Indeterminanta (150-170 cm), vidēji vēlīna šķirne, piemērota audzēšanai plēves seguma siltumnīcā. Augsnes pH jābūt 6,2 līdz 6,8. Augļu svars 150-200 g. Laba slimību izturība. Mēslošanai ieteicams labi satrūdējis komposts vai modernie, sausie, granulētie organominerālie mēslojumi.
Viengadīgas, 50 cm garas, viegli audzējamas un ilgi ziedošas puķes. Labi izskatās apstādījumos, istabā kā istabas augs. Sēj tieši augsnē vai stāda stādus. Šīs puķes ir ļoti jutīgas pret salnām, tāpēc stādus ārā stāda, kad beigušās salnas. Labi aug un zied gaišā paēnā, vieglā augsnē. Vasarā ieteicams papildus mēslot.
Viengadīgi mitrumu mīloši, 40 cm augsti zālaugi ar tumšām purpurkrāsas lapām. Piemēroti puķu podiem, puķu akcentiem vai puķu kompozīcijām. Īpaši piemēroti ūdenstilpju apzaļumošanai. Var kombinēt ar gaišas krāsas puķēm, griezt, kaltēt. Audzēšanai izvēlas saulainu vietu, mitru augsni. Ļoti svarīgi, lai augiem netrūktu mitruma. Stādot puķu kompozīcijās,...
KABAČU PALADIN H & TERMINATOR H MAISĪJUMS Agrīnu, ražīgu, pret slimībām izturīgu hibrīdu šķirņu maisījums. Šķirnes ar dekoratīvajām lapām un augļiem lieliski iederēsies gan uz balkona, gan dārza dobē. Lai ēstu svaigus kabačus, augļus plūc ik pēc 2– 4 dienām, konservēšanai – ik pēc 6 dienām.Lai iegūtu agru ražu, sēklas jāsēj podiņos, pēc salnām...
Audzējot no dēstiem sēj aprīlī siltumnīcā. Atklātā laukā, dobēs izstāda 30-40 cm attālumā maijā, pēc pavasara salnām. Auga augstums 35 cm. Nobriedušos vasaras dāliju gumus var glabāt izstādīšanai nākamajā pavasarī.
Sēj agri pavasarī siltumnīcā, dēstu kastītē vai atklātā laukā dobē. Augustā raksturīgos un spēcīgākos dēstus atlasa un izstāda dobē 1 m attālumā. Rabarberu kāti satur organiskās skābes, minerālvielas, vitamīnus, flavonoīdus, šķiedrvielas, pektīnvielas un citas bioloģiski aktīvas vielas.
Vidēji agrīna, gara auguma šķirne. Augi sasniedz 2 m augumu. Augļi sulīgi, sver apmēram 100–130 gramus, sarkani ar dzeltenām svītriņām. Piemēroti lietošanai svaigā veidā un konservēšanai. Piemēroti audzēšanai siltumnīcās un uz lauka. Audzējot uz lauka, nepieciešami balsti. Optimāla augu augšanas un attīstības temperatūra ir + 20–25 °C. Jālaista ar mēru –...
Arbūzu šķirne, kas ražo arī vēsākās vasarās. Audzē zem seguma vai atklātā laukā. Augļi ovāli, sver 5–7 kg. Mīkstums oranžs, salds, aromātisks. Lai ražu iegūtu agrāk, stāda dēstus. Dēstus pastāvīgajā augšanas vietā stāda no maija beigām līdz jūnija sākumam, kad augsne jau ir pietiekami iesilusi. Labi aug mālsmilts, vieglā, ūdens caurlaidīgā augsnē bez māla...
Agrīna šķirne. Ienākas 120 dienas pēc iesēšanas. Sīpoli sver apmēram 105 g, elipses formas, ar dzeltenu miziņu. Lielā sausnas daudzuma dēļ lieliski glabājas ziemā. Labi ražo mālsmilts un trūdvielām bagātā, ne pārāk mitrā viegla smilšmāla augsnē. Piemēroti priekšaugi sīpoliem ir galda bietes, gurķi, tomāti, redīsi.
