Sēja: februārī - martā siltumnīcā, dēstu audzē 10 nedēļas, uz lauka izstāda maijā 40x40 vai 30x70 cm attālumā. Ļoti ražīga šķirne ar lielu, apaļu, gludu sakni.
Ļoti agra šķirne. Ienākas 75-100 dienās pēc sējas. 40-60 sēklu uz tekošo metru sēj aprīlī, maijā. Izsējas dziļums ir 1,5-2,5 cm. Sēklu diģšanas un saknes piebriešanas laikā īpaši nepieciešams mitrums. Kraukšķīgas, saldas un sulīgas 10-12 cm garas saknes. 1 gramā 650 sēklas.
Sēj aprīlī, maijā auglīgā dārza augsnē, 5-8 cm attālums starp sēklām rindā, 45-55 cm attālās rindstarpās. Optimālais sējas dziļums 2-3 cm. Vēlams nodrošināt mitrumu visā augšanas periodā. Bioloģiskās sēklas pavairotas, atbilstīgi bioloģiskās sēklaudzēšanas prasībām.
Krēpju miezisViengadīgi, dekoratīvi 40–60 cm augsti zālaugi. Vārpas 5–12 cm garas, noliektas, gaiši zaļā krāsā ar gariem akotiem. Audzē grupās ar košu krāsu puķēm, īpaši piemērots audzēšanai dabiska stila puķu dobēs. Vārpas izmanto floristikas kompozīcijām. Vislabāk aug auglīgās, sausās augsnēs. Sēklas sēj tieši augsnē, kad sadīgst, augus izretina. Bieži...
Agrīna šķirne, audzēšanai pavasara un rudens periodā siltumnīcā un laukā, dobēs. Sēj auglīgās, irdenās dārza augsnēs 15-20 cm attālās rindās ar 4-8 cm attālumu starp sēklām, izsējot 250 sēklas/m². Mitrumprasīgs augs. Ienālas 28-32 dienās pēc uzdīgšanas. Bioloģiskās sēklas pavairotas atbilstīgi bioloģiskās sēklaudzēšanas prasībām.
Agras ražas ieguvei sēj vēlu rudenī, bet vasaras, rudens ražai, aprīlī atklātā laukā. Retina, atstājot 8-10 cm atstarpi starp augiem. Sēklas dīgst lēni 15-30 dienas. Izmanto kā piedevu zupām un gaļas ēdieniem.
Vidēji agra Nantes tipa šķirne. 110-120 dienas. Burkānu audzēšanai optimālā augsnes skābuma reakcija ir pH 6-7. Lielu sakņu ieguvei sēj 25-30 sēklas uz tekošo metru no aprīļa beigām līdz jūnijam. Izsējas dziļums ir 2-2,5 cm. Kraukšķīgas, saldas un ļoti sulīgas, 18-20 cm garas saknes. Lieliska šķirne sulas ieguvei.
Sēj no aprīļa līdz jūnija beigām uz lauka, dobēs 20-30 sēklu uz rindas tekošo metru. Ražu vāc oktobrī. Sakne koniska, gluda.
Agrīns hibrīds, piemērots audzēšanai dažādos klimatiskajos apstākļos. Audzē siltumnīcās un uz lauka. Šo šķirni var audzēt, izmantojot balstus. Hibrīds izturīgs pret slimībām, stresu augšanas laikā. Augļi ar lielām kārpiņām, tievi, mazliet garāki, nekā ierasts. Piemēroti skābēšanai un marinēšanai.
Dēstiem sēj martā, aprīlī siltumnīcā, aprīlī - laukā, dobē. Sēklas dīgst salīdzinoši lēni 18-20 dienas. 60 dienas augušus dēstus izstāda podiņos vai dobē maijā, jūnijā. Piešķir lielisku garšu kā zupām un marinādēm tā arī salātiem.
Produkts ar augstu uzturvērtību. Sēj sākot no aprīļa sākuma līdz maija beigām dobēs 20-25 cm attālās rindās, 15-25 cm sēklu no sēklas. Patēriņam vāc nepilnīgi nobriedušas sēklas sākot no jūlija beigām.
