Ļoti ražīga, vēlīna šķirne. Audzē no dēstiem, sējot maija sākumā, laukā izstāda pēc pavasara salnām. Veģetācijas periods 100-125 dienas pēc dēstu stādīšanas dobē. Augļu vidējais svars 5-10 kg. Mīkstums biezs, blīvs, mēreni salds, oranžas krāsas. Noder ļoti ilgai glabāšanai un realizācijai sagrieztā veidā.
Ļoti ražīga šķirne. Audzē no dēstiem, sējot maija sākumā, laukā izstāda pēc pavasara salnām. Augļu svars va sasniegt 50-70 kg. Mīkstums sulīgs, blīvs, salds, oranžas krāsas. Vāc sākot no septembra beigām. Glabājas labi.
Sēj aprīlī, maijā atklātā laukā, dobēs. 6 nedēļas augušus dēstus izstāda 60 cm attālās rindās. Labi aug trūdvielām bagātā smilšmāla augsnē. Pārtikā lieto svaigas, kā arī vārītas, sautētas, nepāraugušas saknes.
Bagāts C vitamīna un proteīnu avots. Vidēji vēlīna šķirne. Stādiem siltumnīcās, lecektīs sēj martā, aprīlī. Laukā dēstus izstāda pēc iespējas agrāk. Veģetācijas periods 145-160 dienas. Izrautus ar saknēm iespējams uzglabāt pagrabā lietošanai ziemas periodā.
Vēlīna šķirne. Stādiem siltumnīcās, lecektīs sēj martā, aprīlī. Laukā dēstus izstāda maija sākumā. Veģetācijas periods 135-145 dienas. Ilgi uzglabājas uz lauka. Kāpostaugs ar augstu uzturvērtību. Patērē svaigus un uzglabā.
Vidēji agrīna sarkano galviņkāpostu šķirne. Stādiem siltumnīcās, lecektīs sēj martā, aprīlī. Laukā izstāda labi norūdītus dēstus maija sākumā. Vidējais galviņas svars 1,0-1,5 kg. Veģetācijas periods 70-80 dienas. Izmanto svaigam patēriņam, kā arī uzglabā patēriņam ziemā.
Vēlīna ražīga šķirne. Stādiem siltumnīcās, lecektīs sēj martā, aprīlī. Laukā dēstus izstāda maija sākumā. Veģetācijas periods 140-160 dienas. Izmanto patēriņam rudenī, uzglabāšanai un skābēšanai.
Šķirne vidēji agrīna. Stādiem siltumnīcā, lecektīs sēj martā, aprīlī. Laukā dēstus izstāda maija sākumā. Labi norūdīti dēsti atklātā laukā pacieš īslaicīgas salnas līdz -3...-5ºC. Veģetācijas periods 60-70 dienas. Izmanto svaigam patēriņam un agrīnai pārstrādei.
Sēklu izsējas norma 1-2 g/m², sēj agri pavasarī un vasarā ar 3-4 nedēļu intervālu, labi iekoptās, irdenās dārza augsnēs. Audzējamas arī siltumnīcā dārzeņiem paredzētā kūdras substrātā. Labas, aromātiskas zaļumu ražas ieguvei nepieciešams siltums un mitrums.
Sēj auglīgās, irdenās dārza augsnēs 15-20 cm attālās rindās ar 4-8 cm attālumu starp sēklām, izsējot 250 sēklas/m². Mitrumprasīgs augs. Ienākas 30-35 dienās pēc uzdīgšanas.
Sēj 1-2 g/m² agri pavasarī un vasarā ar 3-4 nedēļu intervālu, labi iekoptās, irdenās dārza augsnēs. Audzējama arī siltumnīcā dārzeņiem paredzētā kūdras substrātā. Bagātas, aromātiskas zaļumu ražas ieguvei nepieciešams siltums un mitrums.
Vēlīna šķirne. Burkānu audzēšanai optimālā augsnes skābuma reakcija ir pH 6-7. Lielu sakņu ieguvei sēj 25-30 sēklu uz tekošo metru no aprīļa beigām līdz jūnijam. Izsējas dziļums ir 2-2,5 cm. Kraukšķīgas, saldas un sulīgas saknes.
Agra šķirne. Burkānu audzēšanai optimālā augsnes skābuma reakcija ir pH 6-7. 40-60 sēklu uz tekošo metru sēj aprīlī, maijā. Izsējas dziļums 2-2,5 cm. Sēklu dīgšanas un saknes piebriešanas laikā īpaši nepieciešams mitrums. Kraukšķīgas, saldas un sulīgas saknes.