Sēja: aprīlī siltumnīcā vai lecektī, dēstu audzē 4-5 nedēļas, izstāda laukā maija beigās 55x70 cm attālumā, vāc septembrī. Augstražīgs hibrīds skābēšanai.
Piemērota audzēšanai ar tiešu sēju laukā, vai no dēsta siltumnīcā. Lapas un kāti ir stingri, kraukšķīgi ar patīkamu, reizē maigu un pikantu garšu, tos lieto svaigā un sautētā viedā. Ļoti labi pacieš aukstumu un ienākas 40-50 dienās pēc uzdīgšanas.
Izsēj dobē vai izpiķē atklātā laukā no marta līdz aprīļa beigām, maija vidum. Izsējas norma 50-60 sēklu uz 1 m. Sīpoli vidēji agrīni, veģetācijas periods 80-100 dienas pēc sadīgšanas. Garša maiga, salda. Izmantojams salātiem, grilēšanai. Ļoti garšīgi cepti uz iesma. Uzglabāšanas periods 2-3 mēneši.
Ļoti agrīns, ražīgs zema auguma hibrīds. Piemērots lietošanai svaigā veidā un konservēšanai. Veģetācijas ilgums 56 dienas. Augļi lieli, ieapaļi, aptuveni 100-150 g smagi, ātri krāsojas koši sarkani iekšpusē un no ārpuses. Hibrīds labi ražo arī zemākā temperatūrā, tāpēc piemērots audzēšanai zem seguma un labi aug uz lauka pat vēsā un mitrā vasarā. Sēklas...
Vidēji agrīna, ražīga šķirne. Lapiņas tumši zaļā krāsā, aromātiskas. Ziedkopas veido vēlu. Viegli audzējamas, nav prasīgas. Izcieš daļēju noēnojumu. Dilles var audzēt starp citiem dārzeņiem: burkāniem, salātiem, redīsiem, kartupeļiem. Dilles ir viens no populārākajiem garšvielām un ārstniecības augiem.
Puķu zirņi | White EnsignViengadīgs vīteņaugs, 1–2 m augsts. Ziedi spilgti, ļoti dekoratīvi, patīkami smaržo. Labi aug saulainā, no vēja pasargātā vietā, ar trūdvielām bagātā, 30 cm dziļumā uzrakstā un irdenā augsnē. Pirms sēšanas sēklas ieteicams sadiedzēt un sēt mitrā augsnē. Sēj pa 3–5 sēklām pie balstiem. No tiem var veidot ziedošu un smaržojošu sienu...
Viengadīga, ģenētiski uzlabota šķirne, kas ātri attīstās, nobriest un zied bagātīgi. Sējamas martā, aprīlī. Izmanto stādīšanai apstādījumos, dobēs, podos un balkona kastēs. Augstumā un platumā 25-30 cm.
Sēj pavasarī atklātā laukā. Sadīgst 7-10 dienās. Audzē bez pārstādīšanas, vajadzības gadījumā retina, atstājot 25-30 cm starp augiem. Krāšņi zied no jūlija līdz septembrim.
Daudzgadīgas paklājveida puķes. Ziedi sīki, zied bagātīgi, no maija. Izaug līdz 20 cm augstas, stiebri liecas uz leju, veido cerus. Labi aug saulainā vietā, nabadzīgā mālsmiltī, pacieš sausumu. Piemērotas apmalēm, alpinārijiem, nogāžu apstādīšanai, akmens sienām. Vienā vietā var augt 3 gadus. Pārziemo nepiesegtas.
Dēstiem sēj agri pavasarī. Jūnijā izstāda dobē. Ražu novāc kad parādās ziedpumpuri. Izmanto gaļas ēdienu pagatavošanā. Izmanto arī kā sāls aizvietotāju diētiskajā uzturā.
Stāda puķu dobēs, griež pušķiem. Ziedi 3–4 cm diametrā, koši, zied bagātīgi. Audzē puķu dobēs, piemērotas sēšanai ziedošos zālienos. Pret augsni mazprasīgas.