Salātus sēj aprīlī, maijā vieglā, trūdvielām un barības vielām bagātā, ūdenscaurlaidīgā augsnē. Laukā dobē izstāda 20-25 dienas augušus dēstus, ne dziļāk, kā tie auguši iepriekšējā vietā. Mitrumprasīgs augs. Lai nodrošinātos ar svaigiem salātiem tos sēj atkārtoti ar 10 dienu starplaiku. Galviņas smagas - līdz 1 kg, lielas un sulīgas.
Sēj 1-2 g/m² agri pavasarī un vasarā ar 2-4 nedēļu intervālu, labi iekoptās, irdenās dārza augsnēs. Audzējama arī siltumnīcā dārzeņiem paredzētā kūdras substrātā. Bagātas, aromātiskas zaļumu ražas ieguvei nepieciešams siltums un mitrums.
Dēstiem sēklas izsēj neierušinot augsnē februārī, martā. Laukā dobēs izstāda maijā divu rindu slejā 40 x 25 cm, vai padziļinātās vagās, samazinot sānu gaismas piekļūšanu. Lai pagarinātu patēriņa periodu, pierok lecektī vai pagrabā. 2500 sēklu gramā.
Sēj agri pavasarī siltumnīcā, dēstu kastītē vai atklātā laukā dobē. Augustā raksturīgos un spēcīgākos dēstus atlasa un izstāda dobē 1 m attālumā. Rabarberu kāti satur organiskās skābes, minerālvielas, vitamīnus, flavonoīdus, šķiedrvielas, pektīnvielas un citas bioloģiski aktīvas vielas.
Daudzgadīgs augs. Vislabāk aug vieglākā, irdenā, trūdvielām bagātā augsnē ar labu ūdens caurlaidību. Ražu sāk vākt ne ātrāk kā ceturtajā gadā pēc sējas. Slimību izturība ļoti laba. Viena no pasaulē populārākajām šķirnēm. Lielisks vitamīnu un minerālvielu avots. Lieto tvaicētus ar siera mērci vai kausētu sviestu. Var marinēt vai saldēt vēlākai lietošanai.
Agras ražas iegūšanai sēj iepriekšējā gada jūlija vidū vai rudenī pirms augsnes sasalšanas, bet rudens ražai aprīļa vidū, vai audzē no dēstiem. Sēklas dīgst 15-25 dienas.
Vidēji agrīns pašapputes hibrīds, noturīgs pret slimībām. Augi ir kompakti, ātri aug, ir īsi un retiem sānu dzinumiem. Augļi ir tumši zaļi, ar lielām, retām kārpiņām, garšīgi. Uzturā lieto svaigus, var konservēt, it īpaši skābēt. Audzē laukā un polietilēna siltumnīcās.
Agrīna šķirne, audzēšanai atklātā laukā no pavasara līdz rudenim. Sēj auglīgās, irdenās dārza augsnēs 15-20 cm attālās rindās ar 4-8 cm attālumu starp sēklām, izsējot 250 sēklas/m². Mitrumprasīgs augs. Ienākas 35-40 dienās pēc uzdīgšanas.
Sēj laukā dobē, trūdvielām bagātā augsnē aprīlī, maijā, jūnijā. Lietošanas gatavību sasniedz agri 45-60 dienās. Vēlams nodrošināt optimālu mitruma režīmu. Patēriņam var plūkt atsevišķas lapiņas vai novākt ar visu rozeti.
Piemērota audzēšanai ar tiešu sēju laukā, vai no dēsta siltumnīcā. Lapas un kāti ir stingri, kraukšķīgi ar patīkamu, reizē maigu un pikantu garšu, tos lieto svaigā un sautētā viedā. Ļoti labi pacieš aukstumu un ienākas 40-50 dienās pēc uzdīgšanas.
Audzē no dēstiem, sējot siltumnīcā podiņos maija sākumā, laukā izstāda pēc pavasara salnām auglīgā dārza augsnē, no vējiem pasargātā vietā. Optimālais patisonu augļu lielums 6 cm diametrā.
Vidēji vēlīna šķirne. Dēstiem sēj siltumnīcā februārī, martā. Maijās izstāda dobēs 12-16 cm dziļi, barības vielām bagātā augsnē. Puravus uzrušina vairākas reizes sezonā, tā pagarinot balto neīsto stublāju.
