus sāk audzēt marta vidū vai beigās. Veģetācijas periods – 140 dienas. Vislabāk aug auglīgā, neskābā smilšmāla augsnē.
Sēj secīgi ik pēc desmit dienām no aprīļa līdz jūnija vidum, lai ražu novāktu no jūnija līdz augustam. Cukurzirņiem neveidojas pergamentveida slānis un tos var ēst ar visu pāksti, pat tad, kad tikko aizmetušās sēklas. Augums kompakts 65 cm. Nav nepieciešams atbalsts. Pākstis 8-9 cm garas, apaļas, kraukšķīgas un saldas. Lieto svaigas, sautētas, ceptas. Var...
Sēj aprīlī, maijā auglīgā smilšmāla vai mālsmilts augsnē, 5-8 cm starp sēklām rindā, 45-55 cm attālās rindstarpās. Sēklas sāk dīgt jau pie temperatūras +5-6ºC. Optimālais sējas dziļums 2-3 cm. Sabiezinātu sējumu retina.
Vidēji agrīna šķirne. Veģetācijas periods 104 dienas. Stublājs nav augsts, apmēram 50–60 cm. Prasīgs pret gaismu. Lai galviņas izaugtu lielākas, nepieciešams nolauzt stublāja galotni, kad sāk veidoties galviņas. Augi viegli iztur -10 °C. Glabāšanai kāpostus izrauj ar saknēm un pierok pagrabā. Lieto vārītus, sautētus, var arī marinēt, skābēt, saldēt.
Izaug 145 dienu laikā no stādu iestādīšanas. Galviņas apaļas, loti cietas, neplaisājošas, zaļgani pelēkā krāsā, 3–4 kg smagas. Piemēroti lietošanai svaigā veidā, skābēšanai un ilgstošai uzglābašanai.
Vidēji agrīna, gara auguma, ļoti ražīga hibrīda šķirne ar maziem auglīšiem. Veģetācijas periods 75–80 dienas. Augļi oranžā krāsā, aug ķekaros, sver aptuveni 15–20 g. Šie tomāti ir ļoti smaržīgi, saldi, ar medus pēcgaršu, sulīgi, nav tendēti plaisāt. Vienam augam izaug 150–200 tomātiņu. Augļi ķekaros nobriest gandrīz vienlaicīgi, tos var plūkt ar visiem...