Vidēji agra Nantes tipa šķirne. 110-120 dienas. Burkānu audzēšanai optimālā augsnes skābuma reakcija ir pH 6-7. Lielu sakņu ieguvei sēj 25-30 sēklas uz tekošo metru no aprīļa beigām līdz jūnijam. Izsējas dziļums ir 2-2,5 cm. Kraukšķīgas, saldas un ļoti sulīgas, 18-20 cm garas saknes. Lieliska šķirne sulas ieguvei.
Divgadīgs augs. Sēj dēstu kasetēs vai podiņos sākot no februāra, sēklas piesedzot ar plānu augsnes kārtiņu. Sēklas 15-18 0C, dīgst 15-30 dienas. Laukā dobē norūdītus dēstus izstāda aprīļa beigās vai maijā. Stādīšanai dobju dziļumā, lai izceltu mazāka auguma dekoratīvos augus. 100 sēklu gramā.
Sēj dēstu kastītēs martā, aprīlī, sēklas viegli piespiežot augsnei. Pirmās ogas ienākas jau apmēram 100 dienās pēc sējas. Pilnu ražu dod otrajā gadā. Ražo no jūnija beigām līdz rudens salnām. Laukā vai podos izpiķē kad parādās pirmās 2 īstās lapas. Dobē, pastāvīgā vietā izstāda 30x30 cm vai 40x40 cm attālumā. Dēstus vai jau nobriedušus stādus pārstāda...
Ļoti ražīgs vidēji vēlīns hibrīds. Veģetācijas periods – 125 dienas. Saknes garas, vienādas formas, skaistā, tumši sarkanā krāsā ar gludu, plānu miziņu. Mīkstums sulīgs, ar izcilu garšu, bez gredzeniem un sacietējušām šķiedrām. Lieto svaigas. Piemērotas konservēšanai, ilgai glabāšanai. Sēklas var būt kodinātas. Ja sēklas kodinātas, kodināšanas līdzekļa...
Kliņģerītes | Yellow GitanaViengadīgas, viegli audzējamas, 30 cm augstas puķes. Audzē grupās ar citām viengadīgām puķēm, dobītēs, balkonos, puķupodos. Ziedus var griezt, kaltēt, kaltētus ziedus izmanto zāļu tējām. Kliņģerītes var sēt starp dārzeņiem un puķēm. Kliņģerīšu klātbūtne var pasargāt blakus augošus augus no slimībām un kaitēkļiem. Vislabāk aug...
Pelēkā krustaine | SilverdustDivgadīgas, 20–25 cm augstas puķes, vienas no populārākajām fona puķēm. Dekoratīvas ar savām pelēkajām lapām, lieliski sader ar košu krāsu puķēm. Piemērotas apstādījumiem, audzē podos, balkonu kastēs. Ar tām var aizpildīt atstarpes puķu dobēs, alpinārijos. Mazprasīgas pret augsni. Sēklas sēj agri, dēstus piķē pa vienam...
Agrīna, ražīga lobāmo dārza zirņu šķirne. Veģetācijas periods 70-80 dienas. Augi izaug 45-65 cm gari. Zirnīši zaļi, saldi, garšīgi. Uzturā lieto svaigus, kaltētus, saldētus. Var konservēt. Sēj agri pavasarī, kamēr augsnē ir pietiekami daudz mitruma. Vislabāk aug vidēji smagā, gaisa un ūdens caurlaidīgā augsnē. Tajā pašā vietā zirņus ieteicams sēt pēc 4-5...
Dēstiem sēj agri pavasarī degtās platībās 21-24ºC, diedzē gaismā nepiesedzot. Laukā izstāda, 15 cm attālumā, vasaras sākumā pēc nakts salnām saulainās vai daļēji noēnotās vietās, labi drenētās, trūdvielām bagātās augsnēs. Izmanto stādījumiem dobēs, traukos, balkona puķu kastēs. Labi pazīstama kā istabas puķe.