Sēj dārzā dobē vairākos termiņos sākot no aprīļa. Augsnes ziņā neizvēlīgs dārzenis. Rāceņus patērē svaigā viedā, salātos, sakņu zupās, sautējumos, kā arī sāla un skābē.
Dēstiem sēj siltumnīcā martā, aprīlī. Laukā dobē paaugušos dēstus izstāda ielabotā dārza augsnē, labi apgaismotā vietā. Ražo nepārtraukti no jūlija līdz septembrim. Nestīgo.
Agrīna šķirne. Sēj laukā dobē aprīlī, maija sākumā, trūdvielām bagātā dārza augsnē. Izsēj 30-50 sēklu un tekošo metru. Ražu vāc augusta beigās, septembrī. Nožāvēti glabājas labi.
Vidēji agrīna, ļoti ražīga indeterminanta šķirne. Piemēroti audzēšanai segtajās platībās (stikla un plēves seguma), izsēt agri pavasarī 15-20ºC temperatūrā, izpiķēt un izstādīt 45x45 cm attālumā. Augļi 80-120 g smagi.
Dārzā, dobē sēju uzsāk pēc iespējas agrāk. Sēju atkārto ar 10-20 dienu intervālu. Vidēja augstuma stublājs. Lietojami uzturā ar visu pāksti, pat tad, kad tikko ir aizmetušās sēklas, jo pāksts nesatur pergamenta slāni. Zirņi ir mitruma un gaismas prasīga kultūra.
Dārzā, dobēs sēj no agra pavasara līdz vasaras vidum ar 10-20 dienu intervālu, laukā dobēs 1-3 x 10-20 cm attālumā. Gurķu skābēšanai dilles sēj maijā. Augsnes ziņā mazprasīgas. Augstums 100-120 cm.
Galviņsalāti. Audzēšanai no tiešās sējas uz lauka visā veģetācijas periodā. Galviņas lielas, tumši zaļas, izlīdzinātas un noslēgtas. Tās ir ļoti veselīgas un izturīgas pret izziedēšanu, tādēļ iespējams novākt pakāpeniski. Izaug 63-75 dienās.
Agrīna, populāra lauku tomātu šķirne. Izstādot dobē nepieciešams balsts. Augums līdz 150 cm. Augļi 180-200 g smagi. Uz lauka dobēs, aizvējā izstāda jūnijā, jūlija sākumā. Pirmie augļi gatavību sasniedz 58-65 dienās pēc izstādīšanas.
Augums 60-70 cm, nepieciešams balsts. Viena no pašām agrākajām šķirnēm. Zirņus sēj ļoti agri, uzreiz kā iesilusi augsne no 4-8ºC. Graudi lieli, saldi, lielisks neaizvietojamo aminoskābju avots. Izmantojama svaigam patēriņam, koservēšanai un saldēšanai.
Produkts ar augstu uzturvērtību. Sēju uzsāk maija beigās pēc pēdējām nakts salnām. Veģetācijas periods 55-65 dienas. Izmantošanai svaigā veidā, konservēšanai, saldēšanai vāc nenobriedušas pākstis, piengatavības fāzē, sākot ar jūliju. Nepieciešams balsts.
Vēlīna Nantes tipa šķirne. Burkānu audzēšanai optimālā augsnes skābuma reakcija ir pH 6-7. 25-30 sēklu uz tekošo metru sēj no aprīļa beigām līdz jūnijam. Izsējas dziļums ir 2-2,5 cm. Labi uzglabājas ziemas periodā. Kraukšķīgas, saldas un sulīgas saknes.
65-70 cm gara auguma, agrīna, ražīga lobāmo zirņu šķirne. Dārzā, dobē sēju uzsāk pēc iespējas agrāk. Sēju atkārto ar 10-20 dienu intervālu. Ienākas 65-80 dienās pēc sējas. Zirņi ir mitruma un gaismas prasīga kultūra.
Kressalātu audzēšanai var izmantot perlītu, zāģu skaidas, kokosa šķiedras spilventiņus, filtra papīru. Agrai lietošanai vāc 5-7 dienas augušus dīgstus. Lapu raža ienākas 20-25 dienās pēc sējas. Sēju atkārto ar 10-20 dienu intervālu.
