Sadaļas

Gurķi labai veselībai un gardai maltītei

Gurķi ir viens no populārākajiem dārzeņiem. Par to dzimteni uzskata Dienvidrietumāziju. Gurķi ir minēti pat leģendā par Urūkas valdnieku Gilgamešu, kas valdīja ap 2500. gadu p. m. ē. Gurķus audzēja un lietoja uzturā gan senie ēģiptieši, gan senie grieķi, savukārt mūsdienās lielākais gurķu audzētājs un eksportētājs ir Ķīna, kas nodrošina 2/3 no pasaules piedāvājuma.

Violetā krāsa ir ne tikai modīga, bet arī lietderīga!

Tie, kas seko jaunumiem, noteikti zina, ka šogad violetā krāsa ir populāra ne tikai modē un interjera dizainā, bet visur, pat dārzos. Tiek lēsts, ka violetajos un zilās krāsas augļos un dārzeņos ir daudz vērtīgu vielu, kas pasargā no insulta un uzlabo atmiņu.

Sīpolu audzēšana – kas jauns?

Sīpoli ir universāli dārzeņi, kurus var izmantot daudzos ēdienos – tos ēd neapstrādātus, grauzdētus, tvaicētus, vārītus un pat žāvētus. Lielākā daļa cilvēku izmanto sīpolus katru dienu, bet vai visi ir informēti par tā labajām īpašībām?

Dārzeņi niekad nebūs par daudz

Gada sākums ir lielisks laiks, lai sāktu domāt par dārza darbiem, jo pavisam drīz jāsāk sēt dažādas sēklas – paprikas, baklažānu, seleriju, agro kāpostu un tomātu. Lai viss noritētu veiksmīgi, sākumā jāizlemj, ko nepieciešams audzēt.

Samtenes– 2018. gada ziedi

Šie ziedi nāk no Centrālās un Dienvidamerikas. Patiesībā tas ir ēdams augs, kuru bieži audzē tikai dekoratīviem nolūkiem. Samtenes iedalās divējādi – lielziedu un neļķu tipa. Otrās aug gan ar vidēji lieliem, gan maziem ziediem. Šos augus raksturo arī to unikālā smarža.