Viengadīgs augs. Sēj dēstiem aprīlī siltumnīcā. Laukā dobēs stāda jūnijā pēc pavasara salnām 20x25 cm attālumā. Zied no jūnija līdz septembrim. Izmanto dekoratīvajiem stādījumiem. Augstums 30 cm.
Daudzgadīgs augs ar dzeltenām, saldām un smaržīgām ogām. Ražo no jūnija līdz rudenim. Vislabāk aug vidēji smagā augsnē, var audzēt alpinārijos, pacieš ēnu. Meža zemeņu ogās ir daudz dzelzs, vara, mangāna, molibdēna, cinka, joda, kālija un citu minerālvielu. Tajās ir ogļhidrāti, organiskās skābes, C, B un P vitamīns.
Viengadīgas, 140 cm garas puķes gaiši dzeltenas krāsas ziediem ar tumšu vidiņu. Šīs saulgriezes iecienītas oriģinālās formas un krāsas ziedu dēļ, kuri ir mazāki par dekoratīvajām saulgriezēm. Audzē puķu dobēs, ziedus var griezt pušķiem. Labi aug saulainā, siltā, no vēja pasargātā vietā, auglīgā augsnē. Papildus mēslo ar izšķīdušiem minerālmēsliem.
Sēj dobē aprīlī, maijā gaišā, saulainā vietā, trūdvielām bagātā augsnē. Bagātīgi zied no jūnija līdz augusta beigām. Noder dekoratīvajos puķu stādījumos un griezto ziedu pušķos. Augstums līdz 80 cm.
Gara auguma, ļoti ražīgs ķiršu tomātu hibrīds. Tā ir agrīna un ilgi ražojoša šķirne. Augļi ienākas garos ķekaros, sver 10–15 g, ir ar saldu garšu. No viena auga var noplūkt apmēram 250 tomātiņus. Šo šķirni iespējams audzēt siltumnīcā vai uz lauka.
Lobēlijas | Crystal PalaceViengadīgas, 10 cm augstas puķes. Ziediņi sīki, spilgti. Piemērotas audzēšanai balkonu kastēs, iekarināmos puķu podos. Sāk ziedēt pēc 2 mēnešiem no izdīgšanas, zied ilgi un bagātīgi. Sēklas ļoti sīkas, sējot tām zemi neuzber, sadīgst 14–16 dienu laikā. Sējumam pastāvīgi jābūt mitram. Dīgšanas laikā sējumu ieteicams apklāt ar...
Dēstiem sēj siltumnīcā martā, aprīlī vai aprīlī, maijā dobē. Dēstus izstāda maijā, jūnijā. Zied, atkarībā no augšanas apstākļiem, no jūlija līdz septembrim. Lieliskas grieztiem ziediem. Augstums 30-50 cm.
Vasaras dālijas | UnwinViengadīgi, viegli audzējami, 35–45 cm augsti augi. Ziedi spilgti, 5–7 cm diametrā. Ja vēlaties, lai bagātīgi zied, ieteicams atbrīvot no pārziedējušiem ziediem. Labi aug un zied saulainā, siltā vietā, vieglā augsnē. Piemērotas audzēšanai apstādījumos, puķudobēs, podos. Nav ieteicams stādīt tajā pašā vietā vairākus gadus pēc kārtas,...
Vidēji agrīna viendīgsta biešu šķirne. Veģetācijas periods – 115 dienas Sakņaugi vidēji lieli, apaļi, mīkstums tumši sarkanā krāsā, bez baltiem gredzeniem, virsējā miza gluda. Audzē vasaras un rudens ražai. Lieto svaigā veidā, konservē, labi saglabājas ziemā. Vislabāk aug vidēji smagā, dziļi apstrādātā, neskābā smilšmāla augsnē.
Gurķi ar izcilu garšu, nekļūst rūgti, izaug 10–15 cm gari, ar gludu, plānu miziņu. Šī šķirne izceļas ne tikai ar ražīgumu, bet arī ar garu ražošanas periodu.
