SKĀBEŅU SĒKLAS

Sadaļas

Skābenes - seni, visiem zināmi un plaši audzēti augi, kuriem ir skābena garša un kuri satur ārkārtīgi daudz vitamīnu. Šiem augiem nav nepieciešami nekādi īpaši augšanas apstākļi. Skābenes kulinārijā izmanto jau kopš seniem laikiem. Viduslaikos no šiem augiem gatavoja dažādas zupas, mērces un pīrāgus, kas tika servēti arī uz dažādu karaļu galdiem. Šos augus iesakām stādīt aprīļa beigās-maija sākumā vai jūnija beigās-jūlija sākumā. Vislabāk sēklas stādīt tad, kad āra temperatūra sasniegusi 2-3 grādus pēc Celsija. Sēklas parasti izdīgst pēc aptuveni 10-15 dienām. Ja tām ir īpaši labvēlīgi apstākļi, tas var notikt vēl ātrāk. Ja vasara ir ļoti sausa, augus būtu nepieciešams papildus laistīt. Skābenes var izaugt līdz pat 30 cm augstas. Parasti ēdienos izmanto tikai to lapiņas. Skābeņu sēklas Jūsu ērtībai varat iegādāties interneta veikalā Veikalsdarzam.lv! Sagatavojieties sēšanas sezonai jau laikus!

Lasīt vairāk
Rādīt lapā
Kārtot pēc
 • Skābenes Lyonski
  Kods: 477016813908 GTG Seklos
  Rumex acetosa L.

  Daudzgadīgs lapu dārzenis, uzturā lieto skābās sulīgās lapas. No lapām vāra zupas, agri pavasarī pievieno salātiem. Ražu ievāc līdz ziedēšanai, pēc nogriešanas augi dod atkārtotu ražu. Agrai ražai audzē siltumnīcās, vasaras sākuma ražai – uz lauka. Pārziemo nepiesegtas.

  1,15 €
 • SPINĀTSKĀBENES
  Kods: 477016813909
  Rumex patentia L.

  Daudzgadīgas, izturīgas pret sausumu, labi pārziemo. Pirmās lapiņas parādās agri pavasarī, tiklīdz nokūst sniegs, un ir daudz lielākas par parastajām skābenēm. Augi izaug līdz 8-15cm augsti. Pārtikā lieto jaunās lapiņas. Ļoti vērtīgas uzturā – tajās daudz vitamīnu un minerālvielu, turklāt tajās ir maz oksālskābes. Piemērotas salātiem, zupām, pildījumiem,...

  0,99 €
Uzrāda 1 - 2 no 2 vienībām