PĒTERSĪĻU SĒKLAS

Sadaļas

Pētersīļi mūsu valstī ir ārkārtīgi populāri garšaugi. Līdzīgi kā daudzi citi augi, arī pētersīļi iedalās divos veidos - lapu un sakņu. Lapu pētersīļu šķirnes atšķiras pēc to garšas intensitātes, krāsas un lapu formas. Sakņu pētersīļus var izmantot zupās un sautējumos vai pievienot citiem ēdieniem. Pētersīļus varat audzēt ik pēc diviem mēnešiem, kā arī varat audzēt tos uz palodzes un baudīt svaigus garšaugus arī ziemas laikā. Šos zaļumus var audzēt kā siltumnīcā, tā arī dārzā. Ja audzēsiet tos podā, varēsiet baudīt svaigus zaļumus visa gada garumā, neskatoties uz sezonu. Pētersīļu lapas var griezt tad, kad augs sasniedzis aptuveni 10-12 cm garumu. Kad augi sāk pumpuroties, tos var nogriezt un visas lapas izkaltēt. Pētersīļi palīdz cīnīties pret nezālēm. Ja vasaras sezona ir ļoti sausa, nepieciešama papildus laistīšana, jo pētersīļiem patīk liels mitruma daudzums. Dodieties uz interneta veikalu Veikalsdarzam.lv un izvēlieties sev piemērotāko pētersīļu šķirni!

Lasīt vairāk
Rādīt lapā
Kārtot pēc
 • Pētersīļi Alba
  Kods: 477016812840 GTG Seklos
  Petroselinum crispum (Miller) Nyman ex A. W. Hill

  Sakņu pētersīļu šķirne, kam izaug baltas krāsas saknes. Uzturā lieto saknes kopā ar aromātiskām lapiņām. Lieto svaigas, kaltētas, piemērotas saldēšanai. Audzē uz lauka, agri pavasarī siltumnīcās, ziemas dārzos – var audzēt visu gadu, audzēt nav sarežģīti. Vēlu rudenī uz lauka augušus pētersīļus var pārstādīt podiņos un audzēt istabā.

  1,15 €
 • PĒTERSĪĻI ASTRA
  Kods: 477016812804
  Petroselinum crispum (miller) nyman ex a. w. hill

  Veģetācijas periods – 80-90 dienas (pavasara/vasaras ražai) vai 150-180 dienas (rudens ražai). Lapas kuplas, tumši zaļas, krokotas. Lapās esošās ēteriskās eļļas uzlabo ēdienu garšu. Lapas var saldēt, kaltēt, tajās daudz vitamīnu un minerālvielu. Pētersīļi prasīgi pret gaismu un augsni. Vislabāk aug mālsmiltī.

  0,69 €
 • PĒTERSĪĻI CUKROWA
  Kods: 477016812809
  Petroselinum crispum (Mill.) Nyman ex A. W. Hill

  Veģetācijas periods 110-150 dienas. Saknes gludas, līdz 15 cm garas, miziņa balta, mīkstumam patīkama smarža. Var lietot svaigus, pārstrādāt. Pārtikā izmanto arī lapas. Agrai pavasara ražai var sēt rudenī. Vislabāk aug vieglā mālsmilts vai mitrā smilšmāla augsnē.

  0,69 €
 • PĒTERSĪĻI FESTIVAL 68
  Kods: 477016812813
  Petroselinum crispum (Miller) Nyman ex A. W. Hill

  Šķirne tiek novērtēta ne tikai lapu, bet arī sakņu dēļ. Audzē pavasara/vasaras un rudens ražai. Agrai pavasara ražai sēj rudenī vai agri pavasarī, rudens ražai sēj maijā. Labi aug vieglā, mitrā smilšmāla vai mālsmilts augsnē.

  0,69 €
 • PĒTERSĪĻI FIDELIO
  Jauns
  PĒTERSĪĻI FIDELIO
  Kods: 477016812844
  Petroselinum crispum (miller) nyman ex a. w. hill

  ‘Gigante d’Italia’ tipa lapu pētersīļu šķirne, vidēji izturīga pret neīsto miltrasu. Lapas lielas, leknas, tumši zaļas, gludas un aromātiskas. Šo šķirni piemērotos apstākļos var audzēt visu gadu. Piemērota audzēšanai podos vai trauciņos. Lapas var saldēt, kaltēt, tajās daudz vitamīnu un minerālvielu.  

  0,79 €
 • Pētersīļi Gigante d'Italia
  Kods: 477016812837 GTG Seklos
  Petroselinum crispum (Miller) Nyman ex A. W. Hill

  Ātri augoša lapu pētersīļu šķirne, kas iecienīta aromātisko lapu dēļ, kuras tiek izmantotas svaigas, kaltētas, saldētas. Piemēroti pievienošanai zivju un jēra gaļas ēdieniem. Audzē uz lauka, agri pavasarī siltumnīcās, ziemas dārzos – var audzēt visu gadu, audzēt nav sarežģīti.  

  1,25 €
 • PĒTERSĪĻI GRÜNE PERLE
  Kods: 477016812842
  Petroselinum crispum (miller) nyman ex a. w. hill

  Populāra lapu pētersīļu šķirne. Lapas leknas, tumši zaļas, ļoti krokotas. Tajos esošās ēteriskās eļļas uzlabo ēdienu garšu. Lapas var saldēt, kaltēt, tajās ir C, A, B1, B2 vitamīns, keratīns, folijskābe, kālija sāļi, magnijs, dzelzs. Pētersīļi ir prasīgi pret gaismu un augsni. Vislabāk aug mālsmiltī.

  0,79 €
 • PĒTERSĪĻI PLAIN LEAVED 2
  Kods: 477016812806
  Petroselinum crispum (miller) nyman ex a. w. hill

  Lapas leknas, tumši zaļas, gludas. Audzē pavasara/vasaras un rudens ražai. Agrai pavasara ražai sēj rudenī vai agri pavasarī, rudens ražai sēj maijā. Lapas var saldēt, kaltēt, tajās daudz vitamīnu un minerālvielu. Lapās esošās ēteriskās eļļas uzlabo ēdienu garšu.

  0,69 €
Uzrāda 1 - 8 no 8 vienībām