Saulespuķes | Big SmileViengadīgas, 15–50 cm augstas puķes. Šī šķirne ir piemērota audzēšanai podos. Vislabāk aug auglīgā augsnē, no vēja pasargātā vietā. Piemērotas audzēšanai atklātās vietās, ziedi - griešanai. Ziedēšanas laikā ieteicams mēslot ar kompleksiem mēslošanas līdzekļiem. Neiztur salnas.
Gleznās cinijas | PumilaViengadīgas, 60 cm augstas, ātri augošas puķes. Stāda puķu dobēs, piemērotas griešanai pušķiem. Ziedi lieli 5–7 cm diametrā, daļēji pildīti. Labi aug un zied saulainā, siltā vietā, vieglā augsnē. Dēsti puķudobēs jāstāda, kad beigušās salnas. Laistīt nav nepieciešams, taču laistītu ciniju ziedkopas mēdz būt lielākas, tās zied ilgāk....
Viengadīgs augs. Sēj dēstiem aprīlī siltumnīcā. Laukā dobēs stāda jūnijā pēc pavasara salnām 20-25 cm attālumā. Zied no jūnija līdz septembrim. Augstums ap 30 cm. 360 sēklu gramā.
KRŪMU PUPIŅAS MAXIAgrīna šķirne. Ražu var novākt pēc 50–60 dienām. Šķirne iecienīta ļoti gardo 18–20 cm garo pākšu dēļ. Augi 45 cm augsti. Lieto svaigas, ceptas, vārītas, konservētas, piemērotas saldēšanai. Labi aug un ražo auglīgā, neskābā, mitrā smilšmāla augsnē.
Ķirbji bumbiera formas, sver 1,2–1,8 kg. Mīkstums dzeltenīgi oranžs, aromātisks, ar kastaņu garšu. Noņemti ķirbji labi glabājas ziemā.
Agrīna, ražīga krūmveida šķirne. Veģetācijas periods 55 dienas. Augļi apaļi, tumši zaļi, ar lielisku garšu, sver 400–800 gramus. Ēd svaigus, pildītus, ceptus, sautētus, konservētus. Labi aug auglīgā augsnē, saulainās vietās. Cukini sēj, kad augsnes temperatūra 10 cm dziļumā sasniedz 10–12 ºC. Lai ražu iegūtu agrāk, stādiņus izaudzē podiņos. Stādus uz...
Vidēji agrīna, ražīga ‘Iceberg’ tipa galviņsalātu šķirne. Šķirne iecienīta ne tikai lieliskās garšas, bet arī īpašās sārtās krāsas dēļ. Veģetācijas ilgums no iesēšanas – 70–80 dienas. Lai ražu iegūtu agrāk, ieteicams izaudzēt dēstus. Audzē uz lauka pavasara, vasaras un rudens ražai. Galviņas lielas, slēgtas, stingras, lapas sulīgas, kraukšķīgas.
Sēj dēstu kastītēs martā, aprīlī, sēklas viegli piespiežas augsnei. Laukā vai podos izpiķē kad parādās pirmās 2 īstās lapas. Dobē, pastāvīgā vietā izstāda 30x30 cm vai 40x40 cm attālumā. Dēstus vai jau nobriedušus stādus pārstāda podos. Pirmās ogas ienākas jau apmēram 100 dienās pēc sējas. Pilnu ražu dod otrajā gadā. Ražo no jūnija beigām līdz rudens...
Dēstiem sēj martā, aprīlī siltumnīcā, sēklas neapsedzot ar substrātu. Dēstus izstāda maijā, jūnijā. Zied no jūnija līdz septembrim. Noderīgas dekoratīvajiem stādījumiem puķu podos, balkona traukos. Stublājs 25-35 cm.
Agrīna šķirne. Sēj laukā dobē aprīlī, maija sākumā, trūdvielām bagātā dārza augsnē. Izsēj 30-50 sēklu un tekošo metru. Ražu vāc augusta beigās, septembrī. Nožāvēti glabājas labi.
Audzē no dēstiem. Izaug 55–60 dienās pēc sadīgšanas. Galviņas garenas, nelielas, ar kraukšķīgām un sulīgām lapām. Labi saglabājas pēc nogriešanas. Audzē no pavasara līdz rudenim.