Sēj maija vidū, no valdošiem vējiem pasargātā vietā. Augšanas laikā normē dzinumu skaitu, atstājot vienu centrālo dzinumu. Novāc augustā, septembrī piengatavības fāzē, kad vālītes seglapas kļuvušas dzeltenas.
Vēlīna ražīga šķirne. Stādiem siltumnīcās, lecektīs sēj martā, aprīlī. Laukā dēstus izstāda maija sākumā. Veģetācijas periods 140-160 dienas. Izmanto patēriņam rudenī, uzglabāšanai un skābēšanai.
Sēj martā siltumnīcā dēstiem. Dārzā izstāda maija sākumā 40-45 cm attālās rindās, attālums starp dēstiem rindā 25-30 cm. Novāc 30-40 dienas pēc izstādīšanas. Agrākas ražas ieguvei izstāda lecektīs, sabiezināti līdz 15 cm attālumā.
Sēklas sēj izkliedsējā dobē maijā, jūnijā, trūdvielām bagātā dārza augsnē. Salātiem ievāc nepāraugušas lapas. Lieto gan svaigā, gan vārītā veidā. Viegls, pikants un atsvaidzinošs, maigu un kraukšķīgu Āzijas zaļumu maisījums.
Sēj 1-2 g/m² agri pavasarī un vasarā ar 3-4 nedēļu intervālu, labi iekoptās, irdenās dārza augsnēs. Audzējama arī siltumnīcā dārzeņiem paredzētā kūdras substrātā. Bagātas, aromātiskas zaļumu ražas ieguvei nepieciešams siltums un mitrums.
Sēklu izsējas norma 1-2 g/m², sēj agri pavasarī un vasarā ar 3-4 nedēļu intervālu, labi iekoptās, irdenās dārza augsnēs. Audzējamas arī siltumnīcā dārzeņiem paredzētā kūdras substrātā. Labas, aromātiskas zaļumu ražas ieguvei nepieciešams siltums un mitrums.
Vidēji agrīna šķirne. Sēj maijā, jūnijā dārzā dobēs, tomēr lauka gurķus vislabāk audzēt no dēsta. 3-5 dēstus izstāda uz 1 m² labi iekultivētā dārza augsnē. Mēslošanai ieteicams labi satrūdējis komposts vai sausie, granulētie organominerālie mēslojumi. Laistīšana sevišķi nepieciešama ziedēšanas,augļu aizmešanās un augšanas laikā. Lieto svaigus, marinēšanai...
Šķirne vidēji agrīna. Stādiem siltumnīcā, lecektīs sēj martā, aprīlī. Laukā dēstus izstāda maija sākumā. Labi norūdīti dēsti atklātā laukā pacieš īslaicīgas salnas līdz -3...-5ºC. Veģetācijas periods 60-70 dienas. Izmanto svaigam patēriņam un agrīnai pārstrādei.
Vidēji agrīna sarkano galviņkāpostu šķirne. Stādiem siltumnīcās, lecektīs sēj martā, aprīlī. Laukā izstāda labi norūdītus dēstus maija sākumā. Vidējais galviņas svars 1,0-1,5 kg. Veģetācijas periods 70-80 dienas. Izmanto svaigam patēriņam, kā arī uzglabā patēriņam ziemā.
Sēj auglīgās, irdenās dārza augsnēs 15-20 cm attālās rindās ar 4-8 cm attālumu starp sēklām, izsējot 250 sēklas/m². Mitrumprasīgs augs. Ienākas 30-35 dienās pēc uzdīgšanas.
Vēlīna šķirne. Stādiem siltumnīcās, lecektīs sēj martā, aprīlī. Laukā dēstus izstāda maija sākumā. Veģetācijas periods 135-145 dienas. Ilgi uzglabājas uz lauka. Kāpostaugs ar augstu uzturvērtību. Patērē svaigus un uzglabā.
Bagāts C vitamīna un proteīnu avots. Vidēji vēlīna šķirne. Stādiem siltumnīcās, lecektīs sēj martā, aprīlī. Laukā dēstus izstāda pēc iespējas agrāk. Veģetācijas periods 145-160 dienas. Izrautus ar saknēm iespējams uzglabāt pagrabā lietošanai ziemas periodā.