Sēj aprīlī, maijā auglīgā smilšmāla vai mālsmilts augsnē, 5-8 cm starp sēklām rindā, 45-55 cm attālās rindstarpās. Sēklas sāk dīgt jau pie temperatūras +5-6ºC. Optimālais sējas dziļums 2-3 cm. Sabiezinātu sējumu retina.
Sēj aprīlī, maijā auglīgā smilšmāla vai mālsmilts augsnē, 5-8 cm starp sēklām rindā, 45-55 cm attālās rindstarpās. Sēklas sāk dīgt jau pie temperatūras +5-6ºC. Optimālais sējas dziļums 2-3 cm. Sabiezinātu sējumu retina.
Sēj aprīlī, maijā auglīgā smilšmāla vai mālsmilts augsnē, 5-8 cm starp sēklām rindā, 45-55 cm attālās rindstarpās. Sēklas sāk dīgt jau pie temperatūras +5-6ºC. Optimālais sējas dziļums 2-3 cm. Sabiezinātu sējumu retina.
Sēklas sēj izkliedsējā dobē maijā, jūnijā, trūdvielām bagātā dārza augsnē. Salātiem ievāc nepāraugušas lapas. Lieto gan svaigā, gan vārītā veidā. Viegls, pikants un atsvaidzinošs, maigu un kraukšķīgu Āzijas zaļumu maisījums.
Agrīnai ražai lecektīs sēj dēstu kasetēs sākot no marta, aprīļa. Kad dēsti izauguši 6-8 cm, tos norūda un izstāda dobēs trūdvielām bagātā augsnē. Slimību profilaksei ievērot augu seku. Garša salda. Izmanto svaigam patēriņam salātiem. Galviņas iespējams uzglabāt ledusskapī līdz 8 nedēļām.
Sēj martā siltumnīcā dēstiem. Dārzā izstāda maija sākumā 40-45 cm attālās rindās, attālums starp dēstiem rindā 25-30 cm. Novāc 30-40 dienas pēc izstādīšanas. Agrākas ražas ieguvei izstāda lecektīs, sabiezināti līdz 15 cm attālumā.
Agrīna šķirne audzēšanai pavasara un rudens periodā siltumnīcā un laukā, dobēs. Sēj auglīgās, irdenās dārza augsnēs 10-15 cm attālās rindās ar 4-8 cm attālumu starp sēklām, izsējot 250 sēklas/m². Mitrumprasīgs augs. Ienākas 20-30 dienās pēc uzdīgšanas.
Sēj vasaras vidū jūnija beigās jūlijā, auglīgās, irdenās dārza augsnēs. Atkarībā no augšanas apstākļiem veģetācijas periods 90-120 dienas. Mitrumprasīgs augs. Rutkus novāc pirms rudens salnām, oktobrī, kad saknes sasniegušas 5-10 cm diametru un uzglabā no 0ºC līdz +4ºC temperatūrā.
Augums 60-70 cm, nepieciešams balsts. Viena no pašām agrākajām šķirnēm. Zirņus sēj ļoti agri, uzreiz kā iesilusi augsne no 4-8ºC. Graudi lieli, saldi, lielisks neaizvietojamo aminoskābju avots. Izmantojama svaigam patēriņam, koservēšanai un saldēšanai.
Dēstiem sēj siltumnīcā martā, aprīlī. Laukā dobē paaugušos dēstus izstāda ielabotā dārza augsnē, labi apgaismotā vietā. Ražo nepārtraukti no jūlija līdz septembrim. Nestīgo.
Agrīna, populāra lauku tomātu šķirne. Izstādot dobē nepieciešams balsts. Augums līdz 150 cm. Augļi 180-200 g smagi. Uz lauka dobēs, aizvējā izstāda jūnijā, jūlija sākumā. Pirmie augļi gatavību sasniedz 58-65 dienās pēc izstādīšanas.
Galviņsalāti. Audzēšanai no tiešās sējas uz lauka visā veģetācijas periodā. Galviņas lielas, tumši zaļas, izlīdzinātas un noslēgtas. Tās ir ļoti veselīgas un izturīgas pret izziedēšanu, tādēļ iespējams novākt pakāpeniski. Izaug 63-75 dienās.
Vidēji agrīna rupjkārpaina lauka gurķu šķirne. Augļi ģenētiski bez rūgtuma. Maijā, jūnijā sēj vai izstāda dobēs 3-5 dēstus uz 1m² labi iekultivētās dārza augsnēs. Augsta izturība pret neīsto miltrasu un citām gurķu slimībām. Piemēroti marinēšanai.
