RĀCEŅU SĒKLAS

Sadaļas

Rāceņi mūsu valstī zināmi jau sen, bet savu popularitāti tie guvuši salīdzinoši nesen. Šie dārzeņi ir līdzīgi burkāniem, tikai nedaudz mīkstāki. Tie ir izturīgi pret salu un nav izvēlīgi pret augšanas apstākļiem. Labi glabājas arī ziemas periodā. Audzē tāpat kā citus līdzīgus sakņu augus. Vislabāk tiem patiks auglīgas un irdenas augsnes. Šos dārzeņus vislabāk stādīt pavasarī, kad uzziedējuši pirmie pavasara ziedi. Tā kā tiem bieži uzbrūk visādi kaitēkļi, iesakām tos mēslot ar svaigiem kūtsmēsliem. Ja vasara ir īpaši karsta un augsne ir sausa, iesakām šos augus papildus laistīt. Izaugs ļoti ātri, tāpēc tos var stādīt vairākas reizes gadā. Ja vēlaties saglabāt rāceņus visu cauru ziemu, tie būs jāstāda jūnija beigās-jūlija sākumā. Tā kā tiem īpaši nepatīk sals, pēdējo ražu iesakām novākt tieši pirms pirmā sala. Rāceņu sēklas iespējams iegādāties interneta veikalā Veikalsdazram.lv! 

Lasīt vairāk
Rādīt lapā
Kārtot pēc
 • RĀCEŅI GOLDEN BALL
  Kods: 477016811002

  Saknes apaļas, dzeltenīgā krāsā, mīkstums sulīgs. Stāda dēstus vai sēj tieši uz lauka. Stādi iztur salnas līdz -4 °C. Ražu novāc 130 dienas pēc stādu iestādīšanas. Uzturā lieto svaigus, vārītus, marinētus. Labi saglabājas ziemā. Pret augsmi mazprasīgi. Ja trūkst mitruma vai ražas novākšana nokavēta, mēdz būt cieti un negaršīgi.

  0,69 €
 • RĀCEŅI PETROWSKI
  Kods: 477016813800

  Raža ienākas 65-75 dienas pēc sadīgšanas. Saknes plakani apaļas, aptuveni 250 g smagas, ar ieliektu apakšējo daļu. Miza un mīkstums dzeltens, sulīgs, salds. Rāceņus lieto svaigus, vārītus un sautētus. Agrā pavasarī pārtikā var lietot arī rāceņu lapas, kuras uzturvērtībā neatpaliek no spinātiem.

  0,69 €
 • RĀCEŅI PURPLE TOP WHITE GLOBE
  Kods: 477016811001

  Saknes apaļas, baltas ar violeti-rozā virspusi. Mīkstums sulīgs. Dēstus stāda vai sēj tieši uz lauka. Ražu vāc 60 dienas pēc stādīšanas. Pārtikā lieto svaigas, vārītas un marinētas saknes. Labi glabājas ziemā. Pret augsni mazprasīgi.

  0,59 €
 • RĀCENIS DES VERTUS MARTEAU
  Kods: 477016813801

  . Izaug 40 dienās pēc sadīgšanas. Saknes garenas, baltā krāsā. Mīkstums kraukšķīgs, sulīgs, ar maigu garšu. Sēj tieši augsnē no marta beigām līdz jūnija vidum. Asni panes salnas līdz –4 °C. Pārtikā var lietot arī jaunās lapiņas. Sējumu retina, atstājot tikai spēcīgākos augus. Pret augsne nav prasīgi. 

  0,69 €
Uzrāda 1 - 4 no 4 vienībām