Sēj aprīlī, maijā atklātā laukā, dobēs. 6 nedēļas augušus dēstus izstāda 60 cm attālās rindās. Labi aug trūdvielām bagātā smilšmāla augsnē. Pārtikā lieto svaigas, kā arī vārītas, sautētas, nepāraugušas saknes.
Ļoti ražīga šķirne. Audzē no dēstiem, sējot maija sākumā, laukā izstāda pēc pavasara salnām. Augļu svars va sasniegt 50-70 kg. Mīkstums sulīgs, blīvs, salds, oranžas krāsas. Vāc sākot no septembra beigām. Glabājas labi.
Ļoti ražīga, vēlīna šķirne. Audzē no dēstiem, sējot maija sākumā, laukā izstāda pēc pavasara salnām. Veģetācijas periods 100-125 dienas pēc dēstu stādīšanas dobē. Augļu vidējais svars 5-10 kg. Mīkstums biezs, blīvs, mēreni salds, oranžas krāsas. Noder ļoti ilgai glabāšanai un realizācijai sagrieztā veidā.
Agrīna šķirne audzēšanai pavasara un rudens periodā siltumnīcā un laukā, dobēs. Sēj auglīgās, irdenās dārza augsnēs 10-15 cm attālās rindās ar 4-8 cm attālumu starp sēklām, izsējot 250 sēklas/m². Mitrumprasīgs augs. Ienākas 20-30 dienās pēc uzdīgšanas.
Vēlīna Nantes tipa šķirne, 145-155 dienas. Burkānu audzēšanai optimālā augsnes skābuma reakcija ir pH 6-7. Lielu sakņu ieguvei sēj 25-30 sēklu uz tekošo metru no aprīļa beigām līdz jūnijam. Izsējas dziļums ir 2-2,5 cm. Kraukšķīgas, saldas un ļoti sulīgas saknes. Lieliska šķirne sulas ieguvei.
Agrīna vasaras rutku šķirne, svaigam patēriņam un ilglaicīgai glabāšanai. Veģetācijas periods 55-65 dienas. Šķirne noturīga pret izziedēšanu. Sēj no aprīļa līdz augusta vidum atklātā laukā, dobēs.
Sēj siltumnīcā pa vienai sēkliņai dēstu podiņos aprīlī, maijā dēstiem. Laukā izstāda pēc pavasara salnām, jūnijā, saulainā siltā dārza dobē. Mitrumprasīgs augs. Izmanto patēriņam svaigā veidā un konservēšanai. Satur karotīnus un antioksidantus, bagāts vitamīna C avots un mikroelementu avots. Šķiedrvielām piemīt organismu attīrošas īpašības.
Ļoti agra, ātri ražojoša šķirne. 4 m garo, ūdenī šķīstošo un precīzu izsēju nodrošinošo lentu siltumnīcā un dobē 1-2 cm dziļumā klāj no aprīļa līdz jūnijam. Labvēlīgos augšanas apstākļos ienākas 18-20 dienās.
Vidēji agra Nantes tipa šķirne. Veģetācijas periods 110-115 dienas. Saknes 18-20 cm garas. 4 m garo, ūdenī šķīstošo un precīzu izsēju nodrošinošo lentu dobē, dziļi iekoptā, barības vielām bagātā augsnē, klāj 1-2 cm dziļā vadziņā, no aprīļa līdz jūnijam. Saknes uzglabājas labi.
Nantes tipa vidēji agra šķirne ar augstu karotīna saturu. 4 m garo, ūdenī šķīstošo un precīzu izsēju nodrošinošo lentu dobē klāj 1-2 cm dziļā vadziņā no aprīļa līdz jūnijam. Audzē dziļi iekoptā, barības vielām bagātā augsnē. Uzglabājas labi.
Vidēji agra 110 dienu burkānu šķirne. Izmantojama agrai un rudens ražai. 4 m garo, ūdenī šķīstošo un precīzu izsēju nodrošinošo lentu, agrai buntīšu ražai martā, aprīlī klāj siltumnīcā, dārzā dobē dziļi irdenā, barības vielām bagātā augsnē 1-2 cm dziļā vadziņā, no aprīļa līdz jūnijam. Saknes apmēram 15 cm garas, saldas. Laba burkānu mušas neieņēmība.