Dārzā, dobēs sēj no agra pavasara līdz vasaras vidum ar 10-20 dienu intervālu, laukā dobēs 1-3 x 10-20 cm attālumā. Gurķu skābēšanai dilles sēj maijā. Augsnes ziņā mazprasīgas. Augstums 100-120 cm.
Vidēji agrīna, ļoti ražīga indeterminanta šķirne. Piemēroti audzēšanai segtajās platībās (stikla un plēves seguma), izsēt agri pavasarī 15-20ºC temperatūrā, izpiķēt un izstādīt 45x45 cm attālumā. Augļi 80-120 g smagi.
Sēja: no agra pavasara līdz vasaras beigām siltumnīcā un laukā slejās vai 10 cm attālās rindās, sēklu attālums rindā 2,5 cm. Sakne apaļa, sarkana, ilgi neizkurtē.
Sēj laukā dobē, trūdvielām bagātā augsnē aprīlī, maijā, jūnijā. Lietošanas gatavību sasniedz agri 45-60 dienās. Vēlams nodrošināt optimālu mitruma režīmu. Patēriņam var plūkt atsevišķas lapiņas vai novākt ar visu rozeti.
Agrīna šķirne. Sēj laukā dobē aprīlī, maija sākumā, trūdvielām bagātā dārza augsnē. Izsēj 30-50 sēklu un tekošo metru. Ražu vāc augusta beigās, septembrī. Nožāvēti glabājas labi.
Sēj dārzā dobē vairākos termiņos sākot no aprīļa. Augsnes ziņā neizvēlīgs dārzenis. Rāceņus patērē svaigā viedā, salātos, sakņu zupās, sautējumos, kā arī sāla un skābē.
Salātus sēj aprīlī, maijā vieglā, trūdvielām un barības vielām bagātā, ūdenscaurlaidīgā augsnē. Laukā dobēs izstāda 20-25 dienas augušus dēstus, nedziļāk kā tie auguši iepriekšējā vietā. Mitrumprasīgs augs. Lai nodrošinātos ar salātiem, tos sēj atkārtoti ar 10 dienu starplaiku.
Vidēji vēlīna šķirne. Dēstiem sēj siltumnīcā februārī, martā. Maijās izstāda dobēs 12-16 cm dziļi, barības vielām bagātā augsnē. Puravus uzrušina vairākas reizes sezonā, tā pagarinot balto neīsto stublāju.
Audzē no dēstiem, sējot siltumnīcā podiņos maija sākumā, laukā izstāda pēc pavasara salnām auglīgā dārza augsnē, no vējiem pasargātā vietā. Optimālais patisonu augļu lielums 6 cm diametrā.
Piemērota audzēšanai ar tiešu sēju laukā, vai no dēsta siltumnīcā. Lapas un kāti ir stingri, kraukšķīgi ar patīkamu, reizē maigu un pikantu garšu, tos lieto svaigā un sautētā viedā. Ļoti labi pacieš aukstumu un ienākas 40-50 dienās pēc uzdīgšanas.
65-70 cm gara auguma, agrīna, ražīga lobāmo zirņu šķirne. Dārzā, dobē sēju uzsāk pēc iespējas agrāk. Sēju atkārto ar 10-20 dienu intervālu. Ienākas 65-80 dienās pēc sējas. Zirņi ir mitruma un gaismas prasīga kultūra.
Dārzā, dobē sēju uzsāk pēc iespējas agrāk. Sēju atkārto ar 10-20 dienu intervālu. Vidēja augstuma stublājs. Lietojami uzturā ar visu pāksti, pat tad, kad tikko ir aizmetušās sēklas, jo pāksts nesatur pergamenta slāni. Zirņi ir mitruma un gaismas prasīga kultūra.
Kressalātu audzēšanai var izmantot perlītu, zāģu skaidas, kokosa šķiedras spilventiņus, filtra papīru. Agrai lietošanai vāc 5-7 dienas augušus dīgstus. Lapu raža ienākas 20-25 dienās pēc sējas. Sēju atkārto ar 10-20 dienu intervālu.
Rukolu sēj no aprīļa līdz vasaras vidum, audzēšanai izvēloties auglīgas, irdenas augsnes un saules apspīdētā vietā. Rukola ir aukstumizturīga, mitrumprasīga kultūra, kas labi jūtas agri pavasarī un arī rudenī, paciešot pat nelielas salnas. Pēc sadīgšanas retina, atstājot 15-25 cm starp augiem rindā.