Sēj aprīlī, maijā auglīgā smilšmāla vai mālsmilts augsnē, 5-8 cm starp sēklām rindā, 45-55 cm attālās rindstarpās. Sēklas sāk dīgt jau pie temperatūras +5-6ºC. Optimālais sējas dziļums 2-3 cm. Sabiezinātu sējumu retina.
Ugunssarkanās pupiņasViengadīgs, ātri augošs vīteņaugs. Ziedi neregulāras formas, sakopoti skarās, bagātās lapas kontrastē ar košajiem ziediem. Labi aug un zied auglīgā augsnē, no vēja pasargātā vietā. Sēklas pirms sēšanas ieteicams iemērkt, jāsēj mitrā augsnē. Pupiņas stāda uz balkoniem, pie žogiem, māju sienām. Neiztur salnas.
Kokveida heliotropi | MarineViengadīgi, 25–45 cm augsti augi. Audzē uz balkoniem, terasēs, puķudobēs. Ziedkopas 15 cm diametrā, spilgti, patīkami smaržo pēc vaniļas. Labi aug un zied saulainā, pret vējiem aizsargātā vietā. Sēklas sēj kastītēs siltumnīcās, ar zemi nav jāpārklāj, dīgst ilgi un nevienmērīgi. Dēstus laukā stāda, kad beigušās salnas, jālaista...
Piemērota audzēšanai siltumnīcās, uz balkoniem. Novērtēta garšīgo, neparastās krāsas svītraino augļu dēļ. Vienā ķekarā ienākas līdz 20-25 tomātiem, viena augļa svars – apmēram 40 g.
Olveida zaķastesViengadīgas puķes. Audzē dobēs. Piemērotas sauso ziedu pušķiem. Ziedkopas līdz 4 cm garas slotiņas. Cers blīvs, 25–40 cm augsts. Var augt neauglīgā augsnē, patīk siltums un gaisma. Audzē alpinārijos, lieliski sader kopā ar košas krāsas puķēm. Augus kaltē siltā, tumšā, labi vēdināmā telpā, pakarinātus ar ziediem uz leju.
STUDENTNEĻĶES PINOCCHIODaudzgadīgas, puķes, ko audzē kā divgadīgas. Izaug 30 cm garas. Ziedkopas 10 cm diametrā, zied ilgi un bagātīgi. Labi aug auglīgā, ar humusu bagātā augsnē. Stāda puķu dobēs, piemērotas pušķiem, vāzē nogrieztas stāv ilgi.
Ļoti ražīga šķirne. Audzē no dēstiem, sējot maija sākumā, laukā izstāda pēc pavasara salnām. Augļu svars va sasniegt 50-70 kg. Mīkstums sulīgs, blīvs, salds, oranžas krāsas. Vāc sākot no septembra beigām. Glabājas labi.
Vīteņaugs, kura pākstis var sasniegt līdz 70 cm garumu. Dēstus ieteicams audzēt siltumnīcā, jo sparģeļpupiņas ļoti mīl siltumu. Pa 3-4 sēkliņām sēj dēstu podiņā, pildītā ar diedzēšanas substrātu, 3 cm dziļumā aprīlī. Laukā izstāda pēc pavasara salnām, auglīgā augsnē, saulainā no vējiem pasargātā vietā. Nepieciešami apmēram 3 m gari balsti. Attālums starp...
Agrīns, gara auguma, pret slimībām izturīgs hibrīds. Augļi sirds formas, gaļīgi, vienkārši kūst mutē. Sver 250–300 g. Kaut arī augļi smagi, vienam augam to izaug daudz. Audzē neapkurināmās siltumnīcās un uz lauka. Audzējot uz lauka, nepieciešami balsti, jāizvēlas no vēja aizsargāta, saulaina un silta vieta.
Sēj dārzā dobē vairākos termiņos sākot no aprīļa. Augsnes ziņā neizvēlīgs dārzenis. Rāceņus patērē svaigā viedā, salātos, sakņu zupās, sautējumos, kā arī sāla un skābē.