SAKĀRTOT PĒC FILTRA:

Cena
16 41
Ziedēšanas laiks
more... less
Raža
more... less
Saulaina vieta
more... less
Daļēja ēna
more... less
Daudzgadīgs
more... less
Augļaugu sugas
more... less
Aukstā zon
more... less
Taipa
more... less

Lazdas

Lazdu riekstos ir daudz barības vielu, tie satur līdz pat 60% eļļas, daudzas derīgas aminoskābes, vitamīnus B1, B2, C, E, minerālvielas - dzelzi, kāliju, kobaltu, fosforu, kalciju, cinku. Lazdu rieksti ir enerģijas avots cilvēkiem, vērtīga veselīga uztura sastāvdaļa, tāpēc lazdu stādīšana jūsu dārzā ir noderīga. Ja jums ir nedaudz brīvas vietas saulē – iestādies lazdas. Vispirms ir nepieciešams vismaz viens stāds. Tad lazdu nav grūti pavairot, bet vispirms jums jāpērk laba šķirne. Lazda stādīšana gandrīz neatšķiras no citu koku un krūmu stādīšanas.
Lazdai parasti patīk saulainā vieta. Ja no ziemeļiem no aukstiem vējiem to aizver citi koki, tad tas ir ļoti labi.
Piemērota gandrīz jebkura augsne - auglīga vai vidēji auglīga, neitrāla vai nedaudz skābā. Ir svarīgi, lai augs saņemtu pietiekami daudz mitruma, bet tajā pašā laikā lazdu rieksti neaug purvainās augsnēs vai vietās, kur gruntsūdeņi ir augsti, un pavasarī ilgstoši augsne ir mitra. 

Lasīt vairāk
Rādīt lapā
Kārtot pēc
 • 18,30 € / GAB
  LAZDA SARKANĀ SYRENA
  Kods: 000000116037

  Lapu koks, augļu koks. Plats vainags. Lapas ir dekoratīvas, tumši sarkanas, vasaras beigās iegūst zaļu nokrāsu. Septembrī nogatavina ēdamus, lielus, gardus riekstus. Nepieciešama auglīga, caurlaidīgs, neitrāla skābuma augsne.

  • Augu iedalījums: Augļu koki
 •  
  LAZDA PENDULA
  Kods: 000000130782

  Vidēji prasīga pret augsni, nav nepieciešama patstāvīga gaisma. Tā labi aug vidēji auglīgā, kaļķakmens smilšmāla augsnē. Augļi nogatavojas - ēdami rieksti ar cietu koksnes čaumalu. Rudenī lapas ir dzeltenas.

  • Augu iedalījums: Augļu koki
  IZPĀRDOTS
 •  
  LAZDA RED MAJESTIC
  Kods: 000000116252

  Stumbra forma. Augam ir ekskluzīvi krokaini zari. Pavasarī tam ir tumši purpursarkanas lapas, vasarā tas kļūst zaļš, rudenī - dzeltens. Lapas ir lielas, viļņotas. Auglība neliela. Ekskluzīvs augs ziemā, kad labi redzami sazaroti zari. Mīl auglīgu augsni. Stāda saulē, lai lapas būtu spilgtākas. Pārdodamā auga pods C7,5, augstums 0,80-1 m.

  • Augu iedalījums: Augļu koki
  IZPĀRDOTS
 •  
  LAZDA KATALONSKI
  Kods: 0000001332322

  Spāņu izcelsmes lazda ar labi attīstītu, spēcīgu, daudzkātu vainagu. Lapas ir eliptiskas, ar smalki rievotām malām. Rieksti aug ķekaros pa 3-6 gab., apaļi, nedaudz saplacināti. Nogatavojas septembra vidū. Nogatavojušies izkrīt no augļa kausiņa. Vislabāk der stādīšanai kopā ar dažādu lazdu šķirnēm. Augļi lieli, vidēja biezuma miza. Riekstiem ir mandeļu...

  • Augu iedalījums: Augļu koki
  IZPĀRDOTS