Salātus sēj aprīlī, maijā vieglā, trūdvielām un barības vielām bagātā, ūdenscaurlaidīgā augsnē. Laukā dobē izstāda 20-25 dienas augušus dēstus, ne dziļāk kā tie auguši iepriekšējā vietā. Mitrumprasīgs augs. Lai nodrošinātos ar svaigiem salātiem, tos sēj atkārtoti ar 10 dienu starplaiku.
Salātus sēj aprīlī, maijā vieglā, trūdvielām un barības vielām bagātā, ūdenscaurlaidīgā augsnē. Laukā dobēs izstāda 20-25 dienas augušus dēstus, nedziļāk kā tie auguši iepriekšējā vietā. Mitrumprasīgs augs. Lai nodrošinātos ar salātiem, tos sēj atkārtoti ar 10 dienu starplaiku.
Bambusa kociņi, augstums 90 cm, daudzums 4 gab.
Ar plastmasu pārklāts bambusa kociņš, zaļa krāsa, augstums 120 cm.
Dāvanu maisiņš. Raksts: vienkrāsains. Izmēri: augstums 27 cm, garums 21 cm, platums 11 cm. Krāsa - violeta, zaļa, sarkana, melna, dzeltena, rozā, balta, brūna. Preces krāsa tiek izvēlēta nejaušā kārtībā.
Saknes garas, strupu galu. Mīkstums izteikti oranžā krāsā, serde neliela. Piemēroti lietošanai svaigā veidā un pārstrādei. Labi saglabājas ziemā. Vislabāk aug ne pārāk mitrā, viegla smilšmāla vai mālsmilts augsnē.
Veģetācijas ilgums – 60–70 dienas. Krūms 35–50 cm augsts. Pākstis 11–13 cm garas, dzeltenas. Vislabāk aug vieglā un vidēji smagā augsnē.
Augi izaug līdz 40 cm augsti. Šī šķirne tiek audzēta ne tikai sēklām – to var audzēt un lietot arī kā sviesta pupiņas. Nobriedušas pupiņas ir brūnā krāsā, ļoti garšīgas. Piemērotas zupu vārīšanai, konservēšanai, sautēšanai.
Sēklas baltas. Nobriest 95–110 dienu laikā. Krūms 30–40 cm augsts. Piemērotas lietošanai svaigā veidā un pārstrādāšanai.
Pārtikā izmantojamas smalkās, aromātiskās, pikantās lapiņas. Sēklas uzdīgst 2–3 dienu laikā, ja vēlaties, lai jums pastāvīgi ir kressalāti, tie jāsēj ik pēc 7–14 dienām.
Veģetācijas periods - 175-195 dienos. Saknes ēd svaigas, šķirne piemērota pārstrādei un uzglabāšanai ziemā. Pārtikā lietojamas arī lapas. Agrīnai pavasara ražai var sēt rudenī.
Lapas gludas, tumši zaļas, aromātiskas. Šķirne tiek augsti vērtēta ne tikai aromātisko lapu, bet arī sakņu dēļ. Agrai pavasara ražai sēj rudenī vai agri pavasarī. Rudens ražai sēj maijā.
Veģetācijas periods – 80–90 dienas (pavasara/vasaras ražai) un 150–180 dienas (rudens ražai). Lapas tumši zaļas,tāsvar saldēt, žāvēt. Vislabāk aug mālsmilts augsnē.
Augļiem šķīvīša forma,mīkstums balts, garšīgāks nekā kabačiem vai cukini. Ir patīkama jaunu sēņu un gurķu piegarša. Lai iegūtu agrāku ražu, ieteicams audzēt stādus
Veģetācijas periods 140–150 dienas. Saknes izaug līdz 18–24 cm garas, nav raksturīga plaisāšana. Lieto svaigus, konservē, saldē. Īpaši piemēroti sulas izgatavošanai. Lieliski glabājas ziemā.
Ieteicams izstādīt dēstus, kurus sāk audzēt marta vidū vai beigās. Veģetācijas periods – 140 dienas. Vislabāk aug auglīgā, neskābā smilšmāla augsnē.
Saknes gludas, izaug 18–20 cm garas, tām augšējā daļa nekļūst zaļa. Vislabāk aug ar humusu bagātā, nepārmirkušā, vieglā smilšmāla vai mālsmilts augsnē.
Saknes garas, cilindriskas formas, ar strupu galu, izaug līdz 20-22 cm garas. Veģetacijas periods 120- 130 dienas. Piemēroti lietošanai svaigā veidā, pārstrādāšanai un uzglabāšanai.
Veģetācijas periods 110-115 dienas. Saknes ar strupu galu, serde neliela, apaļa. Saknēm nav raksturīga plaisāšana. Vislabāk aug ne pārāk mitrā, vieglā smilšmāla vai mālsmilts augsnē.